shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

Pool

Aktuální nabídka LEGO Friends Stánek s muffiny (30396)

ke koupi LEGO Elves, LEGO Friends nebo LEGO | Disney Princess zboží nad 700 Kč


Johny650

Nemají dávat od 15teho?

Pool

A proč zrovna od 15tého?  ;D

No vzhledem k tomu, že je 16tého, tak asi ne  >:D Pardon, nemístné vtípky. U nás do ČR to vždy tyhle akce chodí se zpožděním, tak bych si tipl, že brzo se dočkáme i u nás. To Lego Friend co je ted u nás zdarma, tak má být do 31. srpna, tak možná potom to tady dají nebo když jim dojdou zásoby, tak třeba dříve.

Chairudo

Tak rypadlo moc lákavé není, já jsem víc natěšený na Londýnský autobus co vyjde příští měsíc ;D



tady je kalendář na celý Srpen.

http://www.bricktoynews.com/wp-content/uploads/2016/06/August-2016-LEGO-Store-Calendar.png
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ravenhorn

Hm tak Londýnský autobus je jen pro US/Canada objednávky.l Pro Evropu a ostatní bude kdo ví kdy. Hodně velké sklamání a nejsem sám, v diskuzích spousta lidí čekala na dnešek s objednávkou a ono nic. Takže si nic neobjednám.

No ještě k tomu už v USA mají i tu 16 sérii minifigures  >:(


Castle, Pirates a Star Wars.

Chairudo

Hmmm, tak to mě teda nakrkli. Věděl by někdo jestli vůbec existuje kalendář i pro Evropu a případně kde se dá najít?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

honzicek22

Nechci kecat, ale jeden určitě visel v Donau ;)
Ještě jsme tam naposledy koukali, že bude koncem července nějaký polybag pro děti - soutěž ve stavění.

Ondrej

To je dost velký zklamání, na ten autobus jsem se docela těšil. Zrovna jako doplněk k Big Benu a není to ani minimálně Velkou Británii. Buď ať to dělaj plošně pro každýho nebo ať jdou do pr****.

milanv

#638
Já sháním kalendář těchto akcí takto: najdu na lego.com konkrétní kamenný obchod (např. Vídeň, Norimberk...) a tam v pravém sloupci je kalendář jejich akcí jako newsletter, v hlavním sloupci dole pak seznam "events" (událostí). Vtip je v tom, že to ukazuje jen pro některé jazyky, předpokládám, že jen pro jazyk a region toho státu, kde je obchod. Takže při zapnuté češtině velký kulový a ani není z ničeho poznat, že člověk má přepnout na jiný jazyk, aby se dozvěděl víc. To jsou ty jejich triky. Připomíná mi to to hledání cen kempu u Legolandu nebo hledání Sand Green dílů na online shopu. Jak kdyby to byly všechno stránky stejné firmy... >:D

zde správný, tj. německý odkaz na norimberský obchod. Podobně funguje německý odkaz na vídeňský obchod, ověřeno.
Pán na Žlutém hradě

papluh

#639
Stačí len dať základnú stránku pre LEGO Stores http://stores.lego.com/de-de/?ignorereferer=true a prepínať jazyk vpravo hore. Ak je tam prístupná daná verzia tak to zmení, ak nie napíše chybu. Potom je dole ten newsletter.
Lenže medzi US a Európskymi je rozdiel v aktuálnosti aj formáte, je evidentné že pre Ameriku to robí ich lokálna pobočka a je to oveľa skorej nahodené, nehovoriac o tom že sa objaví neoficiálne aj mesiac dva dopredu. Napríklad teraz už je septembrový pre USA http://i.imgur.com/gWSXuj8.jpg
Európske majú ešte stále len júlové akcie ...
Inak v Európe sa objavuje táto šialenosť http://cache.lego.com/e/dynamic/is/image/LEGO/5004404?$main$

Chairudo

Nalezeno, díky.

