Společný projekt: Turnajové kolbiště

Založil Hardegon, 03.07.2015, 14:10:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Chtěl bych dát pro Brno dohromady společný projekt. Moje vize je taková, že postavím středověké kolbiště a každý zúčastněný by dodal svého rytíře/hrdinu/reka/ na koni, s praporem (každý si zarezervuje barvy praporů nebo erb) a jedním nebo dvěma panoši. Scéna by byla před začátkem bojů, kdy se bojující předvádí před diváky.

Pro Lipno 2016 bych to chtěl rozšířit o louku se stany rytířů (vlastně malé moduláry stanů) a jejich zázemím.

Inspiruju se společným panelákem, že každý může udělat i s málem velkou parádu.

Kdo by se přidal?

Přihlášení:

šipka - urozený pan Manfred Zorn z Adlersteinu; falconi
Hardegon - býčí rytíř
Hačislav - červeno-modrý
Aki - Hynek Vlk ze Stráže; vlci
linhi - Pan Přibík (zeleno-žluté praporce)

---
Hačislav - trolli lebka - až na Lipno

šipka

#1
Rád se přidám. Falconům zahálka nesvědčí a urozený pan Manfred Zorn z Adlersteinu se také rád protáhne ;)

Hardegon

Já nasadím svého rytíře se znakem býka. (plus přidam další, jak se zaplní kolbiště)

Hacislav

#3
O tomhle projektu vím od Harda ze stavění Lipna.

Rozhodně do toho jdu, jen urychlení mi udělalo krapet čáru přes rozpočet.
Takže mám v úmyslu nasadit dva borce:

1) červeno-bílý již na Brno
2) trolli lebka - až na Lipno
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Aki

Ach jó, no do toho nejde nejít.  ::)

Takže se určitě zúčastní Hynek Vlk ze Stráže. Erb snad nemusím zmiňovat. Pokud by bylo málo účastníků není problém  vyprodukovat družin víc.

linhi

Pan Přibík také vyjede polechtat ty ostatní hrdé pány po žebrech a kbelcích  >:D

Kubulus

Pokud je přihlašovací listina stále otevřená, tak bych rád upsal i svého urozeného pána Kubula. Nyní jsou však jeho země pod nájezdy skřetů, a tak bych jej zapsal až na Lipno.

Hardegon

Citace od: Kubulus kdy 08.07.2015, 16:34:14
Pokud je přihlašovací listina stále otevřená, tak bych rád upsal i svého urozeného pána Kubula. Nyní jsou však jeho země pod nájezdy skřetů, a tak bych jej zapsal až na Lipno.

Nemám nic proti, ale prosm od začínajících kostkařů, kteří by se chtěli přidat, prezentovat svého hrdinu co nejdříve. Rovnou říkám, že nepřijmu všechno, jen abych zaplnil plochu.

Kubulus

Něco předběžného se pokusím poslat, jakmile se dostanu ke kostkám.

Hardegon

Citace od: Kubulus kdy 09.07.2015, 14:09:00
Něco předběžného se pokusím poslat, jakmile se dostanu ke kostkám.

Předběžné je samozřejmě vítané a rád se podívám, ale nemá to pro mě rozhodující hodnotu. Raději přidej fotku o měsíc později, ale v podobě, jak by mohl vypadat použitelný hrdina. ;)

Kubulus


Ryxe

Rád se s nějakým hrdinou přidám, jen ještě musím vymyslet nějakého nového, co jsem dosud nepoužil, takže konkrétní erb bych přidal později ;).

Aki

#12
Citace od: Ryxe kdy 12.07.2015, 12:24:24
Rád se s nějakým hrdinou přidám, jen ještě musím vymyslet nějakého nového, co jsem dosud nepoužil,

Hm, to máš pravdu. Asi by to mělo být něco co se pořád neopakuje. Takže hlásím, že Hynek Vlk musel za povinnostmi jinam a místo něho se turnaje zúčastní Buz z Křimína ;)

Ostatně si myslím, že nyní po těch vlcích skočí někdo jiný, však je to všeobecně oblíbený rod a já s tím erbem sviní hlavy tak jako tak nemusím měnit erbovní barvy na stanech a tak.  8)


sakoras

Také se hlásím do tohoto projektu s panem Erhartem II z Dubče erbu new falcon .

" My Erhart II z Dubče se zúčastníme tohoto staroslavného turnaje v klání. "

PS. Turnajskou fotku ještě dodám.

Aki

Vyfotil jsem Sakorasovi i jeho mladého Dubečského. První fotka tak jak ho vyšle na klání a druhá jako Ivanhoe  ;)

Skyrider

kdyby bylo místo chtěl bych přidat ještě nějakou rohanskou armádu. nějaká malá fotka.

