Hromadný nákup na BL

Založil killco, 10.05.2012, 16:44:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

killco

Ludia začínam mať obavy z klesajúceho €ura. Maďar má ceny v USD. Treba to šikovne uzavrieť.

SpCasPi000

Zákon schválnosti, tiež keď mám niečo vyhliadnuté alebo rozrobené núti ma to ponáhľať sa, lebo zrovna vtedy mi kurzy neprajú a padajú  >:(

killco

Hoci nie všetky zálohy dorazili, platbu som už realizoval. Čo ma prekvapilo že neučtoval žiadne poplatky paypalu. Ešte neviem či môj paypal niečo nestrhne za platbu z karty.

Cavelon

Kedysi som to študoval - ak to nezmenili - obchodník si ani nesmie učtovať žiadne poplatky. Väčšina to ale ignoruje, no budeš sa s nimi doťahovať?
Paypal nestrháva nič za platbu kartou, jedine žeby banka si niečo uchmatla...

Anatyt

Podľa toho, ktorá banka. Internetová banka (napr. mBank, Zuno...) nestrháva nič.

killco

Vďaka za info Cavelon. Ja mám VÚB.

K tým poplatkom ešte 1 pikošku. Potreboval som si dopliť starší classic space set o 2 špecifické bricky (1x4 decoratet). Ceny bola spolu spolu 1,8€. Píšem Nemcovi že koľko by bola pošta kedže váha bola nejak do 2g. Nemec mi odpíše že podľa váhy, do 350g max 3,45€. Hovorím si ok, urobím objednávku. Príde mi faktúra, "bim 5,83 €".  ??? Lacnejšie by to snáď vyšlo i z USA.

Cavelon

Napíš, kde si tak "dobre" nakúpil, lebo list z Nemecka do 20 g stojí tuším 0.80 €, doporučený +2.05 €.

Systematik

Citace od: killco kdy 16.05.2012, 16:06:55
Vďaka za info Cavelon. Ja mám VÚB.

K tým poplatkom ešte 1 pikošku. Potreboval som si dopliť starší classic space set o 2 špecifické bricky (1x4 decoratet). Ceny bola spolu spolu 1,8€. Píšem Nemcovi že koľko by bola pošta kedže váha bola nejak do 2g. Nemec mi odpíše že podľa váhy, do 350g max 3,45€. Hovorím si ok, urobím objednávku. Príde mi faktúra, "bim 5,83 €".  ??? Lacnejšie by to snáď vyšlo i z USA.
S cenama je to taky všelijaký... Ptal jsem se na cenu poštovného za 6973 Deep Freeze Defender, týpek na Bricks 4 All
ho měl za 60 doláčů, dle infa i s poštovným cca za 1600. No a když mi dneska konečně dorazily prachy na PayPal,
koukám a už tam měl dolarů osmdesát. Samo že poštovný nemá uvedený ani na Splashi ani na Store Terms...

otaznik

Citace od: Systematik kdy 16.05.2012, 17:32:55
S cenama je to taky všelijaký... Ptal jsem se na cenu poštovného za 6973 Deep Freeze Defender, týpek na Bricks 4 All
ho měl za 60 doláčů, dle infa i s poštovným cca za 1600. No a když mi dneska konečně dorazily prachy na PayPal,
koukám a už tam měl dolarů osmdesát. Samo že poštovný nemá uvedený ani na Splashi ani na Store Terms...
Proč jsi ho tedy neobjednal hned, ještě když stál 60 USD?
Pokud ho pořád chceš, tak mu napiš, že mu dáš těch 60.

killco

Citace od: Cavelon kdy 16.05.2012, 16:55:46
Napíš, kde si tak "dobre" nakúpil, lebo list z Nemecka do 20 g stojí tuším 0.80 €, doporučený +2.05 €.