Vypadá to že ve Vídni v Srpnu dostaneme k nákupům nad 30 Euro tyhle autíčka.
že už se taky nemůžete dočkat   >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

papluh

Inak ak ste nezachytili na Švajčiaroch testujú nový dizajn https://shop.lego.com/en-CH/ (odporúčam otvoriť v druhom prehliadači či anonymnom móde, lebo občas to má problém - napr ak má v starej verzii niečo v košíku a pod)
Je to evidentne robené pre dotykové displeje a mrhá sa tam miestom. Tam kde na PC na HD displeji človek videl 12 položiek, tam je to teraz 6. Kde boli tiahla na filtre, sú teraz klikacie pevne definované rozsahy. Porozhadzované témy a tak ...

milanv

Během testování odkazů pro odpověď do tohoto vlákna na mě vyskočila LEGO anketka o spokojenosti s jejich stránkami. Jako správný zákazník jsem odpověděl věcně a pravdivě. Doufám, že to ocení ;)

Ta autíčka nekomentuju. Naštěstí nebudou jen ta, jsou celkem tři typy zvláštních malých modelů pro každý měsíc (cca):

* modely v PaB Wall (tady jsme přišli o tu divnou Sochu svobody, resp. sand green díly z ní, taky byla jen v USA)
* polybagy za nákup nad <limit>
* modely na dětské stavění ve speciální stavěcí den

Tak doufám... :)
Pán na Žlutém hradě

Bobik

Teoreticky som ten bus do kosika dostal (nastavil som si region na USA) a spravil objednavku. K shipping pisu, ze by mal byt FREE. Objednavku som nepotvrdil, ale...ciste teoreticky - mali by mi to poslat aj spolu s busom, nie?  :D

Predpokladam ale, ze mi tam este narubu VAT a clo..ma s tym niekdo skusenosti?


Pool

Citace od: Bobik kdy 02.08.2016, 19:21:15
Teoreticky som ten bus do kosika dostal (nastavil som si region na USA) a spravil objednavku. K shipping pisu, ze by mal byt FREE. Objednavku som nepotvrdil, ale...ciste teoreticky - mali by mi to poslat aj spolu s busom, nie?  :D

Predpokladam ale, ze mi tam este narubu VAT a clo..ma s tym niekdo skusenosti?

Ten nápad mělo už plno lidí před tebou, ale nikdo neměl odvahu to zkusit. A ano. samozřejmě kvůli DPH (clo bys měl u Lega nulové), ale bez DPH a toho poplatku za jeho vyčíslení, by to asi neprošlo. Ale můžeš to zkusit, chtělo by to ověřit  ;)

ManDay

Já mám zkušenost jen s nákupem na  NL shop.lego.com a jediné co mohu říct je, že na NL shopu je možné zadat jen NL adresu.
Očekávám, že podobné to bude v USA - půjde zaslat pouze na USA adresu.

MLT

Citace od: ManDay kdy 02.08.2016, 20:58:18
Já mám zkušenost jen s nákupem na  NL shop.lego.com a jediné co mohu říct je, že na NL shopu je možné zadat jen NL adresu.
Očekávám, že podobné to bude v USA - půjde zaslat pouze na USA adresu.

Ano, přesně tak to je, nelze tam zadat dodání do ČR.

Chairudo

Tak nám zbývají 2 možnosti, nakoupit přes známého v Americe, nebo počkat jak se objeví na BL. Ale pozor, jeden človíček z jižní korey to tam už nabízí přes měsíc s nulovým hodnocením, od něho bych si to neriskl  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

#648
Na shop.lego.com už jsou akce v Evropě (konkrétně jsem koukal na Německo) až do konce srpna plus začátek září. Nic moc mě zatím neoslovilo. Pro zajímavost a zábavu, tohle je např. model pro dětské stavění, ale to už je pozítří.
Když utratíte 30€ nebo víc za Friends sety, dostanete polybag se zmrzlinovým stánkem. Na PaB zdi je náklaďáček jako model až do konce září a žádný jiný zatím není oznámený. Pak ta šílená autíčka s papírovým kopečkem, to je za 30€ a větší útratu za LEGO City.

Pak ještě dvě akce "Spiel und Aktion", jedna na Friends a druhá na průzkumníky sopek. Co to znamená netuším.

A to je vše. Tády dády dády dá.
Pán na Žlutém hradě

mesje

To s tym london busom je riadny trapas... pritom je to europska ikonicka vec. Je zrejme ze to v auguste nebude, a mozme len dufat, ci to dojde neskor - pritom prave k big benu by sa to idealne hodilo ako promo.
Dalsia trapnost je, ze v europe do poslednej chvile netusime, ake akcie budu v danom mesiaci, a amici uz vedia co pride s predstihom vyse mesiaca. Pritom toto je vec, ktora by ich vobec nic nestala, ak by to oznamovali vopred... len zbytocne nasieraju ludi, ktori si nevedia dobre naplanovat nakupy. Asi maju europu uplne v pazi...

