shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

ditetemnaporad

Už si můžu koupit lístek do LEGOLANDU! :D

guybrush

#1411
Měl jsem Lego.com otevřené v pěti kartách a nakonec se to na jedné načetlo a povedlo se! Zatím stále ještě je set k dispozici (resp. byl před necelou minutou).

ditetemnaporad

Již by to mělo jít.

STARHAWK

Neviem naco ja to vlastne refreshujem
"Členovia VIP programu LEGO® môžu tento model získať uplatnením 1 800 VIP bodov v centre odmien."

ked mam len cca 1500 Vip bodov aktualne

Este ze som si to vsimol

korca

Tak jo, vyprodáno.....  :'(

peter

Tak uvidíme. V košíku jsem ji měl ...
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

STARHAWK

Citace od: guybrush kdy 14.04.2021, 10:26:46
Měl jsem Lego.com otevřené v pěti kartách a nakonec se to na jedné načetlo a povedlo se! Zatím stále ještě je set k dispozici (resp. byl před necelou minutou).


Vypredane aspon na SK

Freddy157

A je to pryc. To muselo byt tak maximalne par minut. Zrovna jsem to nechal chvili byt, kdyz to vypadalo tak moc rozbite.

Jako o tento GWP jsem zase tak moc nestal, ale todle uz je fakt drsne.

Strider

Očekávaný korporátní poděl.

ditetemnaporad

Citace od: Freddy157 kdy 14.04.2021, 10:33:06
Jako o tento GWP jsem zase tak moc nestal, ale todle uz je fakt drsne.
Začíná to být opravdu nechutné a hloupé. Prozatím mne to vždy nijak zvlášť neotravovalo si na to čas udělat, ale při představě, že dají promo na 03:00, člověk kvůli tomu vstane, bude se hodinu snažit připojit, pak si půjde odskočit a když se vrátí, bude to vyprodané, je mi z toho na nic. Komerční otročina  :(

buf91

Tak 40 minut refreshovani a kdyz jsem se jim rozhodl vyplnit negativni ohlas na web, co na me vyskocil, tak se to behem 2 minut vyproda. Musím přiznat, že tohle mě dost znechutilo.
Můj blog... http://buf91.blog.cz

buf91

Jinak mají přetíženou i telefonní linku...nebo ji možná raději odpojili.
Můj blog... http://buf91.blog.cz

ditetemnaporad

Citace od: peter kdy 14.04.2021, 10:16:32
Snad to aspoň spadlo všude. Aby jsme se pak časem nedozvěděli, že "někde" to šlo v pohodě ...
Podle časů u zpráv na německých serverech byl průběh úplně stejný.

Ravenhorn

To samé a nejlepší že i na lince to neberou. Fakt servis treti cenový skupiny. Tento rok jsem s nimi resil nekolik problémů a tento je dalším kouskem do sbírky. Meli by se fakt stydět.
Castle, Pirates a Star Wars.

tomas.

Na telefonáty jsem už rezignoval.
To na e-maily alespoň odpovídají - cca 8. až 10. den...  ;D

Ondrej

Budu se muset snažit abych to napsal slušně, celkově jejich stránka je nepřehledná, úplně hloupej systém VIP odměn, kde abych něco musel uplatnit musím něco ještě generovat a zadávat. To nemluvím o tom, že ten web nefunguje přesně jak má a prohlížet kategorie je za trest. Do toho omezení počtu kusů co si vůbec můžu koupit.

Absolutně mě to odradilo, oproti eshopům jiných prodejců se to cenově ani nevyplatí a nakupuju tam jen kvůli zajímavým dárkům. Po této zkušenosti přemýšlím jestli vůbec má cenu trávit čas načítáním a marněním svýho času na téhle debilní stránce...

Freddy157

Citace od: Ondrej kdy 14.04.2021, 11:03:49
Budu se muset snažit abych to napsal slušně, celkově jejich stránka je nepřehledná, úplně hloupej systém VIP odměn, kde abych něco musel uplatnit musím něco ještě generovat a zadávat. To nemluvím o tom, že ten web nefunguje přesně jak má a prohlížet kategorie je za trest. Do toho omezení počtu kusů co si vůbec můžu koupit.

Absolutně mě to odradilo, oproti eshopům jiných prodejců se to cenově ani nevyplatí a nakupuju tam jen kvůli zajímavým dárkům. Po této zkušenosti přemýšlím jestli vůbec má cenu trávit čas načítáním a marněním svýho času na téhle debilní stránce...

Jeste bych pridal to, ze po zavedeni nove verze VIP systemu pred rokem nebo dvema nebo kdy to zavedli, tak je mene pouzitelne uplatnovani bodu samotne a predevsim jsou odmeny omezene na zemi kterou ma clovek nastavenou, takze v lego storu v zahranici body uplatnit bez slozite zmeny pres podporu nejde. Asi jedine co neni uplne na ***** je ze nakupy v jinych zemich alespon spravne pripisuji body.

Strider

Jakou formou se dá podat stížnost?

