(Vlastní) Předělávky Technic setů.

Založil grohl, 27.09.2008, 16:08:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Bery

Ten pohyb je úplně skvostnej, vypadá suprově.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Plutoone

Souhlasím, opravdu jsem se pobavil.

Tomik

Roztomilá postavička a to číslo 31 je taky úctyhodné...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

blindmelon

Citace od: Tomik kdy 23.11.2011, 12:18:07
Roztomilá postavička a to číslo 31 je taky úctyhodné...
To už existuje skript, který autckomatiy škrtá slovo postavička???
Hezký den, Blindmelon

Bery

#214
očividně jo  ;D ;D > postavička
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

grohl

Stejně jako čudlík.

Jinak díky za chválu všem.

mind storm

Rovnako ako vždy SUPER, tá postavička sa podarila, a ani mi nevadí kocka s čudlíkmi na hlave (hlave tej postavičky).
A mimochodom, čo bude ďalší alternatívny model?

grohl


Tomik

Koukám, že ses dal taky na virtuální stavění - od LDD je to už jenom krůček k MLCADu nebo SR 3D Builderu. Plánuješ dělat v LDD i návody nebo zůstaneš u fotek?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl

Zatím pro mě bylo víc než těžké sestavit to vůbec dohromady, zvlášť když se LA nedá zasunout. Zkoušel jsem autmatické vygenerování návodu, ale ten byl více než nepoužitelný. Víc jsem to nezkoumal, takže nevím, jestli to umí něco dalšího.

Tomik

V LDD jsem ještě nezkoušel vytvořit návod, ale myslím, že by to šlo dělat exportem obrázků z průběhu skládání nebo to naopak celé poskládat a pak postupně skrývat jednotlivé díly (jako při rozebírání) a opět exportovat obrázky.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl

Z toho by mi asi hráblo. Jsem rád, že to drží pohromadě a vše je tak, jak má.

grohl

V recenzi na 9390 padalo, že z tohoto setu půjdou krásné modely. Tohle je pokus č.3.
Model zatáčí, spouští odtahovací rameno a vyklápí úchyt pro tažené vozidlo.
Fotografie dodám, jakmile nahodí BS.
http://www.youtube.com/watch?v=T8bryUFCpJo


ViloB

Tymto si sa este asi nepochvalil:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=495123
podla mna to stoji za ukazanie
Alebo to chces zverejnit az ked bude navod ? :)

Plutoone

Ahoj,
jeřáb je hodně zajímavej :D Na to kolik jsi mohl použít kostek, super výtvor.

grohl

Spíš bych potřeboval sestříhat video, jenže program, který používám, začal nějak nebývale padat a něco v něm dokončit je nadlidský výkon.
Jinak jeřáb využil potenciálu setu asi nejvíce a dílů opravdu nezbylo mnoho.

Jedná se tedy o mou 4. předělávku 8052. O tu třetí (zatím nejhorší) Vás ale neochudím.
Funkce jeřábu:
Zatáčení
Otáčení věže
Stabilizátory
Otevírací dveře kabiny
Zvedání ramene přes 1 M motor
Vysouvání 3 dílného ramene - pouze manuální
Naviják






Tomik

No teda klobouk dolů! Ten jeřáb je fakt super. :o Jestli spávně koukám tak, zatáčení je ovládané černým double bevelem na zádi a zajištění teleskopu ramene je pomocí těch "bush-pinů". Kdybych teď neměl spoustu práce s návodem na rolbu a přípravou vlastní svatby, tak bych začal škemrat, ať mě necháš k němu udělat návod, který bych publikoval na buildinstu. ::)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl

Tomik, naprosto správně.
A neboj, návod časem taky upachtím. Jen ne v takové kvalitě jako ty. Baví mě stavět, baví mě fotit a natáčet to, ale už mě nebaví stříhat a všechno to upravovat.

3. model z 8052
Futuristický Truck
inspirováno kamionem Steinwinter

Záměr byl udělat něco samohybného. Ačkoliv truck není nejhorší, přívěs se mi pořád nelíbí.
VIDEO
Funkce:
Truck-
zatáčení
motorizovaná zadní náprava
otevírací dveře
Přívěs -
otevírací zadek
zvedací podpěry pomocí 1 LA




Tomik

Citace od: grohl kdy 13.02.2012, 19:33:24
Baví mě stavět, baví mě fotit a natáčet to, ale už mě nebaví stříhat a všechno to upravovat.

Tak to jsme na tom podobně - mě taky baví stavět, vyrábět k tomu návody, ale děsná pakárna je aktualizování webu a vůbec tvorba webových stránek (nejsem v tom žádnej profík, takže všechno jedu v html a běžný návod obnáší vytvoření aspoň 70 stránek).

Jinak, ten náklaďák je už fakt slabší... Když tak na něj koukám, tak mě napadá jestli ho třeba nezkusit přestavět na letištní tahač letadel nebo hasiče - ta kabina a nízké provedení by k tomu seděly.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl

Z té kabiny se pak vyvinul jeřáb :) S drobnými úpravami je na něm zachována.

Tomik

Ještě mě napadají dvě otázky k jeřábu:
1) Kde je umístěný motor pro pohon linear actuatoru?
2) Nekouše se ti ten kardan u linear actuatoru, když je rameno plně zvednuté (tipuju, že při plném vysunutí LA tam bude úhel skoro 90°)?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

germik

Motor k linear actuatoru je vidět trochu na první fotce - prostě mezi LA a BB >:D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

grohl

Fígl je v tom, že se LA nemůže zcela vysunout. Dříve začne prokluzovat, protože se rameno opře do battery boxu. Při téhle velikosti věže to bohužel nešlo lépe vymyslet, tak aby rameno vyloženě netrčelo nad kabinu obsluhy. Jinak je model až na poslední část ramene celkem blbuvzdorný a výjimečně odolný.

grohl

#234

tomas100

rohl, nemohl bys aspon priblizne napsat kdy udelas ten navod na jeraba z lega 8052? (vim ze je to pekna otrava to vsechno delat u PC...)
PS:dik za vsechny ostani navody na lego 8052 :)
I ♥ LEGO Technic

grohl

Když to půjde dobře a nebudu línej, tak je do konce března tady ;)

Tomik

Jak si tak prohlížím nové číslo Hispabrick Magazinu, zaujme mě recenze setu 9394 (trysková stíhačka), kde je jako autor uveden náš grohl :o a co víc, dokonce zde prezentuje svůj nový alternativní model k tomuto setu. Je jím záchranná helikoptéra s naklápěcím hlavním rotorem a zasouvacím podvozkem. Pokud byste si jí chtěli rovnou postavit, tak stačí zajít sem.



P.S. Doufám, že mě grohl nesprdne za to, že jsem to sem dal dřív než on sám... ::)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Robbed

A já si říkal, že mi to bylo nějaký povědomý ;D (odpoledne jsem to pouze rychle prolétl a nevšiml si jména).
Tak gratuluji ;)

grohl