shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 8 Hosté prohlíží toto téma.

havlik.jakub666

Citace od: Hana129 kdy 03.06.2014, 09:52:39
Ano set 70816 bude i v katalogové nabídce od 1.8. 2014 a doporučená cena je 2899,-- Kč.


Jde někde už sehnat, co všechno bude v katalogové nabídce?
Na katalog jako takový je asi ještě brzo, že?
LEGO forever

juraj

Tak to by sa ozaj oplatilo kupit teraz za 2499 - 5%.

Darth

Citace od: juraj kdy 03.06.2014, 12:10:01
Tak to by sa ozaj oplatilo kupit teraz za 2499 - 5%.

Spíš bych řekl -15% (2499/2899= 86%) a k tomu cca 5%, které se vrátí prostřednictvím VIP bodů.

mesje

Juraj to myslel asi tak, ze cez legoshop to vyjde 2500 kc minus 5%.
Najviac sa to oplati v oktobri, ked budu dvojite vip body, tj dalsich 5% dole. Pripadne ak by s tym davali nejaky zaujimavy polybag, ktoreho hodnota by bola porovnatelna s 5% z 2500.

juraj

Z môjho pohľadu bulk nakupov, kde sa občas oplatí ušetriť par centov ( aj tak sa toho nedržím) porovnávam výpočet, 2500 - 5% VIP body je menej ako 2900 -10% alebo 5% a super polybag (ktorí aj tak asi bude na legeniu).

A či sa zmení lego shop cena od 1.8 podľa katalogu... alebo to je len nova Lego non-Lego-store policy.

Aj tak je to pomerne dobrý space set, asi prvý od 1997, ktorý bude pekne mat a trochu zMOCovatieť

mesje

Citace od: juraj kdy 03.06.2014, 14:40:05
Z môjho pohľadu bulk nakupov, kde sa občas oplatí ušetriť par centov ( aj tak sa toho nedržím) porovnávam výpočet, 2500 - 5% VIP body je menej ako 2900 -10% alebo 5% a super polybag (ktorí aj tak asi bude na legeniu).

A či sa zmení lego shop cena od 1.8 podľa katalogu... alebo to je len nova Lego non-Lego-store policy.

Aj tak je to pomerne dobrý space set, asi prvý od 1997, ktorý bude pekne mat a trochu zMOCovatieť

Myslis ze by na legoshope dvihali cenu z 2500 na 2900? To pochybujem...

rdk

Téměř jistě to přecení - k 1.7.

Anatyt

Takže ako som hovoril - kšeftári skúpili za pol dňa a pekne sa zase nabalia. ;D

Johny650

Citace od: Darth kdy 03.06.2014, 09:29:35
I když ten nápor byl asi obrovský a nestíhají rozesílat - Ghostbusters set čeká už od neděle ve stavu In progress.

Mě už ghostbusters včera poslali :)

Darth

Citace od: Hana129 kdy 03.06.2014, 09:52:39
Ano set 70816 bude i v katalogové nabídce od 1.8. 2014 a doporučená cena je 2899,-- Kč.



Můžu se zeptat, za kolik je plánovaná od 1.8. Mos Eisley kantýna? Zůstane na 1999 Kč nebo to půjde výš? Díky.

MLT

Citace od: Darth kdy 03.06.2014, 21:11:55

Můžu se zeptat, za kolik je plánovaná od 1.8. Mos Eisley kantýna? Zůstane na 1999 Kč nebo to půjde výš? Díky.


podle mého neofico zdroje by to mělo být už od 1.7. a katalogová údajně 2299,-

juraj

To je predpoklad Len ceskeho marketingu, alebo sa da ocakavat narast cien aj za hranicami? Ved 100€ za lod a 80 za kantinu Je primerana cena. Nejak sa mi Nepaci aby som si kazdy 4 mesiace kontroloval ceny.

