Zachranovani zniceneho lega - diskuse

Založil Colonel32, 11.07.2005, 11:55:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Llevelyn

Přišlo nám dom hooodně kiloware..takže praktické poznatky z praní, bělení a pod.

Praní...zašít do polštáře, raději do menších a nacpat/ Tom G si nechal ušít prací sáčky na lego z plátna vel. 30*20../ nebo vložit do pračky i s prádlem, aby se kostky neomlátily. Prát na 40, tekutý prací prostředek, neždímat. Vybrat z pračky a na chvíli naložit do octové vody, voda musí být na chuť kyselá. Zpět do pračky a nechat lehce odstředit. Lépe to potom schne.

Díly které se prát nedají..tedy s nálepkou, větší kusy, plates apod. do kýblu se saponátem, nechat odmočit a vydrbat kartáčkem / na zubní protézy..je super/. NIKDY nepoužívejte písek, ani tekutý. / z vlastní zkušenosti.... ;D ;D/ Na závěr opět ocet.

Bělení..již zde popsáno..30% technický peroxid vodíku. I na dílky s potiskem, bohužel funguje pouze na světlé barvy. Ale zmizí i zažraná špína na poškrábaných dílech. Je to účinnější a rychlejší než SAVO, nepáchne, jen při styku s kůží dost pálí a vyžírá skvrny i na rukou. Doporučuji rukavice a plastovou pinzetu. Žádné kovy.

Plachty ..vyprat, naškrobit, přežehlit. Otřepané nitě odstřihnout, případně navoskovat, aby se dále netřepily. Žehlit přes plátno, navlhčené.

Na odstranění laku, lze zkusit odlakovač na umělé nehty. Na lepidlo lihobenzín z lékárny..

Pokud se zde po několikáté opakují tytéž info..sry OPAKOVÁNÍ MATKA MOUDROSTI >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

rdk


Llevelyn

Chemická odpověď..bo neutralizuje vodní kámen. Z některých kohoutků teče dost tvrdá voda a nechává na dílech bílé skvrny. >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

rdk

Citace od: Llevelyn kdy 21.12.2005, 23:11:50
Chemická odpověď..bo neutralizuje vodní kámen. Z některých kohoutků teče dost tvrdá voda a nechává na dílech bílé skvrny. >:D

Chytrý!!  8)

KLF

Citace od: Llevelyn kdy 21.12.2005, 23:07:24
Přišlo nám dom hooodně kiloware..takže praktické poznatky z praní, bělení a pod.

Praní...zašít do polštáře, raději do menších a nacpat/ Tom G si nechal ušít prací sáčky na lego z plátna vel. 30*20../ nebo vložit do pračky i s prádlem, aby se kostky neomlátily. Prát na 40, tekutý prací prostředek, neždímat. Vybrat z pračky a na chvíli naložit do octové vody, voda musí být na chuť kyselá. Zpět do pračky a nechat lehce odstředit. Lépe to potom schne.

Díly které se prát nedají..tedy s nálepkou, větší kusy, plates apod. do kýblu se saponátem, nechat odmočit a vydrbat kartáčkem / na zubní protézy..je super/. NIKDY nepoužívejte písek, ani tekutý. / z vlastní zkušenosti.... ;D ;D/ Na závěr opět ocet.

Bělení..již zde popsáno..30% technický peroxid vodíku. I na dílky s potiskem, bohužel funguje pouze na světlé barvy. Ale zmizí i zažraná špína na poškrábaných dílech. Je to účinnější a rychlejší než SAVO, nepáchne, jen při styku s kůží dost pálí a vyžírá skvrny i na rukou. Doporučuji rukavice a plastovou pinzetu. Žádné kovy.

Plachty ..vyprat, naškrobit, přežehlit. Otřepané nitě odstřihnout, případně navoskovat, aby se dále netřepily. Žehlit přes plátno, navlhčené.

Na odstranění laku, lze zkusit odlakovač na umělé nehty. Na lepidlo lihobenzín z lékárny..

