Bazarové Lego

Založil Llevelyn, 15.06.2006, 21:22:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Llevelyn

Tak si tak lozím po netu a koukám.. Jablonec nad Nisou >:D

http://www.super-bazar.cz/inzeraty-uzivatele/2922/1/lubor-niederle

Na něco mám zálusk.. přidá se někdo?
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Shi-So

Ten 3739 by se libil 8)
Ale za 6900,-? ;D
Pan je asi trochu mimo :o

Llevelyn

Trochu? ;D ;D ;D ;D

I mě by se líbil... 8)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

muzzo

Za 3739 chce 6900?!?!?! To snad ne! To je snad na černou listinu.

Colonel32

me by se libil taky, ale kdyz za tuhle cenu muzu mit ISDcko, tak se mi to zda trochu hodne...

Llevelyn

Černá listina.. no nevím. je to soukromník a může si nabízet co chce a za kolik chce, otázkou je, jestli to někdo koupí.. ::)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

muzzo

Citace od: Llevelyn kdy 15.06.2006, 22:01:27
Černá listina.. no nevím. je to soukromník a může si nabízet co chce a za kolik chce, otázkou je, jestli to někdo koupí.. ::)

No položí-li se otázka takto, tak nevidím rozdíl mezi soukromníkem a nesoukromníkem.

Cavelon

Citace od: Shi-So kdy 15.06.2006, 21:31:46
Ten 3739 by se libil 8)
Ale za 6900,-? ;D
Pan je asi trochu mimo :o

Tá cena je prehnaná. Pozrel som na BL a použitý set sa dá kúpiť za 95, resp. 100 USD, nový za 125 USD... Ponúka to teda za trojnásobok. :o ::)

Peetrs

Ohledně ceny: každý si může nabízet za kolik se mu líbí a je jen na jeho šikovnosti zda to za tuto cenu i prodá.

Ohledně prodejce: má mé doporučení!!! Kupoval jsem od něj nějaké piráty a vše sedělo dle popisu. Platil jsem předem na účet a průběh obchodu byl naprosto bezproblémový. Pokud si toho budete brát víc, tak se dá dohodnout cena. Mě dal slevu! 8)

otaznik

Citace od: Peetrs kdy 15.06.2006, 22:52:55
Ohledně ceny: každý si může nabízet za kolik se mu líbí a je jen na jeho šikovnosti zda to za tuto cenu i prodá.

Podle mě rozhodně ne. Využít neznalosti kupujícího k tomu, abych z toho vyrejžoval co nejvíce, je podle mě podvod. 

Llevelyn

Stejně tam píše "sběratelský set " a žádnej sběratel, pokud je při smyslech mu to nedá. A kdo není sběratel, tak zase nedá tolik prachů za pár kostek. >:D

Já už toho chlápka sleduju dýl a čekala jsem, s čím vyleze. ::)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

***Banana.com

Citace od: Peetrs kdy 15.06.2006, 22:52:55
Ohledně ceny: každý si může nabízet za kolik se mu líbí a je jen na jeho šikovnosti zda to za tuto cenu i prodá.

Ohledně prodejce: má mé doporučení!!! Kupoval jsem od něj nějaké piráty a vše sedělo dle popisu. Platil jsem předem na účet a průběh obchodu byl naprosto bezproblémový. Pokud si toho budete brát víc, tak se dá dohodnout cena. Mě dal slevu! 8)
Souhlas, a mně nekteré ty ceny špatné nepřijdou...poslal jsem mu dotaz na jeden, který mne zajímá, a uvidíme:-)

Jindroush

Citace od: otaznik kdy 15.06.2006, 23:02:12
Citace od: Peetrs kdy 15.06.2006, 22:52:55
Ohledně ceny: každý si může nabízet za kolik se mu líbí a je jen na jeho šikovnosti zda to za tuto cenu i prodá.

Podle mě rozhodně ne. Využít neznalosti kupujícího k tomu, abych z toho vyrejžoval co nejvíce, je podle mě podvod. 

Probůh, to je přece princip moderního kapitalismu. Vymlátit z kunčafta, co se dá, a to za co nejlevnější aušus.

Pokud ti někdo v poušti prodá flašku Dobrý vody za půl království, princeznu a tchýni k tomu, to se dá považovat nemorální. Ale u něčeho výrazně zbytnýho, jako je Lego, navíc v době, kdy si každej může vlastní silou a na pár klepnutí myši zjistit nějakou 'běžnou cenu', si můžeš určit cenu jakoukoli a vždy bude 'dobrá', pokud ji někdo o své svobodné vůli akceptuje.

