CCCIV

Založil Aki, 29.11.2006, 21:16:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

Aki

Jak už tady párkrát zaznělo server classic-castle vyhlásil již čtvrtý ročník soutěže v stavění "středověkých" MOCů. Protože se ho letos poprvé (opravte mne jestli se mýlím) zúčastní i několik Čechoslováků, nebylo by asi na škodu tuhle soutěž průběžně sledovat, hodnotit soutěžní stavbičky a tedy vše patřičně zdrbnout.

Pro začátek několik informací o pravidlech (přeložil a výtah provedl Marian20):

Takže celkovo je tam 9 kategórií:
1) battle scene - úlohou je postaviť boj dvoch frakcií, pričom minimlny počet na každej strane je 10 minifigov, rozmery by nemali byť vačšie ako 2 32x32 baseplate, môžu se sem zahrnúť aj obliehacie prostriedky a hradby, ale nemusí.
2) stredoveký život - úlohou je postaviť nebojový MOC zameraný na život v stredoveku, žiadne ďalšie obmedzenia.
3) vozidlá- lode a vozy.
4) stredoveké mosty
5)je niečo na spôsob starých setov ako blacksmith alebo armory shop , čiže budova vo vnútri hradieb, pričom nemusí byť napojena na hradby ako spomínané príklady.
6) hradné opevnenie - či už brána, veža alebo iná súčasť opevnenia.
7) interiér stredovekej miestnosti - opať rozmerové obmedzenie, nie vačšie ako 2 32x32 baseplate, musí ísť o dve a viac navzájom prepojených izieb.
8 ) upravený custom minifig
9) ostatné výtvory ktoré nikam nezapadli.


Další podmínky jsou tyto:
MOC nesmí být zveřejněn před 1.11.2006. Přihlásit se je možné do 31.12.2006. Po cca 14 dnech proběhne vyhlášení.
Jeden MOC může soutěžit ve vícero kategoriích. Jeden stavitel může přihlásit maximálně dvě stavby do jedné kategorie. Pokud se někdo zúčastní alespoň šesti kategorií, účastní se i celkového hodnocení napříč kategoriemi (jednotlivé ohodnocení v bodech se sčítá). Každý MOC může mít pouze tři fotografie.

Tolik k pravidlům.
No a kdo že bude za nás soutěžit? Je asi jasné že já  >:D spolu s Marianem20 a Stambim. O dalších zatím nevím, ale je to na vás...... ;)

A tady už najdete přihlášené soutěžící MOCy podle kategorií?

Bitevní scéna
Středověký život
Lodě a vozy
Mosty
Středověké stavby
Opevnění
Interiéry
Upravnení pajduláci  ;)
Ostatní

A abych byl úplně vyčerpávající, tak tady si můžete prohlédnou soutěžní stavby z úplně prvního ročníku. Tady je vyhlášení druhého a tady třetího ročníku. Respektive, není to jen vyhlášení, ale zmínění všech MOCů, které porotce něčím zaujali.


Aki

Hned nazačátek musím říct, tento východoasijský most mne naprosto nadchnul.


Zatím ho vidím jako vítěze své kategorie.  ;)
Zkrátka kam se hrabu... :-\

Aki

#2
A na Brickshelfu už se hromadí další (v tuto chvíli ještě nepřihlášené) MOCy.
Z nich mne upoutal tenhle větřák a pak docela zajímavě udělaný "dřevěný mostek"(Edit: už jsou přihlášeny). Tohle využití "oblé zdi" na mostek mi příjde jako dost originální využití této techniky. Navíc je to šikovně vystuženo zábradlím.  :o

Tak co na to říkáte? Zatím si tu vedu monolog.  ??? ::) ::) ::)

fuli

Tyhle dva mosty mě zaujali:
most 1- pěkné znázornění kamenů a spár
most2- pěkně udělaný terén a to prohnutí se mi líbí
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

