shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

tomas.

Citace od: STARHAWK kdy 14.04.2021, 14:17:46
Citace od: tomas. kdy 14.04.2021, 14:10:25
...A i Lego by na tom vydělalo (a ne jen z provizí na BL). ....
Su spravne moje myslinkove pochody ci tam mam niekde zasadnu chybu vo vypoctoch/uvazovani ?
Podle mě hezky shrnuto ;)

Citace od: Strider kdy 14.04.2021, 14:36:12
Prostě ostatní firmy používají schémata GWP a VIP k tomu, aby měly spokojenější zákazníky. LEGO k tomu, aby je mělo naštvanější.
P.S. Hlavně že rodičovsky tvrdě zakročilo a vytrhlo nám z rukou Ospreye, abychom si náhodou neublížili.
Hódně pobavilo  ;D  ;D

Kubos.cz

S weby to není jenom lego a v dnešní době je celkem jasné, že tyto věci budou pryč do minuty po vydaní. Valve Index (VR headset) jsem koupil 15 vteřin po spuštení prodeje, kdo koupil za 60 vteřin měl 8mi týdenní dodací dobu.
Tedy pokud se vám to vůbec načetlo. Né nadarmo lidí spávají třeba před Apple store  ::)

S některou elektronikou se to dá i pochopit, ale mám pocit, že Lego dělá to co třeba Nintendo... umělá rarita. Jaký je problém takovýchto setů vyrobit dostatek aby bylo pro každého?

A aspoň tohle šlo koupit přímo a bylo to dostupné v CZ/SK, star wars promo mají dostupné jen v některých regionech, nebo dokonce formou koupě lístků do slosování   ;D

Drobuliatko

Na Slovensku to asi ani nestihlo byt v ponuke! :o Ci?

STARHAWK

Citace od: Drobuliatko kdy 14.04.2021, 16:43:42
Na Slovensku to asi ani nestihlo byt v ponuke! :o Ci?

Netusim, vobec ma tam nepustilo ako mnohych ostatnych a ked ma to tam pustilo, tak uz bolo vypredane.

starbuilder

#1444
Citace od: Drobuliatko kdy 14.04.2021, 16:43:42
Na Slovensku to asi ani nestihlo byt v ponuke! :o Ci?

Bylo někomu se to podařilo http://www.tatralug.sk/forum/index.php?topic=71.msg48137#msg48137
S lego shopem byl vždycky nějaký problém, nechápu, že do toho více nezainvestují, když to je eshop vpodstatě pro celý svět a taky by mohli alespoň o něco zvýšit tu výrobu special setů a dávat slevy.

Matthes_CS

Citace od: Matthes_CS kdy 14.04.2021, 14:26:30
Na Bricksetu to také rozebírali. Někdo tam píše, že objednal hned v deset, většina (i já) měla problém výše popsaný "něco se pokazilo" a když problém skončil asi v 10.29, tak bylo hned vyprodáno.
vyzvali, aby si lidi TLG stěžovali, podle ankety 74% z 1452 lidí na odměnu nedosáhlo.


Strider

Já už si na zákaznické lince postěžoval - pěkně věcně a bez emocí o tom jak jsem nedostal možnost si to koupit díky smyčce "Něco se nepovedlo". Napsat jejich CEO, jak radí na Bricksetu, je také dobrý nápad.

mesje

cudujem sa ze to tu este niekoho prekvapuje, ako to s tou promo akciou dopadlo, a dokonca s tym chce nieco robit. ved problemy s tou prisernou lego web strankou su dlhe roky a nikto s tym nic nerobi, naopak zhorsili vip system. tak si hadam nemyslite, ze budu nieco robit s nejakymi bonus setmi. Ved uz len ten napad predavat nieco cez vip body je uplne sialeny - namiesto priameho predaja, alebo aspon ako bonus k velkemu setu. Takto sa k tomu dostanu uz len vylucne priekupnici, co cihaju kazdu sekundu a mozno na viac zariadeniach... ten system ako to TLG nastavilo, uz uplne vylucuje z hry beznych zakaznikov.
ten shop proste treba ignorovat - volakedy som tam kupoval vela setov, ale rapidne som to obmedzil v prospech inych predajcov, a evidentne im taketo ubytky zakaznikov nevadia... tie bonusy nestoja za tie hodiny nervov, ci prejde objednavka, ci je to na sklade, co kde spadne, atd. Treba ich ignorovat, nic ine sa neda.
Tu sondu si predsa kazdy vie vyskladat sam, ked ju tak strasne tuzi mat. Inak je zaujimava iba pre priekupnikov - mala, umelo vzacna blbost...