Podvod je, když nabízí něco a dodá něco jinýho (třeba Megablocks).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

niessnet

Já bych řekl, že ten pán rozlišuje sety sběratelské a nesběratelské jen podle toho, že už se nevyrábí. Nemyslím to ve zlém, jen bych řekl, že to vidí pouze jako obyčejný smrtelník, legonezasvěcenec.
Už dřív mi nabízel set 6440 - letištní hasiče, myslím že za stejnou cenu, ale zdálo se mi to moc. A tak jelikož nemám představu o použitých Lego setech, tak jsem odmítl, protože za tuhle cenu bych ho bral pokud by byl nový.
Na druhou stranu třeba set 6625 - policejní auto+motorka (v nabídce p. Niederleho chybí motorka) nabízí za celkem adekvátní cenu. Totéž bych řekl o 4021 - velká policejní loď a 4012 - menší policejní loď.
Osobně mám zálusk na ty hasiče, ale skoro 500 kč se mi zdá dost. :-\
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

***Banana.com

No pokud Ti jde jen o tu 6440, tak do 500,- je to dobrá cena, jsou-li komplet s návodem..na Ebay šli v poslední době nejníže za 6,5 Eura, cca.190 Kč, ale kdyby jsi bral jen jeden set a Germán Ti dal poštovné byť i jen 8,- Euro, jsi na  cca.15,- Eurech, 440,- Kč, k tomu 80,- za cenný dopis s hotovostí, pokud nemáš Paypal...takže jestli je chceš, tak je od něj vezmi ;)

niessnet

Citace od: banana.com kdy 15.06.2006, 23:55:18
No pokud Ti jde jen o tu 6440, tak do 500,- je to dobrá cena, jsou-li komplet s návodem..na Ebay šli v poslední době nejníže za 6,5 Eura, cca.190 Kč, ale kdyby jsi bral jen jeden set a Germán Ti dal poštovné byť i jen 8,- Euro, jsi na  cca.15,- Eurech, 440,- Kč, k tomu 80,- za cenný dopis s hotovostí, pokud nemáš Paypal...takže jestli je chceš, tak je od něj vezmi ;)
Aha, takhle se věci mají. No, vícero setů bych asi nebral, protože většinu ostatních city setů, co nabízí, už mám. V každém případě momentálně mě čeká větší výdaj za notebook, takže to ještě musím promyslet.
Nicméně díky za informaci.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Colonel32

ja bych ty hasice videl tak nejmin za 600... je to docela neobvyklej set

niessnet

#17
Citace od: Colonel32 kdy 16.06.2006, 00:28:03
ja bych ty hasice videl tak nejmin za 600... je to docela neobvyklej set
Jo? Za tolik? Ale na druho stranu, když to vezmu podle dílků, tak na něm dohromady nic není.Snad jen to, že tenhle set už se moc nikde neobjevuje (teda u nás).
Ukecali jste mě, zauvažuju o něm.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Llevelyn

Koukám, že Shakespeare předběhl svou dobu.....Mnoho povyku pro nic. >:D

T koukám, že /při znalosti gusta některých z vás/ mi vysápnete, co jsem chtěla původně já. ;D ;D ;D ;D

Kanale, že máš zálusk na ty indoše? ;D 8) :P
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 15.06.2006, 23:33:00
Probůh, to je přece princip moderního kapitalismu. Vymlátit z kunčafta, co se dá, a to za co nejlevnější aušus.
Jestli si takhle představuješ kapitalismus, tak potěš koště... ::)

***Banana.com

#20
Citace od: Llevelyn kdy 16.06.2006, 07:49:13
Koukám, že Shakespeare předběhl svou dobu.....Mnoho povyku pro nic. >:D

T koukám, že /při znalosti gusta některých z vás/ mi vysápnete, co jsem chtěla původně já. ;D ;D ;D ;D

Kanale, že máš zálusk na ty indoše? ;D 8) :P

Přesně, Llev, indoše jsem už zamlouval, a jestli mi je vyfoukneš, tak Tě zakousnu ;D Ale ještě mám rozpracované jedny z Reichu, tak uvidíme...Btw.-just kidding, pokud je chceš, tak respektuji právo prvního kupu, nejsem zase taková sv..ě, abych Ti je vyfoukl, když jsi na to sama upozornila..

