shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

Klaj

Ja mam vzdy jen pozitivni zkusenosti. A sem rad za darky navic  :)
Draco dormiens nunquam titiliandus

Hana129

Taky mám s Lego shopem, hodně pozitivních zkušeností a jsem ráda, že do ČR zasílá. Akorát mě mrzí, že x let Lego silně propaguji nejen ve svém okolí a některé věci zajištuji a  nyní některé věci nemám šanci  pro lidi zajistit, viz motorky, dálkové ovládání. Né každý může navštívit Lego strore a  ani neumí objednat na Lego shopu.

Co se týká zajištění, vyřízení reklamací a celkově možností Lego užívání, toto nemá ŽÁDNÁ značka!



Hacislav

Citace od: Chairudo kdy 23.12.2016, 09:12:07
Bricks & Pieces kvůli vytížení zavřeno od 15.12. až do prvního února. Na tento výraz v obličeji prostě nemám smajlík. LOL
Citace od: papluh kdy 23.12.2016, 10:24:47
Zavretie BnP ne prelome rokov nie  je nič nové, bolo to aj 2014/2015 aj 2015/2016 mám pocit, že sa to stalo na kratšiu dobu aj počas roka.
Ano, je to tak jak píše papluh. Loni jsem si pěkně musel přes vánoce počkat než jsem mohl objednat dílky, které jsem potřeboval na stavění a které se rozumě v potřebném množství dali pořídit jen na B&P .

Citace od: papluh kdy 23.12.2016, 00:39:30
Rozdielne dostupnosti netreba ošetrovať, to je výsledok toho že najednej strane máš jednotný trh s 300mil zákazníkmi a samostatnou jednotkou marketingu s ľudmi naskilovanými prostredím konzumerizmu a na druhej strane rozdrobené trhy kde sa nehovorí ani jedným jazykom. Navyše za to, že napr Batman Movie sety budú v US o pár týždňov skorej, žiaden reseller nebude vykupovať obchody, to je samovražda.
Nemáš, pravdu. To, že jsi našel jeden příklad kdy rozdílná dostupnost produktu neláká pozornost reselerů, neznamená že se nedá najít pět takových kdy to právě vliv má.
Za všechny řekněme třeba CMF.

Citace od: milanv kdy 23.12.2016, 00:46:49
A také dodávám, že to je zrovna teď. Když byli už několikátý rok po sobě v červených číslech, tak se taky chovali jinak a byli rádi za každého velkoodběratele.
Lego je "zmlsané" nárůstem tržeb, které se podařilo nastartovat očistou po období "červené" krize.
Mám dojem, že někteří manageři se tím nechali ukolébat a že se není nutné ani moc snažit.
Jenže letos je tomu jinak. Nárůst tržeb není tak prudký jako loni. Ooops.
Co by spousty firem dala za to, aby měla růstová čísla taková jako má Lego  letos.
Jenže Lego fňuká, protože růst není takový s jakým manageři počítali. To se asi někdo přepočítal.
Doufám, že se Lego chytí za nos a začne se víc snažit. (třeba plnohodnotná UCS a né to co vycházelo v posledních letech a na přístupu k zákazníkovy by se taky ledacos dalo zlepšit, příkladů je v teto diskuzi dostatek)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

papluh

Citace od: Hacislav kdy 23.12.2016, 22:07:04
Citace od: papluh kdy 23.12.2016, 00:39:30
Rozdielne dostupnosti netreba ošetrovať, to je výsledok toho že najednej strane máš jednotný trh s 300mil zákazníkmi a samostatnou jednotkou marketingu s ľudmi naskilovanými prostredím konzumerizmu a na druhej strane rozdrobené trhy kde sa nehovorí ani jedným jazykom. Navyše za to, že napr Batman Movie sety budú v US o pár týždňov skorej, žiaden reseller nebude vykupovať obchody, to je samovražda.
Nemáš, pravdu. To, že jsi našel jeden příklad kdy rozdílná dostupnost produktu neláká pozornost reselerů, neznamená že se nedá najít pět takových kdy to právě vliv má.
Za všechny řekněme třeba CMF.
Samozrejme, že pozornosť lákať bude, ale nevidím dôvod len kvôli tomuto robiť nájazdy a vykupovať zásoby.
Kvôli cenovým rozdielom medzi regiónmi - to sa oplatí.
Kvôli kompletnej nedostupnosti a zásobovaniu tých regiónov - tiež.
Kvôli zásobám do budúcnosti - tak isto.
Ale len a len kvôli tomu, že napr v USA niečo bude o 2-3 mesiace skorej ako napr v Európe, tak to sa naozaj neoplatí kupovať viac ako človek dokáže predať za ten krátky čas.
Pôvodne sme sa bavili o atakovaní LEGO Store a hrabaní zásob, nie o tom so štastím predať zopár sérii ne eBay za 3násobok ceny kým to príde do obchodov na druhej strane. Teda aspoň dúfam, že nie je dosť zúfalcov čo by toto kupovali...

Cavelon

A ja nemám s týmto obchodom nijakú skusenosť, lebo neposiela na Slovensko. Slovensko pre túto firmu totiž neexistuje...
Mám rád ich produkty, ale firmu samotnú vnímam ako jeden skostnatelý kolos, ktorý sa nevymyká bežnému celosvetovému trendu, to jest že na prvom až deväťdesiatomdeviatom mieste sú prachy a na stom nejaký zákazník.