Pokud se zde po několikáté opakují tytéž info..sry OPAKOVÁNÍ MATKA MOUDROSTI >:D


Zatial tusim najlepsi manual. ;)
Terminated.

Raistlin M

Ještě bych doplnil, že má peroxid vodíku docela vliv i na průhledné dílky. I nejstarší exempláře mají hned jinou průhlednost. Přecijen se ze škrábanců dostane špína.

Llevelyn

Ještě poznatky k praní - upgrade  :o

1. vyprat v pračce se dá vše, krom níže uvedeného..neprala bych jen průhledné dílky a díly se samolepkou/ i když omylem tam jeden skončil a v poho./
Potisky to zvládnou, pokud se kostky v pračce moc nemlátí o sebe.
2. Do povlaku od polštáře lze kostky je zavázat, ušetříte práci s šitím/páráním, povlak před nasypáním kostek obrátit naruby..odpadne vymotáváním dílků z nitek.
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Raistlin M

Citace od: Llevelyn kdy 26.12.2005, 15:44:56
Ještě poznatky k praní - upgrade  :o

1. vyprat v pračce se dá vše, krom níže uvedeného..neprala bych jen průhledné dílky a díly se samolepkou/ i když omylem tam jeden skončil a v poho./
Potisky to zvládnou, pokud se kostky v pračce moc nemlátí o sebe.
2. Do povlaku od polštáře lze kostky je zavázat, ušetříte práci s šitím/páráním, povlak před nasypáním kostek obrátit naruby..odpadne vymotáváním dílků z nitek.


Tys to prala jen zauzlovaný???!!!!!!!!!!!!! Moje pumpička madam...já snad dostanu infarkt!!!!!!

Ad 2. Ušetřit můžete i třídění malých dílků :( >:( >:(

Jinak ještě jednou opakuji zde již řečené. Kartáček na zuby rulezzzzzzz!!!!!!!!! normálním kartáčkem je trochu problém pročistit nejzazší škvírky.

Jindroush

Já to peru vždycky jen zauzlovaný... v životě by mě nenapadlo něco šít  ;D Uzel ofcourse podvážu provázkem.

A opětovně varuju před praním 'gumovějších' dílů, jako sou chňapky, žebříčky, stromečky apod. Vypadaj pak tak 'olezle'.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Llevelyn

CitaceTys to prala jen zauzlovaný???!!!!!!!!!!!!! Moje pumpička madam...já snad dostanu infarkt!!!!!!


Jo, zavázaný /pořádně/ kulatou tkaničkou..a nic se neztratilo >:D
CitaceA opětovně varuju před praním 'gumovějších' dílů

Svatá pravda..sem to sem zapoměla vecpat..gumáky neprat, ani plastové plachty..ale kolečka to přežily bez ztráty květinky ::)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Hansel

Teda s tímto serverem se mi objevily netušené možnosti všeobjímajícího LEGA. Některé postupy vyzkouším, mí staří požárníci by potřebovali obnovu, ale od malička mi zůstala jeden neblahý reflex, a to neustálé ocucávání :P LEGA, když z něj zrovna stavím. By mě zajímalo, co by se mnou udělalo ocucávání kostek vyluhovaných v v SAVU >:D
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

Raistlin M

Citace od: Hansel kdy 15.01.2006, 20:03:30
Teda s tímto serverem se mi objevily netušené možnosti všeobjímajícího LEGA. Některé postupy vyzkouším, mí staří požárníci by potřebovali obnovu, ale od malička mi zůstala jeden neblahý reflex, a to neustálé ocucávání :P LEGA, když z něj zrovna stavím. By mě zajímalo, co by se mnou udělalo ocucávání kostek vyluhovaných v v SAVU >:D
Právě to máčení v Savu a následné ocucávání bych doporučoval. Zlozvyk by byl v tu ránu pryč. ;)

Colonel32

ja ty saveny kostky umejvam dost dukladne, z toho uz ted poznas savo jen podle barvy ;-)

Llevelyn

Doporučuji na bělení technický peroxid...nepáchne,  můžeš své vybělené kostky vesele ocucávat >:D >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Hansel

Jj, vyzkouším.
Já se toho zlozvyku snažím zbavit, ale už je to drahno let (5) co jsem si s ním hrál nopesledy a tehdy jsem to nějak nevnímal :D
Teď pro mě začíná nová éra >:D
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

betakaroten

Nevím přesně, kam tento příspěvek dát, ale sem se mi zdá nejvhodnější.