STARHAWK

Mozno by to chcelo nejaku cielenu kampan. Nieco podobne ako je teraz proti Star Wars - spravit peticiu, vymisliet hashtag a zacat nim zaplavovat ich kanaly ktore sluzia na komunikaciu s verejnostou - to ze sa tu hneva parta AFOLov im asi ocividne je uprdele, inak by to opravili uz davno
Ale ked im zacnu padat dislike na kazde video co ovicialne vidaju, kazdu spravu na Insta , Twitte a pod bude zaplavena urcitimy hashtagmy ako napr #FixLegoVIP to uz im asi zacne trochu liezt na nervi lebo tomu budu vystaveny aj bezny zakaznici, ktory o tych VIP specialitkach pre priekupnikov ani nemaju tusenia (opytam sa u nas v skupine medzi beznimi ludmi na to)

Nejaky sposobom takato kampan uz funguje, YouTube napriklad uz testuje nove manipulacie s Like/Dislike aby ludia nemohli vidiet taketo cielene kampane
Kampan na change org za vyhodenie Amber z Aquaman 2 sa blizi k 2mil a server ju aktivne potlaca aby sa nedala najst - tak silna je tato kampan ze uz ju musia potlacovat
https://www.change.org/p/dc-entertainment-remove-amber-heard-from-aquaman-2?redirect=false

Pritom na takuto cielenu kampan staci len tisicka zanietenych fanusikov aby bola vidno

Johny650

Mě se podařilo objednat přesně v 10:00

peki

Citace od: STARHAWK kdy 14.04.2021, 11:43:48
Mozno by to chcelo nejaku cielenu kampan....
Můžu za LUG napsat na AM sít, kde je na to také téma. Ale potřeboval by jsem konkrétní připomínky.Ideálně pokud by to někdo "za všechny" dal dohromady.

david.zeman

Situace kolem VIP programu se od začátku roku zhoršuje a tenhle systém nebyl nikdy dobrý. VIP odměny jsou letos prakticky nedostupné. Psal jsem to asi třikrát do těch různých dotazníků, že by měli koncept přepracovat.
Předchozí systém byl lepší - všichni kdo by si NASA set koupili v řádu dnů po vydání by odměnu dostali zdarma k nákupu. Bylo možné volit jestli chci radši set zdarma nebo koupit nákladný prémiový set jinde levněji. Navíc nákup za VIP body bez povinnosti koupit si i set umožní krásný zisk pro překupníka jen s malou investicí. Tím se zvětšil počet scalpers které lego vůbec nezajímá. Že těch setů za odměnu vyrábí málo je další část problému - klidně o ně můžou spustit loterii, bude to spravedlivější. Iniciativy za změnu rád podpořím.

https://brickset.com/article/58914/something-went-wrong#comment390593

Petronel

To je šílený co se tu dočítám. Vstávat ve 3 ráno a stejně marně. Kam to Lego s těma raritkama dopracovalo. ::) :-\

Úplně mi to připomíná Teorii velkého třesku, když objednávali listky na comic-con!

https://m.youtube.com/watch?v=umhDlIH0QOc

Matthes_CS

Ebay už prý jen za 630€  >:D

STARHAWK

Tento clovek ma dobry napad s crowdfunfing VIP predobjednavkami pocas dlhsieho objednavkoveho okna. Mali by presne zoznam kolko kusov maju vyrobit a mali by dost casu to zvladnut, odpadli by aj technicke problemy kedi sa naraz snazia vsetci ludia + boti objednat dany set

By doe in Germany, 14 Apr 2021 11:36

Here's a solution which would probably work for 90% of all VIPs which are part of the AFOL community:

If TLC would invite AFOL-VIPs to crowdfund their upcoming VIP rewards by investing their VIP points, there would be no longer a problem for us AFOLs. It would make us feel treated as VIPs, as we get an exclusive sneak peek at the upcoming promotion and TLC could make sure that a) there will be enough copies of the set and b) there would be no longer IT issues if anyone interested could crowdfund the reward over a longer period of time (1-3 months perhaps).

They could then go in production and add any number of copies for other GWP offers if they like. I guess any of us would be happy to be included in this rather than this shameful experience we just have been part of.

Would be great if we can get a discussion going about this or other solutions. Even better if TLC would be part of this.

tomas.

Citace od: STARHAWK kdy 14.04.2021, 13:57:31
Tento clovek ma dobry napad s crowdfunfing VIP predobjednavkami pocas dlhsieho objednavkoveho okna. Mali by presne zoznam kolko kusov maju vyrobit a mali by dost casu to zvladnut, odpadli by aj technicke problemy kedi sa naraz snazia vsetci ludia + boti objednat dany set
To by bylo podle mě supr řešení. A i Lego by na tom vydělalo (a ne jen z provizí na BL).
O dnes vydaný set zájem nemám, ale kdyby šlo o nějaký DC a nedej bože Batman set, tak to bych byl nakrklej no ;)

STARHAWK

Citace od: tomas. kdy 14.04.2021, 14:10:25
...A i Lego by na tom vydělalo (a ne jen z provizí na BL). ....

