*TOP* (Vlastní) Hrad s kulatou věží

Založil linhi, 15.06.2008, 22:23:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kdo má zvítězit při obléhání hradu Brloh?

pan Hynek Vlk ze Stráže
obránci Brlohu

Siegnord

  Mě se rozhodně líbí. Nejdou vidět žádné spoje pod 'taškami'. I tiles-bednění s malými střílnami je fajn. Jen jsem zvědav, jak vyřešíš tu špičku, aby tam nebyly dva přechody mezi úhly sklonu střechy.

Daniel

Velká paráda, ale jsem zvědav na pokračování týhle věže - jako jak vyřešíš to zakončení.
Ale tohle je zatím opravdu paráda a asi i velká piplačka. Sám to řeším jednoduše ze slope a na takový věci si zatím vůbec netroufám... :-X

maeror

Citace od: linhi kdy 21.02.2010, 12:08:35
lépe už to opravdu asi neudělám

Ono to jde ještě lépe? Už takhle je to parádní, hrozně rád bych ale viděl dovnitř, jak máš vyřešenou konstrukci (doufám, že jsi fotil!). Ode mne každopádně potlesk.

gearcs

Tak tohle bude oříšek, sám bych tu špičku nechtěl řešit, vůbec mě nenapadá, jak to udělat. Taky chválím ten hradní "dvorek", ten je nádherný a dovedu si představit, jak se tam procházím a kochám se... ;)

AdamKo

Citace od: gearcs kdy 21.02.2010, 13:38:38
Taky chválím ten hradní "dvorek", ten je nádherný a dovedu si představit, jak se tam procházím a kochám se... ;)
Tak tak, jako bych se na něj díval z nějakého cimbuří - vážně paráda!!!  8)

Udělat šindelovou střechu z ploutví potapěčů :o ;D  jednoduché a elegantní řešení co vypádá úžasně.

Už se vážně nemůžu dočkat, až uvidím tu parádu naživo :)

linhi

Aaaach jo,lidi ta věž mě prostě nejde, teď to vapadá divně,v reálu trochu líp,ale dětem to bude stačit,už nemám sílu to znova rozebrat....

maeror

Původně jsem si říkal, že to zakončíš pomocí cone a bude to OK, ale vypadá to opravdu zvláštně... :-\ Zkoušel jsi udělat vršek placatý pomocí plate round + na to nějakou mini špičku (že by vznikl takový pseudo ochoz)? Nebo špičku vzít a zmáčknout - viz Štramberská Trúba...

germik

No wow, je to fakt monument :o ;D. Ale vidím že jsi oproti původním plánům neudělal střechu pomocí těch černých ,,plates 1x1 with tooth ???" Co to že jsi změnil názor ??? (jestli to tu už někde vejš je tak sorry, ale fakt pozorně jsem sledoval  vlastně jen začátek a teď posledních pár stránek, prostředek jsem vždycky jen tak prolítl a prohlídl obrázky ::) :-[)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Hardegon

A ještě jedna řada ploutví by se tam nevlezla? Možná by to plynule navazovalo na sklon té špičky, ale neznám limity té techniky...

peter

Jediné co mne napadá, je použítí těchto dílů:



ty přelepit černou fólií (páskou, samolepkou), jelikož v černé nejsou a teprve na ně dát ty cone.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Robbed

No pokud vím, tak jsou ty ploutve nasázené na hose trubičky (pomocí plate 1x1 with clip). A čím menší průměr, tím hůře se s nimi pracuje. Nešlo by tedy to poslední patro udělat pomocí Plate 2 x 2 with Rod Frame Octagonal a nebo technic volantu ?
Když tak sem dej detailní foto toho přechodu.

Hana129

#371
Taky se těším až to uvidím naživo, sama si to nějak pořád nedovedu velikostně vybavit. Vypadá to supr a přeji pohodové doladění.

Co se týká zakončení kulaté věže, možná by tam šlo použít i tohle http://www.peeron.com/inv/parts/6039.
Případně zkusit dostavět nějakou věžičku na tyčku a nějaké kulaté díly např. toto ... http://www.peeron.com/inv/parts/4740.

grohl

Kvůli té věži umřelo mnoho potápěčů.  >:D Každopádně ten vrcholek by si zasloužil přestavět. Nápad s volantem a na něj nasazeným conem by nemusel být k zahození.

germik

Případně udělat špičku věže nedostavěnou :P ;D, a budou z ní čouhat trámy a dělníci.
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

grohl

Citace od: germik kdy 24.02.2010, 12:33:27
Případně udělat špičku věže nedostavěnou :P ;D, a budou z ní čouhat trámy a dělníci.
To taky není zlej nápad. Nebo tam ztvárnit začínající požár.

Aki

Citace od: germik kdy 24.02.2010, 12:33:27
:P ;D, a budou z ní čouhat trámy a dělníci.
Nobodnutí na ty trámy.  >:D Sorry za OT
I když teoreticky by ten krov mohl zrovna hořet....

germik

Citace od: grohl kdy 24.02.2010, 13:00:55
Citace od: germik kdy 24.02.2010, 12:33:27
Případně udělat špičku věže nedostavěnou :P ;D, a budou z ní čouhat trámy a dělníci.
To taky není zlej nápad. Nebo tam ztvárnit začínající požár.
Já mám totiž pocit že jinak to moc nepůjde, protože všechny ostatní řešení by vypadaly dost odlišně od těch ploutví, a když už tam (asi???) něco ve výstavbě bude, tak se to asi bude hodit.
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Daniel

Tak požár bych tam ještě chápal, ale snad ne další staveniště! ::) ...to už radši, tak jak to je teď ;)

Ryxe

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 25.02.2010, 07:30:59
Tak požár bych tam ještě chápal, ale snad ne další staveniště! ::) ...to už radši, tak jak to je teď ;)
Nevím, mě to nepřijde jako buhvíjak špatný nápad s tím staveništěm. Moc nechápu takovéto striktní NE. Pokud vím, tak různé dostavby, přestavby a úpravy hradů byly dosti časté a prováděly se dle aktuální potřeby majitelů (lepší pohodlí, větší obranyschopnost...), takže bych tuto možnost vůbec nezatracoval ;)

linhi

Nedohadujte se,špičku ustřelila při obléhání Akiho armáda... jinak zde jsou obránci. Musel jsem naverbovat všechny poddané a nevolníky z okolí hradu a vyzbrojit je,válka je nákladná věc...

maeror

Božínku, snad to nechceš ještě do Roztok zase zničit?! ;) Ale asi by bylo divné, kdyby jediná škoda, kterou obléhatelé způsobí, byla ustřelená (?!) špička věže, ne?

Jinak armáda má moje sympatie!

linhi

Při stavbě cestiček na hradě a ladění terénu jsem udělal ještě jeden přístavek.......
Rád bych aby se na takovém hradě měli figové kde zabydlet   ;)

cendix

Ta dílna vypadá moc dobře, hlavně střecha vypadá přirozeně. Upřímě, když uhnilo pár šindelů, tak asi nedělali celou novou střechu :-\
  Bude uvnitř probíhat nějaká prodejní nebo výrobní činnost(např. tesař....?)

Daniel

No paráda, ty vnitřky tomu opravdu dají takovou tu "třešínku na dortu". Nemluvě o dalších "třešínkách" v podobě obránců, obléhatelů a podobně...
No prostě promakaný do posledního detailu a už se mooooc těším do Roztok ;)

Aki

Citace od: cendix kdy 26.02.2010, 03:47:40
Bude uvnitř probíhat nějaká prodejní nebo výrobní činnost(např. tesař....?)
V průběhu obléhání se zcela jistě obchodovat nebude. Výrobní činnosti určitě nějaké vidět budou: osekávání ostrví, kopání podkopů a zákopů atd...  ;)

Aki

Jedna z brložských předsunutých stráží právě zahlédla pomalu táhnoucí vojsko pana Hynka Vlka ze Stráže. Bylo doprovázeno větším množstvím kmánů a tak je jisté, že je připraveno hrad Brloh oblehnouti a ztéci.

Hardegon

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 26.02.2010, 07:56:59
No paráda, ty vnitřky tomu opravdu dají takovou tu "třešínku na dortu". Nemluvě o dalších "třešínkách" v podobě obránců, obléhatelů a podobně...
No prostě promakaný do posledního detailu a už se mooooc těším do Roztok ;)

Naprosto souhlasím! Je to vážně skvělí počin.

Citace od: linhi kdy 25.02.2010, 16:38:13
... jinak zde jsou obránci. Musel jsem naverbovat všechny poddané a nevolníky z okolí hradu a vyzbrojit je,válka je nákladná věc...

Jenda z nejhezčích armád zde na foru. Každý je trochu jiný než ten vedle a přesto krásně sladěni. Krásný protiklad k armádám, kde jsou si vojáci nachlup podobni. Naverbování farmářů to zvedá o další úroveň. Určitě těm zákeřným Vlkům ukáží.  >:D

linhi

Přátelé,nikdy vám nepřeji to co se stalo dnes mě,přijeli nám plynaři měnit kotel a já nebyl doma - přišel jsem z práce a hrad je pokryt vrstvou prachu jak by poblíž bouchla sopka... Oni totiž vesele začali sekat strop a vrtat a brousit.....     :'(   je to bolest největší..... Tohle bych nepřál ani největšímu nepříteli.

Colonel32


linhi

Manželka za to nemůže,snažila se to zachránit přykrytím hradu plachtou,ale už bylo něco prachu na hradě,teď jsem již ostranil nějaké škody,ale myslím že to bude trvat celej zbytek dne,ještě že BL mám v sáčkách a sáčky v plastovejch přepravkách a ty jsou uzavřené,jinak nevím co bych dělal...