*TOP* (Vlastní) Kostel sv. Bartoloměje (Roztoky 2010)

Založil Ryxe, 03.01.2010, 19:18:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaká varianta střechy je podle Vás lepší.

1. varianta (tmavě-světle šedá varianta)
9 (37.5%)
2. varianta (barevná kombinace)
10 (41.7%)
Je to jedno.
5 (20.8%)

Celkem hlasů: 24

Ryxe

Děkuji všem za reakce, potěšily :D
Citace od: Dog-Čum kdy 31.01.2010, 21:26:36


P.S.Ten custom erb jsi vymyslel nebo je něákého rodu nebo města?
Ne, nevymyslel, jedná se o lomnický erb.

Citace od: hobby kdy 01.02.2010, 08:11:45
Citace od: Daniel alias Legacek kdy 01.02.2010, 07:46:02
S těma věžema je to těžké: 99% čechů má zafixováno, že musí mít špičatý střechy, když by se na to koukal například Ir, tak by souhlasil více s tím, co máš teď...
Jenže většina těch katedrál zůstala, co se týče věží, nedokončena (chybějící vůle, peníze, nástup nových slohů ap.). Původně tam pochopitelně být měly; nezvyklé je jedna věž špičatá, druhá nikoliv (např. Štrasburk).
Ale u tohoto kostela bych je tam dal.

V tom máš pravdu, nebo byly i později přistavovány celé novogotické věže (např. Sv. Vít).
Tu variantu s jednou špičatou a druhou ne, jak píšeš bych mohl zkusit. Rozhodně by to mohlo vypadat zajímavě.
Včera jsem brouzdal brickshelfem a hledal, jak by se dala vyřešit ta špičatá střecha. Moc jsem toho nenašel a když už něco stálo za to, bylo to konstruováno na větší stavby a na věž mého kostela by to nešlo aplikovat. Takže jsem  zkoušel nějaké varianty pomocí slopes, které vypadaly podobně jako střecha věže u první varianty kostela. Přinejhorším by kdyžtak zůstaly tak, jak jsou ;)

Citace od: maeror kdy 31.01.2010, 15:26:35


Jenom nevím s tím lešením... nic o tom nevím, ale říkám si, proč by ta okna dělali zvenčí, větru a dešti napospas... nebylo by lepší pracovat na nich uvnitř?

No, máš pravdu, asi by měli být zevniř, ale opravdu jde spíše o oživení stavby a ukázky, jak se mohla ta okna přibližně zasklívat ;)

gearcs

Jedno možné řešení špičaté střechy je použito na věžičce tohoto hradu:http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=357609

zakm

Viem že to už bolo popísané , ale klobúk dole . Nádherný model , vybral si si perfektný no ťažký model . Najvac sa mi páči farebné prevedenie a mozaiky na streche :)
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...