(Vlastní) Uruk-hai armáda - projekt

Založil Mr. Cube, 08.02.2013, 22:34:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mr. Cube

#30
S vlasy toho posledního nejsem spokojen. Ale ty standardní si vzájemně vadí s toulcem. Ty od vlkodlaka by možná nebyly špatné, ale raději bych v černé barvě. Jako dýku jsem zvolil klasickou šavli z Pirátů, která je taková...prostě skřetí, tzn. špičatá a zákeřná. Ten původně plánovaný dílek je přece jenom až moc robustní.

Jako bonus přihazuju moje dva custom sestavené skřety z Mordoru (průběžně si chci vybudovat i vlastní mordorskou armádu).



Snad jsem těmito fotkami ukojil váš hlad, příště se můžete těšit na swordsmeny neboli šermíře, chcete-li (tam nebude moc co řešit), a na pikemeny čili kopiníky (tam bude co řešit). + kauza vhodné vlasy pro lučišníka stále trvá, díky za prozatimní tipy a nápady.

Vasan

Co třeba vlasy Thorina, ty mají i místo na toulec  ;) . 11908

Mr. Cube

Jo, tyhle by mohly pasovat. Teď už je jen sehnat a vyzkoušet. Díky za tip.

Vasan

Tak pro představu přidávám Uruka - lučíšníka s vlasy 11908.

Mr. Cube

Jo, vypadá to dobře. Navíc, ta struktura vlasů je taková "dreadovitá", jako ve filmu.

Vasan

Kdy plánuješ další várku vojáků? :) Už se nemůžu dočkat!

Mr. Cube

#36
2. URUK-HAI SWORDSMEN 1.0

Swordsmen neboli šermíři jsou druhou jednotkou, kterou zde budu prezentovat. Jedná se o plně obrněné skřety uruk-hai, kteří jsou určeni pro boj muže proti muži (muže proti skřetu). Využívají zbroj a zbraně ukované přímo pro ně. Spolu s kopiníky tvoří nejpočetnější část Sarumanovy armády.


Jak už jsem psal dříve, tady není moc co řešit - vše, co potřebujeme, dostaneme pro tuto jednotku od TLC rovnou v setech LOTR. Samozřejmě je možné zvýšit variabilitu využitím štítů a helem s bílou rukou Sarumana, tzn. dostaneme tak 4 kombinace.

Mr. Cube

#37
3. URUK-HAI PIKEMEN 1.0
Kopiníci tvoří podstatnou část Sarumanovy armády při útoku na Helmův Žleb. Jedná se o pěchotní jednotku v plné zbroji, která využívá dlouhých kopí. Pomocí těchto kopí mohou odrážet možné útoky rohanských jezdců.
Místo kopí z filmového Pána prstenů nám TLC poskytlo starou dobrou halapartnu, která byla horkou novinkou v Castle sérii Dragon Masters z roku 1993. Svými ostrými hroty sice zapadá do schématu silných a zákeřných uruk-hai, ale to kopí to přece jen není. Nezbývá, než ho sestavit.

       

V přiložených obrázcích můžete najít 3 typy, které jsem udělal. Nejlépe drží pohromadě typ a), který má však jednu vadu - nevyskytuje se v černé barvě, která je vzhledem k použitému kopí asi nejvhodnější. Typ b) má asi nejhorší stabilitu, ale působí nejméně rušivě. Typ c) je takový kompromis, ale nevypadá nejlépe.

Pro finální verzi uvažuji o celočerném provedení a využití typu b). Pokud máte nějaké jiné nápady na provedení kopí, klidně piště.  :)

Hardegon

Ty halapartny bych vůbec nepoužíval. Vypadaj u skurutů strašně i v originálních setech.

Tenhle spojovací díly neni použitelný? http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=6558

germik

Pokud vím, tak má moc malý otvor - bar jím prostě neprostrčíš - to jde jen těmi béžovými ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Hardegon

Citace od: germik kdy 17.02.2013, 19:00:27
Pokud vím, tak má moc malý otvor - bar jím prostě neprostrčíš - to jde jen těmi béžovými ;)

Aha. O Techniku se musím ještě hodně učit.  :)

Vasan

Já bych jako spojovací díl doporučil použít spodní část světelného meče.

Mr. Cube

Citace od: Hardegon kdy 17.02.2013, 18:39:52
Ty halapartny bych vůbec nepoužíval. Vypadaj u skurutů strašně i v originálních setech.

Tenhle spojovací díly neni použitelný? http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=6558

No však právě proto jsem se pustil do tvorby toho vlastního kopí - halapartny nemám v úmyslu použít. Dal jsem to tu na porovnání ;) Já se v techniku nevyznám, ale neexistuje nějaká pevná a úzká gumová hadička?