operator's brickstore

Systematik

Citace od: otaznik kdy 16.05.2012, 19:23:07
Citace od: Systematik kdy 16.05.2012, 17:32:55
S cenama je to taky všelijaký... Ptal jsem se na cenu poštovného za 6973 Deep Freeze Defender, týpek na Bricks 4 All
ho měl za 60 doláčů, dle infa i s poštovným cca za 1600. No a když mi dneska konečně dorazily prachy na PayPal,
koukám a už tam měl dolarů osmdesát. Samo že poštovný nemá uvedený ani na Splashi ani na Store Terms...
Proč jsi ho tedy neobjednal hned, ještě když stál 60 USD?
Pokud ho pořád chceš, tak mu napiš, že mu dáš těch 60.
Když stál 60, čekal jsem až mi přijdou prachy na PayPal, protože disponovatelná hotovost byla minulostí. No a dneska odpoledne, nezávisle na Tvém příspěvku - který čtu až teď, jsem mu psal proč to stojí 80 a že to si nemůžu dovolit a co že se to změnilo tejden po tom, jak jsem se ptal na poštovný a on že mi ho nechá za těch 60 jestli ho ještě chci :D :D :D
Dneska jsem měl fakt LEGO den, ráno najdu 3 kostičky a teď toto  :D

SpCasPi000

S tým poštovným a paypal a ''handling fee'' je to tak, že každý má inú politiku, niekto dá najlepšie ceny dielov a nepýta poplatky, niekto má ceny nad priemerom, poštovné vyššie ako v skutočnosti zaplatí a ešte má tú drzosť pýtať nejaký dolár či euro navyše za spracovanie každej objednávky bez ohľadu na množstvo dielov a niektorí potom aj za nadmerné množstvo ''lotov'' (to ešte chápem ak sú prioritne zameraný na bulky a nie na strácanie času s jedno- dvojkusovkami pri 200 lotoch), takže ak to nemá všetko jasne uvedené, sú dve možnosti:
- buď sa informovať dopredu
- nekupovať v takom shope (ak to majú aj inde a lacnejšie)

Fakt netuším, prečo niektorí kúpia napr. 2x4 plate po 0,40e (aj desiatky kusov), jasné že hocikde inde by to vyšlo mnohonásobne lacnejšie vrátane poštovného, takých položiek sledujem denne kvantá až sa mi oči prevracajú, a keď vidím ceny poštovného v mnohých šopách tak isto, pričom nie je problém si zistiť na stránkach ich pošty skutočné poštovné a koľko si prihodili navyše.
V Nemecku špeciálne nerád nakupujem, tam za najlacnejšie poštovné bez ohľadu na to či kúpim 1 alebo 100 dielov chcú väčšinou 3,45 pričom Holanďania či briti idú už okolo 1 Eura za minilisty, čiže ako u nás.

Takže je na každom, aby si bol schopný vybrať jednu z najlacnejších možností, i keď uznávam že často je to potom viac strata časová kým sa k niečomu dopracuje, preto je najlepšie to robiť počas pracovnej doby (resp. prestávky) ak sa dá  ;D

Systematik

Citace od: SpCasPi000 kdy 17.05.2012, 05:27:21
...sú dve možnosti:
- buď sa informovať dopredu
...
To se ptám vždycky, i když mají na splashi poštovný uvedený - jistota je jistota.

Sestavím si objednávku, pošlu prodejci a zeptám se ho, kolik by to bylo celkem při zabalení a odeslání (případně doporučeného) dílků/setů dle přiloženého seznamu do Brna.

Doporučuju.

killco

INFO pre účastníkov nákupu:

Objednávka svieti na BL od min. piatku ako odoslaná, zatial však nič nedorazilo. Dával som mu aj tel. číslo aby ma mohol kontaktovať kuriér.

killco

INFO pre účastníkov nákupu:

Po mojich urgentoch mi maďar odpísal min. štvrtok že bol mimo mesta a že zistí čo sa vlasne stalo. Dnes konečne prišla odpoveď:
CitaceHello,

The package has returned.:(

Can you confirm your address, and phone number?

I will reship it tomorrow.


Gergely
------------------------------------------------
This message was sent through the BrickLink Contact Form from member multipla (rekasig@t-online.hu) to member killcoSVK regarding order ID 2816067.
If you do not want to be contacted in the future, you can turn off the contact feature by visiting your settings under myBrickLink:
http://www.bricklink.com/pref_settings.asp
This contact form must in no way be used to spam our members.  The contact form also must not be used to conduct business through it by offering items for sale or requesting that items be sold.

Takže mu posielam adresu a budem dúfať že tentoraz to zázračný maďarský kuriér dodá na Slovensko.

