otaznik a jeho sbírka

Založil otaznik, 18.07.2007, 21:10:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

#90
Nejnovější přírůstky do mé, asi nikdy nekončící, sbírky Limited Release setů:
1720, Cactus Canyon Value Pack a 1721, Sandypoint Marina Value Pack - oba z roku 1994, oba ve stavu MISB.

***Banana.com

Slint! :P  Poslední dobou mi začínáš svými fotografiemi poněkud pít krev..budu muset zase začít sbírku rozšiřovat..

otaznik

Dva běžnější sety:
6645, Street Sweeper z roku 1991
6688, Ambulance z roku 1985 s bohužel dost jetou krabičkou (ale i za ní jsem vděčný)  ;)

otaznik

#93
Jeden ze setů, který se mi líbil hned na první pohled, je 6391, Cargo Center z roku 1984. Set vyšel pouze v severní Americe.
Měl jsem docela štěstí a narazil jsem na něj poměrně záhy poté, co jsem ho začal shánět. Paní, od které jsem ho koupil, ho prodávala za svou přítelkyni, která tento set darovala svému synovci kdysi k narozeninám. Synovec (naštěstí) na LEGO moc nebyl a tak set ani jednou nepostavil, ani nenalepil samolepky. Díky tomu se mi tedy dostal do ruky sice rozbalený, ale nikdy nepostavený set tohoto překladiště.

Zoufalec

Nedá mi, abych nezareagoval. Tak krásný set v opravdu luxusním stavu (vč. krabice) musí člověk jen závidět. Navíc nádheru toho setu umocňuje velmi kvalitní nafocení.

drSEBY

tak věřím, že tento set už otazník z ruky nedá. Je to velmi kvalitní set a už je na mém wanted listu - nejraději bych jej měl ve stavu jako otazník  >:D  ;D

díky za upozorňování na méně známé stavebnice

cembry

Tenhle set by se urcite libil spouste lidi. Nejsem si ale jist, jestli se to ve stejnym stavu da rozumne sehnat a pokud ano, tak radsi ani nechci videt tu cenu  :o

Ondrej

Taky se mi ho podařilo sehnat bohužel ne kompletní, bez krabice zničená roleta chybějící díly , bez návodu.

Takže jen blahopřeju a závidim

otaznik

Citace od: Ondrej kdy 27.09.2008, 20:02:11
Taky se mi ho podařilo sehnat bohužel ne kompletní, bez krabice zničená roleta chybějící díly , bez návodu.

Takže jen blahopřeju a závidim
To chce jen trochu vytrvalosti!  ;)

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 27.09.2008, 20:46:22
Citace od: Ondrej kdy 27.09.2008, 20:02:11
Taky se mi ho podařilo sehnat bohužel ne kompletní, bez krabice zničená roleta chybějící díly , bez návodu.

Takže jen blahopřeju a závidim
To chce jen trochu vytrvalosti!  ;)

A pocitam ze i ochotu obetovat nejaky ty penize...

***Banana.com

Citace od: Colonel32 kdy 27.09.2008, 21:18:29
Citace od: otaznik kdy 27.09.2008, 20:46:22
Citace od: Ondrej kdy 27.09.2008, 20:02:11
Taky se mi ho podařilo sehnat bohužel ne kompletní, bez krabice zničená roleta chybějící díly , bez návodu.

Takže jen blahopřeju a závidim
To chce jen trochu vytrvalosti!  ;)

A pocitam ze i ochotu obetovat nejaky ty penize...

Taky Tě napadlo, že v popisovaném stavu ho Ondrej našel zadarmo někde na skládce?

cembry

Citace od: banana.com kdy 27.09.2008, 23:18:30

Taky Tě napadlo, že v popisovaném stavu ho Ondrej našel zadarmo někde na skládce?

Kdyby nenapsal, ze ho prodavala nejaka pani, tak bych si to mozna i myslel. ;D

***Banana.com

Citace od: cembry kdy 27.09.2008, 23:24:03
Citace od: banana.com kdy 27.09.2008, 23:18:30

Taky Tě napadlo, že v popisovaném stavu ho Ondrej našel zadarmo někde na skládce?

Kdyby nenapsal, ze ho prodavala nejaka pani, tak bych si to mozna i myslel. ;D

Není Ondřej, jako Ondrej  ;). Jeden koupil od paní, já s tou skládkou měl na mysli jednoznačně toho druhého  ;D

Ondrej

Přesně tak , mám to koupený jako hromadu dílků , podle toho to taky vypadá..

otaznik

6357, Stunt 'Copter N' Truck z roku 1988 a jeden ze setů z multipacku 1974, Bonus Pack vydaného v roce 1989, konkrétně 1974, Flyercracker USA. Z tohoto packu jsem chtěl jen tento set, škoda, že krabice je společná pro všechny 3 modely.