Hardegon

Chápu správně, že vám vadí, že jste nedostali VIP odměnu? Ono bylo někde slíbené, že se dostane na každého? Ona to byla klasická sériová produkce lega, která je v katalogu a normálně v prodeji?

Takhle vypadaly diskuze na stránkách Alberta na konci roku, že se na všechny nedostaly ty velké sety...

Jako kdyby si sportovci stěžovali, že medaile dostali jen tři první a zbytek nemá nic. Nebo v tomhle je rozdíl?

Strider

#1449
Dear Mr. Christensen

I am writing to you because I feel my complaint filed earlier today goes beyond the usual customer service issue. The reason is that 'something went wrong' with the launch of Ulysses probe.

Today, most VIP customers were completely deprived of the chance to exchange their points for the VIP reward. Not because they would ignore your e-mail invitation to 10:00 a.m. rendez-vous, not because they were slow but merely because the Lego on-line system did not let them even try.

We've lost the battle with your software which locked us in a loop requesting to confirm - for who knows what reason - the general conditions of VIP system. And when we did so, we were rewarded with a red written message 'something went wrong, un problème est devenu, něco se nezdařilo', only to realize we were stuck with no possibility to move on the pages.

It was frustrating to try again and again with the same result until I was finally allowed to enter the Reward Centre and see the picture of the probe with the message 'sold out'. I felt humiliated when I realized I played a Lego game by Lego rules following Lego invitation – all this with nil chance to succeed. Well, some have succeeded which make things even worse as it became clear conditions were not the same for all. I can now buy my VIP reward on eBay for EUR200 but I am not sure this is what you really intended to make me do.

To conclude, you and your colleagues and co-workers run a great company, offering great products. I am glad to be a Lego VIP customer and I have plans to purchase Lego products also in the future. I just wonder why your company have to make its customers undergo such stressful and futile experience each time there is a GWP or VIP reward event which I believe is in the end intended to make Lego customers satisfied and happy.

Thank you for giving a thought to this.

Kind regards

STARHAWK

Citace od: Hardegon kdy 14.04.2021, 21:57:48
Jako kdyby si sportovci stěžovali, že medaile dostali jen tři první a zbytek nemá nic. Nebo v tomhle je rozdíl?

Rozdiel je v tom ze ta huckaju aby si si setril VIP hody - rozumej nakupuj priamo cez nich ked mas ajtak moznost kupit inde.
Lebo ohlasili dalsie VIP odmeny.
A ty tak robis a noakonci ani len nemas sanci si to objednat lebo im ako vzdy uz po Xte blbne stranka.

Sportovci vedia dopredu ze je ich 100 ale medaile su len 3.

Tuna zakaznik nevie:
A) kolko vela zakaznikov si to ide kupit (neregistruju sa dopredu ako sportovci) - takze pociatocny stav je uplne neznamy
B) kolko ks (nebodaj este rozdelene na regiony) odmeny je vobec k dispozicii - keby dali jasne na znamost ze je len 1000ks celosvetovo, tak sa niektory ludia ani neunuvaju vobec nejake VIP body zbierat, natozto este striehnut v presny cas na ich minutie

Taktiez pri sportovcoch proste viac medaili nespravia (leda ze by dali cenu utechy kazdemu), tu ale maju moznost spravit tych odmien kolko im kapacita staci a kolko maju predpokladany zaujem o Raketoplan

Anatyt

Citace od: Strider kdy 14.04.2021, 22:02:58
Dear Mr. Christensen
...

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Her Majesty Margrethe II. - The Queen of Denmark...

Ludia neblbnite. ;D

STARHAWK

Citace od: Strider kdy 14.04.2021, 22:02:58
Dear Mr. Christensen

I am writing to you because I feel my complaint filed earlier today goes beyond the usual customer service issue. The reason is that 'something went wrong' with the launch of Ulysses probe.
.......

Ak budu vsetci toto posielat, tak si proste nastavia spambox pravislo  na tento etxt


Skor ak zacneme bombardovat media ku ktorim pristupuju bezny ludia, zacne sa o tom viac rozpravat. Pokial to zostane uzavrete len v AFOL komunite, tak nad tym mavnu rukou.

Treba vyvolat taku publicitu a pozornost ktora bude mimo AFOL kruhov.

Bezny ludia na nasom trhu ani na Lego shop nechodia, dost mozne ze aj v zahranici to nie je zrovna prvy kanal pre beznych ludi.

Hardegon

Citace od: STARHAWK kdy 14.04.2021, 22:05:01
Rozdiel je v tom ze ta huckaju aby si si setril VIP hody - rozumej nakupuj priamo cez nich ked mas ajtak moznost kupit inde.
Lebo ohlasili dalsie VIP odmeny.
A ty tak robis a noakonci ani len nemas sanci si to objednat lebo im ako vzdy uz po Xte blbne stranka.

Tohle byla jediná odměna, která se za body dá koupit?
Stránka blbne, protože je přehlcená.

Citace od: STARHAWK kdy 14.04.2021, 22:05:01
Tuna zakaznik nevie:
A) kolko vela zakaznikov si to ide kupit (neregistruju sa dopredu ako sportovci) - takze pociatocny stav je uplne neznamy
B) kolko ks (nebodaj este rozdelene na regiony) odmeny je vobec k dispozicii - keby dali jasne na znamost ze je len 1000ks celosvetovo, tak sa niektory ludia ani neunuvaju vobec nejake VIP body zbierat, natozto este striehnut v presny cas na ich minutie

A? Každý supermarket má v letáku frázi "Do vyprodání zásob". Hotovo. Má smysl se vztekat, že na mě nezbylo zlevněné máslo? Budu psát vedení supermarketu?

Citace od: STARHAWK kdy 14.04.2021, 22:12:24
Citace od: Strider kdy 14.04.2021, 22:02:58
Dear Mr. Christensen

I am writing to you because I feel my complaint filed earlier today goes beyond the usual customer service issue. The reason is that 'something went wrong' with the launch of Ulysses probe.
.......
Ak budu vsetci toto posielat, tak si proste nastavia spambox pravislo  na tento etxt
Skor ak zacneme bombardovat media ku ktorim pristupuju bezny ludia, zacne sa o tom viac rozpravat. Pokial to zostane uzavrete len v AFOL komunite, tak nad tym mavnu rukou.
Treba vyvolat taku publicitu a pozornost ktora bude mimo AFOL kruhov.
Bezny ludia na nasom trhu ani na Lego shop nechodia, dost mozne ze aj v zahranici to nie je zrovna prvy kanal pre beznych ludi.

Timhle končí rozumná diskuze... Tohle téma patří do vypolstrované sekce fóra a mělo by být 24/7 pod lékařským dohledem.


Freddy157

Citace od: Hardegon kdy 14.04.2021, 22:23:21
Tohle byla jediná odměna, která se za body dá koupit?
Stránka blbne, protože je přehlcená.

Opavdu je potreba hledat jakesi pochybne vymluvy?
Stranku maji prehlcenou asi po ste. Jednou, dvakrat to clovek pochopi, poste je to vysmech.
Proste je to klamava reklama a tecka. I kdyby ne legalne, tak moralne.
I to co dela Albert je relativne na hrane, je to hloupe, kolikrat rozdavat body, kdyz uz neni na co atd.
To stejne s tim LEGO shopem, moc dobre vedeli, ze to bude za par minut pryc, ale cely den jim tam visi banner.

Tezko muze nekdo rozporovat ze na tydle praktiky ma LEGO pravo, ale tezko muze taky nekdo rozporovat ze to neni pro zakazniky zklamani.
LEGO je o dost drazsi nez by mohlo byt. Marketing, licence, kvalita, dobre zakaznicke oddeleni, todle vsechno clovek bere v potaz, kdyz si za tu cenu kupuje. Kdyz najednou pece o zakaznika nefunguje, tak logicky to neodpovida nastavenym cenam.


STARHAWK

Citace od: Hardegon kdy 14.04.2021, 22:23:21
Tohle byla jediná odměna, která se za body dá koupit?
Stránka blbne, protože je přehlcená.

