Arnoldova Castle sbírka z dětství se rozrůstá

Založil arnold, 01.03.2013, 14:49:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

arnold

Zdravím,
představuji vám svou sbírku Castle,kterou jsem vyndal cca po 20 letech ze skříně.
Až to všechno postavím,tak udělám další hromadné foto :-)
Vše je jak nové,hlavně u 6075 a 6086  ::)

arnold

Až jsem se divil,že jsou ty krabice a návody v tak hezkém stavu...

Thrawn

#2
To je ztělesnění mého snu tak, jak bych jednou chtěl mít sbírku těchto setů já.

Je to sbírka, která se jen tak nevidí a já ti k ní gratuluji.

Nabízí se už pouze jedna otázka. Kde bydlíš?  ;D

Mám otázku. Co je to za katalog nad tím z roku 1992?
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

frantoka

úžasné, iné kafé, gratulujem  :o

Systematik

Docela by mne zajímalo, jak jsi sbírku skladoval, protože k podobnému stavu setů se většinou AFOLové dostanou až po dark age... :)

mesje

človeče, to je aj hriech postaviť - však NEW stojí na BL 770 eur... radšej to predaj a z 1/7 ceny si kúp used :-)

Thrawn

Citace od: mesje kdy 01.03.2013, 18:18:39
človeče, to je aj hriech postaviť - však NEW stojí na BL 770 eur... radšej to predaj a z 1/7 ceny si kúp used :-)

Ano! Mně!  ;D

Mít doma toto, tak to neprodám. Bylo by to ve vypolstrované krabici, která by byla ve vypolstrované krabici a ta by byla v trezoru. Jinak si neumím představit, že se dá zachovat takto dlouho takovu sbírku v tak pěkném stavu.  :)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Systematik

Citace od: Thrawn kdy 01.03.2013, 18:44:29
... Bylo by to ve vypolstrované krabici, která by byla ve vypolstrované krabici a ta by byla v trezoru...
Pancéřovej humidor s neprůstřelným sklem je jasná volba  ;D

Thrawn

History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

otaznik

#9
Citace od: mesje kdy 01.03.2013, 18:18:39
človeče, to je aj hriech postaviť - však NEW stojí na BL 770 eur... radšej to predaj a z 1/7 ceny si kúp used :-)
Arni tam má nějaký nepoužitý set?  :-X

BTW: taky bych chtěl ve skříni najít takové příjemné překvapení.  ;)

Hardegon

Jen tak jsi vytáhl ze skříně sen každého hradaře. Na tyhle sety jsem se v katalozích nemohl vynadívat.

Izmael10

Nádherná zbierka.  ;) To si mal celý ten čas uložené v skrini?  :o

arnold

Děkuji všem za kladné příspěvky  :)  Vlastně jsem to vytahl ze skříně po té,co jsem zahlídl na aukru jeden z mých prvních setů 6054,jak jsem to tak viděl,tak se mi vybavily vzpomínky na dětství, jak jsem si hrával jako malej kluk s mojí sestrou,která má mimochodem doma,jak mi bylo zděleno "nějaké piráty" (asi se za ní budu muset zajet podívat,co je myšleno slovem nějaké...)
Abych to uvedl na pravou míru,žádný ze setů není MISB,i když u 6086 a 6075 by asi stačilo jen zatavit originální pytlíčky a nikdo by asi nepoznal,že to MISB není.Tyto dva sety jsou opravdu jako nové,munuály voní hnedle jako čerstvě vytištěná kniha  ;D

Až to postavím,tak sem ještě vložím pár fotek  ;)

ps. kdyby jste náhodou někdo věděl o setu 6054 nebo 6066 (nebo cokoliv z edice Forestmen)budu vám moc vděčný za info.S Bricklinkem nemám zatím žádnou zkušenost,takže bych raději upřednostnil koupi v ČR.

arnold

Citace od: Systematik kdy 01.03.2013, 17:45:39
Docela by mne zajímalo, jak jsi sbírku skladoval, protože k podobnému stavu setů se většinou AFOLové dostanou až po dark age... :)

Bylo to opravdu zavřené v krabicích od mých cca 13 let,jen místo skladování se jednou změnilo.. z bývalého dětského pokojíčku se to přemístilo asi tak před 7 lety do předsíně  :)

pro Thrawn: je to přesně ten katalog,co ti poslal juraj.Jestli chceš,tak můžu udělat fotku dvoustránky na které jsou hrady z té doby,jsou tam u toho vložené i různé texty  :)

Thrawn

Citace od: arnold kdy 01.03.2013, 23:03:12
Citace od: Systematik kdy 01.03.2013, 17:45:39
Docela by mne zajímalo, jak jsi sbírku skladoval, protože k podobnému stavu setů se většinou AFOLové dostanou až po dark age... :)

Bylo to opravdu zavřené v krabicích od mých cca 13 let,jen místo skladování se jednou změnilo.. z bývalého dětského pokojíčku se to přemístilo asi tak před 7 lety do předsíně  :)

pro Thrawn: je to přesně ten katalog,co ti poslal juraj.Jestli chceš,tak můžu udělat fotku dvoustránky na které jsou hrady z té doby,jsou tam u toho vložené i různé texty  :)

