10185 Green Grocer

Založil Jindroush, 06.02.2008, 00:16:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 06.02.2008, 23:05:05
LOL, no tak to je opravdu nejvyšší čas na upgrade brýlí.  ::) Ve většině případů je to pustá šeď, která neurazí. Z ekonomických důvodů to nemůže být lepší, a z megablocks bič neupleteš.

Asi si pořádně nepřečetl, co jsem napsal. Nicméně na tohle máme určitě rozdílný názor.

Citace od: banana.com kdy 07.02.2008, 00:04:54

Uffffff.... :( . Takovýto názor od sběratele Classic City zabolí.. :P. Otevři libovolný katalog z let 1982-1995, 70% setů bude naprosto výtečných. Otevři současný (zrovna dnes jsem si přivezl 2008) a 90% setů je k ničemu... ::)

Právě proto jsem sběratel, většina originálních setů z témat, která mě zajímají, se mi líbí více, než srovnatelné MOCy.
Navíc jsem nikde nespecifikoval, že píšu o nových setech, psal jsem o originálních setech obecně.





Rever

Vždy mě zaujme, jak jedna věta nebo i slovo může v jakékoliv diskuzi vyvolat "flame". Myslím si, že je to způsobeno tím, že jsou lidi dosti netolerantní a prosazují pouze svoje názory za každou cenu. Podle mě, jestli se někomu líbí sety nebo jenom MOCy je naprosto jedno, každý má své priority. Pokračování v tomto dohadování by bylo vhodnější ve Volné diskuzi, navrhuji např. téma: Mám rád originální sety a většina MOCů je odpad (myšleno ironicky  ;D). Toto téma je o recenzi setu 10185 a bylo by asi dobré, kdyby přispěvatelé hodnotili především tento set a rád si přečtu názory jiných na tento set, jinak mě mrzí, že jsem nediskutoval k věci a zavdal tím příčinu k dohadování, zda jsou nebo nejsou LEGO "disajnéři" dobří. HOWK.

***Banana.com

Citace od: Rever kdy 07.02.2008, 13:15:26
Vždy mě zaujme, jak jedna věta nebo i slovo může v jakékoliv diskuzi vyvolat "flame". Myslím si, že je to způsobeno tím, že jsou lidi dosti netolerantní a prosazují pouze svoje názory za každou cenu. Podle mě, jestli se někomu líbí sety nebo jenom MOCy je naprosto jedno, každý má své priority. Pokračování v tomto dohadování by bylo vhodnější ve Volné diskuzi, navrhuji např. téma: Mám rád originální sety a většina MOCů je odpad (myšleno ironicky  ;D). Toto téma je o recenzi setu 10185 a bylo by asi dobré, kdyby přispěvatelé hodnotili především tento set a rád si přečtu názory jiných na tento set, jinak mě mrzí, že jsem nediskutoval k věci a zavdal tím příčinu k dohadování, zda jsou nebo nejsou LEGO "disajnéři" dobří. HOWK.

Pravdu díš, promázl jsem mé příspěvky, které s recenzí nesouvisí. ;)

LiBorec

IMHO tohle je jeden z nejlepších setů, které kdy LEGO designéři vyplodili!!! :o

Micho

#34
Bol som nadšený, keď mi presne pred týždňom došiel tento setík. Slintal a závidel som J., keď ho tu pred časom prezentoval.  :D

Aj najstarší synátor Tomi (15r.), čo ho už Lego veľmi nezaujíma a venuje sa pomaly už iba babám a gitare, ma tento týždeň viackrát otravoval (!!!!), či ho môže postaviť.  8)

Snáď ho aj tento víkend dáme dokopy, chcem som si to poriadne vychutnať. Predošle obe setíky 10182 Café Corner a 10190 Market Street boli famózne. Všetky komplet som obdivoval pred 2 týždňami v Brne (Jindroushova prezentácia).