Jindroush

otazník:

Hehe, běž se podívat na ceník mobilních operátorů - to jsou jen leštěný prdy, o nějakých MMS, zvoněních a podobných srágorách ani nemluvě.

Výrobní cena jednoho DVD přehrávače je okolo 8-10 USD. Běž se kouknout do obchodu, kolik stojí a pak se podívej dovnitř, jak jsou kvalitní.

Zkus si nechat opravit běžný domácí spotřebič, popř. si sežeň náhradní díl. Uvidíš, kolik to tak asi bude stát, za kousek plastiku.

Kup si originání DVD a koukej na 5-10 minut sraček, než začne film.

Za mojím tvrzením si stojím, já si ho tak nepředstavuji, on takový je.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

myth

Citace od: otaznik kdy 16.06.2006, 09:15:03
Citace od: Jindroush kdy 15.06.2006, 23:33:00
Probůh, to je přece princip moderního kapitalismu. Vymlátit z kunčafta, co se dá, a to za co nejlevnější aušus.
Jestli si takhle představuješ kapitalismus, tak potěš koště... ::)

Veď princípom kapitalizmu je tvoriť kapitál, teda zisk. A je prirodzené, že ako vlastník prostriedkov (Lega) chcem dosiahnuť pri ich predaji čo najväčší zisk. Čo myslíš, aký iný princíp by mal mať kapitalizmus? A na sociálne cítenie etc. sa nehrajme, lebo o to nikdy nejde.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

MildaPajda

Ten clovek taky nabizi set ktery by se mi libil, ale za vzkutku dabelskou cenu 666,- mi prijde taky trochu dost... na eBayi je to tak za 15Ecek... :(
takze nic...
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

rdk

Citace od: otaznik kdy 16.06.2006, 09:15:03
Citace od: Jindroush kdy 15.06.2006, 23:33:00
Probůh, to je přece princip moderního kapitalismu. Vymlátit z kunčafta, co se dá, a to za co nejlevnější aušus.
Jestli si takhle představuješ kapitalismus, tak potěš koště... ::)

J. samozřejmě zjednodušuje, ale je to přesně tak, jak říká... A víš, proč to nevadí? Protože ty si to nemusíš koupit! A o tom je kapitalismus. 8)

Valentin Dobrotivý

Citace od: Jindroush kdy 16.06.2006, 09:21:34
otazník:

Hehe, běž se podívat na ceník mobilních operátorů - to jsou jen leštěný prdy, o nějakých MMS, zvoněních a podobných srágorách ani nemluvě.

Výrobní cena jednoho DVD přehrávače je okolo 8-10 USD. Běž se kouknout do obchodu, kolik stojí a pak se podívej dovnitř, jak jsou kvalitní.



Zkus si nechat opravit běžný domácí spotřebič, popř. si sežeň náhradní díl. Uvidíš, kolik to tak asi bude stát, za kousek plastiku.

Kup si originání DVD a koukej na 5-10 minut sraček, než začne film.

Za mojím tvrzením si stojím, já si ho tak nepředstavuji, on takový je.

Ono to takhle úplně není - do výrobní ceny čehokoliv se musí zahrnout také náklady na vývoj, distribuci, záruční a pozaruční servis apod. Proto jsou ceny takové, jaké jsou. Příklad: plastový výlisek o hmotnosti 10dkg. Cena plastu 17 haléřů, cena vývoje designu 2 mil, cena přípravku na výrobu 300 tis., cena balení, distribuce 100 tis. - a výsledek? Cena plastového výrobku 785,-Kč.

Jindroush

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 16.06.2006, 10:37:47
Ono to takhle úplně není - do výrobní ceny čehokoliv se musí zahrnout také náklady na vývoj, distribuci, záruční a pozaruční servis apod. Proto jsou ceny takové, jaké jsou. Příklad: plastový výlisek o hmotnosti 10dkg. Cena plastu 17 haléřů, cena vývoje designu 2 mil, cena přípravku na výrobu 300 tis., cena balení, distribuce 100 tis. - a výsledek? Cena plastového výrobku 785,-Kč.

A seš čínskej 'podnikatel' a naflákáš toho 10 miliónů kusů.

fixní: 2m, 300k
per kus: 17 hal

2m + 300k + 17h * 10m = 4 000 000 Kc, per kus pak 0.40 Kč, prodáváš dále za 765 Kč  ;D

Výroba něčeho masově dneska skoro nic nestojí. Máš kupy továren po celým světě, který jsou schopny ti vyrobit celou tu věc na zakázku (Flextronics,
Celestica etc.).