Xele

Chtěl bych Vás poprosit o radu. Chystám se na můj první nákup na Lego shopu a jelikož chci zakoupit dražší set 42056 raději bych se s Vámi poradil dopředu jak nákup probíhá, abych neudělal někde chybu.
Takže provedl jsem registraci, mám povolené platby pomocí platební karty a nezbývá mi tedy než zvolit region ČR, hodit zboží do košíku a objednat. Mám však několik dotazů:
1)   Předpokládám, že uvedené ceny jsou již včetně DPH. Bohužel však není jasné, odkud zboží budou posílat a nerad bych byl pak překvapen, že musím uhradit CLO. Můžete mi tedy potvrdit, že když nakupuji přes zvolený region ČR, je cena uvedená u zboží již konečná bez jakýchkoliv dalších poplatků?
2)   V obchodních podmínkách jsem se dočetl, že u regionu ČR se platí balné ve výši 80,- Kč. Znamená to tedy, že potvrzení objednávky a přesměrování na platební bránu budu muset za Lego uhradit 9079,- Kč (8999,- Kč + 80,- Kč)?
3)   Nemusím se obávat takto drahý set poslat pouze standardně? (Za Expres se dost připlácí)?
4)   Standard doručení mi po ČR doveze Česká pošta nebo jiný dopravce.
5)   Pokud mají zboží skladem a dnes ho objednám pomocí doručení standard, za jak dlouho mohu cca očekávat balík?
6)   Je něco dalšího, na co si dát pozor?

Darth

#651
Citace od: Xele kdy 15.08.2016, 13:43:17
Chtěl bych Vás poprosit o radu. Chystám se na můj první nákup na Lego shopu a jelikož chci zakoupit dražší set 42056 raději bych se s Vámi poradil dopředu jak nákup probíhá, abych neudělal někde chybu.
Takže provedl jsem registraci, mám povolené platby pomocí platební karty a nezbývá mi tedy než zvolit region ČR, hodit zboží do košíku a objednat. Mám však několik dotazů:
1)   Předpokládám, že uvedené ceny jsou již včetně DPH. Bohužel však není jasné, odkud zboží budou posílat a nerad bych byl pak překvapen, že musím uhradit CLO. Můžete mi tedy potvrdit, že když nakupuji přes zvolený region ČR, je cena uvedená u zboží již konečná bez jakýchkoliv dalších poplatků?
2)   V obchodních podmínkách jsem se dočetl, že u regionu ČR se platí balné ve výši 80,- Kč. Znamená to tedy, že potvrzení objednávky a přesměrování na platební bránu budu muset za Lego uhradit 9079,- Kč (8999,- Kč + 80,- Kč)?
3)   Nemusím se obávat takto drahý set poslat pouze standardně? (Za Expres se dost připlácí)?
4)   Standard doručení mi po ČR doveze Česká pošta nebo jiný dopravce.
5)   Pokud mají zboží skladem a dnes ho objednám pomocí doručení standard, za jak dlouho mohu cca očekávat balík?
6)   Je něco dalšího, na co si dát pozor?

1) Posílají z Německa, v Německu to jde DHL, u nás to převezme PPL. Pokud tam uvedeš telefon, tak němci ho stejně přepravci nepředají. Tracking funguje, odkaz na DHL přestane po překročení hranice fungovat, ale stačí pak číslo zásilky nakopírovat do sledování zásilky na ppl.cz. Cena je konečná, včetně DPH, poštovné nad hodnotu objednávky 1.400 Kč aktuálně není.
2) Balné mi nikdy nenaúčtovali, vždy to bylo jen v hodnotě objednaného zboží.
3) Standardní doba doručení je cca čtvrtek až pátek, pokud objednáš v neděli/pondělí dopoledne. Express je zbytečný.
4) Viz. bod 1
5) Viz. bod 3
6) Neobjednávej víc kusů, než kolik je pro jednu domácnost určeno (u nových nebo žádaných setů je to 1-2 kusy na domácnost) - může se stát, že když to přeženeš, ti bloknou na nějaký čas účet (nebudeš moct objednávat, každou objednávku ti stornují). Totéž platí u udělání hodně objednávek, abys ke každé dostal bonusový set/polybag.

Jinak je to hodně standardní e-shop, celkem bez problémů. Nezapomeň zaškrtnout, že chceš do VIP klubu (za každé utracené EURo, pro nás 27 nebo 28 Kč, dostaneš 1 VIP bod, 100VIP bodů můžeš vyměnit za slevu 125 Kč na další nákup.

Xele

#652
Ahoj a moc Ti děkuji za rychlou a vyčerpávající odpověď!