Villa Legina

#845
Citace od: Cavelon kdy 24.12.2016, 08:38:23
... Slovensko pre túto firmu totiž neexistuje...
Mám rád ich produkty, ale firmu samotnú vnímam ako jeden skostnatelý kolos .... to jest že na prvom až deväťdesiatomdeviatom mieste sú prachy a na stom nejaký zákazník.

Samozrejme. Čo sa týka doručovania na SK, je to hanba. Strašná hanba.

A chcem podotknúť, na margo milanv čo si mi popísal: tklivý príbeh o nespravodlivosti...atď. som to nepochopila, že čo to má ako z Tvojej strany byť... to si naozaj myslíš, že som v nejakom extra emocionálnom rozpoložení, alebo plná lamentácii? Mne to je úplne šuma fuk, čo sa týka mojich potrieb, nie je prípad aby som si niečo nezadovážila, keď to potrebujem (veľa nových vecí zbieram dvojmo,jedno na otvorenie jedno nedotknuté, a nejaké ich "pravidlá" ma absolútne nezaujímajú, iba niekedy človeka to rozosmeje akí su trapní. Nedovolia Ti kúpiť dve veci naraz a povedia nech prídeš zajtra. Legostore mám z domu na skok, chodím tam aj k doktorovi,  a tým pádom vybavím si nákup kedykoľvek v priebehu niekoľkých dní alebo týždňov. Horšie to maju tí čo to majú od ruky, nečudujem sa, že to vnímajú ako sekírantstvo. Alebo iné vtipné situácie,chcem E.T. a dievčinka mi povie, že momentálne nemajú, ale 1 ks (tsss) mi môže zarezervovať a že zatelefonujú keď to budú mať. A ja sa pekne poďakujem, že netreba, po ceste domov sa stavím v TRU maju tam náhodou 20 percent zľavu a môžem si tam E.T.-ov kúpiť naraz aj 10.

Niektorí to tu vnímajú ako nejaké božstvo, si uvedomte ľudia, že ja som ctený zákazník! Hlúpe sú floskule, že máme byť radi, že sme radi čo nám lego nadelí, a že mám držať ústa, že však firma a taký je obchod a nechať sa poúčať o čom je podnikanie, obchod , PR a marketing, ja to dobre viem, pracovala som v minulosti v tých oblastiach, ale mňa to ako zákazníka absolútne nezaujíma, lebo nie som povinná im tú hru zobať z ruky.

Veď mne to pripadá ako keby tu bola nejaká marxistická skupinka, ktorá vzhliada ku komunistickým ideálom, každému podľa jeho schopností, každému podľa jeho potrieb! 1 ks na domácnosť a podobné somariny ako umelo vytvorené exkluzivity. Veď je to celé hra.  Ano ja som Dávid a tam je Goliáš, a môže sa hocikto smiať že ja, prťavý zákazník nič nezmôžem. Ignorujú 10-15 percent dospelých zákazníkov v ich potrebách, to je dosť veľké číslo. Javy ako BL a reselleri je iba dôsledok ich skostnatenej obchodnej politiky, to je ako keď komunisti urobili tuzex a potom sa hnevali na obchodovanie s bonami.

Odmenu za ich prístup odo mňa dostávajú v tom, že túto značku nepropagujem, deťom do daru po návštevách nekupujem ani nijako neodporúčam ani nespomínam a pochvalný feedback odo mňa nikdy nedostanú aj keď sa pri dverách store ukláňajú až po zem. Ak im to stojí za to, že mnohí ľudia budú na nich naštvaní... keď prídu dvaja mladí muži-kamaráti do obchodu a predavačka im dá len 1 ks lebo sa zahrá na detektíva a zhodnotí, že sú homosexuáli a tvoria 1 domácnosť, tak potom nech sa nečudujú, ak sa im ten prístup raz vráti... Producent, predávajúci vs. zákazník to je vždy vzťah, kde každý sa snaží pre seba maximalizovať profit. Je to úplne normálne. Vy sa tu niektorí tvárite, že právo robiť tak majú len tí prví a zákazník má vzhliadať, klaňať sa a ďakovať za to, že si môže niečo kúpiť. Veď to je choré. 

A...veselé Vianoce všetkým prajem, keď už je dnes ten dátum.
 

ThomasMorta

Citace od: Cavelon kdy 24.12.2016, 08:38:23
Mám rád ich produkty, ale firmu samotnú vnímam ako jeden skostnatelý kolos, ktorý sa nevymyká bežnému celosvetovému trendu, to jest že na prvom až deväťdesiatomdeviatom mieste sú prachy a na stom nejaký zákazník.

Citace od: Villa Legina kdy 24.12.2016, 14:38:19
Ignorujú 10-15 percent dospelých zákazníkov v ich potrebách, to je dosť veľké číslo.

Lego vyrábí hračky pro děti a pak vzdělávací sady pro školy - to je hlavní zákaznická základna. Tedy těch zbylých 85-90 % zákazníků. Komu se to nelíbí, může jít ke konkurenci.
Ale z příspěvků na tomto fóru mám pocitl, že 10-15 % zákazníků, kterou tvoří AFOLové, je skupina značně nehomogenní, plná sentimentu, která by chtěla, aby LEGO zamrzlo někde v roce 1990, kdy vycházely jejich oblíbené sety... A ještě si o sobě tahle minorita snad myslí, že tvoří 80 % příjmů Lega a cítí se nedoceněna.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Chairudo

Citace od: ThomasMorta kdy 24.12.2016, 15:02:21
Lego vyrábí hračky pro děti a pak vzdělávací sady pro školy - to je hlavní zákaznická základna. Tedy těch zbylých 85-90 % zákazníků. Komu se to nelíbí, může jít ke konkurenci.
Ale z příspěvků na tomto fóru mám pocitl, že 10-15 % zákazníků, kterou tvoří AFOLové, je skupina značně nehomogenní, plná sentimentu, která by chtěla, aby LEGO zamrzlo někde v roce 1990, kdy vycházely jejich oblíbené sety... A ještě si o sobě tahle minorita snad myslí, že tvoří 80 % příjmů Lega a cítí se nedoceněna.

