společný projekt elfí vesnička

Založil peki, 05.02.2021, 09:52:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 5 Hosté prohlíží toto téma.

Igorus

#420
Na základě požadavku vedoucího (a to pod nátlakem) zde je můj model (v pracovní, tj. nedokončené verzi) do projektu. Info pro mapu - bude to nad Dita+Milan slují.

Přistávací dráha včetně osobního letounu Santy. Na nákup a na dovolenou přece nebude létat nákladními saněmi >:D


Hardegon

Hotovo.
Dalo by se s tim určitě ještě hodně vyhrát, ale už na to nemam časové možnosti. Interiéry v zadní části jsem úplně vypustil, tak tyhle věci dodělám až na další výstavu.

Obydlený kopec je doplněn obchůdkem, rychlým občerstvením a dole ve skále je malá továrna s expedicí dárků. V přední části je i velký vánoční strom, který má u kořenů dobíjecí stanici na elektrosáně.

Daniel

Ne každý má Vánoce v lásce.
Většina obyvatel "elfí vesničky" se každý rok těší na 24.12. Najdou se ale i skřítci, kteří toto období nemají rádi a ostatním se snaží tyto svátky zkazit - ať už sestřelováním saní, únosy skřítků, nebo dokonce uvězněním samotného Santy >:D

...jo, vím, že by šlo si se skálou více pohrát ;D , ale požadavek na ní vznikl hodně na poslední chvíli  ;)

Více foto zde:
https://www.flickr.com/photos/153635740@N04/albums/72157720086867353

Sihaja

Lázně

peki

Nevešlo by se tam ještě malé přírodní jezírko cca 6x 8 studů? Ve kterém se otužují skřítci?

Chairudo

#425
Musím připomenout až budete balit moduly počítejte s tím že krabice se budou skládat na sebe a půjdou na hodně výstav. Když někdo předá model v půlce krabice fakt nevím jak skončí. :(
- čí tohle je?

Taky to stavte pevné, né aby půlkilový půlmetrový domek seděl na 6 studech. Borunův strom přijel už takto a když se dívám do kmene jestli to dokážu spravit tak vidím že je z půlky dutý.... to nepořežilo ani první cestu z Ostravy.

Kdo máte ještě model doma a vachrlatý, přemýšlejte jak ho zpevnit a pořádně to zabalte.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

linhi

Já se všem omlouvám,prostě bydlení a prace na domu mě bere všechen čas a na Lego jsem nesahl ani nepamatuji,narodila se nám malá a já nemám vůbec kuchyn,koupelnu mám v půlce,už se blížím do finále,ale opravdu nemůžu dodat svůj kousek do projektu,vždy jsem to stihl,ale tentokrát ani nevím kde je Lego uložené.
Snad nedostanu Ban. Linhi

Borun

Citace od: Chairudo kdy 31.10.2021, 11:40:26
Musím připomenout až budete balit moduly počítejte s tím že krabice se budou skládat na sebe a půjdou na hodně výstav. Když někdo předá model v půlce krabice fakt nevím jak skončí. :(
- čí tohle je?

Taky to stavte pevné, né aby půlkilový půlmetrový domek seděl na 6 studech. Borunův strom přijel už takto a když se dívám do kmene jestli to dokážu spravit tak vidím že je z půlky dutý.... to nepořežilo ani první cestu z Ostravy.

Kdo máte ještě model doma a vachrlatý, přemýšlejte jak ho zpevnit a pořádně to zabalte.
No ono to drželo na více studech jen se v tom už někdo šťoural před  tebou v Ostravě.Po  výstavě opravím.

peki

Pokud bude co vystavovat  ;)
Hardegone co tvůj dům na stromě? Máš ho na kopci nebo půjde do vesničky?

milanv

#429
Sněžné trio

Autoři: Petronel, MilanV

Jen tak, z radosti, jsme vytvořili společně rychlovku na 16x16, pro vaše pobavení.
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: peki kdy 31.10.2021, 15:22:04
Hardegone co tvůj dům na stromě? Máš ho na kopci nebo půjde do vesničky?

Hmmm, docela jsem to vypustil.

Mám ho, ale nedostavěl jsem mu základ. Jsem schopný dostavět z dílů max ještě jednu základnu 16x16 studů. Dovezl bych včetně stromu a pak to nějak umístíme. Možno?

peki

Ok. Základnu pořešíme .Dovez ho. Dik

milanv

Sluj je dokončená

Více fotek je v albu.
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 31.10.2021, 22:28:39
Sluj je dokončená

Více fotek je v albu.

Velká gratulace! Je to neskutečný, kolik toho tam je, ale fotky jsou děsně malinkatý, takže určitě vidím jen tak slabou polovinu. Nešlo by nahrát nějaký větší?

skywalker007

Mám dokončený svůj modul, omlouvám se za zpoždění. Nakonec něco postavil i brácha a udělali jsme každý jeden modul, moduly jsou udělané v jiné velikosti než co jsem slíbil, pokud to způsobí komplikace omlouvám se. Více fotek zde: https://skywalker007.rajce.idnes.cz/17558064/#nove-album

Za sebe jsem postavil elfí domeček 32x32





Brácha postavil představení nových sání Ferrari také na plochu 32x32 ( U elfů chybí pár čepiček doplním je na místě.)



peki

#435
Záložní letiště.