Takto som sa nad tym nezamyslal. Hmmmm
1) Vydam predmet s vyrobnou hodnotou 1eur
2) Predavam ho za 8Eur - cize stiahnem z obehu 7Eur ktore by som inak nedostal za ine produky kvoli tej zlave
3) Zinkasujem 3% z 80+ Eur ked ten predmet budu ludia dalej prepredavat - 2.4Eur

Cize pokryl som vyrobne naklady aj malicko zarobil na tom produkte + stiahol som z obehu odmeny co mi ukrajuju zo zisku.

Su spravne moje myslinkove pochody ci tam mam niekde zasadnu chybu vo vypoctoch/uvazovani ?

Strider

Citace od: peki kdy 14.04.2021, 12:57:04
Citace od: STARHAWK kdy 14.04.2021, 11:43:48
Mozno by to chcelo nejaku cielenu kampan....
Můžu za LUG napsat na AM sít, kde je na to také téma. Ale potřeboval by jsem konkrétní připomínky.Ideálně pokud by to někdo "za všechny" dal dohromady.
Já to klidně shrnu. Podstata je to, že drtivá většina lidí nedostala žádnou možnost kliknout na sondu v Centru odměn. Prostě je tam jejich systém vůbec nepustil: po kliku na ikonu Centrum odměn se objevilo: "Potvrďte obchodní podmínky programu Lego VIP". Proč? Byl jsem přihlášen pod svým účtem a systém mě zjevně rozeznával (taška s počtem mnou vybraných položek, vedle počet mých VIP bodů). OK, tak ať je po jejich: kliknu na tlačítko "Přijímám tyto všeobecné podmínky". Do okna se červeným připsalo "Něco se pokazilo" - na Twitteru je k mání snímek z francouzského prostředí:  "Un problème est sourvenu". Pak už s tím nešlo hnout. Bylo potřeba obrazovku natvrdo zavřít a zkoušet štěstí znovu - se stejným výsledkem celou půlhodinu. Potom to najednou šlo, ale sonda byla už vyprodána. Pointa je tedy, že došlo k nestejným podmínkám pro uživatele on-line systému - někoho to k sondě pustilo, většinu ne (tedy nerovné podmínky a tudíž diskriminace). Dále klamavá reklama - dostanu reklamní e-mail, shromažďuji body, vyvíjím značné úsilí, abych se v uvedený nejdřívější možný čas přihlásil, ale Lego mi to neprodá - ne proto, že bych byl pomalý, ale proto, že mě jejich systém efektivně blokuje od toho, abych zadal to, na co mě nalákali. Jiné položky s e-shopu přitom zadat šly. Stačí takto?

Matthes_CS

Citace od: Strider kdy 14.04.2021, 14:22:40
Citace od: peki kdy 14.04.2021, 12:57:04
Citace od: STARHAWK kdy 14.04.2021, 11:43:48
Mozno by to chcelo nejaku cielenu kampan....
Můžu za LUG napsat na AM sít, kde je na to také téma. Ale potřeboval by jsem konkrétní připomínky.Ideálně pokud by to někdo "za všechny" dal dohromady.
Já to klidně shrnu. Podstata je to, že drtivá většina lidí nedostala žádnou možnost kliknout na sondu v Centru odměn. Prostě je tam jejich systém vůbec nepustil: po kliku na ikonu Centrum odměn se objevilo: "Potvrďte obchodní podmínky programu Lego VIP". Proč? Byl jsem přihlášen pod svým účtem a systém mě zjevně rozeznával (taška s počtem mnou vybraných položek, vedle počet mých VIP bodů). OK, tak ať je po jejich: kliknu na tlačítko "Přijímám tyto všeobecné podmínky". Do okna se červeným připsalo "Něco se pokazilo" - na Twitteru je k mání snímek z francouzského prostředí:  "Un problème est sourvenu". Pak už s tím nešlo hnout. Bylo potřeba obrazovku natvrdo zavřít a zkoušet štěstí znovu - se stejným výsledkem celou půlhodinu. Potom to najednou šlo, ale sonda byla už vyprodána. Pointa je tedy, že došlo k nestejným podmínkám pro uživatele on-line systému - někoho to k sondě pustilo, většinu ne (tedy nerovné podmínky a tudíž diskriminace). Dále klamavá reklama - dostanu reklamní e-mail, shromažďuji body, vyvíjím značné úsilí, abych se v uvedený nejdřívější možný čas přihlásil, ale Lego mi to neprodá - ne proto, že bych byl pomalý, ale proto, že mě jejich systém efektivně blokuje od toho, abych zadal to, na co mě nalákali. Jiné položky s e-shopu přitom zadat šly. Stačí takto?

Na Bricksetu to také rozebírali. Někdo tam píše, že objednal hned v deset, většina (i já) měla problém výše popsaný "něco se pokazilo" a když problém skončil asi v 10.29, tak bylo hned vyprodáno.

Strider

Prostě ostatní firmy používají schémata GWP a VIP k tomu, aby měly spokojenější zákazníky. LEGO k tomu, aby je mělo naštvanější.
P.S. Hlavně že rodičovsky tvrdě zakročilo a vytrhlo nám z rukou Ospreye, abychom si náhodou neublížili.