Nie ale ostatne odmeny napriklad nie su relevantne - 5% zlavu ti da dnes hockto. Dracik ma permanentne 15% priamu zlavu.
Su ludia, ktori vislovene chceli tento set a nic ine a hned ako sa o nom dozvedeli zacali zbierat nan body.

Streamingove spolocnosti vedia zabezpecit, aby si si miliony ludi pozreali obsah sucasne - takze technicky sa to zariadit da AK SA CHCE.


Citace od: Hardegon kdy 14.04.2021, 22:23:21
A? Každý supermarket má v letáku frázi "Do vyprodání zásob". Hotovo. Má smysl se vztekat, že na mě nezbylo zlevněné máslo? Budu psát vedení supermarketu?

Zlacnene maslo si kupim v inom obchode ak ho v danom nemaju. Akcie na konkretne vyrobky sa opakuju aj v samotnom obchode - tak kupim ked bude akcia zas nabuduce.
Predsalen aj tie supermarkety vedia zabezpecit primerany dostatok akcioveho tovaru castejsie ako Lego

fanda

Lidi, panebože, proč se stále někteří tak vehementně zastáváme současného TLG (i já)?

Pochopme už všichni (i já) konečně, že jediný problém je, že TLG není schopné se smířit s tím, že jim pomalu, ale jistě končí MONOPOL.

Ale to se v nejbližších letech vyřeší úplně samo - neviditelnou rukou trhu, je jen otázka, koho to bude nejvíc bolet.

Např. já už dlouho nekoupil jejich nový velký set. Kupuju jen maličké, abych měl dopravu zdarma pri objednání kostek z BP (pravda, je to proto, že mám dost velkých setů pro vnoučata, koupených před lety, v jakési mé tehdejší nákupní horečce).

Uznávám, že mám oproti vám, šíleným sběratelům, výhodu, že jsem šílený stavitel a potřebuju tudíž jen KVALITNÍ kostky v rozumném množství a ceně. A to je ZATÍM schopno dodávat nejlépe TLG a BL (které pro jistotu koupilo TLG).

Ale nebude tomu věčně - já už jsem např. koupil u konkurence TLG první vysloveně čínský radiový vysílač a k němu 4 primitivní přijímače do parních lokomotiv bez světel za směšnou cenu oproti BUWIZZu (přiznávám, že dokonale inteligentnímu a už ho považuju skoro za součást Lega), který je schopnější, než PF BB a přijímač od TLG. A čínské study pasují PŘESNĚ!

Takže je jen otázkou času, kdy koupím u konkurence i obyčejné kostky.
Důvodem asi bude, že je TLG (ani BL) v žádané barvě a rozumné ceně nemá.
Co mě zatím odrazuje je:
1) delší Plate, koleje apod. se u některé konkurence TLG prohýbají víc, než u TLG
2) konkurence nemá současně všechny kostky, které na určitý model potřebuju
3) konkurence má většinou kostky v počtu 25, 50, 100 a 200 tak, aby to vždy dalo cenu cca 5-6 Euro - ale tolik jich většinou nepotřebuju.

Velice by tento proces urychlilo zrušení nebo ztížení nákupu jednotlivých kostek na BP (modlím se, aby se tak nestalo - musím dokonce pochválit TLG, že tuto část svého šíleného webu nedávno MALIČKO zlepšili).

Ale abych se vrátil k původní myšlence, nejlépe pomůžeme našemu milovanému Legu a i nám, když přesvědčíme TLG, že skončil jejich MONOPOL a oni musí radikálně změnit své myšlení, aby si ten monopol alespoň z části UDRŽELI.

Já jim zatím držím palce, ale zrovna teď se chovají, jak ZRANĚNÉ ZVÍŘE.

