Započítat do souhrnu setů nebo ne?

Založil Jarmila, 29.01.2006, 13:42:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mají se sety s kolejemi, výhybkami a křižovatkou započítávat do celkového součtu vlastněných setů?

Ano, krabice s kolejemi je set
Ne, brát koleje jako volné díly
Vykazovat oba součty

Jarmila

Vznikla debata: Mají se do celkového součtu vlastněných setů počítat i jednotlivé krabičky s rovnými nebo obloukovými kolejemi, krabičky s výhybkami nebo s křižovatkou? Tak hlasujte.
A prosím - jen hlasujte.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Jindroush

Já osobně zařazuji všechno 'bulk' jako volné díly (baseplates, stromečky, ostatní service, figový sady atd.). I sety, které jsem úmyslně koupil jako zásobárny dílů (Constellation, druhá Chýše), ty taky rovnou 'rozsypávám'...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mates

Já do počtu vlastněných setů počítám i toto příslušenství. Je to krabička s lego kódem (např.4531,4515)? Je. Tak ji tam počítám... :D

Jindroush

Se mi to zdá jako honění za co největším počtem setů  ;)

Prostě mi připadá, že set by aspoň měl mít návod, což většina service nemá. U kyblíků si tím pádem protiřečím, já vím. Ale ani ty mi nepřijdou dostatečně setový, abych 'je měl ve sbírce'.

Prostě pokud je definice setu taková, že je set to, co má LEGO číslo (třeba osuška, nebo kelímky na vejce), tak započítat. Pokud je taková, že set je 'něco', co se dá postavit, tak to automaticky vyřazuje všechny kýble a serivcepacky.

Pravděpodobně je to tedy individuální a tím pádem srovnávat počty setů a 'velikosti sbírek' postrádá smysl.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mates

J: Máš pravdu, ale přijde na to, proč si kdo ten seznam dělá. Jestli chce dělat honitriko, tak máš pravdu, ať počítá jen a jen "stavěcí" sety, ale já ten seznam dělám, abych věděl, co mám a co ne. Honit tady nic nebudu... :P >:D :D
Ty výhybky a koleje počítám třeba proto, že když si v Track designeru nakreslím nějaké kolejiště, tak při pohledu na seznam setů vím, zda je to reálné postavit, či nikoli a zůstane jen u snu :-\ ;D

Colonel32

no, ja silnice, koleje, znacky a podobne blbosti na peeronu vubec neeviduju... a se svejma cca 50 kusama kolejnic toho ztejne houby postavim....

Jindroush

Citace od: Mates kdy 29.01.2006, 15:06:30
J: Máš pravdu, ale přijde na to, proč si kdo ten seznam dělá. Jestli chce dělat honitriko, tak máš pravdu, ať počítá jen a jen "stavěcí" sety, ale já ten seznam dělám, abych věděl, co mám a co ne. Honit tady nic nebudu... :P >:D :D
Ty výhybky a koleje počítám třeba proto, že když si v Track designeru nakreslím nějaké kolejiště, tak při pohledu na seznam setů vím, zda je to reálné postavit, či nikoli a zůstane jen u snu :-\ ;D

To je IMO ale přesně naopak :-)

Já si poznačím do loose parts, že mám 20 stromečků (ze servicepacku). Takže v 'setech' mám jen opravdové sety, ale přitom mám přesnej přehled, kolik mám celkem stromků. (stavím ze všeho)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mates

No ono je to opravdu na velkou diskuzi... :D Záleží na tom, kdo si jak vede evidenci, já to mám suše v excelu a zatím mi to stačí. ::) Honit triko si tu nepotřebuji, aby mi někdo potom neřekl, že si uměle zvyšuji počet setů. Pokud bych se zde chtěl chlubit, kolik mám setů, pak bych s tebou souhlasil, a počítal bych jen ty "Opravdové sety". Na Peeronu to nemám nabouchaný, k tomu jsem se ještě nedostal. :)
Já sety stromečků a jiných servicepacku nemám :-\, takže počítám opravdu jen ty sety z příslušenství vlaků z již zmíněného důvodu. ::) 8) :P

J_BOB

mozno je to off-topic, ale potom by ma zaujimalo, ci ako sety pocitate aj "Nahrab si svoj lego pytlik". ma to obal? ma. ma to cislo? ma :) imho su kolajnice set a ked dake budem mat, ako set ich urcite radit budem.  Ale taky "lego pytlik" je u mna ako loose parts.
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader