Anketa

nominace 100 (resp. 80) dílků pro Lugbulk 2013

hlasováním napříč fórem,každý pošle strukturovaný seznam dílků
0 (0%)
přidělení dílků do sekci jako v Lugbulk 2012
52 (75.4%)
jiný způsob (napiš jaký)
1 (1.4%)
je mi to jedno vždy si něco ve výsledném seznamu najdu
16 (23.2%)

Celkem hlasů: 69

Autor Téma: Lugbulk 2013  (Přečteno 121198 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline otaznik

• Moderátor
  • Trade Count: (174)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
  • ?
    • Moje sbírka na BS
Re: Lugbulk 2013
« Odpověď #30 kdy: 01.11.2012, 11:18:34 »
Super, díky za info! Doufám, že nám nevyškrtají ty nejlepší díly (vím, planá naděje).  ;D

Offline Colonel32

• Trade Count: (176)
  • furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #31 kdy: 02.11.2012, 14:36:14 »
Ještě jednou se ptám, zda by nešlo rozšířit dotaci sekce castle na úkor nějaké jiné, méně používané - pokud totiž sečtu všechny návrhy které doteď padly, tak už máme plno, zatímco ve většině ostatních sekcí se ještě neobjevil ani jeden návrh.

Offline STARHAWK

• Trade Count: (14)
  • furťák
  • STAR WARS zberatel
« Odpověď #32 kdy: 02.11.2012, 15:09:33 »
Ještě jednou se ptám, zda by nešlo rozšířit dotaci sekce castle na úkor nějaké jiné, méně používané - pokud totiž sečtu všechny návrhy které doteď padly, tak už máme plno, zatímco ve většině ostatních sekcí se ještě neobjevil ani jeden návrh.

V niektorych sekciach sa este nevyjadrili ani ich urceny moderatory -> takze by som tomu este nechal cas - este sa to len rozbieha. Navyse vidim ze sa v CaP sekcii ziadaju dost casto aj diely, ktore boli hodne aj v minulich LB ked nie rovno v tom poslednom. Dajme priestor aj inim dielom - urcite sa najdu len co sa naplno rozbehne diskusia aj v inich sekciach.

Offline mesje

• Trade Count: (11)
  • furťák
« Odpověď #33 kdy: 02.11.2012, 15:31:29 »

Súhlasím. V castle budeme mať za chvílu trojnásobok povoleného limitu, a v iných sekciách sa ešte len škrabú za uchom a nevedia čo žiadať  ;D

Navyse vidim ze sa v CaP sekcii ziadaju dost casto aj diely, ktore boli hodne aj v minulich LB ked nie rovno v tom poslednom. Dajme priestor aj inim dielom - urcite sa najdu len co sa naplno rozbehne diskusia aj v inich sekciach.

No to je skôr dôkaz o tom, že niektoré bricky sú stále velmi žiadané, a teda argument na zväčšenie limitu pre castle.
Ďalším argumentom pre zvýšenie limitu je to, že v castle – na rozdiel od iných sekcií – je treba (popri samotných stavbách) veľa brickov na stavbu armád – nielen figov a ich príslušenstva, ale aj koní, bardingov atď.
A keď sa spojilo castle s pirates, môžeme takto kludne spojit aj city a trains a spojenej téme ubrať limit :)
« Poslední změna: 02.11.2012, 15:33:44 od mesje »

Offline otaznik

• Moderátor
  • furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #34 kdy: 02.11.2012, 22:27:03 »
Vždyť to běží pár dní, že si spamujete sekci Castle je váš problém.  :P

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #35 kdy: 03.11.2012, 12:41:02 »
Vždyť to běží pár dní, že si spamujete sekci Castle je váš problém.  :P

Diskusi o volbě dílů se teď říká "spamování"?

Offline otaznik

• Moderátor
  • furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #36 kdy: 03.11.2012, 12:42:53 »
Diskusi o volbě dílů se teď říká "spamování"?
To byla nadsázka samozřejmě. Chtěl jsem říci, že, podle mého, je na nějaké přehazování počtu dílů mezi kategoriemi ješty brzy.

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #37 kdy: 03.11.2012, 12:45:46 »
Chtěl jsem říci, že, podle mého, je na nějaké přehazování počtu dílů mezi kategoriemi ješty brzy.

Zase to dopadne tak, že se nám nevešel díl do hradů, tak ho prosadíme mezi ostatní, protože tam ve skutečnosti stejně nikdo není...