Překladiště před jeskyní (s napojením cesty na Pmocníka)



peki

Citace od: milanv kdy 31.10.2021, 22:28:39
Sluj je dokončená

Více fotek je v albu.

Pecka. Už se těším až to uvidím naživo.

milanv

Citace od: poMOCník kdy 31.10.2021, 22:50:29
Citace od: milanv kdy 31.10.2021, 22:28:39
Sluj je dokončená

Více fotek je v albu.

Velká gratulace! Je to neskutečný, kolik toho tam je, ale fotky jsou děsně malinkatý, takže určitě vidím jen tak slabou polovinu. Nešlo by nahrát nějaký větší?
Díky moc! Za gratulaci i za spolupráci, bylo to super! A těším se na instalaci zítra - tam se snad potkáme a můžeš si objevovat naživo. Já si zase rád projdu kopec s jeskyní :)

Větší fotky dodám později, až budu mít víc času na úpravy. Ale stejně počítej s tím, že ty detaily, ale i příběhy a zápletky, najdeš z velké části jen naživo - ten model nebyl optimalizovaný na fotku, ale na živé prohlížení - a je to na něm hodně, hodně znát (kompozice modelu pro focení by byla úplně jiná) - ale to byl záměr, o to víc doufáme s Ditou, že si to užijí diváci na místě, o to jde především.
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 01.11.2021, 08:01:07
... ale to byl záměr, o to víc doufáme s Ditou, že si to užijí diváci na místě, o to jde především.

Nevěřil bych, že něco takovýho napíšu, ale už teď závidím lidem, co bydlí na Černým mostě a můžou si to prohlížet cestou z práce :) Příště Butovice nebo Zličín prosím!

peki

Skywalker ten domek namočíme a střechu využijeme na sjezdovku :)

Sáně taky super jsou 32x32 ?

peki

Nevím jestli jsem se zmínil, zavěšení by mělo jít. Vemte vlasec, kdyby jsem na něj zapomněl.
Kdo bude něco zavěšovat?

milanv

Já chci pověsit ty vesmírné sáně (poslední fotka v albu). Vlasec mám včetně hotového úvazu a připravených dílů na stavbu "šibenice" podle fotky plakátu, co jsi posílal dřív. Vlasce mám samozřejmě dost i pro ostatní, kdybyste chtěli,protože menší balení nešlo koupit :)
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Jak bude daleko elektřina? Potřeboval bych nějakou prodlužovačku a nic doma nemám. Můj drát končí asi v polovině hloubky modelu.

Hardegon

Citace od: milanv kdy 31.10.2021, 22:28:39
Sluj je dokončená

Více fotek je v albu.

Tak tohle je fakt skvělý... Nedáte nám k tomu zítra nějakou malou přednášku? >:D

peki

Citace od: milanv kdy 01.11.2021, 08:50:45
Já chci pověsit ty vesmírné sáně (poslední fotka v albu). Vlasec mám včetně hotového úvazu a připravených dílů na stavbu "šibenice" podle fotky plakátu, co jsi posílal dřív. Vlasce mám samozřejmě dost i pro ostatní, kdybyste chtěli,protože menší balení nešlo koupit :)

Věšet se bude za ty lampy.


peki

Citace od: poMOCník kdy 01.11.2021, 08:55:06
Jak bude daleko elektřina? Potřeboval bych nějakou prodlužovačku a nic doma nemám. Můj drát končí asi v polovině hloubky modelu.

Věřím že blízko, zkusím něco doma najít. Minimálně aby se ověřilo že to svítí a LEGO potom když tak dodá prodlužovačku. Každopádně od tvého a Milana s Ditou cca potřebuji 1 m kabelu aby zástrčka byla volně k dispozici. Buď to tak budete mít nebo to píchneme do nějaké mojí krátké prodlužky. 

peki

Citace od: Sihaja kdy 31.10.2021, 10:36:14
Lázně

Jak to vypadá s lázněma? Ještě mne napadlo když ne to jezírko, tak to zdrcnout na modul 32x16.

peki

#447
Citace od: peki kdy 01.11.2021, 08:33:55
Skywalker ten domek namočíme a střechu využijeme na sjezdovku :)
Mám dokonce z perníku nevyužitou Robkterýten lanovku :) Mohlo by to volně navazovat na Danyho snow park.

Kolik bricků od podstavce modulu je vysoká střecha?


milanv

Citace od: peki kdy 01.11.2021, 09:30:49
Každopádně od tvého a Milana s Ditou cca potřebuji 1 m kabelu aby zástrčka byla volně k dispozici. Buď to tak budete mít nebo to píchneme do nějaké mojí krátké prodlužky.
My to máme tak, že rozvod na světýlka je schovaný v zadní části modulu, z něj jde kablík cca metr a půl do pryč a tam je trafo, co se strká do zásuvky. Takže by to mělo být OK podle tvého popisu.

poMOCnik: jestli to máš na to USB, jak jsi mi říkal dřív, nestačila by USB prodlužka, aby ses dostal dál, a pak teprve nabíječka/trafo?
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 01.11.2021, 09:48:45
poMOCnik: jestli to máš na to USB, jak jsi mi říkal dřív, nestačila by USB prodlužka, aby ses dostal dál, a pak teprve nabíječka/trafo?

To je pravda! A já si lámal hlavu jak tam procpu pod skálou konec od prodlužovačky :)

Nicméně USB prodlužku taky nemám  :o To se ale v OC sežene v pohodě ne?