Plánky a jejich složitost

Založil Mičánek, 05.12.2004, 23:06:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mičánek

Proběhl Mikuláš a syn dostal 5 různých stavebnic. Samozřejmě je musel ihned postavit. Už mě k nim nepustí a staví vše sám. Až šel spát, mohl jsem si je v klidu prohlédnout. Nedostal žádné velké stavebnice. Přesto mě zaujaly objemné manuály (návody na stavbu). Dám příklad. Stavebnice 4853 Spider-Man 2, pouhých 79 dílků. Tato nevelká stavebnice by měla před 20 roky čtyři stránky návodu (možná i méně). Dnes zabírá 22 stran formátu A5. Je to návod pro naprosté blbce. Takový návod pochopí i silně retardované dítě. Strana 1 – přisunete dva dílky, strana 2 – položíte 3 dílky, strana 3 – tři dílky, strana 4 – postavíte 2 díly atd.. Hrozně rád bych znal argumenty tvůrce tohoto návodu, proč je tak banálně jednoduchý. Vždyť při tak jednoduchém skládání se nemůže dítě naučit technicky myslet a vydedukovat dopředu, kam co správně patří. Musím říct, že mě tento polopatizmus dost naštval.

Jindroush

Namátkou

a) snížení doporučeného věku
b) zvýšení počtu různých dílů
c) zvýšení počtu barev (to se nedá poznat, i já jsem zmrskal stavbu X-wingu, když jsem zaměnil světle šedé a bílé díly)
d) zvýšení počtu stavebních technik (dřív se prakticky všechny díly umisťovaly vodorovně, dneska se to různě otáčí)
e) snížení úrovně opruznosti, prý mají dnešní děti nižší 'attention span', což neumím uspokojivě přeložit, asi 'doba udržení pozornosti'. LEGO prostě nestojí o to, aby to pomalejší jedinci zahodili do kouta.

Stejně jsem minule pozoroval mladýho příbuznýho, jak dává dohromady nějakýho Bájonykla a musel jsem mu to nakonec opravovat.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Magesan

Prijde mi, ze u velkych stavebnic je to porad docela akorat tak, abych stihal umistovat vsechny kostky. Trebas u williamse jsem po dostaveni zjistil, ze jsem nekde zapomnel umistit hned dve vzpery :)

otaznik

Citace od: Magesan kdy 14.03.2005, 20:01:46
Prijde mi, ze u velkych stavebnic je to porad docela akorat tak, abych stihal umistovat vsechny kostky. Trebas u williamse jsem po dostaveni zjistil, ze jsem nekde zapomnel umistit hned dve vzpery :)

Jak jsi mohl zapomenout něco umístit, když ti plánek přesně ukazuje kolik a jakých dílů je na jeden krok potřeba? :-)

Jindroush

Jako by někoho bavilo si to furt hledat na hromádku, že?  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 15.03.2005, 10:50:38
Jako by někoho bavilo si to furt hledat na hromádku, že?  ;D

Pro mě je to naprosto ideální a sety, které mají takhle udělaný plánek, mám nejraději.  ;D

Dejv

Mě na některých návodech štve, že nejde přesně rozeznat barva kostky.
Přesně jako Jindroush s tim X-wingem. ( mám ho taky )   - jestli je to ten samý.. ;)
Špatně se rozlišuje třeba černá/šedá. Většinou na to přijdete až na konci...



peter

Citace od: sparkz kdy 04.12.2005, 14:10:19
Mě na některých návodech štve, že nejde přesně rozeznat barva kostky.
Přesně jako Jindroush s tim X-wingem. ( mám ho taky )   - jestli je to ten samý.. ;)
Špatně se rozlišuje třeba černá/šedá. Většinou na to přijdete až na konci...

Více se o tomto problému, můžeš dočíst v mé již dříve založené diskusi Barvy & návody ;) Mě totiž tento problém, také dost vadí a tak mne zajímal i názor ostatních.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.