shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 8 Hosté prohlíží toto téma.

davroman

"Blokovali účty"? O co šlo? Nic jsem nepostřehl.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

danyboy

Citace od: Davroman kdy 24.10.2015, 18:22:26
"Blokovali účty"? O co šlo? Nic jsem nepostřehl.

Kdo objednával ve větším (podezřele hodně(, tak hold dostal blokaci na další nákupy.

Darth

Citace od: Davroman kdy 24.10.2015, 18:22:26
"Blokovali účty"? O co šlo? Nic jsem nepostřehl.

Kdo nakupoval víc, tak mu prostě začali rušit všechny další objednávky (ovšem na kartě platbu na měsíc zablokovat nezapomněli). Po dotazu na infolince s tím prý nemohli nic dělat a maximálně dovolili vybrat si VIP body. Nebyl jsem sám, komu to takto blokovali.

Skyrider

a jaké maximální množštví se muže brát, aby mi nezablokovali účet?

Darth

Citace od: elerond kdy 24.10.2015, 18:40:45
a jaké maximální množštví se muže brát, aby mi nezablokovali účet?

To nikde není řečeno. Až se jim bude zdát, že toho bereš tolik, že bys to pak mohl prodávat, tak ti to bloknou a doporučí ti kontaktovat Lego Trading a objednávat přes ně. Když nejsi obchodník, docela problém.

Atom

Chtěl bych si objednat ze shopu.
Mohu se zeptat s Vaší zkušeností s dopravou (kolik dnů) ?

Skyrider

Citace od: Atom kdy 24.10.2015, 18:48:51
Chtěl bych si objednat ze shopu.
Mohu se zeptat s Vaší zkušeností s dopravou (kolik dnů) ?

lego příjde normálně do 9 dnů, pick a brick do 15 dnů a při nákupu nad 1400,- poštovné zdarma

Miketuk

Citace od: Darth kdy 24.10.2015, 18:44:19
Citace od: elerond kdy 24.10.2015, 18:40:45
a jaké maximální množštví se muže brát, aby mi nezablokovali účet?

To nikde není řečeno. Až se jim bude zdát, že toho bereš tolik, že bys to pak mohl prodávat, tak ti to bloknou a doporučí ti kontaktovat Lego Trading a objednávat přes ně. Když nejsi obchodník, docela problém.

Ono i když si obchodník, tak dostat něco od Lego Trading je obtížné.

tomako

btw - to zablokovani platby na mesic neni "chyba" lega ci jineho obchodnika ,ale je to lhuta ze strany banky.


Citace od: Darth kdy 24.10.2015, 18:35:47
Citace od: Davroman kdy 24.10.2015, 18:22:26
"Blokovali účty"? O co šlo? Nic jsem nepostřehl.

Kdo nakupoval víc, tak mu prostě začali rušit všechny další objednávky (ovšem na kartě platbu na měsíc zablokovat nezapomněli). Po dotazu na infolince s tím prý nemohli nic dělat a maximálně dovolili vybrat si VIP body. Nebyl jsem sám, komu to takto blokovali.

bartas

#459
Platby na kartách se blokují na týden pro platby na terminálech a až na dva týdny pro nákup na eshopech. Udělla jsem nepovedený nákup, protože jim eshop nepracoval pořádně, nezaúčtovaná operace mi tam visí už 3 dny a operátor na infolince Lega říkal, žeza 3-6 dnů to uvolní.


Chci se zeptat, zda jste už někdo objednávali v poslední době tak, že jste měli Christmas free train a pak jste objednávali ještě jednou opět nad limit vlaku zdarma?
Vánoční vlak je určen 1 ks do jedné domácnosti.
Zajímalo by mě, pokud objednám podruhé, zda mi jej pošlou nebo zda hlídají, že už na stejný účet jeden šel a z objednávky jej seberou?

Když naklikám druhou objednávku, vlak se objeví v košíku.

Freddy157

Několikrát už jsem polybag zdarma získal ve vetším počtu tím, že jsem dělal objednávky třeba co týden. I podle jiných zpráv z různých fór to nehlídají vůbec (v kameených obchodech je to prý kolikrát docela individuální). Je ale možné, že se to teď mění a budou na tom trvat více.