Systematik

Citace od: killco kdy 05.06.2012, 19:54:59
INFO pre účastníkov nákupu:

Po mojich urgentoch mi maďar odpísal min. štvrtok že bol mimo mesta a že zistí čo sa vlasne stalo. Dnes konečne prišla odpoveď: ... Takže mu posielam adresu a budem dúfať že tentoraz to zázračný maďarský kuriér dodá na Slovensko.
Měl jsem asi podobný problém, kdy mi Taster z TASTER BRICKS posílal balík, který se mu vrátil.
Osobně si myslím, že to bylo lajdáckým zabalením - pouze přelepená kartonová krabice od LEGA, kde nebylo až tak poznat, kdo je adresát a kdo odesilatel.
Když to - tak jak se mu to vrátilo - zabalil do papíru a adresy nalepil normálně, v pohodě to došlo, jen mě to stálo 111,- navíc za další poštovný. Byla tam česká nálepka o vrácení, ale na poště jsem nezjistil nic, protože to šlo jako obyčejnej balík.

Lidi jsou holt schopný všeho - set 5982 mě třeba přišel zabalený jen do igelitky...

SpCasPi000

Ja tiež keď preberám niektoré otrasne zabalené listové zásielky, tak sa čudujem že ich odosieľateľom vôbec pošta prevezme, moja adresa je väčšinou vytlačená a nalepená (našťastie), ale napr. adresa odosieľateľa časo chýba alebo je neúplná (nepoužiteľná), takže ak by mi to nedorazilo a chceli by to z nejakého neznámeho dôvodu vrátiť odosieľateľovi tak ani nevedia kam.

Systematik

Citace od: SpCasPi000 kdy 06.06.2012, 09:19:39
Ja tiež keď preberám niektoré otrasne zabalené listové zásielky, tak sa čudujem že ich odosieľateľom vôbec pošta prevezme, moja adresa je väčšinou vytlačená a nalepená (našťastie), ale napr. adresa odosieľateľa časo chýba alebo je neúplná (nepoužiteľná), takže ak by mi to nedorazilo a chceli by to z nejakého neznámeho dôvodu vrátiť odosieľateľovi tak ani nevedia kam.
Teď už všem do objednávky radši píšu

please, follow the instructions at
[ http://www.ceskaposta.cz/en/nastroje/uzitecne-informace/baleni-postovnich-zasilek/packaging-advice-id27632/ and http://www.ceskaposta.cz/en/nastroje/uzitecne-informace/doporucene-vzory-postovnich-adres/recommended-addressing-id27633/ ]
for packaging and adressing, Czech post is weird about delivering packages not properly packed and adressed...


ještě, že to má Česká Pošta i anglicky...


SpCasPi000

Až na to, že keď niektorí nemajú záujem strácať čas s poriadnym balením a označením, budú mať vôbec čas čítať taký dlhý návod?  ;)
Ešte sa im môžeš vyhrážať, že ak zásielka pri doručení nebude vyzerať presne podľa návodu, nikdy už u nich nanakúpiš a dostanú od teba automaticky ''Negativa''  ;D

killco

Skvelá správa pre všetkých účastníkov: Maďar dnes dorazil!!!!!

Balenie je síce otrasné, ale hlavne že to už došlo. Ešte to musím prekontrolovať a potom sa už dohodneme na doprave.

SpCasPi000

Dorazilo to ešte neskôr ako LB do základne, fakt sila! No ale konečne je to doma!  ;)
Chudáčky kravičky, toľký čas museli pretrpieť bez podojenia  ;D

killco

Citace od: SpCasPi000 kdy 15.06.2012, 22:51:38
Chudáčky kravičky, toľký čas museli pretrpieť bez podojenia  ;D

No ešte že si im kúpil tej zeliny, tak aspoň hladom netrpeli.  ;D

SpCasPi000

No to mám radosť že mi polovicu zásielky zožrali...  :o

killco

Info pre účastníkov:

Rozdelil som Vám to a nastala otázka, ako to doručiť. Keď tak pozerám ceny Slovenskej pošty, nebolo by to zas až tak drahé (1.trieda 2.8€, 2. trieda 2.2€). Bolo by to asi najrozumnejšie riešenie, kedže ste každý z iného mesta (Žilina, Nitra, Trnava, Bratislava).
Ak nie, ďalej by tu bola možnosť vyzdvihnúť si to u mňa v Lipt.Mikuláši.
Čo sa týka kamoša čo jazdí Bratislavu, momentálne čerpá dovolenku a neviem teda povedať kedy presne pôjde zas.

Vyjadrite sa prosím cez SS.