Dlouhá doba v sestaveném stavu dílům skutečně nesvědčí, jak jsem se mohl přesvědčit po sundání pneumatiky, která byla na svém místě několik let (tedy žádný "nový krám") ... ale na druhou stranu se mi nezdá nejšťastnější ty pneumatiky pořád sundavat a nandavat, protože např. tato kola často praskají.

rdk

Mám stejný díl a podobným neduhem netrpí...

betakaroten

Protilehlé kolo na držáku z foto je mnohem lepší, i když má taky trochu náznaky ... ale to bude tím, že jsem je možná někdy pomíchal.

Shi-So

Ahojte,
potreboval bych radu.Koupil jsem set 8851 ,
ale potrebuje vyprat.
Muzu bezpecne prat i ty velke technic dily?A chtel jsem prat i ty clanky pasu ,
protoze puvodni majitel s tim asi budoval Stalingrad... :'(
Myslite ,ze kdyz je zabalim treba do ponozky ,ze to vydrzej?
Diky

Llevelyn

V principu ti praní v pračce u velkých dílů moc nedoporučuju, mohly by se zlomit. Jinak ty menší zašít do polštáře, prťavý zauzlovat do ponožky, a jinak postup praní je tu  už někde popsán. Ty gumový pásy získají v pračce takový "ojetý" vzhled..někdy. Pokud je to stejnej matroš jako kolečka, tak to do pračky klidně mrskni. Já peru vše.. >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

corelxt

co se tyce michani maly / velky technic dily, neni problem. pral sem smichany veskery technic kostky z 8868, drobny dily sem dal do puncochy, zauzlovala a komplet vsechno zasil do polstare. vyprano, vonavy, a ja sem spokojen.. ;D
co se tyce prani gumoidnich kousku, tak s tim sem se pral, do pracky nesly, takze ruzne... ale myslim, ze pracku by taky prezily.. (rucni prani 30° / 40° ??)

Colonel32

pasy vydrbej zubnim kartackem a mydlem, bude to setrnejsi. Pisty radsi nemej vubec, jinak je odmastis, a nebude se jim chtet fungovat....

corelxt

Citace od: Colonel32 kdy 15.03.2006, 20:11:27
pasy vydrbej zubnim kartackem a mydlem, bude to setrnejsi. Pisty radsi nemej vubec, jinak je odmastis, a nebude se jim chtet fungovat....

samozrejme ze pneu / elektro vyhodit..

Colonel32

no, ja elektricke dily meju... ale za jinych podminek nez normalni dily, ze?

otaznik

#114
Já všechno namočím na cca 2-3 hod. do horké jarové vody, pak to pořádně properu čistou vodou a následně kartáčkem vydrbu to, co zůstalo špinavé. Zatím mi to funguje.

Shi-So

Diky vsem,
velke dily pracka ,pisty jemne prelestim rukavem a pasy (na tech si zakladam nejvic) pujdou pekne pod kartacek ;D

Tomášek

Já když čistím díly, tak to všechno dělám ručně malým kartáčkem a mýdlovou vodou.To se potom ty díly blyští, že se nestačíte divit... ;D
Procházím DARK AGE.

Shi-So

Citace od: tomasek kdy 15.03.2006, 21:25:03
Já když čistím díly, tak to všechno dělám ručně malým kartáčkem a mýdlovou vodou.To se potom ty díly blyští, že se nestačíte divit... ;D

To mas pravdu ,ale ja takhle cistim uz treti vikend a zacina mi z te vodni lazne slejzat kuze na rukou... :'(

Colonel32

po 100 kilech kiloware vas to kartackovani prejde...

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 15.03.2006, 21:34:24
po 100 kilech kiloware vas to kartackovani prejde...
Ručně myju jen svoje sety  ;)