Skyrider

nevíte od kdy bude wall-e v evropě na skladě?

bartas

Citace od: Freddy157 kdy 25.10.2015, 14:35:41
Několikrát už jsem polybag zdarma získal ve vetším počtu tím, že jsem dělal objednávky třeba co týden. I podle jiných zpráv z různých fór to nehlídají vůbec (v kameených obchodech je to prý kolikrát docela individuální). Je ale možné, že se to teď mění a budou na tom trvat více.
No, právě u Christmas train je napsáno, že je to kus na domácnost. Takže by mne zajímalo, jestli to zkusíl někdo objednat dvakrát po sobě.

Skyrider

Citace od: bartas kdy 25.10.2015, 19:45:15
Citace od: Freddy157 kdy 25.10.2015, 14:35:41
Několikrát už jsem polybag zdarma získal ve vetším počtu tím, že jsem dělal objednávky třeba co týden. I podle jiných zpráv z různých fór to nehlídají vůbec (v kameených obchodech je to prý kolikrát docela individuální). Je ale možné, že se to teď mění a budou na tom trvat více.
No, právě u Christmas train je napsáno, že je to kus na domácnost. Takže by mne zajímalo, jestli to zkusíl někdo objednat dvakrát po sobě.

nevím, nebo si udělej dva lego id

xjankox

Pravdepodobne aj s inými adresami.  ;D
Ďakujem

bartas

Citace od: xjankox kdy 25.10.2015, 21:46:56
Pravdepodobne aj s inými adresami.  ;D
No už se stalo, na tchyni.  >:D

Čísla karet by od nakupujících z ČR kontrolovat neměli, ale v UK prý ano.

tomako

Tak pravidla ohledne 1ks atd maji u vsech free giftu , ja sem zatim nikdy problem s vice objednavkama nemel....ale myslim ze nekde v tomto vlaknu se to resilo a nekomu to lego zrusilo.

Citace od: bartas kdy 25.10.2015, 19:45:15
Citace od: Freddy157 kdy 25.10.2015, 14:35:41
Několikrát už jsem polybag zdarma získal ve vetším počtu tím, že jsem dělal objednávky třeba co týden. I podle jiných zpráv z různých fór to nehlídají vůbec (v kameených obchodech je to prý kolikrát docela individuální). Je ale možné, že se to teď mění a budou na tom trvat více.
No, právě u Christmas train je napsáno, že je to kus na domácnost. Takže by mne zajímalo, jestli to zkusíl někdo objednat dvakrát po sobě.

otaznik

Citace od: bartas kdy 25.10.2015, 21:54:25
Citace od: xjankox kdy 25.10.2015, 21:46:56
Pravdepodobne aj s inými adresami.  ;D
No už se stalo, na tchyni.  >:D

Čísla karet by od nakupujících z ČR kontrolovat neměli, ale v UK prý ano.
Fakt nechápu, že někomu stojí jedna malá krabička LEGA za to, aby podváděl.  ::)

mesje

Citace od: otaznik kdy 27.10.2015, 18:30:59
Fakt nechápu, že někomu stojí jedna malá krabička LEGA za to, aby podváděl.  ::)

To su trosku silne slova, ze podvod... TLG moze byt jedno, ci si niekto kupi 10 setov s bonus setom na 10 roznych registracii, alebo si to kupi 10 roznych ludi - pre firmu je dolezite to, ze predali 10 setov, vyrobne naklady toho bonus setu su cca 2-3 eura... Mozno keby ich dali do volneho predaja za 5 eur, tak nikto nevymysla dalsie registracie na rodinnych prislusnikov...

otaznik

Citace od: mesje kdy 27.10.2015, 21:52:18
To su trosku silne slova, ze podvod... TLG moze byt jedno, ci si niekto kupi 10 setov s bonus setom na 10 roznych registracii, alebo si to kupi 10 roznych ludi - pre firmu je dolezite to, ze predali 10 setov, vyrobne naklady toho bonus setu su cca 2-3 eura... Mozno keby ich dali do volneho predaja za 5 eur, tak nikto nevymysla dalsie registracie na rodinnych prislusnikov...
Je to otázka pohledu a přístupu k podobným věcem. Mně se takové jednání příčí.