Tak to nevím, kdo si tohle může myslet. Stačí zajít do jakéhokoli obchodu nebo kamenného Lego Store a podívat se na kupující, a každému musí být jasné, že afolové z celého trhu dělají tak 0,1%... možná.

Přestaňte se tu dohadovat a nalijte si rybí polívku. Veselé vánoce ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

posjan

Citace od: ThomasMorta kdy 23.12.2016, 18:11:52
Citace od: posjan kdy 23.12.2016, 18:03:55
Tak náprava nesprávně zaslaného zboží byla nečekaně bleskurychlá. Včera po 10. hodině jsem to telefonicky reklamoval a dnes po 14. hodině už dorazil balík se správným obsahem.

Velmi pravděpodobně u dopravce prohodili nálepky na balících (to už se mi stalo u PPL), takže pokud se druhý adresát ozval stejně rychle, tak zboží jen překontrolovali, přebalili a okamžitě poslali znovu do oběhu. Expedice nové zásilky by tak rychlá rozhodně nebyla.

Paní na infolince říkala, že ihned zadává expedici nové zásilky (čtvrtek zhruba 10 hod.) a zaslání Express. A taky podle "trackingu" to skutečně vyrazilo ve čtvrtek z Geelu a v pátek po poledni to dovezl přímo DHL Express. Tu předchozí zásilku dovezlo PPL (to paní na infolince potvrdila, že standardní přepravu v Česku dělá PPL a odesílá se to z Kölnu). A tu předchozí zásilku s nesprávným obsahem mám ještě u sebe - už dorazil e-mailem doklad k bezplatnému zaslání zpět Českou poštou.


ThomasMorta

Citace od: posjan kdy 24.12.2016, 15:44:36
Paní na infolince říkala, že ihned zadává expedici nové zásilky (čtvrtek zhruba 10 hod.) a zaslání Express. A taky podle "trackingu" to skutečně vyrazilo ve čtvrtek z Geelu a v pátek po poledni to dovezl přímo DHL Express. Tu předchozí zásilku dovezlo PPL (to paní na infolince potvrdila, že standardní přepravu v Česku dělá PPL a odesílá se to z Kölnu). A tu předchozí zásilku s nesprávným obsahem mám ještě u sebe - už dorazil e-mailem doklad k bezplatnému zaslání zpět Českou poštou.

V tom případě klobouk dolů, mají to fakt dobře zorganizované!
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Villa Legina

#850
Citace od: ThomasMorta kdy 24.12.2016, 15:02:21Lego vyrábí hračky pro děti a pak vzdělávací sady pro školy - to je hlavní zákaznická základna. Tedy těch zbylých 85-90 % zákazníků. ...Ale z příspěvků na tomto fóru mám pocitl, že 10-15 % zákazníků, kterou tvoří AFOLové, je skupina značně nehomogenní, plná sentimentu...A ještě si o sobě tahle minorita snad myslí, že tvoří 80 % příjmů Lega a cítí se nedoceněna.

Táraš, a nevieš, to čo omieľaš na moju adresu už dlhšiu dobu je neaktuálne, vo všetkých smeroch.

Citace od: Chairudo kdy 24.12.2016, 15:19:14
Stačí zajít do jakéhokoli obchodu nebo kamenného Lego Store a podívat se na kupující, a každému musí být jasné, že afolové z celého trhu dělají tak 0,1%... možná.

0,1?  ;)

https://www.welt.de/wirtschaft/article160401179/Diese-Spielzeuge-machen-Erwachsene-besonders-an.html

Citácia: Seit 2009 nimmt der Marktanteil der klassischen Spielzeuge für Erwachsene ständig weiter zu", sagt Ulrich Brobeil, Geschäftsführer des deutschen Verbands der Spielwarenindustrie. ,,Mittlerweile werden knapp 25 Prozent der Spielzeuge von Erwachsenen für Erwachsene gekauft." 

Nemusím prekladať snáď, je to dosť zroozumiteľné, a je jasné že môžme kľudne hovoriť o tom, že to platí aj pre produkty Lego (hlavne tie). Môj odhad bol ešte skromný, oproti týmto údajom.

ThomasMorta

Citace od: Villa Legina kdy 24.12.2016, 16:10:15
Citácia: Seit 2009 nimmt der Marktanteil der klassischen Spielzeuge für Erwachsene ständig weiter zu", sagt Ulrich Brobeil, Geschäftsführer des deutschen Verbands der Spielwarenindustrie. ,,Mittlerweile werden knapp 25 Prozent der Spielzeuge von Erwachsenen für Erwachsene gekauft." 