Strider

#1457
Myslím, že tu úžasně trefnou metaforu případu Lego VIP reward se sportovními medajlemi jsem pochopil: když tě nepustí do soutěže, abys je mohl vyhrát, můžeš si je přece koupit na ebayi. Ještě mi zbývá pochopit jak je to mysleno s tím máslem v supermarketu. Nějak mě napadá jen: Koho máslo jíš, toho píseň zpívej. Ale jsem mdlého rozumu toho času pod 24/7 dozorem statného ošetřovatele.

peki

Co by jste navrhovali (VIP program)?
Jak by to mělo podle vás fungovat? Prosím stručné jasné formulace.
Díky

Anatyt


david.zeman

Ano zrušit současný a přejít na starý, tj. odměny automaticky při nákupu určitého setu nebo nákupu nad určitou částku.

skywalker007

Citace od: fanda kdy 15.04.2021, 00:16:39
Lidi, panebože, proč se stále někteří tak vehementně zastáváme současného TLG (i já)?

Pochopme už všichni (i já) konečně, že jediný problém je, že TLG není schopné se smířit s tím, že jim pomalu, ale jistě končí MONOPOL.

Ale to se v nejbližších letech vyřeší úplně samo - neviditelnou rukou trhu, je jen otázka, koho to bude nejvíc bolet.

Např. já už dlouho nekoupil jejich nový velký set. Kupuju jen maličké, abych měl dopravu zdarma pri objednání kostek z BP (pravda, je to proto, že mám dost velkých setů pro vnoučata, koupených před lety, v jakési mé tehdejší nákupní horečce).

Uznávám, že mám oproti vám, šíleným sběratelům, výhodu, že jsem šílený stavitel a potřebuju tudíž jen KVALITNÍ kostky v rozumném množství a ceně. A to je ZATÍM schopno dodávat nejlépe TLG a BL (které pro jistotu koupilo TLG).

Ale nebude tomu věčně - já už jsem např. koupil u konkurence TLG první vysloveně čínský radiový vysílač a k němu 4 primitivní přijímače do parních lokomotiv bez světel za směšnou cenu oproti BUWIZZu (přiznávám, že dokonale inteligentnímu a už ho považuju skoro za součást Lega), který je schopnější, než PF BB a přijímač od TLG. A čínské study pasují PŘESNĚ!

Takže je jen otázkou času, kdy koupím u konkurence i obyčejné kostky.
Důvodem asi bude, že je TLG (ani BL) v žádané barvě a rozumné ceně nemá.
Co mě zatím odrazuje je:
1) delší Plate, koleje apod. se u některé konkurence TLG prohýbají víc, než u TLG
2) konkurence nemá současně všechny kostky, které na určitý model potřebuju
3) konkurence má většinou kostky v počtu 25, 50, 100 a 200 tak, aby to vždy dalo cenu cca 5-6 Euro - ale tolik jich většinou nepotřebuju.

Velice by tento proces urychlilo zrušení nebo ztížení nákupu jednotlivých kostek na BP (modlím se, aby se tak nestalo - musím dokonce pochválit TLG, že tuto část svého šíleného webu nedávno MALIČKO zlepšili).

Ale abych se vrátil k původní myšlence, nejlépe pomůžeme našemu milovanému Legu a i nám, když přesvědčíme TLG, že skončil jejich MONOPOL a oni musí radikálně změnit své myšlení, aby si ten monopol alespoň z části UDRŽELI.

Já jim zatím držím palce, ale zrovna teď se chovají, jak ZRANĚNÉ ZVÍŘE.

Jejich "Monopol" určitě nekončí ,to si jen zde myslí pár lidí co si myslí že když je budou smapovat emaily nebo od nich přestanou nakupovat ,že je to ohrožuje a celou firmu zničí.  TLG vůbec nezajímá těch pár lidí zde co pořád dokola říká jak přestane nakupovat a jak je to zníčí protože jsou údajně všichni nespokojení. Co tak pozoruji tak tyto lidé stejně lego nakupují a jen tady pořád vykřikují a ve finále stejně nic z jejich výhružek nesplní. Co tak vím tak je tady tak 5 takovýchto lidí maximálně oproti tomu je tady tak cca 300 spíše více co lego kupují a pravděpodobně neuvažují o přechodu na jinou značku to je tedy zhruba 1,7% z fanoušků co jim údajně tvoří 10 % prodejů. Z celkového počtu zákazníků je tedy údajně 0,17 % zákazníků co údajně přejdou k jiné značce, nebudou TLG už podporovat, s legem na dobro končí atd. Většina z nich má většinou jenom spoustu řečí, aby si jich zde někdo všiml nebo nevím proč, to není teď podstatné. Tato skupina lidí je pak vidět všude na internetu, protože je často nejvíce aktivní a tak si myslí jak jsou všichni s nimi. Ve finále nejvíce aktivní sběratelé a fanoušci co za lego utratí ročně nejvíce se téměř nevyjadřují a nemají to většinou zapotřebí.  Takže tato ztráta 0,17% nemusí TLG vůbec trápit, protože roční nárůst prodeje mají mnohem vyšší.