TomG

Citace od: Aki kdy 30.11.2006, 09:48:25
A na Brickshelfu už se hromadí další (v tuto chvíli ještě nepřihlášené) MOCy.
Z nich mne upoutal tenhle větřák a pak docela zajímavě udělaný "dřevěný mostek". Tohle využití "oblé zdi" na mostek mi příjde jako dost originální využití této techniky. Navíc je to šikovně vystuženo zábradlím.  :o

Tak co na to říkáte? Zatím si tu vedu monolog.  ??? ::) ::) ::)


Spousta dost zajimavych napadu a konstrukci. Jenze ruku na srdce, kolik lidi tady z kostek ma dostatek kostek (barev i druhu) na tyhle variace. Kdyby byla aspon v Kladne prodejna pick a brick, kde si naberes co potrebujes, zaplatis a nemusis to shanet pres BL.I kdyby to fungovalo jen osobne, nebo jako zasilkova sluzba. Jenze to by na nas nesmelo LTC hazet bobek.

Clovek se podiva na ty obrazky, tohle si uvedomi, povzdechne si a radeji mlci.
Only the best can survive.

Šejmus

většina je nádhera, ale něco mi připadá jako kdyby to tam dalo dítě do deseti let, např KK2  set obohacený jen o pár figů...
moje tipy na vítěze:
bitevní scéna: battle at Ryyon
středověký život: jak jinak než hobití nora:-))
lodě a vozy: black falcon Weapon wagon
mosty:stone bridge-ten s krásně udělaýmy kameny a spáry
stavby: mage tower
opevnění:tower of shadows
interiéry:serpent hall
figové-black samuraj
ostatní: Bridge at Col Glace Observatory
Fool of a Took!

Aki

#6
Citace od: sejmus kdy 30.11.2006, 11:39:50
většina je nádhera, ale něco mi připadá jako kdyby to tam dalo dítě do deseti let, např KK2  set obohacený jen o pár figů...
Tak jasně, účastní se určitě i nějaké ty děti. Věkové omazení tam není.  ;)
Citace od: sejmus kdy 30.11.2006, 11:39:50
moje tipy na vítěze:
bitevní scéna: battle at Ryyon
středověký život: jak jinak než hobití nora:-))
lodě a vozy: black falcon Weapon wagon
mosty:stone bridge-ten s krásně udělaýmy kameny a spáry
stavby: mage tower
opevnění:tower of shadows
interiéry:serpent hall
figové-black samuraj
ostatní: Bridge at Col Glace Observatory
Nezapomeň, že v tuto chvíli tam zdaleka nejsou přihlášeny všechny MOCy... ;)
- Bitevní scénu si popravdě vůbec nedovedu odhadnout. V tuto chvíli je sice nejzajímavější battle at Ryyon, ale protože plně nesplňuje pravidla (20 figů), nejsem si jist zda bude hodnocen.
- Hobytí nora je sice pěkná, ale asi bych si jí spíše představoval v kategorii ostatní (tam by to určitě vyhrála). Tím nechcu říct, že není dobrá.
Nevíte náhodou někdo co v ní dělá ta ženská?
- tower of shadows je sice největší ale víc se mi líbí Castle Redstripe Guard Tower a pak samozřejmě moje opevnění - co tam ještě není.  >:D
- serpent hall mne moc nezaujal. Je to celé takové příliš ponuré. Víc se mi líbí Interior of Sog Manor, ale nejvíc mne zaujal, zatím nepřihlášený Edit: už přihlášený je.  8)
- s tím samurajem ti dávám plně za pravdu. To je už umělecké dílo. Nejžhavější kandidát.
- ta observatoř je sice taková hezká, ale asi až moc. Už tam chybí jen růžová...  Mého favorita v této kategorii jsem si tam ještě nevybral.

TomG

Hobiti prece maji i zenske a jelikoz stoji v kuchyni, tak tech moznosti co tam dela moc nebude nebo ne?
Only the best can survive.