EDIT:
V pondělí 15.08.2016 jsem objednal Porsche 42056 a ihned ho zaplatil přes kartu. Krátce po objednání se změnil stav "v procesu" na stav "in warehouse". Stav, že je zboží ve skladu je tam zobrazen již třetí den. Je to normální ? Za jak dlouho dle Vašich zkušeností mohu očekávat, že se stav změní na odesláno.

p.s. možná se ptám zbytečně, ale z českých e-shopů jsem zvyklí na jiný fofr :)

Darth

Citace od: Xele kdy 15.08.2016, 15:25:59
Ahoj a moc Ti děkuji za rychlou a vyčerpávající odpověď!

EDIT:
V pondělí 15.08.2016 jsem objednal Porsche 42056 a ihned ho zaplatil přes kartu. Krátce po objednání se změnil stav "v procesu" na stav "in warehouse". Stav, že je zboží ve skladu je tam zobrazen již třetí den. Je to normální ? Za jak dlouho dle Vašich zkušeností mohu očekávat, že se stav změní na odesláno.

p.s. možná se ptám zbytečně, ale z českých e-shopů jsem zvyklí na jiný fofr :)

Záleží na tom, kolik mají aktuálně objednávek. Ale ano, In Warehouse mi tam naskočil už v pondělí a visel tam do středy. Pak to odeslali a v pátek zásilka dorazila PPLkem.

Jinak ode dneška je možnost pro VIP objednat Disney zámek 71040.

Chairudo

Citace od: Darth kdy 15.08.2016, 14:31:51
Pokud tam uvedeš telefon, tak němci ho stejně přepravci nepředají

Mě teda PPL vždycky volá a domluví se na doručení, tak možná záleží na tom člověku co to rozváží.


BTW je zajímavé, že ty poslední velké sety jako Firehouse, Shield heliport nebo teď Disney zámek jsou za 9999 ;D
Překročili už někdy s nějakým setem tuto magickou hranici?
A co si o těchto cenách myslíte v porovnání s obsahem dílů. Ok, nebo předražené?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

otaznik

Citace od: Chairudo kdy 17.08.2016, 19:36:40
Překročili už někdy s nějakým setem tuto magickou hranici?
Jasně, 10179, Ultimate Collector's Millennium Falcon byl za 15 tisíc (jednu chvíli i za méně, ale to byla chyba).
BTW: na té hranici není nic magického.

Darth

#656
Citace od: Chairudo kdy 17.08.2016, 19:36:40
Citace od: Darth kdy 15.08.2016, 14:31:51
Pokud tam uvedeš telefon, tak němci ho stejně přepravci nepředají

Mě teda PPL vždycky volá a domluví se na doručení, tak možná záleží na tom člověku co to rozváží.

Na infolince PPL mi řekli, že DHL (němci) jim telefonní čísla na zákazníky nepředávají, berou je jako osobní údaj. Je možné, že když člověku PPLko vozí často, mají k němu telefon přiřazený v databázi. Pokud mi vezou něco z českých obchodů, posílají SMS pravidelně.

Jinak PPL nově rozváží i v sobotu. Nedávno jsem je takto promeškal, protože jsem v sobotu vyjel na výlet do Tábora a mezitím mi vezli balík a bez telefonu mi nemohli dát vědět (a já jim, že mají přivézt až v pondělí).

Chairudo

Slyšel jsem nějaké drby že by prý UCS Millennium Falcon měl mít reedici, může to někdo potvrdit nebo vyvrátit?
Rád bych ho měl doma, ale 130 tisíc se mi za nový opravdu dávat nechce  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

STARHAWK

Citace od: Chairudo kdy 17.08.2016, 20:43:11
Slyšel jsem nějaké drby že by prý UCS Millennium Falcon měl mít reedici, může to někdo potvrdit nebo vyvrátit?
Rád bych ho měl doma, ale 130 tisíc se mi za nový opravdu dávat nechce  ;D
To bude asi preto lebo nova DS je vraj skoro uplne rovnaka (len reedicia), tak zacali spekulovat ze takymto sposobom potom mozu dat aj Falcon.
Falcon skor ci neskor proste bude, je prilis velka poptavka.
Otazka je len kedy a ci ho dostatocne vylepsia - pre mna je sklenny kokpit minimum.

Anatyt

Citace od: Chairudo kdy 17.08.2016, 20:43:11
Slyšel jsem nějaké drby že by prý UCS Millennium Falcon měl mít reedici, může to někdo potvrdit nebo vyvrátit?

Potvrdzujem, že bude reedícia Falcona UCS.