Lego se prodává protože to je značka a nezáleží jestli někdo jiný vydá stavebnici se stejnou kvalitou třeba za 20% ceny lega. Všichni si prostě vědí že tento druh hračky je lego a když budou chtít koupit tento typ hračky tak prostě se budou shánět automaticky po legu. Většina z nich ani konkurenční značku hledat nebude, protože to je příliš zdlouhavé a komplikované, zvlášť pokud v tomto jsou absolutně neznalí. Ostatní značky v jiných oborech (elektronika,oblečení,atd.)  taky většinou nenabízejí vyšší kvalitu oproti konkurenci ale stejně se jejich výrobky prodávají a lidé jsou kolikrát ještě schopni stát ve frontě několik hodin aby měli jejich produkt dříve.

Konec BP nic neurychlí většina lidí ho ani nezná a nepoužívá buď kvůli pomalému dodání nebo ho prostě neznají. Neznají ho třeba i někteří lidé co lego prodávají na bricklinku a jsou schopni si od prodejce udělat velkou objednávku s dílky z BP za mnohem vyšší cenu. Když o tom tedy nevědí tito lidé tak běžný člověk a i afol o tom bude vědět těžko. Respektive místní afolové a další z jiných lugů to asi znát budou ,ale fanoušci co se združují např. na Facebooku nebo si jen doma skládají lego pro sebe to z 90% znát nebudou.

Pool

Citace od: peki kdy 15.04.2021, 09:20:30
Co by jste navrhovali (VIP program)?
Jak by to mělo podle vás fungovat? Prosím stručné jasné formulace.

Dle mého současná podoba VIP programu je v pohodě, ale když mají po světě XX miliónů VIP aktivních účtů, tak by měli zajistit odměny pro úměrnou část těchto účtů, aby na odměnu mohl dosáhnout skoro každý, kdo by měl zájem. Když nahodí pro kontinent/stát pár kusů a je to během minuty fuč a ještě jim to objednání pořádně nefungovalo, tak nevím čemu se pak diví, když se strhne taková nevole. Tohle je asi jako byste přišli do sirotčince nakrmit hordu dětí s jednou energetickou tyčinkou nebo jak se tu občas pořádá to dárcovství v nemocnicích, tak taky nemůžete podarovat jedním setem celé oddělení, kde mají fůru dětí. Tohle udělat, tak se tam o to pak poperou a to už je pak lepší tam nic nenosit. Buď ať zajistí, že ty VIP odměny tam vydrží aspoň den (takže vyprodukovat dostatečně množství, ať z toho nedělají super exkluzivitku, co jde pak sehnat jedině na ebay za nehorázné peníze) nebo pak je to fakt lepší celý program zrušit.

skywalker007

Citace od: peki kdy 15.04.2021, 09:20:30
Co by jste navrhovali (VIP program)?
Jak by to mělo podle vás fungovat? Prosím stručné jasné formulace.
Díky

Osobně bych přidal více odměn nějakých exkluzivních stavebnic, polybagů, přívěsků atd.  Většina odměn jsou jen plakáty nebo obrázky v elektronické podobě ke stažení za malý poplatek. Jinak jsem s programem spokojen.

Anatyt

Citace od: skywalker007 kdy 15.04.2021, 09:43:38
Lego se prodává protože to je značka a nezáleží jestli někdo jiný vydá stavebnici se stejnou kvalitou třeba za 20% ceny lega. Všichni si prostě vědí že tento druh hračky je lego a když budou chtít koupit tento typ hračky tak prostě se budou shánět automaticky po legu. Většina z nich ani konkurenční značku hledat nebude, protože to je příliš zdlouhavé a komplikované, zvlášť pokud v tomto jsou absolutně neznalí. Ostatní značky v jiných oborech (elektronika,oblečení,atd.)  taky většinou nenabízejí vyšší kvalitu oproti konkurenci ale stejně se jejich výrobky prodávají a lidé jsou kolikrát ještě schopni stát ve frontě několik hodin aby měli jejich produkt dříve.