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
« Odpověď #38 kdy: 05.11.2012, 10:22:37 »
Objevují se první dotazy na registraci. Prosím ještě o chvilku strpení. Sytém registrace bude obdobný jako loni:
- registrace do aplikace
- čím více se zaregistruje podporovatelů (splňují podmínky registrace ale nic kupovat nechtějí) tím více se bude moci nakoupit kostek (jejich limit se rozdělí mezi ostatní)

Pryb se snaží vyřešit jak efektivně (a pokud možno co nejméně pracně) v aplikaci přidělat "volbu" opakovaná registrace. Ta umožní již zaregistrovaným jedním kliknutím protvrdit zájem o registraci v dalším kole Lugbulku a automaticky přenese již jednou vyplněná registrační data uživatele do nové databáze. Pokud uživatel či podporovatel z loňska neprojeví zájem o potvrzeni registrace budou jeho data zapomenuta. Proto bude i letos více než žádoucí zajistit znovu podporu podporovatelů  ;)

Offline pryb

• Trade Count: (49)
  • furťák
« Odpověď #39 kdy: 06.11.2012, 19:46:29 »
O víkendu promažu databázi z LugBulku 2012. Pokud si chcete ještě někdo něco prohlédnout ve svojí objednávce, máte čas do pátku do večera.
Novinkou je možnost nechat si z úvodní stránky provést resert hesla.
Pekim zmíněnou registraci nehledejte, to zprovozním až po vyčištění databáze.
Adresa je lb.lefa.cz.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Offline pryb

• furťák
« Odpověď #40 kdy: 12.11.2012, 17:10:03 »
Databáze pro lugbulk je promazána, zbyly jen údaje uživatelů (a pár číselníků).

Je tedy možné se registrovat pro LugBulk 2013, a to ZDE.

Pokud jste se loni neúčastnili a letos chcete, tak se registrujte.

Všichni lonští uživatelé (s výjimkou pryb, peki) jsou nastaveni jako noví. Pokud se chcete znovu účastnit dalšího kola:
1) Přihlaste se do aplikace.
2) Zkontrolujte si své údaje, případně je upravte.
3) V položce "Podporovatel/účastník/vystavovatel" zadejte, v jaké roli se chcete účastnit.
4) Změny uložte.

Neprovedení těchto kroků pro nás bude znamenat, že se dalšího kola účastnit nechcete a že máme vaše údaje smazat. Nic samozřejmě nebrání tomu, abyste se pak znovu registrovali, jen budete muset vše vyplňovat znovu. Termín stanoví peki.

Zároveň jsem zapnul registraci, takže se mohou registrovat ti, kdo se loni neúčastnili.

Potvrzení registrací bude dělat peki (předpokládám, že stejně jako loni "až bude mít čas", takže není důvod být nervózní, že jste už týden ve stavu "nepotvrzen").

Uzávěrka registrací 20.12.2012.

POZOR ZMĚNA !! Uzávěrka registrací 10.12.2012.

Prosíme podporovatele (ti kteří nemají v plánu nakupovat aby svojí registrací pomohli navýšit limit a tak i částku za kterou si budou moci nakoupit ostatní uživatelé lugbulku 2013. Děkujeme  ;D
« Poslední změna: 26.11.2012, 21:57:04 od pryb »
Youtube kanál

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #41 kdy: 12.11.2012, 18:41:00 »
1) Minimální věk 16 let,
2) minimální doba registrace na Kostkách 3 měsíce (konec července 2012 včetně).
3) Pokud vystavovatel mladší 16 let potřebuje výjimku prosím na mne SZ (pouze vystavovatel).

Upřesňující informace zde

Lugbulk 2013 bude co se týká organizace podobný tomu z roku 2012 (registrace,platba,třídění distribuce).  S tím že:
Distribuce na Slovensko probíhá po předem dohodnutých kurýrech ČR-Slovensko. Následná redistribuce po Slovensku dle vaší dohody z kurýrem.