Futurion

Citace od: mesje kdy 27.10.2015, 21:52:18
Citace od: otaznik kdy 27.10.2015, 18:30:59
Fakt nechápu, že někomu stojí jedna malá krabička LEGA za to, aby podváděl.  ::)

To su trosku silne slova, ze podvod... TLG moze byt jedno, ci si niekto kupi 10 setov s bonus setom na 10 roznych registracii, alebo si to kupi 10 roznych ludi - pre firmu je dolezite to, ze predali 10 setov

Ohledně setů jim to samozřejmě může být jedno. Ale bonusové sety se mají dostat k lidem, to je marketing. Mají přimět ke koupi i jiné lidi, než hrstku sběratelů, kteří by bonusové sety nejraději brali po pytlích.

mesje

Citace od: Futurion kdy 27.10.2015, 23:34:22

Ohledně setů jim to samozřejmě může být jedno. Ale bonusové sety se mají dostat k lidem, to je marketing. Mají přimět ke koupi i jiné lidi, než hrstku sběratelů, kteří by bonusové sety nejraději brali po pytlích.


Ak by im islo o to, aby sa tie bonusove sety dostali k ludom, tak by neobmedzovali distribuciu len do niektorych krajin a len cez ich legoshop. Kopu ludi by to aj radi kupili, ale pre vacsinu sveta je bricklink/ebay jedina sanca ako sa k tomu dostat. To je marketing jak svina...

papluh

#472
Povedal by som, že zberateľom práve postačia len zo 1-2 kusy (rozbalený a zabalený), ani tomu vláčiku to zrovna moc nepridá spájať viac setov dokopy.
Staviteľovi sa možno zídu nejaké špeciálne diely, ale pokiaľ nemá potrebu kupovať regulérne sety v danej hodnote, tak tiež nepojde po veľa kusoch.
Čím zostáva jediná kategória čo pasie po hromadných nákupoch a to sú priekupníci. Pri BL predajných cenách vlaku 17Eur a potrebe nakúpiť za 55 Eur sa dostávaš na zaujimavé percento. Ideálne nákupom setov čo niesú bežne v predaji ako napr pirátsky šach, alebo len znižovaním ceny investičných nákupov ako sú modulary. *

Z toho pohľadu má limit 1ks na domácnosť význam. V kamenných LEGO Stores, aj tak väčšinou dostaneš aspoň dva pri rozdelení nákupu, zaleží od obsluhy.
A ak dajú do podmienok obmedzenie "na domácnosť" a niekto si dá námahu urobiť kompletne novú nezávislú registráciu tak je to "fair game" podľa ich podmienok a zároveň ťažko využitelné pre priekupníkov ktorí potrebujú veľké množstvá.

A pre LEGO nieje princíp dostať to medzi ľudí, ale dostať ľudí do ich LEGO Shopu/Stores.

*Samozrejme ak to niekto budete zneužívať a dostanete sa na čiernu listinu, či bonusy vám vyškrtajú z objednávky a budete ju musiet aj tak zaplatiť, tak je to len a len vaše riziko.

bartas

Citace od: otaznik kdy 27.10.2015, 22:14:15
Citace od: mesje kdy 27.10.2015, 21:52:18
To su trosku silne slova, ze podvod... TLG moze byt jedno, ci si niekto kupi 10 setov s bonus setom na 10 roznych registracii, alebo si to kupi 10 roznych ludi - pre firmu je dolezite to, ze predali 10 setov, vyrobne naklady toho bonus setu su cca 2-3 eura... Mozno keby ich dali do volneho predaja za 5 eur, tak nikto nevymysla dalsie registracie na rodinnych prislusnikov...
Je to otázka pohledu a přístupu k podobným věcem. Mně se takové jednání příčí.
Je to otázka pohledu.
Jsou filosofové, kteří by bleše neublížili a jsou lidi, kteří se přizpůsobují reálnému životu.
Jak třeba dostat set pro každé dítě, když je set jen do domácnosti.

Kdyby to TLC bralo moc filosoficky, tak už zkrachovalo. Takto jim nevadí, že na každém setu mají 500% rabat a nepřipadne jim to jako lichva, když většině výrobců stačí rabat v řádu desítek procent, když dobře.
Cílem TLC je však maximalizovat zisk, a proto se snaží prodat co nejméně kostek za co nejvíce peněz a také proto nechává běžným prodejcům rabat do 30%.

otaznik

Citace od: bartas kdy 28.10.2015, 10:59:49
Je to otázka pohledu.
Jsou filosofové, kteří by bleše neublížili a jsou lidi, kteří se přizpůsobují reálnému životu.
Mně to spíše přijde tak, že chceš něco mít za každou cenu.

