Sbírka z Metancity

Založil Gocek, 22.03.2016, 15:12:20

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Gocek

Zdravím všechny,
Na toto skvělé forum už chodím poměrně dlouho ale ještě jsem zde nepřidal žádný příspěvek. A proto mě napadlo že mým prvním příspěvkem budou fotky mé sbírky. Sbírka je složena převážně ze setů z mého dětství. Doufám že se vám bude má sbírka líbit. Fotky zde budu postupně přidávat.

6339 - Shuttle Launch Pad


6597 - Century Skyway


Gocek


5541 - Blue Fury


7131 - Anakin's Podracer

Gocek

4019 - Aeroplane


6837 - Cosmic Creeper - tenhle set mám hodně rád a uvažuji, že seženu na Bricklinku ostatní sety, které k tomuto space tématu patří. 

Gocek

1693 - Turbo Force


1732 - Crossbow Cart - tady mě štve že jsem někde ztratil/vyhodil krabičku

Gocek

5900 - Adventurer - Johnny Thunder


6585 - Hang-Glider

Gocek

6649 - Street Sweeper


6336 - Launch Response Unit

Gocek

6889 - Recon Robot


6594 - Gas Transit

Futurion

Parádní, 90' jsou prostě pecka. Tohle jsou sety, nad kterými jsem se rozplýval jako dítě při listování katalogem.

Gocek

Já se nad nimi rozplývám do dnes a připravuju se, že doplním ty, které jsem vždycky chtěl.  :)

Gocek

6515 - Stunt Copter - vůbec moje první lego


6535 - Dumper

Gocek

6615 - Eagle stunt flyer


6668 - Recycle truck

otaznik

Pokud k tomu máš i instrukce a krabičky, tak to foť jako komplet set. Takhle samotné (a bez samolepek) to spíše působí jako poskládaný kiloware. Nic proti němu, ale na "chlubení" to není.

Villa Legina

Krabičky nemá každý, niekedy ani návod -hoci pri takýchto bežných veciach by návod nemal byť problém. V mojich očiach je na najväčšiu škodu, keď chýbajú nálepky a dieliky sú špinavé, zaprášené resp. aj nad únosnú mieru zažltnuté. Skús to v prvom rade očistiť a  nejak dať do poriadku, takto to je iba ak osobná spomienková hodnota, inak nič extra.

Gocek

Bohužel zažloutlé kostky jsem zkoušel vyčistit do původní barvy ale vůbec se mi to nedařilo.

Krabičky mám všechny, později je sem dám a další fotky už budou i s něma.

S těma nálepkama je to těžké, u některých setů jsou a u některých ne a abych ty staré nálepky kupoval někde z BL za velké peníze se mi opravdu nechce. Pokud znáte nějaký "homemade" postup jak udělat původní nálepky tak poraďte.

Gocek

Tak tady máte ty krabičky :D




Gocek


Villa Legina

#16
Citace od: Gocek kdy 29.03.2016, 13:26:24
Bohužel zažloutlé kostky jsem zkoušel vyčistit do původní barvy ale vůbec se mi to nedařilo.

Krabičky mám všechny, později je sem dám a další fotky už budou i s něma.

S těma nálepkama je to těžké, u některých setů jsou a u některých ne a abych ty staré nálepky kupoval někde z BL za velké peníze se mi opravdu nechce. Pokud znáte nějaký "homemade" postup jak udělat původní nálepky tak poraďte.

Zažltlé dieliky neočistíš dobiela. Očistíš iba špinu a prach. Ja som sa kedysi nazdávala, že technický peroxid vodíka to vybieli. Bola to iba dočasná radosť. Po čase dieliky zažltli ešte brutálnejšie, takže tá metóda je zlá. Neostáva nič iné iba vymeniť za iné zachovalé (BL).
Nálepky - Home made postup môže byť rôznych úrovní (najednoduchšia je si vytlačiť motív priamo na také hárky napr. rovno formát A4 je celé nálepka a vhodné do tlačiarne, čo dostať v niektorých papiernictvach a potom ešte prekryť širokou priesvitnou lepiacou páskou nech to má životnosť a vystrihnúť do konečného formátu), ale nenahradí originál. Alebo si ich dať vyrobiť v grafickom štúdiu, či tlačiarni profesionálne, podľa originál predlohy, alebo kúpiť napr. na BL originál.

Gocek

No tak bílé kostky jsem prohnal aspoň vodou s jarem a spíš nic než moc :D

Jinak ohledně nálepek asi zajdu za kamaradem grafikem, to mě vubec nenapadlo.

Gocek


Gocek

4533 - Train Track Snow Remover


4525 - Road and Rail Repair

Gocek

4555 - Cargo Station


4552 - Cargo Crane

Gocek

4564 - Freight Rail Runner


4548 - Transformer and Speed Regulator

Gocek

4519 - Rail Crossing, 2x 4531 - Manual Points, 2x 4520- Curved Rails, 2x 4515 - Straight Rails

8868

Paráda. Když koukám na tvé sety, přijde mi to, jako bych listoval v katalogu lega když mi bylo tak deset let. Krásná vzpomínka.

Gocek

A nejlepší na tom všem je, že už si můžu pořídit všechny sety co jsem chtěl když jsem v tom katalogu listoval stejně jako ty :)

Gocek

6512 - Landscape Loader - tohle jeden snad z mých nejoblíbenějších


6514 - Trail Ranger

Gocek

6525 - Blaze Commander


6344 Jet Speed Justice

Futurion

Škoda zažloutlých dílků, jinak jsou to parádní malé sety. I když dnes už na to taky koukám jinak. Policejní letadlo taková absurdita :) Jinak fig z 6514 je ten lump, který v katalogu na obrázcích utíkal policii a na každé stránce byl k nalezení jak utíká v něčem jiném, jo to byly časy :)

Gocek

jo ty žlute dílky mě štvou, ale už delší dobu přemýšlím že je vyměním za bílé z bricklinku

GentlemanA15

Citace od: Gocek kdy 12.06.2016, 15:48:49
jo ty žlute dílky mě štvou, ale už delší dobu přemýšlím že je vyměním za bílé z bricklinku

Nepremýšľaj a vymeň, hneď to bude inak vyzerať  ;)