Shmade

Oba dva sety jsou moc pěkný, obvzlášť ten druhej vrtulník, ten jsem ještě neviděl.

otaznik

#106
Sety mimo témata Town, Trains a Technic moc nekupuji, ale u tohoto jsem udělal vyjímku. Výukový set (Dacta) 9364, Hospital z roku 1993. Set byl dodáván v plastové vaničce, obsahuje návody na obě auta a několik velkých karet s fotkami nemocničních oddělení tak, jak jdou ze stavebnice postavit. Z druhé strany těchto karet jsou obrázky - karty jsou vidět zde.
Tento můj exemplář je ve stavu MIB (chybí vnější karton - v případě Dacta setů s takovouto plastovou vaničkou to je opravdu jen obyčejná krabice, všechny sáčky jsou neotevřené).

O setu už jsme mimojiné diskutovali zde.

otaznik

A zatím poslední přírůstek do sbírky:
6606, Road Repair Set z roku 1983, stav MISB.

otaznik

Jeden ze setů, který se mi hodně líbil, když jsem na něj poprvé narazil. Je to 1656, Evacuation Team z roku 1991. Je to poměrně málo vídaný limited release, bohužel zatím ho mám bez krabičky. BTW: asi první town set v minifig měřítku, který má blinkry.  ;)

otaznik

Další 2 "pytlíkové" sety v mojí sbírce:
1562, Wave Jumper z roku 1994 - promotional set vydaný pro americkou společnost Kelloggs vyrábějící cereálie.
20002, 4 x 4 Fire Truck z roku 2008 - tento set bylo možné získat jen s předplatným časopisu BrickMaster. Musím říci, že z tohoto setu mám opravdu radost.
Oba sety MISB.

otaznik

Zatím poslední Limited Release:
2148, LEGO Truck z roku 1997, stav MISB. BTW: minifig z tohoto setu je 1000. minifig mé sbírky (nepočítám náhradní díly)  ;)

A ještě fotka minisbírky Limited Release trucků - zatím nekompletní.

otaznik

Do sbírky mi nedávno přibylo několik krabic. Jedna z nich byla pro set 6594, Gas Transit z roku 1992.

RUL

Citace od: otaznik kdy 26.12.2008, 12:42:02
Do sbírky mi nedávno přibylo několik krabic. Jedna z nich byla pro set 6594, Gas Transit z roku 1992.

Pokud si dobře pamatuji, tak tohle byl můj první set, kde měl minifig díru v hlavě.  :) Dostal jsem ho na Vánoce roku 1994 spolu s čerpací stanicí Octan.

otaznik

Citace od: RUL kdy 27.12.2008, 05:23:41
Pokud si dobře pamatuji, tak tohle byl můj první set, kde měl minifig díru v hlavě.  :) Dostal jsem ho na Vánoce roku 1994 spolu s čerpací stanicí Octan.
Můj první minifig s hollow studem přišel zcela jistě až po mých Dark Ages, a byli to pánové ze setu 4514. :D

otaznik

Je čas ukázat jeden z největších klenotů (toho času číslo 2) mojí sbírky.
Velmi raritní set 1490, LEGO Town Bank z roku 1988. Bohužel nemám přesné informace kde se set prodával a kolik ho bylo vlastně vyrobeno, ale je pravdou, že sehnat ho s krabicí a komplet samolepkami je velký problém (pak je další problém s cenou  ;) ).
Můj exemplář je ve stavu MIB, tedy v otevřené krabičce nový nepoužitý set. Téměř nesehnatelná záležitost.

mary

Klobouk dolů!To je paráda.

Anatyt

Clovece, ja tu slintam pri veceri!!! Odkial to beries a kde na to beries??? ;)

Colonel32

Citace od: Anatyt kdy 30.12.2008, 22:09:33
Clovece, ja tu slintam pri veceri!!! Odkial to beries a kde na to beries??? ;)


Predpokladam ze z ebay.com a za cenu, ze se musi uskromnit v nakupu jinych veci.

Anatyt

No aj na ebay na to treba mat stastie. Viem o com hovorim. ;) Kazdopadne musim priznat zavist Otaznik. ;) Velmi pekne a vzacne kusky!

Colonel32

Citace od: Anatyt kdy 30.12.2008, 22:17:21
No aj na ebay na to treba mat stastie. Viem o com hovorim. ;) Kazdopadne musim priznat zavist Otaznik. ;) Velmi pekne a vzacne kusky!


Pokud omylem narazis na nejakou raritu, ktera ma spatnej popis, a tak je velmi mala sance, ze vetsina lidi, kteri se o dany typ veci zajimaji, ji najdou, a tudiz nevyzenou cenu tak vysoko - tak potom ano. Jinak je to spise o pravidelnosti a penezich.