To byste byl velice laskav  ;D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

otaznik

Citace od: arnold kdy 01.03.2013, 23:03:12
pro Thrawn: je to přesně ten katalog,co ti poslal juraj.Jestli chceš,tak můžu udělat fotku dvoustránky na které jsou hrady z té doby,jsou tam u toho vložené i různé texty  :)
To asi není třeba, ne?
http://www.brickfactory.info/catalogi/index.html

Thrawn

History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

arnold

Citace od: otaznik kdy 01.03.2013, 23:11:24
Citace od: arnold kdy 01.03.2013, 23:03:12
pro Thrawn: je to přesně ten katalog,co ti poslal juraj.Jestli chceš,tak můžu udělat fotku dvoustránky na které jsou hrady z té doby,jsou tam u toho vložené i různé texty  :)
To asi není třeba, ne?
http://www.brickfactory.info/catalogi/index.html

Pořád se rozkoukávám  :) Takže to opravdu není třeba,díky za odkaz,rád si to tam prolistuji.

Jean Vallette

Jo, tak tohle je nádhera. Taky mám pár kousků z téhle éry, ale ne v tak tip-top stavu.  ;)

mesje

A to si ako dieťa odolal nepostaviť ten hrad niekolko krát? V takomto stave by som čakal lego niekde v detskej izbe v Pripjati, ked vybuchol Černobyl, a bolo treba okamžite odísť :-)

phoenicis

Krásna zbierka  :o Klobúk hore ;)

Systematik

#21
Citace od: arnold kdy 01.03.2013, 23:03:12
Citace od: Systematik kdy 01.03.2013, 17:45:39
Docela by mne zajímalo, jak jsi sbírku skladoval, protože k podobnému stavu setů se většinou AFOLové dostanou až po dark age... :)

Bylo to opravdu zavřené v krabicích od mých cca 13 let,jen místo skladování se jednou změnilo.. z bývalého dětského pokojíčku se to přemístilo asi tak před 7 lety do předsíně  :)...
Asi v nějakých podobných krabicích - viz níže ;D

Thrawn

History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Systematik

Citace od: Thrawn kdy 02.03.2013, 12:38:10To je tvoje?
Kdepak, ale narazil jsem na to už někdy dřív a teď se to hodilo. Celkem ho chápu, že to má takhle zabalený ;D

Thrawn

Citace od: Systematik kdy 02.03.2013, 12:41:11
Citace od: Thrawn kdy 02.03.2013, 12:38:10To je tvoje?
Kdepak, ale narazil jsem na to už někdy dřív a teď se to hodilo. Celkem ho chápu, že to má takhle zabalený ;D

To se mi právě teď moc líbí jako ochranu před poškozením krabic. I když ono už je to jedno. Zjistil jsem, že mi doma vyhodili krabice k 6381, 6349 a k 6828. :(
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Systematik

Citace od: Thrawn kdy 02.03.2013, 13:25:00
Citace od: Systematik kdy 02.03.2013, 12:41:11
Citace od: Thrawn kdy 02.03.2013, 12:38:10To je tvoje?
Kdepak, ale narazil jsem na to už někdy dřív a teď se to hodilo. Celkem ho chápu, že to má takhle zabalený ;D

To se mi právě teď moc líbí jako ochranu před poškozením krabic. I když ono už je to jedno. Zjistil jsem, že mi doma vyhodili krabice k 6381, 6349 a k 6828. :(
No na ochranu krabic se mi podařilo dopátrat se možnosti koupit takovou tu tlustou fólii z ,,lamposterů"

a chci z ní udělat pokusnou výztuž dovnitř krabice od setu 6973/6983, ale nevím, jak to bude s ohybem, protože je to 0,7 mm plast, tož uvidíme...

arnold

Doplnuji sbírku o Fabuland 3682 Fire Station.

ps. Byl jsem se podívat u mé setry,co  myslela tím slovem "nějaké" piráty a našel jsem toto: 6200,6234,6247,6251.
Dál jsem našel něco,co se bude hodit do mé sbírky,tedy jestli mi to sestra bude ochotna darovat:6009,6034 všechny sety jsou  bohužel bez krabice a návodu.
Ještě se k ní budu muset zajet podívat znovu,protože mi v rychlosti ukázala igelitovou tašku v které bylo cca 4-6 minifig a nějaké dílky z různých setů..na 100% jsem tam viděl něco z edice Space a to minifig z titulní strany katalogu co mám doma r. 1987

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 01.03.2013, 19:40:52
Arni tam má nějaký nepoužitý set?  :-X

To jen mesje rychleji píše, než aby se pořádně díval... je to used, ale vložené do původního pytlíku.

arnold

Tak už mám konečně postaveno  ::)

Mr. Cube

Hezká sbírka. V podstatě jsou to všechno slavné a ikonické sety té doby.