Omlouvám se, pokud jsem si špatně přeložil tu němčinu, ale pokud se nepletu, tak se tam píše o tom, že 25 % prodaného zboží je pro dospělé. To absolutně nic neříká o tom, jak velkou část zákazníků tvoří dospělí, protože a) mají mnohem větší finanční možnosti a mohou si koupit, co chtějí, takže jejich podíl na tržbách bude (mnoho)násobně větší než odpovídá velikosti jejich podílu mezi zákazníky, b) minimálně pro lego bude zkreslovat skutečnost i to, že prodeje v obchodech vůbec neobsahují prodeje produktů urřených pro vzdělávání - a protože tam je cíleno na větší objednávky, ovšem za dost vysoké částky, tak těžko říct, kolik prodejů se tí ztrácí.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Chairudo

#852
Ano, píše se tam že od roku 2009, tržní podíl tradičních hraček pro dospělé neustále roste," říká Ulrich Brobeil, ředitel německé asociace hračkářského průmyslu, že téměř 25 % prodaného zboží je pro dospělé, protože si v dospělosti kupují hračky, na které v dětství neměli příjmy.

Zajímalo by mě kdo tuto studii vypracoval, zdá se mi to jako holý nesmysl vytržený z reality. To se ptali třeba stovky kupujících v nějakém obchodě jestli to mají pro sebe nebo pro děti? V jakém obchodě? Počítá se to z počtu nakupujících, objemu útraty?

Samozřejmě někteří dospělí, tak jako i já, si kupují především starší, nebo nové větší sety pro radost a do sbírek, ale v celkovém objemu tržeb to musí být zanedbatelné promile oproti tomu, co rodiče koupí dětem.
Kolik je skutečných Afolů co něco tvoří, u nás 50? kolik sběratelů, 500? a kolik je dětí, kterým rodiče koupí pod stromeček, k narozeninám, svátku, za vysvědšení nebo jen tak z rozežranosti nějaké to Lego? Kolik set tisíc či milionů stavebnic se před vánocemi prodá jen u nás v supermarketech a hračkářstvích?

Jestli jste někdo byli v Lego Store ve Vídni nebo kdekoli jinde, vidím, že za těch pár hodin co tam poctivě secvakávám kostičky do pár kelímků za 18 Eur se tam u pokladny prostřídají desítky ba i stovky převážně maminek, ale i tatínků s dětmi se sety kolem 50 ale i několik set Eur na osobu. U online nákupů na Lego shopech nečekám že to bude o moc jiné.

Kdysi jsem si naivně myslel, že jim tam děláme pěknou tržbu, ale teď už vím, že si na nás druhý den ani nevzpomenou.

Opravdu bych se moc divil kdyby celkové tržby Afolů přesáhly 1%, ale to kvůli tak široké škále distribučních kanálů asi nikdo nikdy nedokáže reálně spočítat.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Jo a nadpis toho článku je: Tyto hračky se dělají zejména pro dospělé - a jako příklad je tam Volkswagen T1 Camper Van za 3000kč.

nepřekládal jsem si celý článek, ale předpokládám že mluví především o velkých setech, které Lego směřuje a designuje účelně pro dospělejší děti ;). U těchto setů by těch 25% mohlo dávat smysl, ale z celosvětového objemu všeho prodaného Lega ani z šinkanzenu. ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Villa Legina

#854
Chairudo, nie je Ti blbé vyjadrovať sa k článku, ktorý si si neprečítal? Mimo iné: ...profitieren viele Spielzeughersteller vom aktuellen Retro-Trend. Erwachsene Menschen, vor allem Männer, blicken voll Nostalgie auf ihre Kindheit zurück: Früher hat das Taschengeld für das Traumspielzeug nicht gereicht, heute haben sie das Einkommen, um sich alte Träume zu erfüllen. . V preklade asi takto: mnohí výrobcovia hračiek profitujú z aktuálneho retro-trendu. Dospelí ľudia, predovšetkým muži, hľadia späť plní nostalgie na svoje detstvo. Prv nestačilo vreckové na vysnenú hračku, dnes majú príjem, ktorým si môžu splniť svoje sny z detstva.

To, že existuje taký fenomén si sociológovia a psychológovia akosi začínajú všímať až teraz, hoci mne to je na vlastnom príklade úplne jasné a uvedomujem si celý ten mechanizmus, ako to funguje, ako to vzniká, aké faktory sú tam. Musí sa tak diať hromadne, keď to výrobcovia vôbec hračiek už naozaj pociťujú. Iba Lego je samozrejme nadaľej takmer výlučne hračka pre deti.  ;D

Chairudo

#855
Není  ;D to co teď píšeš jsem sám psal výše, to je jasné, problém ale je že těch 25% a celý článek není o Legu jak propaguješ, ale o hračkách jako takových.

Přečti si to znovu a uvidíš, že těch 25% uvádí pro hračky všeobecně, kde spadají i modeláři a jak tam píšou co dospělí utratí za hraní. (což může být dost široký pojem) Rodiče teď třeba dostali pod stromeček elektrický terč s šipkami za 1300,- a to se tam taky počítá  ;)
Lego tam uvádí jen jako část příkladu s velkými drahými sety pro dospělé.
Ale z výše uvedených důvodů je takové číslo pro Lego samozřejmě nesmysl.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

ThomasMorta

Musím se přidat k tomu, že aby se dalo říkat něco vypovídajícího, chtělo by to znát metodiku daného výpočtu. Počítá se do toho například modelová železnice? V dětství mého otce to bylymhračky pro děti, ale ceny za čtyřicet let vzrostly tak, že dnes už je to víceméně čostá modelařina,
Auta a letadla na dálkové ovládání na tom kohou být podobně a různé drony jsou asi takémcílené na děti, ale kupují si je dospělí geekové - zejména kvůli ceně.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Chairudo

Citace od: ThomasMorta kdy 25.12.2016, 00:57:52
Počítá se do toho například modelová železnice? V dětství mého otce to bylymhračky pro děti, ale ceny za čtyřicet let vzrostly tak, že dnes už je to víceméně čostá modelařina,
Auta a letadla na dálkové ovládání na tom kohou být podobně a různé drony jsou asi takémcílené na děti, ale kupují si je dospělí geekové - zejména kvůli ceně.

