recenze 7241 Náčelník hasičů (2005)

Založil Police collector, 07.02.2005, 17:24:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Police collector

Nakonec jsem neodolal a zakoupil za necelé kilčo i off road náčelníka hasičů. Zkrátka mi připomínal staré sety,hlavně "džípa" z roku 1992. A následovalo veliké překvapení ! Zatímco Policie vozidla jsou více méně juniorizované hasičský velitel jako by starým setům z oka vypadl ! Žádné kulaté blatníky ale starý dobrý notoricky známý čtyřstudový hranatý ve předu a vzadu jeden stud vepředu dva vzadu ! Také zde nejsou nová zkosená zadní světla ale klasické prastaré a milované jednostudové čtverečky. Vepředu jsou nové,jako majáčky také a vypadají hezky -  maják je vyřešen jako stop světlo. Také znak na kapotě je návratem do 80.let není to samolepka ale je poctivě natištěn a je to starý trojbarevný plamen v černém poli který se na hasičích vyskytoval už od nepaměti. Samotná minifigurka má znak plamene na kombinéze a velice pěkné jsou reflexní pruhy. Co se auta jinak týče mohlo by být o trošku delší,nebo kola mohly mít menší závěsy - ne formulové,auto je podle mého názoru moc těžké na zadek. Vzadu je naistalovaná dvoustudová kostka s pacičkou - sem patří sekera. Možná i čelní sklo mohlo být vyšší,přece jenom to při jízdě fouká ;D  Sekeru jsem už zmínil (klasická šedá) hasič má k dispozici i minimax což nebylo vždy pravidlem.

Musím říci že až na neproporční zadek a nízké sklo jsem novým minisetem ze série CITY 2005 nadšen. Klasický tištěný znak,nový desing uniforem minifigurek a klasické blatníky to vše připomíná staré dobré lego,mnohem více než přece například více juniorizovaný policejní vůz 7236.

85% ze 100%

+ asi nejvíce old scholl vozidlo  z "rescue setů" ,klasické blatníky,tištěný znak,pěkná figurka,výbava

- disproporční záď,přední sklo mohlo být lepší

Náčelník hasičů je zpět v plné parádě - BRAVO !
Terminated.

Magesan

Taky jsem si ho poridil a prijde mi, by kola mohla byt bliz podvozku. Tak o jednu plate.. Ale jinak parada :-)