Jazykové verzie NXT

Založil hxigor, 19.01.2007, 20:00:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

hxigor

Zdravím,

uvažujem o kúpe Mindstormu NXT, prebehol som niekoľko shopov u nás v meste, ale nikde nemajú, vraj je na celom Slovensku vypredaný a nie je šanca, že by bol v dohľadnej dobe. Pre zaujímavosť, ceny sa pohybujú od 11990 až po 12990...

Prešiel som zopár online shopov, najvýhodnejšie sa mi podarilo nájsť na nemeckom Ebayi za 240 Euro, čo je v prepočte podľa aktuálneho kurzu 8520 Sk. Všade však píšu, že sa jedná o "Deutsche version". Neviem však, čo to znamená... Pokiaľ dobre viem z detských čias, tak návody na Lego boli vždy vo forme piktogramov. Napadá ma, či nie je nemecky dodávaný softvér (toto by bol problém, keďže nemecky neviem ani Ň).
Vie nejaký majiteľ NXT poradiť?

Vďaka,

Igor

P.S.
Čo znamená skratka AFOL? Je to vo veľa príspevkoch, ale nenašiel som význam skratky...
-=: 8527 -Mindstorms NXT & 8421-Crane Truck :=-

grohl


Aki

Citace od: hxigor kdy 19.01.2007, 20:00:27
Čo znamená skratka AFOL? Je to vo veľa príspevkoch, ale nenašiel som význam skratky...

Slovník tady na kostkách ti taky pomůže a dokonce česky.  ;)

hxigor

Vďaka za linky, myslel som, že je to len nejaká miestna skratka na fóru a ono je to známy pojem!
Tak vlastne aj ja som AFOL  8)
-=: 8527 -Mindstorms NXT & 8421-Crane Truck :=-

Jindroush

#4
Bude to v německý piksle s německým povídáním v návodě.

IMO by firmware měl bejt intl, soft by ti měl nabídnout možnost volby... (ale můžu se plýst)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

hxigor

Aha, takže tam toho môže byť viac  :(
Práve sledujem americký Ebay a ceny s dopravou vyzerajú byť rovnaké, ako tie z Nemecka.
Apropo záruka, keď sa niečo pokazí, dá sa to vyreklamovať aj u dovozcu u nás?

Vyše 6 rokov som sa venoval modelom a keď bol nejaký problém aj s vecami kupovanými v zahraničí, stačilo kontaktovať dovozcu k nám a vybavil/vymenil.
-=: 8527 -Mindstorms NXT & 8421-Crane Truck :=-

robot

#6
Citace od: hxigor kdy 19.01.2007, 20:00:27
Napadá ma, či nie je nemecky dodávaný softvér (toto by bol problém, keďže nemecky neviem ani Ň).

Sám mám EN verzi. Software ale je určitě ve více mutacích - viz. např.  http://mindstorms.lego.com/Support/Updates/ kde je k dispozici aktualizace pro English, German, French, Japanese, Dutch verze.

Dle podobné logiky bude firmware jen v EN verzi (protože německý update neexistuje).

Dokumentace je sice obrázková, ale je jí velmi málo (jen návod na základního robota a nějaké úplně základní povídání co jsem ani nečetl) - prakticky vše je pouze v elektronické formě na tom CD.

hxigor

Robot: Dík za info. Nakoniec som to poriešil tak, že som to kúpil v USA  :) 8527 + poštovné do 7 dní ma vyšlo na 8600 Sk  8) Hádam ten týždeň rýchlo ubehne...
-=: 8527 -Mindstorms NXT & 8421-Crane Truck :=-

Rob

Pro jistotu dodám, že starý RIS 1.5 i 2.0 v německé verzi měly uvnitř CD s německým SW, žádná možnost volby přepnutí na angličtinu. Více jazykových mutací sice je, v krabici je ale zabalena vždy jen jedna.
Rob

hxigor

Tak balíček dorazil, všetko je ok. CDčko som preskúmal, a nachádza sa na ňom základná anglická verzia softvéru a rôzne jazykové balíčky - je tam nemčina, flámčina, francúzčina a japončina.
Takže podľa mňa je jedno, kde to človek kúpi, tých materiálov v tlačenej forme tam nie je nijak veľa a aj keď im človek nerozumie, o nič nepríde  ;)
-=: 8527 -Mindstorms NXT & 8421-Crane Truck :=-

robot

No já na svém CD mám jen anglickou verzi. Po vložení CD to sice nabídne výběr více jazykových mutací, ale kromě angličtiny jsou všechny zašedlé a nejde je zvolit.
Zkoušel jsem to i na čistém počítači, bez instalovaného NXT, takže tím, že bych už měl anglickou verzi instalovanou a jinou mi to pak už nedovolilo to není.
IMHO tedy v anglické verzi je jen anglická verze - ostatní jsou nedostupné.