Určitě, Auta a letadla na dálkové ovládání, modelová železnice, modelařina, jestli si s tím hraješ je to hračka.
článek jako další příklad uvádí třeba autodráhu Anki Overdrive  ;D
Jak jsem psal, těch 25% je o hračkách, né o Legu.

Na Bricksetu a dalších stránkách je několik diskuzí na toto téma a většina neoficiálních odhadů pro Lego tržby jsou 3-5%, pro oficiální se asi v únoru zeptám Jana Beyera ať máme případ rozlousknutý ;)


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Villa Legina

Otázka: myslíte, že výrobcovia alkoholu a cigariet majú záujem prezentovať koľko majú zákazníkov mladších ako 18 rokov? Myslím, že čím väčší podiel adult zákazníkov u Lega tým väčší pokles imidžu ako tradičnej hračkárskej firmy pre deti. Vzhľadom na spoločenské zmeny - správanie detí (hrajú sa čoraz menej s tvorivými hračkami)  demografiu vo vyspelých krajinách... oni skrátka chcú zachraňovať (ako súdruhovia komunizmus) čo sa zachrániť nedá, môžete sa smiať koľko chcete na mojich slovách, ale budúcnosť je  taká, že deti nad 8-9 rokov sa už nebudú hrať s hračkami a môžu ísť reklamy od rána do večera, namotajú na to akurát tak školkárov, starších nie. Deti od veku 8 rokov sú tak vyťažené, zvyšok strávia pri pc alebo na mobile, že aj keby chceli, nemajú voľný čas na klasické hranie. Netreba zabúdať že väčšina západných štátov zavádza stále viac a viac inštitucionalizovanú výchovu, celodenné školstvo t.j. škola od rána do večera, myslí si niekto naozaj, že tam sa budú venovať sofistikovaným stavebniciam? Maximálne im tam poobede vysypú kýbel creatoru, to je tak maximum. Nejaké edukatívne idey...ach, však všetky školy sa snažia šetriť, rušia nákladné predmety, pomôcky si musí každý zabezpečovať sám...Voľný čas, paradoxne (oproti dobám minulým) má až dospelý človek. Aj to je tá skostnatenosť (neschopnosť a neochota reflektovať dobu) o ktorej sa v súvislosti s Legom hovorí, a určite to nik z nich neprizná. Netreba zabúdať, že aj mnoho dospelých neprizná, že to kupujú pre seba. Niečo ako volebné prieskumy (málokto verí, že sú anonymné, respondenti odpovedia konformne, ako si myslia že sa od nich očakáva, nech nemajú nepríjemnosti, nechcú si kaziť povesť), vychádza že ľudia budú voliť XX a nakoniec v reále zvolia YY. Kľudne môžte hovoriť že to je fantazírovanie, ak ja nedožijem, ostatní mladší sa toho dožijú, však uvidíte...

ThomasMorta

Citace od: Villa Legina kdy 25.12.2016, 14:31:45
Otázka: myslíte, že výrobcovia alkoholu a cigariet majú záujem prezentovať koľko majú zákazníkov mladších ako 18 rokov? Myslím, že čím väčší podiel adult zákazníkov u Lega tým väčší pokles imidžu ako tradičnej hračkárskej firmy pre deti. Vzhľadom na spoločenské zmeny - správanie detí (hrajú sa čoraz menej s tvorivými hračkami)  demografiu vo vyspelých krajinách... oni skrátka chcú zachraňovať (ako súdruhovia komunizmus) čo sa zachrániť nedá, môžete sa smiať koľko chcete na mojich slovách, ale budúcnosť je  taká, že deti nad 8-9 rokov sa už nebudú hrať s hračkami a môžu ísť reklamy od rána do večera, namotajú na to akurát tak školkárov, starších nie. Deti od veku 8 rokov sú tak vyťažené, zvyšok strávia pri pc alebo na mobile, že aj keby chceli, nemajú voľný čas na klasické hranie. Netreba zabúdať že väčšina západných štátov zavádza stále viac a viac inštitucionalizovanú výchovu, celodenné školstvo t.j. škola od rána do večera, myslí si niekto naozaj, že tam sa budú venovať sofistikovaným stavebniciam? Maximálne im tam poobede vysypú kýbel creatoru, to je tak maximum. Nejaké edukatívne idey...ach, však všetky školy sa snažia šetriť, rušia nákladné predmety, pomôcky si musí každý zabezpečovať sám...Voľný čas, paradoxne (oproti dobám minulým) má až dospelý človek. Aj to je tá skostnatenosť (neschopnosť a neochota reflektovať dobu) o ktorej sa v súvislosti s Legom hovorí, a určite to nik z nich neprizná. Netreba zabúdať, že aj mnoho dospelých neprizná, že to kupujú pre seba. Niečo ako volebné prieskumy (málokto verí, že sú anonymné, respondenti odpovedia konformne, ako si myslia že sa od nich očakáva, nech nemajú nepríjemnosti, nechcú si kaziť povesť), vychádza že ľudia budú voliť XX a nakoniec v reále zvolia YY. Kľudne môžte hovoriť že to je fantazírovanie, ak ja nedožijem, ostatní mladší sa toho dožijú, však uvidíte...