Aki

Citace od: TomG kdy 30.11.2006, 12:08:29
Hobiti prece maji i zenske a jelikoz stoji v kuchyni, tak tech moznosti co tam dela moc nebude nebo ne?
;D ;D ;D
Jasně ale co dělá u Bilba, tedy krom toho, že tam vaří.  >:D Sem  nějak nepostřehl, že by Bilbo s nějakou žil....

marian20

Citace od: Aki kdy 30.11.2006, 12:21:45
Jasně ale co dělá u Bilba, tedy krom toho, že tam vaří.  >:D Sem  nějak nepostřehl, že by Bilbo s nějakou žil....

Ono to nie je u Bilba, ale u Tom Bombadila a ten ženu mal  ;)
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

Aki

Citace od: marian20 kdy 30.11.2006, 12:26:27
Citace od: Aki kdy 30.11.2006, 12:21:45
Jasně ale co dělá u Bilba, tedy krom toho, že tam vaří.  >:D Sem  nějak nepostřehl, že by Bilbo s nějakou žil....

Ono to nie je u Bilba, ale u Tom Bombadila a ten ženu mal  ;)
:-[ :-[ :-[ :-[
Tak to je jiná. Mi ta scéna přišla jako z prvního dílu trilogie. Gandalf přichází k Bilbovi.
Poučte mne cože je tohle za hobitka. Sem knížku nečet nó... :-[

marian20

Tom Bombadil bol v prvej knihe, tuším to bol strážca lesa, pomohol hobitom na mohylových vrchoch, tá jeho žena sa volá Zlatoočka   ::) ( orig. Goldberry)
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

Aki

#12
Díky za poučení a hrrr na další objekt.  ;)

Citace od: sejmus kdy 30.11.2006, 11:39:50
figové-black samuraj
Uhodli jste z čeho asi vyřezal tu vlnitou zbraň?

Někdo sice nožíky a barvičky nemá na lego rád (že Raistlin M  >:D), ale asi spíš půjde o to kdo řezá a barví a jak to s tím umí.

Tadeas

Citace od: Aki kdy 30.11.2006, 13:06:46

Uhodli jste z čeho asi vyřezal tu vlnitou zbraň?

Myslím, že ji vyřezal z indické šavle která je třeba u Orient Expedition ???

Micho

Citace od: marian20 kdy 30.11.2006, 12:38:06
Tom Bombadil bol v prvej knihe, tuším to bol strážca lesa, pomohol hobitom na mohylových vrchoch, tá jeho žena sa volá Zlatoočka   ::) ( orig. Goldberry)

Tak, tak. Tom Bombadil rozumel reči stromov (entov). Zlatá epizódka z knihy ... Do filmu sa už im nevošla.

Aki

Citace od: Tadeas kdy 30.11.2006, 16:09:48
Myslím, že ji vyřezal z indické šavle která je třeba u Orient Expedition ???
Jo jo, taky to tak typuju.  ;)

Petrjr

Citace od: Aki kdy 30.11.2006, 12:30:58
Citace od: marian20 kdy 30.11.2006, 12:26:27
Citace od: Aki kdy 30.11.2006, 12:21:45
Jasně ale co dělá u Bilba, tedy krom toho, že tam vaří.  >:D Sem  nějak nepostřehl, že by Bilbo s nějakou žil....

Ono to nie je u Bilba, ale u Tom Bombadila a ten ženu mal  ;)
:-[ :-[ :-[ :-[
Tak to je jiná. Mi ta scéna přišla jako z prvního dílu trilogie. Gandalf přichází k Bilbovi.
Poučte mne cože je tohle za hobitka. Sem knížku nečet nó... :-[
Není to ani jedno ani druhé, je to podivný mix.

    Strom by mohl být Starý Vrbák Šedivák (Old Man Willow), kousek od domu Toma Bombadila. Napovídá tomu i říčka, tvar větví stromu. Neodpovídá přítomnost dívky - Zlatonka u Vrbáka nebyla, ta byla až doma.
    Dům naopak vypadá typicky hobitovsky. Kulaté dveře, kulatá okna. Dům Toma Bombadila měl minimálně jednu místnost která měla okna na východ i západ - a tuším dle náznaků byla vícepatrová (neodpovídá obrázku). Obrázku odpovídá spíše to, že si hobiti nedělali více pater.
    Ovšem na Dno pytle (sídlo Bilba a později i Froda) to také nevypadá. To (stejně jako většina hobitích nor) mělo chodbu a z ní místnosti směrem vpravo a vlevo a bylo zapuštěno do hory. A navíc tam nesedí přítomnost dívky (vypadá že hostitelky) a potoka.

