Stimpiho Garáž

Založil Stimpi, 22.08.2015, 22:49:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Stimpi

Když máme tu okurkovou sezónu, tak bych se tu také rád "vyprsil" se svojí sbírkou. Plánuju to už nějaký čas, a teď se naskytla volná chvilka.

Mé začátky jsou jak podle kopíráku podobné většině lidí, co je baví lego (předem se omlouvám ale zkratka "Afol" mě trochu drtí), takže to nebudu podrobně rozebírat. Jen doplním že můj první set byl Technic 8849 - Traktor s postřikovačem, a dostal jsem ho od rodičů někdy v roce 1991, počítám-li dobře.
Restart, nebo chcete-li recidiva závislosti, nastala celkem nevinně začátkem roku 2014, kdy jsem si chtěl vyzdobit kancelář setem 8674 a trochu se mi to zvrtlo :)

Něco o směřování mé mini sbírečky.
Primárně mě zajímají řady Technic a Racers. Konkrétně velké závodní vozy (F1, LeMans), řada Supercars (Testcar, Fiorano, Enzo,...) a velké motorky. Dále samozřejmě i sety které se mi líbí, a nebo jsou nějak spojené se značkou Ferrari, protože k této značce mám trochu zvláštní vztah.

Postupně se pokusím sem nahrávat jednotlivé sety se stručným komentářem, a tolik asi  povídání a hurá na věc...

Sti

PS: Takto to začalo...

Stimpi

Je to setík z toku 1988, a pro mnoho lidí to byla asi trochu modla z katalogu. Řadím si ho do série "Supercars".

Set je vzhledem ke stáří v poměrně dobrém stavu, opotřebení je trochu vidět na krabici a návodu. Na rozdíl od toho, kostičky nenesou skoro žádné stopy po stavění a bílé dokonce nejsou ani moc zažloutlé.

Překvapil mě u tohoto setu návod, kde je celá stavba modelu o 900 dílech na 24 stranách v celkem 24 krocích.

8868

Pěknej kousek ;)  Tento set bych také rád přidal do své sbírky, ale zatím jsem neměl to štěstí. Musím přiznat, že trochu závidím.

Stimpi

Toto je setík z řady "velkých motorek". Kupoval jsem jej poměrně nedávno, nový.

Pokusil jsem se i o "recenzi" tohoto setu, zde: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=46063.0

Najdete tam i něco více fotek  ;)


Stimpi

Citace od: 8868 kdy 22.08.2015, 23:11:15
Pěknej kousek ;)  Tento set bych také rád přidal do své sbírky, ale zatím jsem neměl to štěstí. Musím přiznat, že trochu závidím.

Myslím že na prodej jich je celkem dost, nicméně záleží v jakém stavu a za jaký peníz ... tento jsem myslím koupil na aukru.

otaznik

Citace od: Stimpi kdy 22.08.2015, 22:49:56
zkratka "Afol" mě trochu drtí
A mohu se zeptat proč? Je to standardní celosvětově používaný výraz jako spousta dalších - plate, brick, minifig, MISB atd.

Stimpi

Samozřejmě můžeš ;-)  Prostě se mi to slovo nelíbí. Zní mi to spíš jako nadávka, a myslím si, že v tomto případě není přejímání úplně nezbytné.

otaznik

Citace od: Stimpi kdy 23.08.2015, 22:27:59
Samozřejmě můžeš ;-)  Prostě se mi to slovo nelíbí. Zní mi to spíš jako nadávka, a myslím si, že v tomto případě není přejímání úplně nezbytné.
To je věc názoru. Já si naopak myslím, že používat "odborné" výrazy je výrazně ku prospěchu, však (skoro) všichni je zde používají.

Stimpi

Naprostý souhlas. Co se týče Lega, je toto asi jediný termín, kterému se vyhýbám. S ostatními nemám problém.