Šak už i LEGO outsourcuje a Flextronics jim mastěj Duplo (a Číňani dělali Galidor, Clikits a plyšový blázince)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Valentin Dobrotivý

Citace od: Jindroush kdy 16.06.2006, 10:42:49
Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 16.06.2006, 10:37:47
Ono to takhle úplně není - do výrobní ceny čehokoliv se musí zahrnout také náklady na vývoj, distribuci, záruční a pozaruční servis apod. Proto jsou ceny takové, jaké jsou. Příklad: plastový výlisek o hmotnosti 10dkg. Cena plastu 17 haléřů, cena vývoje designu 2 mil, cena přípravku na výrobu 300 tis., cena balení, distribuce 100 tis. - a výsledek? Cena plastového výrobku 785,-Kč.

A seš čínskej 'podnikatel' a naflákáš toho 10 miliónů kusů.

fixní: 2m, 300k
per kus: 17 hal

2m + 300k + 17h * 10m = 4 000 000 Kc, per kus pak 0.40 Kč, prodáváš dále za 765 Kč  ;D

Výroba něčeho masově dneska skoro nic nestojí. Máš kupy továren po celým světě, který jsou schopny ti vyrobit celou tu věc na zakázku (Flextronics,
Celestica etc.).

Šak už i LEGO outsourcuje a Flextronics jim mastěj Duplo (a Číňani dělali Galidor, Clikits a plyšový blázince)

ten příklad je vymyšlený, včetně čísel, ale zhruba se to takhle počítá.

Ano, dnes outsourcuje kde kdo, včetně globálních hráčů, ale na cenách se vše podepisuje. Ještě před několika lety stál DVD recorder cca 90tisíc, dnes lze daleko lepší sehnat za méně než desetinu téhle částky, inu sériová výroba.

Tím nechci někoho nebo něco obhajovat, jen ukázat, že je vše trochu složitější, než by se mohlo na první pohled zdát.

Llevelyn

Ad banana.com a Indoši.. si je nech.. nakonec mi to bylo rozmluveno, bo když má rychle člověk to, po čem touží, má z nákupu nakonec prd.
Jen tě poprosím, když budeš nakupovat, tak už mám objednávky i na jiné, tak se soukromě domluvíme a mohl bys to vzít dokopy.


A moc se mi tu líbí ta diskuze... pověsím sem nabídky obchodníka s legem...a někteří by raději pověsili jeho..  ::).......a všichni kapitalisti jsou sfiny. ;D ;D ;D ;D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

***Banana.com

Citace od: Llevelyn kdy 16.06.2006, 12:13:52
Ad banana.com a Indoši.. si je nech.. nakonec mi to bylo rozmluveno, bo když má rychle člověk to, po čem touží, má z nákupu nakonec prd.
Jen tě poprosím, když budeš nakupovat, tak už mám objednávky i na jiné, tak se soukromě domluvíme a mohl bys to vzít dokopy.


A moc se mi tu líbí ta diskuze... pověsím sem nabídky obchodníka s legem...a někteří by raději pověsili jeho..  ::).......a všichni kapitalisti jsou sfiny. ;D ;D ;D ;D

Přesně...aniž bych chtěl rýpat, tak to je klasicky česká povaha...vše bez úsilí až pod nos, nejlépe zadarmo....IMHO má ten chlapík až na ten jeden set ceny nastavené pro potenciální kupce dobře, někde dokonce výborně. Opravdu mne baví, když tu někdo někoho chce kvůli cenám lepit na černou listinu. Ta IMHO slouží k něčemu úplně jinému, např. k varování před těmi, co neposílají zboží, vědomě tají závady, apod. Kdo co za kolik nabízí, je čistě jeho věc, vždyť prodávající kupujícího nenutí něco koupit se zbraní namířenou na jeho hlavu ;D Každý, kdo má mozek v hlavě, má i možnost volby, zda koupí, nebo ne....Rovněž každý má možnost si dovézt sety z Reichu sám, a pokud z nějákého důvodu se mu to nevyplatí (u jednoho dvou setů kvůli vedlejším nákladům např.), či to neumí (nezná jazyky, postup apod., či je jen prostě líný), tak se musí smířit s tím, že ten, kdo mu set nabídne v ČR, má prostě hodnotu té práce kolem  v tom započtenou 8) A teď mne ukamenujte ;D