    Asi to bude jiný hobití dům, ale pochybuji že z centra Kraje. Tamní hobiti neměli rádi vodu, skoro neuměli plavat. A dům vypadá celkem luxusně - takže je nepravděpodobné, že by si nějaký zazobaný hobit udělal dům zrovna vedle říčky. Možná na periferii Kraje, pak by ale nebyl tak luxusní.

fuli

Ten black samurai u mě jasně vede, Už jsem pár samuraiů(LEGO) viděl, ale tenhle je fakt umělecké dílo. Zajímavý nápad jsou ty chrániče zápěstí(ty stříbrné věci na rukou, nevím, jak to líp nazvat) a pěkný "potisk" pod brněním.
Ta vlnitá zbraň není sice úplně realistická, ale hodí se k němu.
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

J_BOB

black samurai je fakt dobrý, len neviem čo je to za zbraň....jediné, čo ma pri pohlade napadlo bolo Kwan Dao, ale to je myslím čínska zbraň....ale každopádne je to zatial najkrajší minifg aký tam je  :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

TomG

#19
Jo samuraj je povedeny, ale asi bych mu dal do ruky spis katanu nebo neco tradicniho nez to co ma.
I kdyz katanu uz sice ma, ale mam dojem, ze samurajove ji spis nosili u pasu nez na zadech. Takhle bych to spis cekal u nejakeho Ninje.

Ale, on to tu ma i v bile .. link http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=179375
Only the best can survive.

fuli

Citace od: J_BOB kdy 30.11.2006, 23:15:14
...len neviem čo je to za zbraň....jediné, čo ma pri pohlade napadlo bolo Kwan Dao, ale to je myslím čínska zbraň....
Myslím, že samuraiové měli něco podobného, vypadalo to jako čepel katany na dlouhé tyči. Takže čepel byla štíhlejši než u tohoto minifiga. Tahle zbraň se objevila i v posledním samuraiovy, během té bitvy v mlze, ale nejsem si tím úpně jistý.
PS: Mám pocit, že se katana nosila u pasu a ne na zádech.
EDIT: s tou katanou mě TomG předběhl
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

TomG

Citace od: fuli kdy 30.11.2006, 23:23:55
Citace od: J_BOB kdy 30.11.2006, 23:15:14
...len neviem čo je to za zbraň....jediné, čo ma pri pohlade napadlo bolo Kwan Dao, ale to je myslím čínska zbraň....
Myslím, že samuraiové měli něco podobného, vypadalo to jako čepel katany na dlouhé tyči. Takže čepel byla štíhlejši než u tohoto minifiga. Tahle zbraň se objevila i v posledním samuraiovy, během té bitvy v mlze, ale nejsem si tím úpně jistý.
PS: Mám pocit, že se katana nosila u pasu a ne na zádech.
EDIT: s tou katanou mě TomG předběhl

Presne tak, taky mam dojem, ze katanu na zadech by samuraj nikdy nenesl, ale pekne u pasu vcetne dalsich mecu. Jak rikam, katanu na zadech bych spis cekal u nejakeho ninje, kteri meli velmi podobny vycvik jako samurajove, jen si nehrali na kodex cti.
Only the best can survive.

fuli

#22
Ta "katana na tyči! se jmenuje naginata
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

J_BOB

jj samuraiovia nosili katanu pri páse a vedla nej mávali wakizashi (niečo ako "shortsword " katana)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Aki

Citace od: TomG kdy 30.11.2006, 23:16:23
Ale, on to tu ma i v bile .. link http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=179375

Nebo v červené  8)