Citace od: bartas kdy 28.10.2015, 10:59:49
Kdyby to TLC bralo moc filosoficky, tak už zkrachovalo. Takto jim nevadí, že na každém setu mají 500% rabat a nepřipadne jim to jako lichva, když většině výrobců stačí rabat v řádu desítek procent, když dobře.
Je to nesmysl, co píšeš. Rozdíl mezi výrobní a prodejní cenou ještě neznamená čistý zisk.
Navíc, i kdyby měli 1000% na jedné stavebnici, tak to přece neznamená, že je v pořádku obcházet jejich pravidla. Maximálně je můžeš poslat někam a nic od nich nekoupit.

BTW: nechápu, proč sem pořád motáš filozofii.  ::)

papluh

Citace od: bartas kdy 28.10.2015, 10:59:49
...
Kdyby to TLC bralo moc filosoficky, tak už zkrachovalo. Takto jim nevadí, že na každém setu mají 500% rabat a nepřipadne jim to jako lichva, když většině výrobců stačí rabat v řádu desítek procent, když dobře.
Cílem TLC je však maximalizovat zisk, a proto se snaží prodat co nejméně kostek za co nejvíce peněz a také proto nechává běžným prodejcům rabat do 30%.


Ak máš pocit, že je to lichva tak buď principiálny a nepodporuj ich kúpov produktov.

Ad "rabat" ...  http://www.virtuemart.cz/blog/jak-zvysit-prodej/marze-rabat-prirazka-a-jak-se-pocitaji.html
https://www.ekaskada.cz/helpsystem/html/FUN_PrirazkyMarze_H.htm

Ad zisky TLG, ich výkazy su verejné online http://www.lego.com/en-us/aboutus/lego-group/annual-report
Z 2014 vyberám príjmy 28,5 mld DKK, výdavky 18,8 mld DKK, zisk pred/po zdanení 9,5/7 mld DKK. Zvyšok nechávam na samoštúdiu...

Futurion

Bartas ty jistě chodíš do práce bez nároku na odměnu, že ano?  ::) Cílem podnikání je dosažení zisku. Zda má někdo marži 5% nebo 500% je zcela v pořádku. Krom toho je rozdíl mezi marží a čistým ziskem. Každopádně můžeš sobě nebo dětem vyřezávat hračky ze dřeva, na rozjímání o filosofii jako dělané.

bartas

#477
Ani náhodou nemám problém se ziskem kohokoliv, ostatně kdyby se mi to nelíbilo, tak to nekupuji. Jen mi trochu vadí, že u obyčejných setů se snaží prodat
doslova pár kostek naskádaných tak, aby to zaplnilo co největší plochu za co nejvíc peněz. Domy ve standarních seriích už připomínají spíše kulisy z natáčení westernů než domy, se kterými si člověk vyhraje. Ty si musí koupit až jako creator nebo modulární domy. O stavbách v Duplo ani nemluvě.

Co se týče anual reportů, ty bych do toho moc nepletl. Kdo někdy pracoval v nadnárodní firmě a aspoň trochu vidí do toků peněz ve firmě, jistě dobře ví,
jak se čísla ohýbají pomocí vedlejších nákladů a zisk upravuje, aby nebyl v účetní závěrce a výroční zprávě ani vysoký ani nízký. Poměr obratů vůči nákladů 1,515 ještě nic nemusí říkat, i tak je vysoce nadstandardní.


No, a pokud má někdo problém, že si nepořídí nějaký set (40138, 40082, 4999, atd.), protože je to proti jeho přesvědčení a příčí se mu to, tak je to prostě jeho věc. :-*

Vasyk

Moje zkušenost s vláčkem. Objednány sety a k nim byl přidán jeden kus vlaku. Následně zhruba 2 minuty potom jsem objednal další várku a byl přidán další kus vlaku. Dnes jsem obdržel oba dva kusy vlaku a to jsem nijak neobcházel žádná pravidla ani nevymýšlel jak je obejít. Jedna domácnost, dva došlé vlaky. Takže si myslím, že je to dost individuální. Setkal jsem se již asi dvakrát se storno druhého kusu, ale to mi nevadí, jsem rád i za ten jeden. Také jsem se setkal i s tím, že jsem udělal 4 objednávky a dorazily všechny 4 bonusové sety v akci. Takže asi tak.

papluh

Priamo v LEGO Store vo Viedni tento týždeň, nakúpené nejaké modulary a ďalší bordel.
Normálna komunikácia s predavačom (dokonca mal na menovke že "manager" ) ohľadom vláčika a rozdelenia. Odpovedal že max 2 a tak bolo.