NEJLEPŠÍ HRAD - ANKETA

Založil Jindroush, 15.04.2005, 10:55:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Který hrad se vám líbí nejvíc?

6073
11 (3.7%)
6074
18 (6.1%)
6075
6 (2%)
6079
8 (2.7%)
6077
10 (3.4%)
6080
24 (8.1%)
6081
12 (4.1%)
6082
9 (3%)
6085
13 (4.4%)
6086
68 (23%)
6090
60 (20.3%)
6097
2 (0.7%)
6091
20 (6.8%)
8781
16 (5.4%)
375
19 (6.4%)

Celkem hlasů: 258

Jožka7

V šesti jsem k Vánocům dostal z Tuzexu 6074, můj první... :-*
A i díky tomu dnes dělám to, co dělám... 8)

Jinak si myslím, že svým způsobem krásný je každý hrad. ;)
Non nobis, Domine, non nobis, sed Nomini Tuo da Gloriam.

peter

#91
Na BS jsem narazil na zajímavé nápady pro castlaře, nejvíce mne zaujalo to cimbuří ;)

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Darth

Koukám, že oba hrady, které jsem si koupil, patří mezi ty nejoblíbenější (6086 a 6090). Takže jsem asi vybíral dobře  ;D

Drakyr

Mě nadchly tyto Hrady : 6080,6074,bohužel tyto  2 nemám :'( ,ale mám tyto 6085,6073 :D. Aspoň něco ;D

winring

Za mě určitě 6086.
Druhý by byl 6090. Možná i první, kdybych ho měl. Zatím pouze sháním. :-[

Radek Máša

#95
Citace od: Darth kdy 07.08.2010, 13:10:17
Koukám, že oba hrady, které jsem si koupil, patří mezi ty nejoblíbenější (6086 a 6090). Takže jsem asi vybíral dobře  ;D

Tak na to mohu říct jen, že závidím jak prase  :P >:D

Jinak mě se začalo kupovat lego, když se doprodával 6090, který byl fakt super, ale za těžké prachy  :-[. A ty další, co mě ještě potkaly v aktivním hracím věku, byly 6097 a 6091. Ty mě moc nenadchly, i když 6091 byl pěkný, vybral jsem si tenkrát něco jiného místo něj.
Od Lega k plastikovému modelářství a zpátky :-D.

Colonel32

Citace od: ramasa kdy 18.08.2011, 14:28:57
Tak na to mohu říct jen, že závidím jak prase  :P >:D

Jestli ti to udělá radost, tak 6086 mám 4x a 6090 asi 3x.  ::)
Jen podotýkám, že závist je nejhorší typicky česká vlastnost.

Daniel

A jestli to někomu udělá radost, tak já nemám 6086, ani 6090 - a ten bych mimochodem nechtěl snad ani zadarmo ;D.

Bard

Když mi bylo 7, tak jsem dostal od příbuzných Shell service station (377). V krabici byl katalog produktů a když jsem si zrovna nehrál, tak jsem slintal nad obrázky hradu 375 a hlavně postaviček rytířů (pak jsem si na pumpaře vyráběl ze čtvrtky brnění).

Asi jsou hezčí hrady než 375, ale znáte tu sílu vzpomínek. Tahle anketa (vlastně celé fórum) mě vrací do dětství (vlastně mi ho propojuje s dospělostí).

peter

Citace od: Ringo kdy 13.03.2016, 17:49:06Koukal jsem na katalogy a snil o 6080.

Jo, měl jsem to naprosto stejně. V době kdy jsem byl malý kluk, jsem nikdy LEGO hrad a vlastně nic z této tématiky nedostal. Prvním castle příspěvkem byla až věžička s duchem 6034. Každopádně v době 7-9 let jsem od rodičů dostával jen BASIC sety a občas nějakou drobnost ze city. Proto jsem si několikrát svůj i tvůj vysněný hrad 6080 stavěl z toho co jsem měl doma. Díky tomu, že jeho tvar byl jednoduchý a v katalozích byl velmi dobře nafocen a to vč. funkce otevírání, mohl jsem si jej sestavit z toho co jsem měl. Nebyl tedy šedý, ale červený a věže byly žluté, ale v rámci možností byl můj věrnou kopií toho originálního a já byl šťastný ;D

Jinak tvůj poslední kup v podobě 7946 je také můj oblíbený. Když jsem jej poprvé spatřil, tak hned mi připomněl onen 6080 a velmi by mne překvapilo, kdyby nebyl jeho velkým vzorem. Mezi nimi je spousta podobností a odkazů a je jen drobně upraven podle dnešních měřítek a možností.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Já jsem vlastní hrad nikdy neměl, mohl jsem si s ním hrát jen u kamaráda, a ten měl jak ten klasický šedý, tak novější černý. Ale vím, jaké bylo moje zklamání, když jsem zjistil, že jsou to paneláky. Tak jsem nad katalogem snil o 375... Co na tom, že byl žlutý, když se dal přestavovat do tolika podob! Dneska, v době lugbulku, to vypadá asi legračně, ale pro mě to bylo ještě dlouhé roky potom naprosto nepředstavitelné množství kostek a možností... Těžká nostalgie...
Pán na Žlutém hradě

milanv

Myslím, že by se nic nerozpadalo - moduláry se taky nerozpadají a koneckonců ten 375 se taky nerozpadal, aspoň o tom nikde nikdo nepíše. Ale to je jedno, já neobhajuju (dnes) nic proti ničemu, jen jsem zavzpomínal, proč že jsem o 375 jako dítě snil. Mimochodem, kouknul jsem se do seznamu dílů v setu a ten mě jen utvrdil, že jsem nepřeháněl ani trošku. Tolik klasických kostek v jedné barvě jsem neměl ani když už jsem poprvé stavěl na Lipno. Tak co to muselo znamenat pro dítě v ČSSR v roce 1984...
Pán na Žlutém hradě

Kuba

Citace od: Ringo kdy 14.03.2016, 10:52:15
No, na bloky je třeba si zvyknout. Bylo by zajímavé, kdyby každý ten blok byl vytvořen z jednotlivých kostek, ale byl by to brutal takový hrad stavět. Otázkou by bylo, jak by byl stabilní, jestli by se nerozpadnul v rukách při každém přesunu. Bylo by to asi trochu jako 3D puzzle. ale i s těmi bloky jde postavit krásné hrady v různých podobách, je třeba to prostě naplánovat s tím, že je to blok a počítat s tím při stavbě.

Projeď si pořádně toto forum (hlavně sekci castle a pirates), ono všechny naše vlastní stavby jsou stavěny prakticky vždy z jednotlivých kostek a vše perfektně drží. A i to vždy lépe vypadá, když je to postaveno z drobnějších dílků.

Co se týče starých hradů, u mě vítězí: 6090, 6081, 6086. Ale celé dětství jsem je znal taky jen z katalogů. Dopřál jsem si je až v dospělosti :)



Pejnek

No nevím ... o 4 figy méně, jeden jezdec .... spíš modifikace starých setů než originál...