Pokud někdo bude brát více může se stát že nepůjde poslat ani v  poštou (ne z důvodu limitu pošty, ale z důvodu  fyzických možností organizátorů ).  Bude potřeba domluvit nějakou spojku (o distribuci lugbulku 2012 více zde).
« Poslední změna: 12.11.2012, 18:55:41 od peki »

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #42 kdy: 12.11.2012, 20:13:06 »
Reaguji na některé dotazy

Role:
====
Admin (peki,pryb,mates,Cavelon,Jindroush)
Organizátor - zrušeno
Vystavovatel (pokud se někdo účastnil výstavy kostek) je vystavovatel
Podporovatel nebude nakupovat (lze v průběhu lugbulku změnit) ale je zaregistrovaný (to je důležité). Pokud se rozhodne opravdu nenakupovat rozdělí se jeho limit mezi ostatní (podporovatelé tak podporují ostatní stavitele), za což jim děkujeme.
Účastník bude nakupovat, ještě nevystavoval. Na začátku má základní limit,ze zkušenosti posledních lugbulků víme, že i všichni účastnici mohou během uzavírání navýšit svůj limit dle jejich finančních možností (bude záležet na tom kolik se příhlásí podporovatelů a v jaké výši budou čerpat limit jednotliví vystavovatelé a uživatelé) 
« Poslední změna: 13.11.2012, 07:51:19 od peki »

Offline mesje

• Trade Count: (11)
  • furťák
« Odpověď #43 kdy: 19.11.2012, 19:23:19 »
Mám dotaz - stále mi to padá, keď sa chcem registrovať. Z úvodnej stránky idem na "registrace" (keďže prihlásenie s údajmi používanými na kostky.org nejde), tam všetko vyplním (okrem LEGO ID) a potom to po odoslaní spadne...

Offline stomcova

• A po nás... LEGO
  • Trade Count: (77)
  • suprák
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #44 kdy: 22.11.2012, 18:12:35 »
Mám dotaz - stále mi to padá, keď sa chcem registrovať. Z úvodnej stránky idem na "registrace" (keďže prihlásenie s údajmi používanými na kostky.org nejde), tam všetko vyplním (okrem LEGO ID) a potom to po odoslaní spadne...

Zdravím,
stejný problém jako výše. Nabízím se opět za podporovatele.
Stomcova
Batman, forever...

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #45 kdy: 22.11.2012, 18:32:59 »

Zdravím,
stejný problém jako výše. Nabízím se opět za podporovatele.
Stomcova

V aplikaci vidím je to (předtím) prošlo, nyní jsem potvrdil registraci. Za podporu děkujeme  ;)

Offline pryb

• furťák
« Odpověď #46 kdy: 22.11.2012, 21:03:47 »
Heslo pro Kostky.org a pro LugBulk není nijak provázáno. Platí tedy:

Pokud jste se loni do LugBulku neregistrovali, použijte "Registrovat".

Pokud jste se loni registrovali, musíte se přihlásit (a dále viz výše). Registrace se vám nepovede, protože už jí máte.

Pokud jste se loni registrovali a nepamatujete si heslo, zadejte nick a použijte tlačítko "Vygenerovat nové heslo".
« Poslední změna: 23.11.2012, 11:35:08 od peki »
Youtube kanál

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #47 kdy: 23.11.2012, 11:41:05 »
We’re happy to inform you that your applications have been approved by the LUGBULK team.

Příhláška zaregistrována. Dostal jsem pravidla/podmínky (mrknu na ně dám vědět).
« Poslední změna: 24.11.2012, 16:06:00 od peki »

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #48 kdy: 24.11.2012, 16:10:32 »
Při prostudovaní podmínek a pravidel (které jsem včera obdržel) pro nové kolo Lugbulku jsem zjistil že od 22.11.2012 běží pouze 3 týdenní lhůta na odeslání seznamu účastníků Lugbulku. Dochází tedy ke zkrácení lhůty k registraci !!!!!

Uzávěrka registrací 20.12.2012.

POZOR ZMĚNA !! Uzávěrka registrací 10.12.2012.

Offline Slick7

• mazák
  • kdo si hraje nezlobí
« Odpověď #49 kdy: 25.11.2012, 09:46:11 »
 Nejde mi se přihlásit, už dva dny zkouším, zkoušel jsem to včetně zaslání nového hesla a zase se mi objevila jen skromná věta, přihlašování selhalo. Tak už fakt nevím, jak se tam mám dostat?  :P

Offline pryb

• furťák
« Odpověď #50 kdy: 25.11.2012, 13:13:30 »
Nejde mi se přihlásit, už dva dny zkouším, zkoušel jsem to včetně zaslání nového hesla a zase se mi objevila jen skromná věta, přihlašování selhalo. Tak už fakt nevím, jak se tam mám dostat?  :P
Vidím, že sis ráno nechal vygenerovat nové heslo. Vyzkoušel jsem, že se s ním lze přihlásit. Už se ti to daří?
Youtube kanál

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #51 kdy: 25.11.2012, 13:49:26 »
Vidím, že sis ráno nechal vygenerovat nové heslo. Vyzkoušel jsem, že se s ním lze přihlásit. Už se ti to daří?

