Vikingský člun vs. Vyvern

Založil Police collector, 04.08.2005, 09:00:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Police collector

Pokud máte drakkar je vikingský člun téměř nezbytný, neboť rážem získáte dva chybějící vikingy do osádky ( šest minifigs totiž nepokryje všechna vesla a obsluhu balisty) Zprvu jsem si myslel že člun je zcela nový ale chyba lávky. jsou to dva klasické pirátské (plovoucí) čluny spojené do jednoho přičemž tento spoj je maskován štíty. Vespod tohoto spoje se Thor ví proč nachází modré diamanty, tytéž jsou umístěny i na horní části. Jeden Minifig je shodný s drakkarem, druhý má kstichtík seržanta šklíby. Trochu podivně jsou vyřešeny vesla, zato tento člunek na rozdíl od drakkaru nepostrádá kormidlo. Příď lodi je dekorována rohy.

Potvora - tentokráte Vyvern je sestavena z technic dílků + potištěné folie která tvoří křídla tohoto dráčka. Výsledek je poněkud tristní - tvor působí biomechanickým dojmem. Ale třeba je to nějaký výstřelek bohů, podobně jako veleslavná zlatá sůva z Bitvy Titánů (jež posloužila Lucasovi jako inspirace k populátní plechovce na kolech zváné Árťů). Na rozdíl od pohyblivého  hada umí vyvern natáčet pouze hlavu doleva či doprava.

Jak jsem řekl koupí tohoto setu získáte dva další plavce - pak se ovšem naskýtá otázka kam s malou lodí ? Buď může plout za hlavní (jako v reálu) anebo ji prostě rozebereme a obě vzniklé poloviny umístíme na záď drakkaru čímž vzniknou dvě samostatné jednotky, jež si jistě vaši Vikingové v případě potřeby rychle složí - třeba z důvodu průzkumu neznámých vod kde by byla velká loď nápadná.

+ další štíty pro bojovníky

- biomechanicky působící potvora
  stejný minifig jak u drakkaru.
Terminated.

Aki

Citace od: Police collector kdy 04.08.2005, 09:00:19
Jak jsem řekl koupí tohoto setu získáte dva další plavce - pak se ovšem naskýtá otázka kam s malou lodí ? Buď může plout za hlavní (jako v reálu) anebo ji prostě rozebereme a obě vzniklé poloviny umístíme na záď drakkaru čímž vzniknou dvě samostatné jednotky, jež si jistě vaši Vikingové v případě potřeby rychle složí - třeba z důvodu průzkumu neznámých vod kde by byla velká loď nápadná.

To už je moc fantaskní ne? Viděl bych to jako príma loďku pro krátké plavby z osady!

Přidal bych ale ještě jedno mínus - absence plachty!

muzzo

Pravda je, že mýtický tvor z tohoto setu mi přijde nejslabší ze všech a plachta moc a moc absentuje.  :-\

Aki

#3
Citace od: muzzo kdy 04.08.2005, 22:20:25
Pravda je, že mýtický tvor z tohoto setu mi přijde nejslabší ze všech

Na druhou stranu já docela kvituju, že ta potvora je tak odbytá. Samotný drak mně moc nezajímá a to že je jaká je, se určitě projevilo na ceně. Pokud to srovnáme s 7017 katapultem za 611 K. Kde je jen navíc jen jeden pajdulák. Tady jsou pajduláci dva a cena o 53% nižšší.

Maci

CitacePokud to srovnáme s 7017 katapultem za 611 K
Dneska mi dorazil katapult a je tam sice jen jeden pajdulák, ale ten drak je perfektní potvora. Když si odmyslím ty vikingy -  mohl by to být Šmak z Hobita a ten katapult by mohli mít na něj nachystaný lidé z Jezerního města. Drak je dobře pohyblivý, má pěkná červená  křídla a parádní drápy. Pro toho kdo má rád draky, (jako já) bude tenhle set určitě přínosem.

ass

Vždyť u katapultu jsou dva paňáci.

Maci

No jasně! Jsou tam dva. Já jsem složila zatím jen draka a to ještě tajně, protože mám ten set schovaný pro holku k nějaké vhodné příležitosti. Takže panáci jsou ještě rozložení a katapult taky. Myslím, že časem budou k mání, holku bojovníci moc neberou, je spíš na zvířata a princezny.

Maci

#7
CitaceJá bych tedy bral toho fousatýho co nikde jinde není...
Možná, že ho časem nabídnu na výměnu. Sháním některé postavy z Harryho Pottera - třeba tu  jasnovidku Sibylu Trelawneyovou nebo strýce Vernona Dursleyho. Na podzim bude Karkarov, Krum a jezerní lidé takže uvidíme. ;)
Zatím jsem ten set holce ani nestačila dát, asi jí s ním osladím první září.