Spolu mi prišli 3 ks 10185, potešia okrem mňa aj Tatranskú Lomnicu a Kežmarok.  8)

Jarmila

Sákriš, tohle ještě nemám. Musím taky na někoho zapůsobit svým šarmem, aby mi to dotáhl do baráku.  ;) Mně by to snad i stačilo jen jednou.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Micho

Citace od: Jarmila kdy 14.03.2008, 23:06:53
Sákriš, tohle ještě nemám. Musím taky na někoho zapůsobit svým šarmem, aby mi to dotáhl do baráku.  ;) Mně by to snad i stačilo jen jednou.  ;D

Neboj, aj ja som si zobral len 1 ks. O peniaze by ani nešlo, ale miesta to zaberá fúru a byty sú drahé. Resp. úložné priestory v nich.  ;D  8)

Citace od: Micho kdy 14.03.2008, 23:02:48
Spolu mi prišli 3 ks 10185, potešia okrem mňa aj Tatranskú Lomnicu a Kežmarok.  8)


jbagy

Citace od: Honza D. kdy 06.02.2008, 10:34:19
Citace od: Ravenhorn kdy 06.02.2008, 10:12:36
Tak si asi postupně pořídím všechny tři, první nejspíš přávě 10185.  :D

Je pravda, že čím víc těchhle setů je, tím jsou lepší. Samotný Café Corner se mi líbil, ale ještě jsem vydržel si ho nepořídit ;). Když jsem teď viděl všechny tři domy v řadě, tak to už je jiné Café...
Na kolik peněz že to všechno přijde? Ach jo... :)

Mimochodem, proč jsou ty originální sety lepší než to co postaví normální smrtelníci? Jsou designéři z Lega fakt tak dobří nebo je to tím, že mají teoreticky k dispozici libovolný dílek v libovolném množství a barvě (případně i nové dílky)?
Nebo jste viděli nějaký vlastní model, který by byl lepší než Café Corner / Green Grocer?

taky jsem si tuhle otázku nekolika krát kládl.
to bude učitě tím, jak si psal, že mají neomezené zdroje kostek a barev

Hana129

#38
No je to paráda. ;) Asi si taky rozšířím vilovou čtvrť.  ::)


Micho

#39
Citace od: Rever kdy 06.02.2008, 10:50:58
No, musím říct, že set je to opravdu povedený, především vnitřní vybavení. Set 10182 Café Corner mám pořád ještě nevybalený, nechávám si ho jako MISB. Myslím, že 10182 patří už dnes k nejlépe hodnoceným setům a 10185 ho asi překoná. Jinak set 10190 Market Street se mi vůbec nelíbí a řekl bych, že k domu 10182 a 10190 moc nepatří.

Výborný odhad.  8)

Aktuálne poradie podľa najvyššieho ratingu na Lugnete - http://guide.lugnet.com/set/rank/

Aj keď v danej rade k CC ešte nie je veľa hlasov, jednoznačne sa 10182 drží na 8. mieste v popredí a nováčik 10185 ho zatiaľ fakt na 3. pozícii prekonáva. Myslím, že ani produkt factory 10190 sa nemusí hanbiť.

3,   10185 Green Grocer
8,   10182 Cafe Corner
84, 10190 Market Street

Inak veľmi zaujímavá je momentálna prvá pozícia 10184 Town Plan - http://guide.lugnet.com/set/101848)
My sme 10190 stavali tento víkend, postupne si ma získal, aj keď osobne viacej hodnotím radu Cafe Corner.  8)

Príslušné setíky som na fote zoradil do L. Akurát som pridal nejaké tie minifigy. Je to fakt fantastické ...  8) 8) 8)

edward193

Včera som aj ja dal dohromady Green Grocera (touto cestou ďakujem Michovi a Cavelonovi) a je to fakt luxusná záležitosť. Spolu s Cafe corner a Market Street som domy usporiadal ako Jindroush v Brne. A momentálne sa tým kochám  ;D

devilsk

Tak dnes dorazil aj mne, uz sa s manzelkou nevieme dockat na jeho stavbu  ;)

btw. aktualny set rank:

1. 10184 Town Plan
2. 10185 Green Grocer
3. 10182 Cafe Corner
...
74. 10190 Market Street

Anatyt

Nechysta sa dalsi dom tento rok?

Zaha

To doufám, že ne  ;D páč teď jsem pořídil tři exkluzivní sety (market, cafe, town plane) čeká mě právě green grocer a budu docela vyšťavenej :-D a to nemluvím o tom že z letošních novinek city nemám ještě ani jednu a do mého města mi chybí exemplář (pravděpodobně budu brát dva...) creator městský dům...