RCX vs. NXT

Založil ragnor, 30.08.2006, 22:23:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

ragnor

Zdravim,
jsem zacatecnik v oblasti Lego robotu a zajimal by me vas nazor ktera ze dovu stavebnic je "lepsi", stara a osvedcena nebo nova "generace"? Diky

otaznik

Já bych koupil nové NXT - lepší senzory, lepší program. Má i svoje nevýhody - specializované kabely. Ale i tak bych koupil NXT.

Jindroush

...odpudivý vzhled, studless, senzory velké, oblé a nepřizpůsobivé systému...  :P
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Pepan

#3
Jakožto šťastný vlastník obou systémů musím říct, že se to dost těžko rozhoduje, i Jindroush i otaznik mají pravdu, NXT má lepší funkce, ale za to totálně zvorané provedení  :P

Starý systém je dosti univerzální, podle mě výrazně více než NXT, ten je dobrý převážně na nějaká vozítka a podobně a jsou věci, které se ti s ním budou dost těžko dělat, protože motory a senzory jsou velké jako kráva  :P

Pokud ale nemáš vůbec žádné zkušenosti a nejsi jako já například dost zaujatý proti studless, tak i NXT nemusí být špatná volba. Je dobré si tak nějak rozmyslet, co od toho čekáš a čím se budeš zabývat, i když to se ti asi těžko povede, pokud jsi se s tím zatím vůbec nesetkal, prošmejdi si nějaké internetové stránky, co kdo postavil s pomocí starého systému aby sis udělal nějaký obrázek, do čeho to vlastně jdeš  ;)

eNTy

Mel bych dve odpovedi:
1)
Chces-li spise stavet roboty, jednoznacne NXT - serva (skoro) misto obycejnych motoru, lepsi senzory, lepsi elektronika
2)
Zajima-li te spise LEGO stranka, pak je mozna lepsi RIS, ktery se lepe integruje s klasickym stud kostkami - i kdyz, ne ze by to bylo x NXT vylouceno - je too proste klasicky moderni Technic

ragnor

diky vsem za nazory, vicemene jsou takove jake jsem ocekaval  ;)
to xtepn01 a Pepan: jako studenta automatizace a robotiky me hlavne zaujala moznost postavit a naprogramovat funkcniho robotka v relativne kratkem case bez nutnosti prilis se zabyvat vnitrni elektronikou a vyzkouset si teorii v praxi.  :P
Ktera stavebnice se podle vas hodi pro tenhle ucel?  ???

otaznik

Citace od: ragnor kdy 31.08.2006, 22:38:56
diky vsem za nazory, vicemene jsou takove jake jsem ocekaval  ;)
to xtepn01 a Pepan: jako studenta automatizace a robotiky me hlavne zaujala moznost postavit a naprogramovat funkcniho robotka v relativne kratkem case bez nutnosti prilis se zabyvat vnitrni elektronikou a vyzkouset si teorii v praxi.  :P
Ktera stavebnice se podle vas hodi pro tenhle ucel?  ???
NXT

Pepan

Jak říkal otaznik, v tomto případě jednoznačně NXT  ;)