Ty máš přístup k tomu, jaké mají lidé nastavená hesla? Nemělo to být spíše hashováno?

Offline Slick7

• mazák
  • kdo si hraje nezlobí
« Odpověď #52 kdy: 25.11.2012, 14:27:27 »
Jo, sláva, už to funguje, takže jsem provedl změnu na vystavovatele, abych se mohl i já zúčastnít nákupu, vzhledem k tomu, že se objevilo něco o co bych měl fakt zájem.  ;D

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #53 kdy: 25.11.2012, 14:50:26 »
Aktuální seznam účastníků a vystavovatelů je v prvním příspěvku podporovatele aktualizuji postupně (za podporu děkujeme  ;) ) Lego chce letos Lugbulk včetně distribuce urychlit, proto zkrácení termínu na registraci.

bude několik dalších novinek:

1) Dostanu se přímo do systému dílků vyhrazených pro Lugbulk, tím můžu přímo ověřit co je a co není možné objednat.

2) Za kostky posíláme rovnou seznam 80 finálních dílků

3) Čím dříve objednáme tím dříve dostaneme Lugbulk

Urychlete prosím přihlašování účastníků (70 lidí z loňského lugbulku ještě není registrováno do nového kola).
Směřujte diskusy v jednotlivých sekcích k finálním seznamům. Ty mohou být delší. Po zpřístupnění seznamu dílků vám je rovnou proškrtám.

Offline Hardegon

• Trade Count: (27)
  • furťák
« Odpověď #54 kdy: 25.11.2012, 15:01:09 »
Mě a asi i všechny ostatní zajímá, jak se posune datum dodání? Březen? Únor? Mě jde hlavně o to, jestli můžu s díly v LB najisto počítat pro stavby na Lipno nebo mam kupovat na BL.

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #55 kdy: 25.11.2012, 15:02:03 »
1) Dostanu se přímo do systému dílků vyhrazených pro Lugbulk, tím můžu přímo ověřit co je a co není možné objednat.

Bude, nebo už je? A uvidíš i cenu?

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #56 kdy: 25.11.2012, 15:18:26 »
Mě a asi i všechny ostatní zajímá, jak se posune datum dodání? Březen? Únor? Mě jde hlavně o to, jestli můžu s díly v LB najisto počítat pro stavby na Lipno nebo mam kupovat na BL.

Určitě s tím nepočítat ! Po letošní zkušenosti uvidíme co zrychlení znamená v praxi. Psali že uvidím (budoucí čas) aktivní dílky (o ceně žádná zmíňka).

Nicméně upozorním ještě na jednu "vychytávku" Já sice uvidím do seznamu aktivních dílků, takže pošleme "finální" seznam 80 dílků. Nicméně konečné slovo bude mít warehouse
--------------------
Should any elements be undeliverable, they will be removed from the order list and deducted from the final invoice. No replacements can be requested ..
--------------------

Může se stát ž některé dílky nebudou přesto skladem ( v požadovaném počtu atd.) proto budou z objednávky vyřazeny.   Doufám ale že je to primárně o odladění aktivní /neaktivní  ;)

Offline Daniel

• Trade Count: (14)
  • furťák
    • Mé fotky
« Odpověď #57 kdy: 25.11.2012, 16:36:49 »
...jestli můžu s díly v LB najisto počítat pro stavby na Lipno nebo mam kupovat na BL.
Já nevím jestli by to stejně nebylo v rozporu s pravidly LB, když to není jen pro tvojí potřebu?

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #58 kdy: 25.11.2012, 16:57:09 »
Asi záleží na tom, zda je to jeho vlastní model který jen zapůjčí (třeba pro hradové diorama) nebo zda jde o model, který platí LP a který jim zůstane.

Offline pryb

• furťák
« Odpověď #59 kdy: 25.11.2012, 17:26:49 »
Ty máš přístup k tomu, jaké mají lidé nastavená hesla? Nemělo to být spíše hashováno?

Hesla samozřejmě hashována jsou. Vidím pouze hesla nově vygenerovaná při resetu (tzn. ten mail jde i mně).
Youtube kanál