Co se nošení zbraní na zádech týče, tak asi půjde spíš o hratelnost než o úplnou věrnost nějaké předloze. Nedovedu si dvakrát představit, jak by ty katany u pasu připevnil, aniž by překážely nasazení figa do sedla..... ::)

Šejmus

#25
  [quote\]  Asi to bude jiný hobití dům, ale pochybuji že z centra Kraje. Tamní hobiti neměli rádi vodu, skoro neuměli plavat. A dům vypadá celkem luxusně - takže je nepravděpodobné, že by si nějaký zazobaný hobit udělal dům zrovna vedle říčky. Možná na periferii Kraje, pak by ale nebyl tak luxusní. [/quote]

možná to byli brandorádi:-))- nebo nějací vícdobrodružstvímilující hobiti
v názvu je řečeno pouze hobití nora, takže to může být jakýkoli nespecifický dům, co se luxusnosti týče, nevím jestli tolkien někde uvádí popis neluxusního domu s kterým bysme to mohli srovnávat, ale myslím že hobiti by si na to časem našetřili (klidně několik generací stará nora), hobiti jsou vlastně spíš domovmilující tvorové, takže vybavení jejich nory asi bude to prvořadé...

[quote\] - serpent hall mne moc nezaujal. Je to celé takové příliš ponuré. Víc se mi líbí Interior of Sog Manor, ale nejvíc mne zaujal, zatím nepřihlášený [/quote]


Castle Redstripe Guard Tower tam ještě nebyl...
EDIT: tak prý (akimu přece budeme věřit) tak byl, ale nejspíš jsem si ho nevšiml, takže bez něho je pro mě nejlepší serpent hall
Fool of a Took!

Šejmus

#26
všimli jste si v středověkém životě tohoto:MithornDale ?Podle nadpisu to má být část elfského přístavního města, ale já bych to spíš tipoval na nějakou větší středověkou vesničku.Zdá se mi že ten člověk toho o středozemi moc neví. Elfové takové baráky a hrady neměli. Ale je pravda že dělat domy na stromech, nebo elfské ozdobené domy (např. v roklince) by byl v měřítku k minifigům skoro nadlidský úkol. Ale autorovi zazlívám název.

To samé elfská loď. LÍbí se mi tvar i plachty, ale celé to zkazit tím, že na palubu strčí "elfa" ve viginkské helmě??

ještě bych vytknul nekvalitní fotky

a navíc jeden úsměvný most, řekl bych tak šestiletého dítěte, ale úměrně k jeho věku je to pěkné...
Fool of a Took!

Aki

#27
Citace od: sejmus kdy 01.12.2006, 09:56:02
To samé elfská loď. LÍbí se mi tvar i plachty, ale celé to zkazit tím, že na palubu strčí "elfa" ve viginkské helmě??
Tam se mi libí hlavně ta kýlová "figura" a to molo je taky pěkně udělané (i když ten mostek, co o něm píšu výš mi příjde přeci jenom propracovanější).
Kdyby tu figuru dal místo na příď na záď a obměnil osádku (vyprdnul se na elfy), sem tam něco ještě přidal, byla by z toho parádní římská obchodní loď.  8)

Citace od: sejmus kdy 01.12.2006, 09:56:02a navíc jeden úsměvný most, řekl bych tak šestiletého dítěte, ale úměrně k jeho věku je to pěkné...
To jako který? Prosím tě vkládej sem odkazy na stavby co o nich píšeš. Takhle je to dóst nepřehledné a čím víc tam bude soutěžních MOCů, tím to bude horší.   :(

Šejmus

Fool of a Took!

Petrjr

Citace od: sejmus kdy 01.12.2006, 09:50:10
možná to byly brandorádi:-))- nebo nějací vícdobrodružstvímilující hobiti

Dobrodružní byli spíše Bralové než Brandorádi.

  Já bych se moc tomu nápadu s Braly moc nechechtal. Protože ta postavička co vchází do dveří nápadně připomíná Gandalfa, tak jsem už uvažoval, zda nejde o setkání Gandalfa se Starým Bralem. A ta dívčina by mohla být třeba jedna z dcer, Beladona Bralová, matka Bilba.