shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

Mafry

Hardegon: a už to zmizelo i z té úvodní obrazovky, kde jsem to viděl já.

Právě, že jsem nikdy nezažil, že bych někdy nějaký dárek nedostal (resp. že by už nebyl). Proto jsem tápal, co dělám blbě. Škoda, že to aspoň v košíku nenapíše, že bys nárok měl, ale že už to prostě není. Tak bys věděl a OK.

Ale asi to měl být pro mě signál "shůry" :)

Každopádně díky za pomoc.

Idaho

Citace od: Mafry kdy 12.07.2023, 11:01:34Hardegon: a už to zmizelo i z té úvodní obrazovky, kde jsem to viděl já.

Právě, že jsem nikdy nezažil, že bych někdy nějaký dárek nedostal (resp. že by už nebyl). Proto jsem tápal, co dělám blbě. Škoda, že to aspoň v košíku nenapíše, že bys nárok měl, ale že už to prostě není. Tak bys věděl a OK.

Ale asi to měl být pro mě signál "shůry" :)

Každopádně díky za pomoc.
Mně se dokonce jednou stalo, že se mi dárek přidal i do objednávky, ale následně nebyl odeslán a měl status ve stylu "čeká se na doplnění". Po asi půl roce jsem požádal o zaslání aktuálního bonusu namísto původního a ten jsem také obdržel. Jediné, co mě mrzí, je to, že neobržený byl zrovna bonus 40567 Forest Hideout.

Johny650



Zkoušel někdo ze stránek stonewars.de objednat i se 4tým bonusem?

STARHAWK

Citace od: Johny650 kdy 12.07.2023, 23:15:02

Zkoušel někdo ze stránek stonewars.de objednat i se 4tým bonusem?

WTF, cize nemecky trh ma este aj dodavku navyse ako darcek ?

mesje

#1924
Citace od: Mafry kdy 12.07.2023, 10:21:00Jinak pokud bylo vyprodáno ještě dřív než po prvním dni, tak nezbývá než Legu pogratulovat ke zvládnutí akce a poděkovat za ušetření peněz.  :)

mna by skor prekvapil opak - ze by nejaky bonus vydrzal az do posledneho dna avizovanej akcie... toto TLG nezvlada uz aspon 10 rokov...
aspon ti nezrusili bezdovodne objednavku ako mne... vraj nejake limity, a to som prvy krat kupoval monkie kid... kedze prestali evidentne dodavat do kamennych predajni tuto sadu, ostavaju uz len ti hnusni priekupnici, proti ktorym tak bojuju...

Citace od: STARHAWK kdy 12.07.2023, 23:37:44WTF, cize nemecky trh ma este aj dodavku navyse ako darcek ?

nezavid, je to chudobnejsi trh, potrebuje obcas pomoct :-)

Hardegon

Citace od: mesje kdy 13.07.2023, 00:18:21mna by skor prekvapil opak - ze by nejaky bonus vydrzal az do posledneho dna avizovanej akcie... toto TLG nezvlada uz aspon 10 rokov...

40607 VIP doplňky – Letní legrace u předchozí akce nedošly.
40589 Hřiště s pirátskou lodí u předchozí akce nedošly.
Dohledávat starší je asi zbytečné. Tvoje statistika je spíše dojmová než faktická... Navíc všude mají "do vyprodání zásob". Tedy negarantují, že se dostane na všechny a je nutno s tim počítat.


ditetemnaporad

#1926
Online obchod a GWP
Zhruba poslední rok, možná dva, se často stává, že dárky k nákupu (GWP) vydrží až do konce avizované akce, případně se akce opět po nějakém čase objeví znovu. Dost často zde také ostatní hlásí, že v kamenném obchodě se na přelomu akcí (staré GWP/nové GWP) stává, že jsou k nákupu vydány GWP obě, protože starého zůstal přebytek. Je otázkou, jestli je to tím, zda LEGO již vyrábí dostatečné množství GWP nebo zvýšením minimální částky nákupu. Osobně si myslím, že spíš tím prvním a LEGO se v tomto směru poučilo.

Pestrobarevnost objednávek
Byl zde dotaz na chybějící GWP v objednávce, i když akce byla stále propagována. Dost často se stává, že třeba půl hodiny je akce ještě na webu, ale v košíku se GWP již neobjevuje. Někdy se také stane, že na začátku akce se v košíku neobjevuje, ale po dokončení nákupu na objednávce je. Jedinkrát se mi stalo, že i když jsem měl GWP na objednávce, nedorazil (Porsche paket). Když byly ještě papírové faktury, měl jsem přibalenou cizí. Nebo se mi stalo, že jsem reklamoval poškozené GWP (do sbírky) a poslali mi omylem jiné. Když jsem na to upozornil, poslali mi i to správné a to druhé si mám nechat. V LEGO pracují jenom lidé a navíc stránky nemají úplně profesionálně zpracované, takže to občas zahapruje. Někdy i tak výrazně, jako byly na přelomu předloňského roku ceny 25* nižší (částka v euro byla v czk) oproti cenám správným a spousta nákupů byla i tak nakonec potvrzena a realizována. Každopádně, má zkušenost je taková, že se o maličkostech nehádají a reklamace/připomínky většinou vyřeší ku spokojenosti zákazníka, takže palec nahoru.

Dodatečné GWP v jiných zemích
Snad je jasné, že například německý trh je pro LEGO mnohem zajímavější než český a tak ho potřebuje něčím motivovat. Proto i ten náklaďák jako GWP navíc. I když tam je to opět spíš tím, že se na tamním trhu nevyprodal, kdežto u nás ano. Mě by spíše zajímalo, jestli existují, nebo by mohly existovat, nějaké weby/obchody, které by s LEGO měly nasmlouvané vouchery právě například na nějaký GWP. Tak to běžně chodí v Německu a jinde.

Mimochodem, tušíte, proč v emailové upoutávce na 100 let Disney byl nadpis: "Už to trvá 110 let?". Zase jeden z přehmatů české lokalizace nebo jenom zaostávám v znalostech Disney?

ditetemnaporad

Citace od: Johny650 kdy 12.07.2023, 23:15:02Zkoušel někdo ze stránek stonewars.de objednat i se 4tým bonusem?

Zkoušel jsem již dříve, ale samozřejmě to nefunguje, protože se jedná o lokalizovaný prodej (pouze Německo). Proto i můj dotaz viz příspěvek výše.

Anatyt

Inak čo je na tom sete "Doplňky - Legrace a styl" také zaujímavé? OK, sú tam 2 prasce spolu za 4e. Ale ten Blacktron a Bionicle mi príde cenovo podstatne zaujímavší. Veď dá sa predať jeden z tých dvoch a kúpiť si kopec prasiat. :D

Mafry

Citace od: Anatyt kdy 13.07.2023, 11:36:51Inak čo je na tom sete "Doplňky - Legrace a styl" také zaujímavé? OK, sú tam 2 prasce spolu za 4e. Ale ten Blacktron a Bionicle mi príde cenovo podstatne zaujímavší. Veď dá sa predať jeden z tých dvoch a kúpiť si kopec prasiat. :D

Ale ne. O akci jsem původně ani nevěděl - dílky jsem měl nachystané asi týden, protože jsem byl na vážkách, zda ano nebo ne - šlo mi i o vyzvednutí setu za VIP body. Když jsem si všiml té akce, tak mě to potěšilo. Jen jsem pak prostě nemohl přijít na to, proč se to v tom košíku neobjevuje a co dělám špatně - reklamy na akci na webu byly pořád a poznámka o dovyprodání na rozdíl od Bionicle nebyly. Tak jsem žil v tom, že špatně něco dělám já. No a nedělal. Jen je prostě škoda, že to v tom sumáři objednávky nejsou schopni napsat. Člověk by si ušetřil laborování s tím, co může být blbě.

Uznávám, že Blactron a Bionicle jsou cenově zajímavější, ale to i za zajímavější limit, který ale aktuálně dle svého výběru nemám moc čím naplnit. Nakonec jsem to pojal jako signál, že těch utracených peněz za posledních 10 měsíců bylo více než dost :D a v rámci posilování pevné vůle jsem neobjednal nic   :)

Fricoolinek

Samostatné ruce (nikoliv celé paže, ale jen to žluté ve tvaru "Y") na LEGO shopu asi koupit nejde, co?

Pool

Podle mne tam nekoupíš ani samostatné paže, ani to žluté "Y". Na ofiko shopu mají myslím jen celá torsa.

Colonel32


hobby

Bývaly doby, že v legu byly okenice vždy otevíravé (malé i velké). Vidím, že tyhle jsou nacvaknuté na pevno, to tedy není úspěch.

Anatyt

Tak zas toto je minimodel, nie model na hranie. Ale je pravda, že okenice sa prestali používať aj v CITY a CREATOR domoch. Celkovo sa upúšťa od takýchto detailov v Legu. Dokonca ani chata z IDEAS ich nemá, kde by to človek najviac očakával.

ditetemnaporad

LEGO Insiders

Poměrně drsná (a mnohostranně užitečná) špionáž, pokud to tak bude 8) Na druhou stranu, pokud to bude platit zpětně na sety od roku 2018, návody půjdou na dračku a ti, co rozbíjejí stavebnice na kostičky pro Bricklink se budou bouchat do hlavy, že návody po tunách vyhazovali.

Anatyt

Mohol by to niekto v češtine stručne zhrnúť. Nie každý vie nemecky/anglicky.

mesje

Citace od: ditetemnaporad kdy 15.08.2023, 18:42:58LEGO Insiders

Poměrně drsná (a mnohostranně užitečná) špionáž, pokud to tak bude 8) Na druhou stranu, pokud to bude platit zpětně na sety od roku 2018, návody půjdou na dračku a ti, co rozbíjejí stavebnice na kostičky pro Bricklink se budou bouchat do hlavy, že návody po tunách vyhazovali.

Tak 13 centov za návod není bohvie aká zľava... kvôli tomu sa nemá význam naháňať po nich... tie odmeny by si zaslúžili byť vyššie, keď niekto nakupuje stovky setov, tak jednak by mal byť slušne odmenený a jednak byť podporené jeho ďalšie nakupovanie- v normálnom obchode by sa išli potrhat, aby získali takého zákazníka pre seba...
Ale ako poznám logiku TLG, pravdepodobnejšie je ze pri dosiahnuti 1000 návodov, alebo príliš vela rovnakých návodov, nedostanes body, ale ban, lebo príliš nakupujes :)

Colonel32

Citace od: Anatyt kdy 15.08.2023, 21:23:48Mohol by to niekto v češtine stručne zhrnúť. Nie každý vie nemecky/anglicky.

A nebo prostě můžeš prohnat celou stránku skrz google translate, čemuž to že neumíš anglicky a německy nijak nevadí... Ale proč něco dělat sám, když to můžu chtít po ostatních, že?


V programu LEGO VIP jsou změny! Od příštího týdne nový program s názvem ,,LEGO Insiders" nahradí předchozí věrnostní program a – alespoň tak zní oznámení – mnoho věcí zjednoduší a zlepší. Navíc všichni zákazníci, kteří si v posledních letech zakoupili hodně LEGO a dodrželi jejich pokyny, by měli mít možnost získat spoustu extra VIP bodů navíc.

Spuštění programu LEGO Insiders je oznámeno na pondělí 21. srpna 2023, necelý rok poté, co společnost LEGO zahájila průzkum ohledně spuštění možného nového členského programu. Název ,,LEGO Insiders" nebyl v průzkumu pro rok 2022 ani možností.

Jedno přihlášení na vše

Hlavním cílem programu LEGO Insiders je, že v budoucnu vám bude stačit pouze jedno přihlášení a budete muset souhlasit pouze s jedněmi podmínkami používání, abyste mohli pod jednu střechu sloučit několik, dříve samostatných platforem. LEGO spojuje LEGO Ideas , LEGO Builder (aplikaci s pokyny), LEGO Life a LEGO online obchod včetně VIP programu .

Nově jmenovaný ,,Globální ředitel LEGO Insiders" Jason Whiting řekl:

Jde o sblížení našeho ekosystému. Mnoho uživatelů dnes vidí VIP, Ideas, LEGO Account, LEGO Life a další aktivity jako velmi oddělené. Požadujeme vícenásobné registrace a více smluvních podmínek. To vše jsme spojili pod názvem Insiders. To také znamená, že pokud se dnes zaregistrujete jako dospělý pomocí LEGO účtu v aplikaci LEGO Builder, automaticky získáte přístup k VIP výhodám. Uživateli, který bude hlasovat pro LEGO Ideas, bude automaticky udělen včasný přístup k této sadě, aniž by se musel obtěžovat registrací do VIP programu. To vše bude v budoucnu shrnuto pod Insiders.

Dosud nasbírané body zůstávají

Než se začnete starat o VIP body, které jste již nasbírali, vaše body budou převedeny z VIP programu do LEGO Insiders a zůstanou platné. Do budoucna můžete i nadále sbírat body za své nákupy v LEGO online shopu (a v budoucnu i v USA na Target), které později přeměníte na fyzické VIP odměny nebo peněžní poukázky na nákup. Ekvivalentní hodnota, kterou získáte za své nákupy, by se také neměla měnit.
Naskenujte pokyny a získejte body - ale...

V budoucnu bude také možné naskenovat QR kód na libovolné LEGO příručce a sbírat také body LEGO Insiders. Na každého průvodce by mělo být minimálně 20 bodů , což odpovídá hodnotě kolem 0,13 eura. QR kódy zobrazené na fyzickém průvodci jsou jedinečné, a proto lze každého průvodce převést na body.

Zajímavé je především to, že QR kódy potřebné k tomu jsou v návodu LEGO nejpozději od roku 2018 a lze je tedy pravděpodobně zpětně uplatnit . Pokud tedy máte doma velkou hromadu LEGO návodů z posledních let, můžete (s trochou snahy) svou LEGO sbírku převést na kredit.

Toto je počet pokynů, které musíte naskenovat, abyste získali kód voucheru:

    38 pokynů: kredit 5 eur
    152 pokynů: kredit 20 eur
    380 pokynů: kredit 50 eur
    760 pokynů: kredit 100 eur

Naskenováním svých pokynů přidáte sadu LEGO na svůj účet LEGO Insiders a pravděpodobně by tam mělo být možné uložit sady, které jste si koupili několikrát, protože kódy jsou různé - dobrá zpráva pro všechny stavitele armády s vysokou spotřebou Battlepacku. 😉

Mějte prosím na paměti, že udržováním své sbírky digitálně poskytujete společnosti LEGO mnoho potenciálně cenných dat o vašem chování spotřebitelů s ohledem na sady LEGO. Měli byste tedy mít na paměti, že v Billundu si k sobě můžete přiřadit i sady zakoupené u jiných prodejců a tak – alespoň teoreticky – rozehrát reklamu, která je vám velmi přesně na míru. Pokud LEGO dokáže interně sledovat, které QR kódy byly doručeny kterým prodejcům, vaše nákupní chování bude zcela transparentní. Není divu, že LEGO má s touto informací hodnotu asi 0,13 eur za sadu.
LEGO Insiders Community + další změny

Kromě přehledů přihlášení a změn a doplňků do LEGO VIP programu bude k dispozici také LEGO Insiders Community. Jak přesně je to navrženo a jakým způsobem bude možná skutečná výměna, se teprve uvidí. Vzhledem k tomu, že podle LEGO je účet LEGO Insiders zaměřen pouze na zákazníky starší 18 let, požadavky na ochranu nezletilých jsou možná poněkud nižší, takže se LEGO obejde bez obvyklých omezení komunikace.

To byly změny, které by měly být k dispozici při spuštění LEGO Insiders 21. srpna. LEGO navíc již oznámilo, že v budoucnu přidá další způsoby, jak body uplatňovat a sbírat, ale zatím není příliš konkrétní. Jaké budoucí změny má program LEGO Insiders v plánu, se teprve uvidí.

Matthes_CS

Za 2 400 VIP bodů je k dispozici set 6427893.

Ondrej

Přidával jsem kartu do Apple pay a zjistil jsem že změnou na Insiders jsme přišli o AFOL nálepku tak jsem zvědavej jak to bude fungovat dál. Zatím jsem nezkoušel skenovat návody ale zatím jsem si nevšimnul velké změny.

Anatyt

Otázka či AFOL dni a AFOL nálepky zostanú.

tazzy

AFOLská nálepka se měla převést společně s kartou při přechodu VIP -> Insiders v pondělí. I podle reakcí ze zahraničí se  tak ale skoro nikomu nestalo, takže to bude spíš další porodní bolest LEGO Insiders než záměr.

mesje

Absolutne nechápem tieto ich cirkusy s VIP bodmi, insiders atd. Vobec to nevedia spraviť user friendly a furt niečo vymyslaju...ved nech dajú jednoduchú zľavu, ktorá sa bude automaticky zvyšovať podla objemu nákupu a hotovo... zobrazí sa niekde v hlavnom menu, pripadne dajú odpočet, koľko chyba do ďalšej zlavy (ako to majú už aj niektoré malé SK/CZ eshopy), a bude to motivovať k ďalším nákupom... väčšina zákazníkov ani nevedela poriadne aplikovat VIP body a už to zase menia, a zase im to viazne...

Anatyt

Presne tak! Zbytočne to je celé komplikované, neprehľadné. A pri tých ich cenách, aj otázne či rentabilné. Celé to je ako škrabanie sa ľavou rukou za pravým uchom.

fanda

Přiznám se, že už vyšší jednotky měsíců odkládám nákup kostek, protože nemám sílu, studovat ty stále složitější principy kolem bodů, slev apod.. Předpokládám, že nejsem sám. Nechápu, že se nenajde mezi těmi stovkami či tisíci zaměstnanců a manažerů nikdo se selským mozkem, kdo by v tom udělal pořádek. Zřejmě je to nemoc velkých silných firem.

Fricoolinek

Tak jsem si zaQRkoval, funguje to, ale trochu zklamání, že QR kódy nejsou na návodech stavebnic z polybagů (neplést s foilpacky).

STARHAWK

Klasika. Dopozeram serial a skusim pozret ci objednam novy HP set. Najskor ma nepustilo, ze mam cakat v rade a potom ked vlozim do kosika nieco, pize ze mam kosik prazdny aj ked na ikonke svieti cisielko s poctom vlozenych produktov.

Len dalsi z lego failov.

MLT

Citace od: STARHAWK kdy 01.09.2023, 01:18:58Klasika. Dopozeram serial a skusim pozret ci objednam novy HP set. Najskor ma nepustilo, ze mam cakat v rade a potom ked vlozim do kosika nieco, pize ze mam kosik prazdny aj ked na ikonke svieti cisielko s poctom vlozenych produktov.

Len dalsi z lego failov.

Ta situace s tím prázdným košem po vložení zboží pokračuje i nyní, také se mi to zobrazuje.

juggleman

Ano, ja mam taky prazdny kos, i kdyz v nem je asi 5 polozek. To snad ani neni mozny.