800 stavebnic Lega

Založil Mičánek, 09.01.2007, 00:31:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mičánek

Před pár měsíci jsem psal že jsem překročil 700 kusů Lega ve sbírce a dnes (díky povánočním slevám) mohu napsat že je to 800 kusů stavebnic. Jsou to stavebnice všech velikostí a žánrů. Do sbírky počítám zásadně jen stavebnice s originálním plánkem (když je ke stavebnici přiložen) nebo originální balení s přiděleným firemním kódem a jen jeden kus.  Dalších cca 300 stavebnic které mám 2x a vícekrát (nejvíce mám doktorů č.7267, asi 50 kusů) nejsou do sbírky započítány. První stavebnici jsem  koupil synovi před 7 roky. Chtěl jsem připojit přílohu ale soubor s příponou .xls mi to nevzalo. Jestli chcete vidět úplný seznam mojí sbírky stavebnic i postaviček, tak je  na mojí www stránce http://mojelego.wz.cz/.

myth

Ako tu už bolo veľakrát spomínané, jedna fotka napovie viac ako zoznam. I keď v tomto prípade by to bolo dosť ťažké. Tisíc setov za 7 rokov... pekný výkon. Ani si radšej nepradstavujem, koľko je v tom peňazí.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Mates

Citace od: myth kdy 09.01.2007, 00:49:37
Ako tu už bolo veľakrát spomínané, jedna fotka napovie viac ako zoznam. I keď v tomto prípade by to bolo dosť ťažké. Tisíc setov za 7 rokov... pekný výkon. Ani si radšej nepradstavujem, koľko je v tom peňazí.
To ti řeknu hned... hodně! >:D ;D

hobby

Mičánku, ty jsi pro mne fenomén, který mi vrtá hlavou již delší čas a který stejně nepochopím. Hromadit stavebnice Lega kvůli množství je sice také obdivuhodná záliba a sběratelství, ale radši bych viděl (asi nejen já), co jsi postavil. Už jsem tu kdysi psal, že nikdo nikdy neposbírá všechno a že je lepší soustředit se na tematický celek, emisi, ap.  Ani ty neposbíráš všechno lego, nehledě k tomu, že to ani nemůže být cílem.
Nic ve zlém, každý máme své slabosti ;D, ale také bych rád viděl fotku celého kontingentu, když už jsi do toho dal ty statisíce.

TomG

Nesbira Micanek hlavne figy? U tech je podle vetsi sance to dat dohromady nez cele stavebnice. Mnozstvi stavebnic bude jen vedlejsi produkt toho.
Only the best can survive.

hobby

Já vím, že sbírá jen figury, ale set musí koupit. A jestli v setu za tisícovku jsou třeba dva paňáčci, tak snadné počty na kolik jeden přijde. A co pak je s těmi "vykradenými" sety? Rád bych se to dozvěděl :-\.

***Banana.com

#6
Slávku jen si u podobného threadu vždy vzpomenu na Tvůj postoj "chudého invalidního důchodce" a upřímně se bavím ;D ;). Maně si přitom vzpomenu na chudé invalidní důchodce z filmu tuším Bony a klid. >:D
Tvou bezpochyby famózní sbírku jsem viděl, a vezmu-li jako průměrnou cenu setu 500 Kč, vychází mi v průběhu těch 7 let 57142 Kč ročně, 4761 Kč měsíčně. Myslím, že na Kostkách není moc těch, kteří by sbírali Lego podobně grandiózním způsobem ;D
Budiž Ti přáno, jinak se připojuji k názoru Hobbyho o něco níže.

otaznik

Citace od: Mičánek kdy 09.01.2007, 00:31:21
Před pár měsíci jsem psal že jsem překročil 700 kusů Lega ve sbírce a dnes (díky povánočním slevám) mohu napsat že je to 800 kusů stavebnic. Jsou to stavebnice všech velikostí a žánrů. Do sbírky počítám zásadně jen stavebnice s originálním plánkem (když je ke stavebnici přiložen) nebo originální balení s přiděleným firemním kódem a jen jeden kus.  Dalších cca 300 stavebnic které mám 2x a vícekrát (nejvíce mám doktorů č.7267, asi 50 kusů) nejsou do sbírky započítány. První stavebnici jsem  koupil synovi před 7 roky. Chtěl jsem připojit přílohu ale soubor s příponou .xls mi to nevzalo. Jestli chcete vidět úplný seznam mojí sbírky stavebnic i postaviček, tak je  na mojí www stránce http://mojelego.wz.cz/.