Hromada dojmů a žádná data, o která by se dalo opřít testování jejich pravdivosti. Takže ok, máš plné právo na svůj názor, ale pro ostatní z toho nic nevyplývá - snad jen to, že nemá smysl se o tom s Tebou bavit.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

papluh

Ten článok je zaujímavý, ale 25% je len jedno číslo, ako bolo povedané bez ďalších dát je to len o odhadoch čo to znamená.
- ako boli získané dáta ? Od ľudí ? Predajcov ? Neviem o tom, že by sa ma v Nemeckom TrU niekto pýtal pre koho to kupujem. Pre LEGO VIP príde na email dotazník, ale je len kupujúcom či a čo tam povie. Ak sa to zberá dobrovoľne tak je pravdepodobnejšie, že fanúšikovia budú zdieľnejší ako dospelí čo to kupujú "z povinnosti pre deti".
- ktoré firmy a produkty sa zahŕňajú do tej štatistiky - na stránke majú členov od kindervajec (Ferrero), plyšákov (NICI), cez LEGO, spoločenské hry, puzzle (Ravensburkeg, Schmidt) až po výrobcov modelových železníc a príslušenstva (Brekina, Fleischman, Tillig) ? No a je tam aj Activision Blizzard s počítačovými hrami.
- to percento sa bere na objem ? Tj jeden kus CMF je rovný UCS (nech zostaneme u LEGA)
- alebo na sumu ? jedna mašinka od Fleischman-a je kľudne aj 300-400 Eur a v 50% v Tescu ju nekúpiš

25% znamená 1 ku 3 či už v peniazoch alebo počte, odhliadnuc od organizovaných akcií ako AFOL day, nech sa postavím do LEGO Store, či Toys'r'Us, nemám pocit, že by to platilo.
Naopak, ak zabehnem do modelárskeho obchodu tak ten pomer je aj 10 ku 1 na návštevy a objem ani nerátam.

mesje

Pokial ide o podiel Afolov – niekde som cital, ze ich je 5 %. Tazko to my urcime, neda sa to vizualne zmerat, lebo aj ked drviva vacsina nakupuje pre decka, 1 AFOL dokaze nakupit objemovo viac ako 10 beznych mamiciek. Ale firmy na to maju svoje metody ako zistit dost presne vzorku svojich zakaznikov. A ten podiel AFOLov nepochybne stale rastie. Logicky to vidno podla sortimentu TLG – inak by nemali v ponuke 30-40 exkluzivov naraz a stale to rozsiruju druhovo, aj v ramci jednotlivych miniserii (bez silneho predaja je nemyslitelne, aby mali naraz 5 modularov na policiach). Ak by bolo malo AFOLov, tak nevyrobia ziadny exkluziv, max 1-2 rocne ako promo. A aj ked su AFOLi mensina, pri takej mamutej firme ako TLG je aj 5 % obrovsky balik trzieb, ktoremu sa oplati venovat. A aj to chvalabohu robia, ten sortiment exkluzivov by bol volakedy nemyslitelny.

Resseling – nechapem kto proti tomu moze nieco mat. Reseller je normalny obchodnik, len menej formalny (nema predajnu), a ovela pruznejsi (nestoji so zalozenymi rukami ako bezne hrackarstvo, co bere len co mu prideli neschopny distributor). Ak by lego bolo normalne distribuovane, ziadny reseller neexistuje. Suhlas s leginou, tie cirkusy s limitmi nevidno u inych predajcov, ti by sa zblaznili z toho, ze mozu predat vela kusov a nedostatok vyriesia objednanim viac kusov, a vyrobca by zas viac vyrobil. To porovnanie s autami je mimo, je to typovo a cenovo uplne iny sortiment. Skor by som to porovnal s predajom mobilov, TV a pod. A tam neexistuje reselling (v tom zmysle, ze dojde chlapik a skupi vsetky nove samsungy, lebo kazdy zakaznik vie, ze aj ked budu par dni nedostatkove, tak potom urcite pridu). Neviem aku inu moznost ma mamicka niekde na Orave kupit novy VW Beetle inak ako od resellera, fakt neviem – postou jej to TLG neposle aj keby sa rozkrajala, miestny Dracik to v zivote mat nebude, a Alltoys v najblizsom velkom meste to dostane najskor o rok, ked sa zobudi ze nieco take vobec existuje). Reselling vyplna obrovske medzery v distribucii. Tak ako za sociku vekslaci – pri normalnom devizovom kurze by boli zbytocni. Iste, neni mozne hned postavit novu tovaren, ale tie nedostatky trvaju uz par rokov. A je to proste zodpovednost TLG, ze to viazne – mna ako zakaznika to nemusi zaujimat, co za problem riesia vo vyrobe. Ani v robote nikoho nezaujima, ze mam naval roboty, musim stihat. A ci je predaj viac skostnately, tym viac sa dari netradicnym nahradam predaja ako je reselling. Nemozem si pomoct, ale mne lego obchody pripominaju komunizmus – pridelovy system, extremna prezamestnanost lego storov (vacsinou je v obchode viac predavajucich ako zakaznikov, uplna sranda bola pred Vianocami, ked je tam zrazu aj 8 zakaznikov a oni chudaci pribrali dalsich 4 predajcov, lebo standardni 5 predavajuci by to nezvladli ). A cudujem sa, ze zrovna v Cesku neni vacsia kritika na nich, ked prave u vas par rokov dozadu prekvitali eshopy so super cenami exkluzivov, ale TLG ich svojou politikou udupalo.

