Skladování panáčků

Založil Raistlin M, 07.12.2005, 17:52:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Raistlin M

Dostal jsem se do situace, kdy se mi přestává líbit můj styl skladování panáčků pohromadě. Jen zbraně a "výbavu" skladuji zvlášť.

Jak skladujete panáčky? Skladujete je rozložené (hlava zvlášť, torso zvlášť atd.), nebo složené?


peter

Já se skladováním minifigů nějak moc nezabývám. Mám je všechny dohromady sesypané v jednom pytlíku a tak jako ty, mám pouze zvlášť jen výbavu.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

J_BOB

to ja mam minifigy (teda vacsinou ich kusy - to som ale morbidak co  >:D ) + vybavu + zvierata + veci k minifigom ako truhly  a tak spolu v dvoch krabiciach ;)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Colonel32

figy do setu vetsinou bydlej v pytlicku se setem, figove v autech bydli primo v autech, to sema figove od vlaku... a rytiri bydli ve specialni krabicce na rytire, zbrane oddelene a roztridene...

Jindroush

Setové jsou v pytlíkách podle tématu (Dark side je v jiným pytlíku než rebelové  ;)). Generic towneři a 'náhradníci' jsou rozebraní na díly. Příslušenství je zvlášť.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Teddy Bear

Ja mam jednu krabici, kde mam figy rozdeleny na casti + je tam i vybaveni.
Rebely a Dark side mam spolu ve dvou SW krabicich ;) :D ;D 8)
Buďte sami sebou!!!

Police collector

Momentálně nacvakaní z důvodů počítaní ne jedné velké základní desce  ;D ;D ;D Protože mám 100% svých setů vystavených tak jsou panáčci na svých místech - takže de facto je to podobné jako u colonela - taky je mám v autech, budovách a tak.
Terminated.

J_BOB

100%  :o momentalne mam vystavene 2 sety....a aj to su malicke. kedy to vsetko stihate stavat? alebo to vobec nerozoberate?  ;D
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

rdk

Citace od: J_BOB kdy 07.12.2005, 20:08:42
100%  :o momentalne mam vystavene 2 sety....a aj to su malicke. kedy to vsetko stihate stavat? alebo to vobec nerozoberate?  ;D

No, 100% jeho setů nebude výrazně víc než 2 sety.  ;D ;D ;D 8)

Dansson

Já mám minifigy v rámci jedné krabice všechny, ale v celku, tím věčným rozděláváním by se dost opotřebovávali,ne?

otaznik

Já skladuju všechny sety víceméně odděleně (každý zvlášť), takže to se týká i minifigů, které k nim patří.

Colonel32

Citace od: Dansson kdy 08.12.2005, 10:29:42
Já mám minifigy v rámci jedné krabice všechny, ale v celku, tím věčným rozděláváním by se dost opotřebovávali,ne?

IMHO spise praskaji, kdyz jsou deset let secvaknuti k sobe, nez kdyz je deset let secvakavas

Karel K

Takže radíš minifigy rozdělat a skladovat rozložené?

Police collector

Citace od: J_BOB kdy 07.12.2005, 20:08:42
100%  :o momentalne mam vystavene 2 sety....a aj to su malicke. kedy to vsetko stihate stavat? alebo to vobec nerozoberate?  ;D

No víš, ono je dohromady ne víc než 20 setů.... Z toho auta jsou zaparkovaná před budovami, pro hasičskou helikoptéru jsem udělal místo na střeše.... Atd.
Terminated.

Colonel32

Citace od: Karlos kdy 08.12.2005, 14:46:16
Takže radíš minifigy rozdělat a skladovat rozložené?

kdyz s nima stale blbnes, tak je to asi jedno.... Ale myslim si, ze pokud lego hodlas ulozit na deset let k ledu, tak bys mel dat vsechny kostky od sebe...

Police collector

Já mám některé panáčky těch 10let u sebe a nic jim není. Je to IMHO kravina.
Terminated.

muzzo

Citace od: Police collector kdy 08.12.2005, 15:34:55
Já mám některé panáčky těch 10let u sebe a nic jim není. Je to IMHO kravina.

Není, veškeré materiály stárnou a ztrácejí své původní vlastnosti, takže i Lego podlehá degradaci. Která vede ke ztrátám pružnosti a blednutí barev.

Colonel32

Citace od: Police collector kdy 08.12.2005, 15:34:55
Já mám některé panáčky těch 10let u sebe a nic jim není. Je to IMHO kravina.

panacci z roku 1995 jsou vetsinu dobri... panacci z roku 1980 na to byvaji hur.

Codename19

Moji minifigovia sú pekne vyrovnaní na podložke. Taká menšia armáda :)

Mičánek

#19
Ve sbírce 1368 postaviček musím mít přehled. Proto má každá postavička svůj popsaný sáček. Podrobnosti najdete na  mojí www stránce http://www.mojelego.wz.cz.

Colonel32

cesky nazvy setu? to snad ne....

Misto "Metro Park and Service Tower" tam bude mit "Park a servisni vez u metra"...

rdk

Nebo již příslovečná "Maminka s kárkou".  ;D ;D

Rýpací poznámka: Draco se jmenuje Draco a ne Drago. Nebo se pletu? ;)

Colonel32

nepletes, je to Draco Malfoy

muzzo

pro Mičánka: Za dobrotu na žebrotu.
     On se snaží Vám tu předvést vrchol skladovacích technik minifigů a Vy ho zdrbnete za takový "podstatnosti"  ;D

myth

Ja som si už dávnejšie zobral príklad z Míčankových skladovacích techník a uplatňujem ich v praxi. Teda, ešte mi chýbajú popisy k jednotlivým minifigom. Akosi na ne nieje čas 8) . Pred časom som na základe informácií zverejnených na fóre prešiel na "advanced system" - figy niesu zložené, aby neboli zbytočne mechanicky namáhané.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Peetrs

Figy ze setů mého dětství jsem měl po celou dobu uloženy sestavené (bylo to cca 10 - 14 let). Jediný problém nastal u setu 6261 - http://guide.lugnet.com/set/6261 - všichni (tři) piráti z tohoto setu mají na boku prasklé tělo. Přitom to byl jeden z posledních Lego setů, které jsem jako dítě dostal. Ostatní starší lega jsou naprosto v pořádku a to jsou některé o dost starší např. vlak 7715 - http://guide.lugnet.com/set/7715.
Čím to??? Šla dolů kvalita, nebo jsem měl jen smůlu na špatnou sérii??? :(

Jindroush

IMO smůla. Ačkoli je pravda, že zrovna žlutý a modrý praskaj nejvíc, aspoň podle mojich zkušeností. Všichni moji panáci, co jim je tak 20-25 let, jsou ok, a to byli furt postavení.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

JOHN

musím souhlasit ze neustálým secvakáváním prasknou ... můj první panáček by mohl vyprávět  >:D >:D >:D

tazzy

#28
ja mam jednoho panacka slozeneho 21 let a nic se mu nestalo (teda myslim ze 21 let, potvrdit muzu asi tak jen poslednich 10 let, set je po brachovi a ten ho ma asi z roku 1985 a myslim ze ho nepřestavoval, tehdy těch setů moc neměl ;D)