Darth

Citace od: juraj kdy 03.06.2014, 21:58:32
To je predpoklad Len ceskeho marketingu, alebo sa da ocakavat narast cien aj za hranicami? Ved 100€ za lod a 80 za kantinu Je primerana cena. Nejak sa mi Nepaci aby som si kazdy 4 mesiace kontroloval ceny.

Řekl bych, že to souvisí se zhoršením kurzu koruny (sice s půlročním zpožděním, ale přece). Ona třeba Bennyho loď se prodává za 2.499 Kč, ale kurz EURa je 27,5 Kč za 1 EUR a Bennyho loď stojí za hranicí 99 EUR. Tak to teď upraví pro nás míň výhodně. Podobný nepoměr asi bude i u dalších setů, prostě měli nastavené ceny pro první půlrok 2014 a od druhé poloviny roku to přecení.

Thrawn

Takže nakupovat co nejdříve. Ach jo. ::)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Hana129

#194
Ano Mos Eisley kantýna je 2299,--Kč doporučená cena a pravděpodobně je to tak, jak psal Darth, že se ve 2. pololetí promítne kurz koruny a u hodně setů je poznatelný nárust doporučených cen :-\ :'(.

mesje

A čo tak premietnuť radšej euro ceny podla českých cien :-) vsak to euro zbytočne silnie a ceske ceny su primerané :-)

Thrawn

A česká měna dostatečně tvrdá  ;D

Njn., dokud se tržby Lega budou počítat v eurech, tak se toho nedočkáme  :-\
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Mr. Cube

Myslíte teda, že je lepší koupit Kantýnu z LEGO shopu a nečekat, až se objeví v českých e-shopech (a bude zřejmě dražší)? Já jsem z LEGO shopu ještě nic neobjednával, vyplatí se to i s poštovným?

Darth

#198
Citace od: Mr. Cube kdy 06.06.2014, 13:20:01
Myslíte teda, že je lepší koupit Kantýnu z LEGO shopu a nečekat, až se objeví v českých e-shopech (a bude zřejmě dražší)? Já jsem z LEGO shopu ještě nic neobjednával, vyplatí se to i s poštovným?

Poštovné je (zatím) při nákupu nad 1400 Kč zadarmo. Stačí mít kreditku s povolenýma platbama přes internet (VISA, Mastercard, nejsem si jistý, co udělají české karty Maestro). Rovnou doporučuju se zaregistrovat do VIP klubu (zaškrtnout při objednávce), za každé utracené EURo je 1 VIP bod, za 100 bodů je možné využít slevu z dalšího nákupu 125 Kč (když máš 600 bodů, tak krát 6) - celkově to vychází na cca 5% slevu, ale některé měsíce jsou třeba dvojnásobné počty VIP bodů, apod.

Je možné, že e-shopy půjdou s cenou na nějakých 1900 Kč, pokud bude doporučená 2300 Kč, určitě se nedočkáme nějakých slev na 1600 Kč a míň. Podle mě je to vcelku jedno, jestli se to objedná teď za 2 litry, nebo z e-shopu za 1900 plus poštovné. Ale asi je třeba počítat s tím, že cenu o 20% nižší oproti doporučené e-shopy nasadí až po počátečním boomu, že ze začátku se cena bude držet výš.

rdk

A nebo doufat, že to časem ulovíš ve výprodeji za polovic. ;D

mesje

Cantina sa v legoshope neoplati kupovat. Nejde o exkluzivitu, ktoru nebude mozne dostat inde. Takze ja by som cakal ako sa vyvinie cena v beznych shopoch. Napr. v rakuskom TRU stoji 80 eur, a v juli budu mat akciu -20%, takze hned padne cena za Cantinu na 64 eur.

Mr. Cube

Darth: Díky za info, jak to chodí. A taky za ten názor, že je to vcelku jedno - to jsem chtěl právě vědět, nemám zkušenosti s tím, jak moc se liší ceny na LEGO shopu od těch relativně dobrých cen v CZ e-shopech. Koneckonců je to sériový set, takže nedostupnosti bych se při té variantě, že si počkám, asi nemusel obávat.

rdk: No to se nevylučuje, bude větší kantýna  ;D

Darth

Na Lego shopu jsou některé větší Chima a další sety hozené do slevy 30% (sekce Sales and deals). Včera tam toho prý bylo mnohem víc, ale většina už spadla do Sold out (tj. už nebudou naskladňovat).

http://shop.lego.com/en-CZ/Sales-And-Deals

Krokodýlí loď (70006) byla do předchvíle v Call to check for availability, teď je Available now, ale asi toho bude jen pár kusů.

juraj

#203
Na Lego shopu DE/AT odhalili store calendar na letné mesiace.

Od 1.7 do 7.7 pri nákupe nad 30e pre VIP : classic SPACE minifig

Od 1.7 do 16.7 pri nákupe nad 30e: chima Fenix

Od 17.7 do 31.7 pri nákupe nad 30e: chima Worriz

Od 1.8 do 31.8 pri nákupe nad 55e:  mini cooper-mini model

Od 18.7 do 31.7 pri nákupe mini cooper: mini cooper-mini model zdarma


link: pdf

Darth

Tak ode dneška 1.7.2014 Lego sety na shop.lego.com zdražily - není to tak hrozné, exkluzivní sety obecně zůstaly na stejné ceně, co zamrzí je Bennyho spaceship, po které jsem pokukoval - ale zase by to napovídalo, že se bude jednat o normální set, který se dostane i do normálního prodeje a je tak naděje na pěknou slevu někdy za rok.

K objednávce nad 700 je momentálně malý setík Chima (oranžový) a zároveň pro VIP (tj. každý, kdo je zaregistrovaný a při první objednávce zaškrtnul, že chce být VIP, má VIP kartičku) je tady minifig kosmonauta v designu 80. let. Obrázky viz. příspěvek nade mnou.

Drobuliatko

Da sa to VIP aj nejako dodatocne aktivovat, alebo sa treba nanovo registrovat?

Darth

Citace od: Drobuliatko kdy 01.07.2014, 10:32:07
Da sa to VIP aj nejako dodatocne aktivovat, alebo sa treba nanovo registrovat?

Myslím, že pokud máš registraci, jde to aktivovat po nalogování se. Kliknout na VIP ikonu vpravo nahoře, myslím, že je tam něco jako I want to become VIP member, akceptovat podmínky.

Já to řešil telefonicky, na bezplatné lince, ten človíček na druhé straně mi hned vygeneroval číslo, to jsem zadal do účtu (ikonka Register your VIP card) a měl jsem.

Třetí možnost je při nákupu zaškrtnout možnost, že se chceš stát VIP členem a ono ti to VIP členství přidá, ale to bude fungovat až na následující objednávku.

Darth

#207
Ještě dodám, že v srpenci  ;D by měl být mini cooper mini model 40109 jako bonus k objednávce nad 99 USD (pro nás možná 99 EUR, 2.499 Kč), další Chima polybag (vlk s motorkou či co to je) k objednávce od 25.8.-14.9. a hlavně - od 18.8. budou VIP mít early access k novému exkluzivnímu Lego setu - že by SW UCS? Protože MiniCooper vyjde už 1.8.

https://www.flickr.com/photos/tormentalous/14361463410/sizes/o/in/photostream/

EDIT: Koukám, že ta informace o bonus setech už tady byla. Ale co, opakování je matka moudrosti :)

Anatyt

Citace od: juraj kdy 26.06.2014, 13:24:39
Od 1.7 do 7.7 pri nákupe nad 30e pre VIP : classic SPACE minifig


Najprv Benny, teraz toto, zachvílu Exo-Suit... žeby náznaky novej Space éry?

juraj

Škoda, že nespravili kolekciu 5-6 figov. Mali by na 2-3 mesiace vybavené, VIP setíky, alebo velký obrat za 7 dní. (Na Bricksete  väčšina ospevuje oranžového operenca ).