MLT


Tak teď trošku k něčemu jinému  ;)

Nahozen výprodej se slevou až 30%, snad někoho potěší.

https://shop.lego.com/cs-CZ/Slevy-a-specialni-nabidky-sady

Robkteryten

Citace od: MLT kdy 26.12.2016, 00:22:34

Tak teď trošku k něčemu jinému  ;)

Nahozen výprodej se slevou až 30%, snad někoho potěší.

https://shop.lego.com/cs-CZ/Slevy-a-specialni-nabidky-sady

no přidal bych i to, že je 2x VIP

MLT

Citace od: Robkteryten kdy 26.12.2016, 10:12:15
Citace od: MLT kdy 26.12.2016, 00:22:34

Tak teď trošku k něčemu jinému  ;)

Nahozen výprodej se slevou až 30%, snad někoho potěší.

https://shop.lego.com/cs-CZ/Slevy-a-specialni-nabidky-sady

no přidal bych i to, že je 2x VIP

JJ a také jsem zapomenul upozornit na limity  :)

Villa Legina

#865
Citace od: papluh kdy 25.12.2016, 17:22:26
T...
- ako boli získané dáta ? Od ľudí ? Predajcov ? Neviem o tom, že by sa ma v Nemeckom TrU niekto pýtal pre koho to kupujem. Pre LEGO VIP príde na email dotazník, ale je len kupujúcom či a čo tam povie....

Také VIP dotazníky to je nič...tým monitorujú len výkon svojich vlastných zamestnancov, či je zákazník spokojný so servisom, prípadne s tým súvisiace, sem tam niečo navyše...také ankety ale nespĺňajú základné kritéria výberu (rozpošlú anketu a čakajú, odpovie len istá časť klientov), preto ich nemôžu považovať v širších súvislostiach za reprezentatívne. Tento druh dotazníkov som mala na mysli, kladené otázky prezrádzajú ich priority, ale to čo dospelý zákazník by potreboval riešiť, ani nemá šancu v takom dotazníku vyjadriť a inteligentný človek aj vidí (odhliadnuc od ich bla bla), že oni ani nemajú záujem, to je tá ich arogancia.
 
Firmy investujú obrovské sumy do market research spoločností, prieskumy si objednávajú. Sú to všetko diskrétne záležitosti, pracovníci na oboch stranách, záčastnení až po posledného anketára sú viazaní absolútnou mlčanlivosťou, spoločnosti takéto záležitosti nezverejňujú. Dáta sa získavajú zložitými metódami od náhodných vybraných respondentov vyselektovaných podľa stanovených kritérií, aby vzorka bola reprezentatívna. Títo respondenti sú oslovovaní priamo, pri odmietnutí zúčastniť sa výskumu, sa to dôsledne registruje, skúmajú sa dôvody, nesmie byť veľký podiel takýchto prípadov, výskum by mohol skresľovať. Atď. Má to samozrejme ďalšie svoje slabiny, pretože - o tom som písala - ľudia nemusia byť úprimní a nepovedia pravdu, nepovedia čo si myslia. Ale aj na to existujú metódy (napr. nepostrehnuteľné kontrolné otázky) ako také javy eliminovať, resp. aby sa také zozbierané dáta do ďalšieho spracovania nedostali, alebo ich časti nedostali . Dôležitý je i spôsob kladenia otázok, formulácia otázok, výber okruh otázok... ak tam sa spraví chyba, je to fatálne. Musia na to byť experti, medzi nimi i psychológovia. Nejedná sa len o klasické dotazníkové ankety, bývajú i anonymné skupinové sedenia a iné formy. Respondenti (ak to povaha veci neprezradí) ani nevedia, za akým účelom sú dotazovaní, povie sa im iba že je to napr. pre výrobcu čokolády, alebo lieku, či hračky...mnohokrát sú prieskumy skombinované..., niekedy sú výskumy také náročné, že respondenti sú za stratu času odmeňovaní (je to často v prípadoch, ak ide o produkt z náročnejšieho segmentu pre solventnú klientelu, tam sa vyberajú respondenti len s vyššími príjmami - takíto ľudia nie vždy sú ochotní márniť čas, musia byť "odškodnení". Výskumy takých spoločností odhaľujú to, čo potrebujú ich zákazníci, firmy o svojich zákazníkoch vedieť. Ich potreby, čím ich motivovať, kde je problém, že sa produkt nepredáva tak ako sa očakáva, či niečo škodí imidžu (už aj nevhodný názov produktu môže zákazníka odradiť) atď. atď. Sú to finančne veľmi náročné veci, malá, neznáma firma si taký výskum ani nemôže dovoliť.
Dnes ani do predaja sa nedostane výrobok známej značky, ktorý by neprešiel takýmto výskumom. To, že napr. séria Friends sa volá Friends, to nerozhodlo 5 ľudí niekde tam vo vyššej etáži.

Chairudo

#866
Citace od: mesje kdy 25.12.2016, 23:17:29
Tie cirkusy s limitmi nevidno u inych predajcov, ti by sa zblaznili z toho, ze mozu predat vela kusov a nedostatok vyriesia objednanim viac kusov, a vyrobca by zas viac vyrobil. To porovnanie s autami je mimo, je to typovo a cenovo uplne iny sortiment. Skor by som to porovnal s predajom mobilov, TV a pod.