Hacislav

#16
Na žádné společenské akci nemůže chybět dvorní šašek řečený Nakopnimě a vždy od něj můžete očekávat nějakou pěknou taškařici.
Už ve chvíli, kdy se oficiálně přihlásil do turnaje a neskončil u pouhé teatrální proklamace, ale vzápětí doložil listinné dokumenty o svém šlechtickém původu (a tedy oprávnění se regulérně turnaje účastnit) dalo se tušit, že tentokrát bude jeho vtípek mnohem komplikovanější a výpravnější.
V kuloárech panují dohady jak vysoký je skutečný šaškův šlechtický původ, zasvěcení mlčí. Šašek nastupuje do turnaje, tak jak se přihlásil pod jménem: Nakopnimě rytíř kuřecího stehna (tento titul obdržel při jedné z loňských hodokvasů)
Kdo ví, kam až se pokusí zajít a kdo všechno se stane objetí jeho bezskrupulózního humoru.
Turnajové komisi se zatím nepodařilo jeho účast zastavit (a není pravdou, že by se o to nepokoušela), Nakopnimě, ale splnil do puntíku  veškeré požadavky na povinnou výbavu (při ceně takové výbavy je jasné, že tento humbuk připravoval dlouho dopředu, o to to bude horší pro cíle jeho vtípků)  A dokonce přihlásil svého zbrojnoše do vedlejšího lukostřeleckého turnaje...
Na turnaji bude vystupovat v hlavních barvách červená a bíla. Doplňkovou barvou bude zelená, na zakladě zástavy od "vyhlášené krasavice" komtesy Hildegardy.


moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Ryxe

I já mám svého rytíře pro turnaj,jak jsem slíbil. Jen nestíhám nafotit :(, každopádně se bude honosit erbem s českým lvem

Aki

Narychlo udělaná fotka finálního stavu pana Buze z Křimína.

Kuba


Aki

#20
Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 19.11.2015, 20:22:38
co tomáš v pozadí Aki?  ;)
Popraviště pro ty co neuspějí  >:D 8)

Hardegon

Kvůli počasí jsem se na výstavu málem nedostal, ale jen díky pekiho ochotě, za kterou ještě jednou moc děkuji, je vše na svém místě.

Udatných rytířů se nakonec sešlo dost. Je vidět, že na přehlídku se všichni patřičně ustrojili. Všem zúčastněným děkuji.

Aki

Vypadají fakt skvěle. Hodně oceňuji jak si Hač vyhrál s tím šášou a taky jsem rád za ty dřevce, přijde mi to mnohem zajímavější. Ryxeho varianta ukončení vypadá zajímavě, ale není to moc na té fotografii vidět - není nějaká s tímto detailem?

Těším se na instrukce ke stanovému táboru.  ;)

Ryxe

Citace od: Aki kdy 23.11.2015, 17:35:56
Ryxeho varianta ukončení vypadá zajímavě, ale není to moc na té fotografii vidět - není nějaká s tímto detailem?

Těším se na instrukce ke stanovému táboru.  ;)

Já už bohužel nestihl před výstavou nafotit. Figa jsem dodělal v noci před převozem do Brna. Ten dřevec jsem ukončil růži z friendsek. Jinak musím říct, že je to moc pěkný MOC ;)

Hardegon

Společný projekt bude pokračovat na lipno. Odvoz zajistím. Pokud nějaký rytíř bude chtít kolbiště opustit, možnost v Brně, ode mě na Lipně nebo po dohodě jinde.

Zároveň mám doma zbytky z družin, které se účastní. VEzmu sebou do Brna a pak na Lipno.

Hacislav

#25
Ratibor z Fulštejna je jedním z hrdinů Fantasy bitvy. Jel do ní srovnat se se svým bratrem a padnout při tomto boji.
Díky udatnému boji a podpoře dalších chrabrých bojovníků, bitvu nakonec přežil. Nicméně nikdo nesázel, že zranění, která v bitvě utržil, přežije. Zdá se, že Ratibor má pěkně tuhý kořínek a rád by ukázal, že na turnajovém kolbišti má stále co "říci".

Citace od: Hacislav kdy 29.04.2015, 20:08:17
Ratibor z Fulštejna je mladším bratrem Herbolta z Fulštejna.
V době kdy jeho starší bratr společně s celou družinou padl do pasti nekromantů, se Ratibor léčil po zranění utrženém v turnaji. Ratibor se ihned po zotavení přihlásil do tažení armády jeho výsosti Všebora III.
Je sice sám a bez družiny, ale je odhodlán se srovnat se svým "bratrem".
Nyní se ukáže, který z bratří je lepší. Jestli Ratibor, nebo temná karikatura jeho bratra Herbolta, proměněná zvracenou mocí samotného Wiztracha z Vitorazi.



Ratibor z Fulštejna by Emil  Emilovič, on Flickr
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hardegon

Téměř jsem zapomněl, že mám v Praze i tento projekt. Další výstava je v nedohlednu, tedy rozpouštím rytíře do svých hradů. Budou všichni jejich pání na rozebírání?

V možnostech mam je vzít a uskladnit. Případně i poslat poštou, nebude-li jiná varianta.

linhi

Marku mého rytíře s panošem dej k severské vesnici,díky moc.

Ryxe

Marku, budeš na bourání v sobotu? Kdyby ne, nebo jsme se minuli, klidně vem rytíře do Plzně a určitě se najde příležitost si ho tam vyzvednout ;).

Hacislav

Já si oba své šampióny (i s doprovodem) vyzvednu osobně.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest