Chyby a inkonzistence v oficiálních LEGO materiálech - správné odpovědi

Založil Colonel32, 28.09.2022, 02:07:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

peter

#24 Nesedí mi výška modrých kostek u čelního okna. V návodu to je v jedné rovině, ale u sestaveného modelu, kde je jeřáb zády je to o 1 plate vyšší?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Colonel32

Citace od: peter kdy 23.10.2023, 13:37:34#24 Nesedí mi výška modrých kostek u čelního okna. V návodu to je v jedné rovině, ale u sestaveného modelu, kde je jeřáb zády je to o 1 plate vyšší?

Vidím že tenhle idea book je skutečná studnice chyb a inkonzistencí.

Tuhle potvrzuji (sám jsem si jí původně nevšiml), ale není to ta, kterou jsem měl původně namysli (a na kterou odkazuje nápověda).

otaznik

#24 - fotky nejsou příliš ostré, ale zdá se mi, že u kroku 2 by zadní modrá část nemohla držet, nemůže to být celé plate 4 x 8, protože přímo na turntable je ten velký červený hinge.

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 23.10.2023, 13:49:21#24 - fotky nejsou příliš ostré, ale zdá se mi, že u kroku 2 by zadní modrá část nemohla držet, nemůže to být celé plate 4 x 8, protože přímo na turntable je ten velký červený hinge.

Není. Je tam červený hinge plate 2x8 ( https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=3324c01#T=S&O={%22iconly%22:0} ) otevřený v úhlu nějakých 230 stupňů. Na plate 4x8 sedí tím horním (2x4) dílem, proto je ten kloub opticky mnohem níž.

otaznik

Jo, máš pravdu, dohledal jsem si v loose parts a vyzkoušel v praxi. Neuvědomil jsem si, jak moc je ten kloub níž, už jsem ten díl dlouho neměl v ruce.

Colonel32

#24:

Study schované pod průhledným dílem si myslí, že je nikdo nevidí, a tulí se k sobě o dost více, než by bylo z konstrukčního hlediska zdrávo.