Kolik mají ty sety dohromady dílů?

ottta

Citace od: Mičánek kdy 09.01.2007, 00:31:21
Před pár měsíci jsem psal že jsem překročil 700 kusů Lega ve sbírce a dnes (díky povánočním slevám) mohu napsat že je to 800 kusů stavebnic. Jsou to stavebnice všech velikostí a žánrů. Do sbírky počítám zásadně jen stavebnice s originálním plánkem (když je ke stavebnici přiložen) nebo originální balení s přiděleným firemním kódem a jen jeden kus.  Dalších cca 300 stavebnic které mám 2x a vícekrát (nejvíce mám doktorů č.7267, asi 50 kusů) nejsou do sbírky započítány. První stavebnici jsem  koupil synovi před 7 roky. Chtěl jsem připojit přílohu ale soubor s příponou .xls mi to nevzalo. Jestli chcete vidět úplný seznam mojí sbírky stavebnic i postaviček, tak je  na mojí www stránce http://mojelego.wz.cz/.

Gratuluji, kde jsou ty časy, kdy má sbírka byla větší.................................ZH

Jarmila

Citace od: ottta kdy 09.01.2007, 18:11:36
Gratuluji, kde jsou ty časy, kdy má sbírka byla větší.................................ZH

A copak se s ní stalo? Že bys "na stará kolena" dostal rozum a zbavil se přebytečných krámů? Tedy lega?  ;D ;D ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

ottta

Citace od: Jarmila kdy 10.01.2007, 07:13:28
Citace od: ottta kdy 09.01.2007, 18:11:36
Gratuluji, kde jsou ty časy, kdy má sbírka byla větší.................................ZH

A copak se s ní stalo? Že bys "na stará kolena" dostal rozum a zbavil se přebytečných krámů? Tedy lega?  ;D ;D ;D

Ne, ne, ale neroste tak rychle jako jinde :(. ZH

Mičánek

Citace od: myth kdy 09.01.2007, 00:49:37
Ako tu už bolo veľakrát spomínané, jedna fotka napovie viac ako zoznam. I keď v tomto prípade by to bolo dosť ťažké. Tisíc setov za 7 rokov... pekný výkon. Ani si radšej nepradstavujem, koľko je v tom peňazí.

Další fotky

Mičánek

Citace od: banana.com kdy 09.01.2007, 09:36:10
Tvou bezpochyby famózní sbírku jsem viděl, a vezmu-li jako průměrnou cenu setu 500 Kč, vychází mi v průběhu těch 7 let 57142 Kč ročně, 4761 Kč měsíčně. Myslím, že na Kostkách není moc těch, kteří by sbírali Lego podobně grandiózním způsobem ;D
Budiž Ti přáno, jinak se připojuji k názoru Hobbyho o něco níže.

Za prvé, není od tebe pěkné dělat si srandu z chudého invalidního důchodce a za druhé, žiješ v zkreslených představách o cenách. To co ty prodáváš za 1000,-Kč to já nakupuji za 300,-Kč (příklad 4533 150,-Kč; 4541 610,-; 6454 300,-Kč a mnoho dalších) . Proto tvůj průměrný odhad je nadsazený (minimálně o 1/3 mých skutečných nákladů). Já si vedu přesnou evidenci všech stavebnic i s nákupní cenou a není tam moc stavebnic přes tisíc korun.

Mičánek

Citace od: hobby kdy 09.01.2007, 09:01:24
Mičánku, ty jsi pro mne fenomén, který mi vrtá hlavou již delší čas a který stejně nepochopím. Hromadit stavebnice Lega kvůli množství je sice také obdivuhodná záliba a sběratelství, ale radši bych viděl (asi nejen já), co jsi postavil. Už jsem tu kdysi psal, že nikdo nikdy neposbírá všechno a že je lepší soustředit se na tematický celek, emisi, ap.  Ani ty neposbíráš všechno lego, nehledě k tomu, že to ani nemůže být cílem.
Nic ve zlém, každý máme své slabosti ;D, ale také bych rád viděl fotku celého kontingentu, když už jsi do toho dal ty statisíce.
Já nejsem stavitel ale sběratel. Mým zájmem jsou hlavně postavičky a stavebnice jsou vedlejší produkt. Je fakt, že když se dá koupit levně nějaká stavebnice tak si doplním i sbírku stavebnic. Většina stavebnic skončí rozpuštěná mezi ostatními kostkami. Na stavění je tu náš 11-ti letý syn. Až budu mít čas dám na stránky jeho výtvory. Jsou jich desítky a fotím jen ty co se mu skutečně povedly (jako příklad je tento vánoční stromek který stál přes Vánoce na legovým stole.