Tým by som si nebol tak istý. V 90. a v 2000. rokoch bola Nokia tiež TOP a viedla 15 rokov rebríčky hitparád. A kde je dnes? Prevalcovala ju Ázia. Nemôže sa to isté o pár rokov stať legu?

Valentin Dobrotivý

Teoreticky může, ale zatím v kvalitě vede. Ani jeden z asijských konkurentů jim (zatím) nestačí.

Ale bojí se jich, proto ostatně před nějakými čtyřmi lety úplně uzavřeli svůj stánek na veletrhu v Norimberku a pouštěli tam jen obchodníky na předem domluvené schůzky....předtím tam mohl vlézt téměř kdokoliv a jeden rok dokonce pořádali komentované prohlídky...ty byly super ;)

herrman

Citace od: peki kdy 15.04.2021, 09:20:30
Co by jste navrhovali (VIP program)?
Jak by to mělo podle vás fungovat? Prosím stručné jasné formulace.
Díky

Jak udělat VIP? Úplně jednoduše, když už nabídnou exkluzivní set pro VIP zákazníky (kteří draze nakupují na lego.com), tak nechť se dostane na každého zájemce. Třeba ať běží předprodej jeden definovaný den (nebo týden), ale ať se dostane na každého. Nebo ať je za body k dispozici při koupi souvisejícího setu (tedy sonda Ulysses ke Space Shuttlu). Jako zaměstnaný fanoušek Lega jsem neměl vůbec žádnou šanci se k setu Ulysses dostat. V úterý jsem dostal informační e-mail s nabídkou vyměň 1.800 bodů za VIP set. Říkám si super, v úterý tam ještě nebyl, ve středu před obědem ,,vyprodáno". Nemám čas zjišťovat, kdy bude akce zahájena (a ani mě to nenapadlo), nemám prostor sedět v práci a aktualizovat stránky, aby se na mě dostalo... Ať je set exkluzivní, ale ať se prostě dostane na všechny, co po něm touží. Takhle si jako VIP zákazník fakt nepřipadám...  :( Btw. kvůli bodům jsem si koupil Space shuttle... po tomto fiasku posílám obratem zpět, časem si ho pořídím na bazaru a za ušetřené prostředky podpořím nějakého špekulanta se sondou Ulysses na ebay, abych sehnal kompletní a krásný NASA set. Ať žije VIP...

Strider

Citace od: peki kdy 15.04.2021, 09:20:30
Co by jste navrhovali (VIP program)?
Jak by to mělo podle vás fungovat? Prosím stručné jasné formulace.
Díky
Všichni, co si do 24 hodin odměnu objednají, ji také dostanou. Třeba i o půlroku později, protože se to bude třeba muset doobjednat/dovyrobit - když jsem fanda, tak rád počkám, spěchají jen kšeftaři. Pokud bude toto splněno, je celkem jedno, jakým konkrétním stylem se to bude dít - to bych přenechal Legu ať si to rozhodnou sami. Navíc se zátěž objednávkového systému rozloží na těch 24 hodin.

Robbed

O tento VIP set byl naprosto ohromný zájem, desítky videí na youtube, příspěvků na různých blozích, fórech, facebooku, jak před vydáním, tak hlavně po této zmařené akci. Někde jsem četl, že údajně bylo jen 2700 kusů - tedy  mizivá šance to získat.
Chvíli jsem si říkal, že je šílené dělat takové haló ohledně jednoho setíku, po kterým by normálně v obchodě neštěkl pes. Kolik lidí vůbec vědělo, že taková sonda existuje a najednou po ní všichni strašně touží.
Ale pak jsem si uvědomil, že je to spíš vyhrocení dlouhodobých problémů s jejich webem a hlavně VIP systémem. Všude čtu, jak je lidi bombardují emaily, telefonáty, tweety... pokud tohle s nimi nepohne, tak už asi nic

Villa Legina

Citace od: peki kdy 15.04.2021, 09:20:30
Co by jste navrhovali (VIP program)?
Jak by to mělo podle vás fungovat? Prosím stručné jasné formulace.
Díky

Ukončiť.