5764, 31007, 31008 - Roboti

Založil mozkit, 07.01.2015, 23:10:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mozkit

Zdravím,

chtěl jsem napsat dvě samostatné minirecenze na jednotlivé sety, ale shrnu to do jediného popisu, jde tématicky a i stavebně o podobnou věc.

5764 Rescue Robot
počet dílků: 149
rok vydání: 2011
žádný minifg

Balení
Celkem rozumná velikost krabice. Nejedná se o žadnou velkou bednu, která je ve finále z půlky prázdná.
Kostky jsou v jednom sáčku větší dílky a menší dílky v samostatnym sáčku.
Sešity na stavbu jsou dva. Jeden na hlavního robota, druhý sešit obsahuje návod na zbylé dvě stavby.
Set neobsahuje žádné samolepky, obrázkem potištěné dílky ani minifigy.

Stavba
Jedná se o poměrně jednoduchý setík. Stavba odsejpá velmi rychle u všech tří variant.
V manuálu nebyla jediná nejasnost, nebo místo, kde by se člověk zaseknul. Stavění zabere cca 20minutek klidným tempem.

Set
Mezi kostkama jsem nenarazil na žádnou speciální kostku nebo dílek.
Jediná věc je, že stavebnice obsahuje žlutou Light Brick kostku, která je umístěna do hlavy robota. A pak kloubní dílky.
Postavený robot stejně jako ostatni, má pohyblivé ruce na kloubu (ramena) a ohýbací v lokti. Pohyblivé kyčelní klouby a sklápecí chodidla.
Hlavou jde hýbat jenom lehce do stran.
Celkový pohled na robota je fajn, vypadá robusně, ale je to prcek :) Trošku je, jak v barvách německý vlajky.
Hlava po zmáčknutí spínače light brick kostky pěkne svítí oranžově.
Jako druhá varianta je ještě menší robot (laserbot) a robocat, ta mi připadá taková dost bídná a o ničem.
Hratelnost setu v kombinací s dalšíma "robosetama" může bát celkem slušná. Jakýkoliv samostatně robot je spíš na výstavku.


Pojďme na druhý.

31007 Power Mech
počet dílků: 223
rok vydání: 2013
žádný minifig

Balení
Tak balení a velikost krabice je vesměs totožna jako set první. Standartně zabaleno v sáčcích, žádné samolepky, nebo potisky.
Tentokrát jsou sešity s návodem tři, každý pro jednotlivou věc samostatně.

Stavba
Opět jednoduchý set. Stavba bežným "zábavným" tempíčkem kolem 20ti minut. Třetí model vrtulník zabere času ještě míň.
Všechny návody opět srozumitelný, bez zádrhelů.

Set
Set neobsahuje opět žádnou specialitu. Oproti Rescue robotovi tento set obsahuje solidní počet dílků ze kterých už půjde něco určitě vymyslet
postavit vlastního. Na internetu jsem viděl nějaký pěkný výtvory ze setu.
Hlavní stavba - robot se mi jeví víc propracovaný než první popisovaný. Má poměrně hezký detaily. Opět plně pohyblivé ruce (včetně prstů) a nohy. Tentokrát
umí otáčet hlavou dokola. Robot trošku připomíná nějakého transformera, tím jak jsou na něm vidět dílky typu "kapota", přední sklo autíčka atd.
Rozhodně ho volím jako výherce z dněšních robotů. Líbí se mi i barevné provedení.
Hratelnost stejná jako v předchozím bodě, spíš pěkně nastavitelný modýlek na postavení do poličky (chvilku jsem ho měl jako stojánek na fotku, kterou
držel oběma rukama nad hlavou). Možná s více robotama si dítě vyhraje :)
Ostatní dvě varianty jsou celkem povedené. Líbí se mi jak pickup s korbou, tak i bojový vrtulník.


Třetí set nemá jako primární model robota, ale bojovou stíhačku, i tak porovnám s dněšníma dvouma kouskama.

31008 Thunder Wigns
počet dílků: 235
rok vydání: 2013
žádný minifig

Balení
Jak přes kopírák s prvníma dvěma. Kostky v sáčcích, bez nálepek, rozumná krabička.
Návody tři, pro každý model svůj.


Stavba
Zase jednoduchá rychlá stavba u všech tří variant.

Set
Stíhačka je hlavní model a docela ujde, podle mě vypadá v reálu lépe než někde na obrázku. Nemá nijak sklápěcí křídla, ikdyž to tak vypadá.
Zadní křidélka na ocasu jsou už sklápěcí.
Nejmenší stavba - futuristické auto se mi nelíbí. Je takový nic neříkající, je zvláštní :)
Jednou z variant je opět robot. Není nijak veliký, dělají ho opticky větším jeho "křídla" na zádech, kterýma lze trošku do stran hýbat.
Jinak robot je stejně pohyblivý jako předchozí dva (ani jeden robot neni otáčecí/pohyblivý v pase).
Barevné provedení tohoto setu se mi úplně extra nelíbí, nájak mi nesedí ta modrá barva, ale neni to žádná tragédie a každýmu se líbí něco jiného.
Hratelnost setu asi jako předchozí sety, tentokrát asi může být zábavnější hraní se stíhačkou než robotem. Co se týče auta, tak jezdí :)

Shrnuto a podtrženo u mě jasně vítezí zelený Power mech. Vypadá moderně, barevně se mi libí a i propracováním. Je ze všech tří robotů největší.


Další setík creator 31034 (2015), na ten se teprve těšíme :)




otaznik

Zajímavé porovnání, takových recenzí tu moc není. Díky.

mozkit

Citace od: otaznik kdy 08.01.2015, 23:36:29
Zajímavé porovnání, takových recenzí tu moc není. Díky.

Rádo se stalo  :D

Tomik

Pěkná recenze. Po pravdě musím říct, že k napsání té mé na letošní robotí set 31034 jsi mě inspiroval ty. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr