Ročníkový projekt - Jednoduché programovanie v ROBOLABe

Založil neoncek, 21.11.2006, 01:25:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

neoncek

        Zdravim Vas vsetkych, toto je moj prvy prispevok do tohto fora. Raz som robil ako rocnikovy projekt jednoduche programovanie mobilneho robota s RCX kockou. Ukradol som malemu bratovi krabicu svojho stareho lega a pustil som sa do stavania. Ako to vsetko dopadlo, to ukazem na obrazkoch... Bol to taky prvy pokus, no strasne sa mi to zapacilo a v sucastnosti zacinam pracovat na diplomovej praci, korej zadanie znie: Moznosti uplatnenia stavebnice LEGO DACTA vo vyucovani predmetu Technická výchova na 2. stupni základnej skoly. Cize zhanam materialy, hladam na webe, kde som nasiel aj toto svele forum...
        Auto sa pri starte programu posuva dopredu, pri naraze - aktivovani jedneho z dvoch prednych dotykovych sezorov program vojde do cyklu, rozsvieti sa LEDka - spiatocka, predne kolesa sa otocia do jednej strany, auto cuva a otaca sa a pri stlaceni dotykovych senzorov na zadnej strane sa LEDka vypne, predne kolesa sa otocia do opacnej strany a auto ide dopredu a takto dookola :-) Pre komisiu som pohon zadnych kolies a otacanie prednych kolies demonstroval na minimodeloch, ktore su za kabinou.