Taky mi vadí, že nemůžu koupit kdy chci, kolik chci, čeho chci a taky a to nadávám, na druhé straně jako zaměstnanec ve velké firmě která jako Lego vyrábí desítky-stovky druhů výrobků (ložisek) a má možnosti omezené fyzikálními zákony, to zcela chápu.

Lego je hračkářský gigant a nevím, zda je možné ho srovnávat s jakoukoli jinou firmou, určitě ne prodejci elektroniky.
Nevím taky o jiné firmě na světě, která prodává zboží jak jednotlivcům, tak různým firmám v nepředstavitelně rozdílném měřítku a s možností obrovských výkyvů v poptávce.
U firem mají domluvené množství co dodají a podle toho běží výroba, u jednotlivců jak online tak v Lego Store je ale poptávka nevyzpytatelná.
U Lega když reseller vykoupí většinu produktů tak ví, že ho kdykoli v budoucnu prodá za stejnou nebo i násobně lepší cenu, a tak se to taky stává.
To se u aut a elektroniky určitě nedá říct a nevím, kde jinde takový fenomén existuje. Vyjde na trhu nový typ a ty si s tím starým můžeš vytřít půlky  :D

CitaceIste, neni mozne hned postavit novu tovaren, ale tie nedostatky trvaju uz par rokov. A je to proste zodpovednost TLG, ze to viazne – mna ako zakaznika to nemusi zaujimat, co za problem riesia vo vyrobe. Ani v robote nikoho nezaujima, ze mam naval roboty, musim stihat.

Nic ve zlém, ale naval roboty v tvojí práci asi nebude mít celosvětový rozsah, který by v krátkém čase muselo pokrýt tisíce zamstnanců  ;D

U nás ve fabrice, když se má zvyšovat výroba, tak to znamená, že nějaká firma dala naší fabrice cca rok předem echo, že bude na další rok potřebovat toho, toho a toho ložiska o milion víc. Proběhne jednání, nákup strojů, nábor nových zaměstnanců a přeplánování výroby.
- To se samozřejmě děje i u Lega v případě nasmlouvaných firem, ale těžko se to bude dít u drobných zákazníků online nebo v Lego Store.

Představ si že máš firmu s několika tisíci zaměstnanci. Vyrábíš třeba dvě stovky různých produktů na několika desítkách linek, na kterých je dvousměnný, nebo i nepřetržitý provoz. Všechno co vyrobíš, a jsou to i statisíce kusů denně, musíš někde uskladnit, musíš na to mít lidi, prostory a čas.
Distribuuješ zboží do celého světa a měsíčně, možná i týdně jsou to milióny výrobků. Ty ale nemáš neomezené skladovací prostory a zásoby milióny kusů od každého druhu, abys kdykoli pokryl jakoukoli nárazovou poptávku.
Máš tedy naskladněno jen tisíce, desítky, až stovky tisíc kusů od každého druhu.
Vyrábíš neustále, takže nárazové vyprodání nějakého zboží pokryješ s obtížemi. Nemáš vedle prázdnou halu s desítkami zaprášených strojů a stovkami lidí které můžeš kdykoli na povel oprášit a rozjet a až bude krize zažehnána tak zase zhasnout a zavřít dveře. - to nemá žádná firma, tak by hodně rychle zkrachovali.

A to je důvod proč Lego logicky omezuje množství kusů u online nákupů u fyzických osob, (nás) které nemůže předvídat. protože by pak mohlo pár lidí kdykoli kdekoli nějaké zboží vykoupit a na ostatní by se nějakou dobu nedostalo. Částečně za to můžou reselleři, ale samozřejmě do celkové problematiky nevidím.

No, alespoň tak to vidím já, nějaká zkostnatělost nebo komunizmus v tom určitě není.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ravenhorn

Mě třeba teď zrušili objednávku, že jsem si objednal něco za poslední rok vícekrát než jsem měl.
Castle, Pirates a Star Wars.

Villa Legina

#868
Citace od: Chairudo kdy 26.12.2016, 12:39:50
....
A to je důvod proč Lego logicky omezuje množství kusů u online nákupů u fyzických osob, (nás) které nemůže předvídat. protože by pak mohlo pár lidí kdykoli kdekoli nějaké zboží vykoupit a na ostatní by se nějakou dobu nedostalo. Částečně za to můžou reselleři, ale samozřejmě do celkové problematiky nevidím....

Tak potom prečo o sebe tvrdia (videla som nedávno v TV dokument kde sa tým sami chválili), že majú tak dokonalú technológiu, equipment a celý know-how, že dokážu v priebehu niekoľkých dní výrobu (konkrétnych setov) usmerniť tak, aby dokázali okamžite a kdekoľvek vykryť dopyt ... ;D

Villa Legina

Citace od: ThomasMorta kdy 25.12.2016, 15:24:12

Hromada dojmů a žádná data, o která by se dalo opřít testování jejich pravdivosti. ...

Pozri sa, viem, že máš voči mojej osobe averziu, pretože pohŕdam Nexo-šrotom, ktorý Ty obdivuješ. Mylne sa nazdávaš, že moja úcta k Tvojej osobe je tým redukovaná. V žiadnom prípade. Nie je v tom nič osobné, na rozdiel od Teba, kde pokaždým sa ma snažíš dehonestovať a ironicky sa posmievaš. Je to môj voľný čas, moje názory sú aké sú a asi na základe niečoho sú aké sú a nie som povinná rozpitvávať a všetko zdokladovávať ako vo vedeckej práci. Koho to zaujíma, dohľadá a urobí si prehľad sám.