Citace od: Vasan kdy 17.02.2013, 20:35:12
Já bych jako spojovací díl doporučil použít spodní část světelného meče.

Díky za tip - vyskytuje se i v černé, takže o tom budu uvažovat.

germik

No já nevím s tím držákem - spodní část kopí je zakulacená a nebude držet v tom spoji dost dlouhou částí, tudíž bude mít špatnou stabilitu... :-\

Co zkusit http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=2714 + kopí v černé?
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Vasan

CitaceCo zkusit http://www.bricklink...talogItem.asp?P=2714 + kopí v černé?

Tohle jsem dříve používal, ale nijak extra se mi to vzhledově nezamlouvalo. Teď jsem přešel na tenhle typ (viz obrázek dole). Sice se to úplně tomu originálnímu kopí nepodobá, ale třeba mne ještě něco napadne.

Vasan

A nebo by se dalo použít následující:



Konec kopí je sice zakulacený, ale drží to docela dobře.

Mr. Cube

#46
Nakonec jsem jsem se rozhodl pro ten Technic dílek 2714, našel jsem to i na EuroBricks od jednoho uživatele a vypadá to dobře:




Aki

Jo to vypadá fajn. Ještě tam přidej tu pacičku/bodlo.  ;)

Mr. Cube

No tohle je fotka z těch EuroBricks, já musím počkat až zkompletuju všechny dílky, pak teprve nafotím ;)

Jean Vallette

Vypadá to dost promyšleně, těším se na jednotky.  ;)

Mr. Cube

#50
Díky za ohlasy. Zatím čekám na další dílky a promýšlím různé věci ohledně armády uruků. Jako kompenzaci přidávám alespoň dosavadní rekruty mordorské armády.  :) Chci ji vytvořit trošku jinak, než standardizovanou a uniformní armádu uruk-hai ze Železného pasu, tzn. budu se zaměřovat na co největší variabilitu.

Jean Vallette

Wow, takže kromě Orthanku i Mordor? >:D

Mr. Cube

Ano, ale zatím jen jako takový "přívěsek". Už tak musím hledat cesty, jak zafinancovat tu armádu uruk-hai. Asi řeknu Sarumanovi, aby si vzal úvěr.  ;D

Mr. Cube

Ujmi se čeho chceš  ;) Kdybys měl i zlobry (ať už Fantasy Era, nebo LOTR, bylo by to dobré). Já se teď soustředím hlavně na ty uruk-hai, mordorskou armádku si jen tak pomalu doplňuju (vlákno s tím tématem otvírat neplánuju - chci, ať je každý fig jiný, takže bych tam jen dodával obrázky dalších a dalších bojovníků - až toho bude víc, tak to možná hodím do Sbírek; armáda uruk-hai je něco jiného, tam plánuju přesně stanovené jednotky ve větším počtu).

Mr. Cube

#54
Zdravím, stále čekám na dílky pro tvorbu dalších jednotek, takže dnes žádne novoty nebudou. Ale jako "cenu útěchy" aspoň přidám zatím zřejmě jedinou kompletně vyřešenou jednotku - Uruk-hai Swordsmen. Aktuální počet figů je 10, ideální stav, na který se chci v rámci zatím plánované velikosti armádky o 100 kusech dostat, je 25. Zároveň zveřejňuji novou formu, jak budu jednotky prezentovat - celkový náhled na jednotku + všechny kombinace vzhledu v rámci jednotky. Snad už dílky brzy dorazí a dočkáte se pořádného updatu.  ;)




danyboy


Colonel32

Z tebe by byl dobrej matematik-kombinatorik  ;D

Mr. Cube

Citace od: Colonel32 kdy 10.03.2013, 11:47:04
Z tebe by byl dobrej matematik-kombinatorik  ;D

No vzhledem k tomu, že prváckou matiku jsem udělal až ve třeťáku, tak si to tak úplně nemyslím.  ;D

Colonel32

Citace od: Mr. Cube kdy 10.03.2013, 17:15:12
No vzhledem k tomu, že prváckou matiku jsem udělal až ve třeťáku, tak si to tak úplně nemyslím.  ;D
A nebývá většinou v prváku indiskrétní matika? (Diskrétní matika je taková, kde se počítá jen s jednotlivými čísly, nikoli intervaly)

Mr. Cube

#59
Po delší době opět zdravím. Pár lidí se mě přes SZ ptalo, jestli plánuju pokračovat v tomto tématu. A já plánuju:) Zatím tady ukážu už opravdu finální verzi toho, jak chci jednotky prezentovat (a prosím o shovívavost, jelikož se jedná o to, co tady už v podstatě prezentováno bylo). V nejbližší době ale přibudou další jednotky, popsané v tomto stylu. Některé jednotky jsou ale stále v rozpracované fázi, nicméně už mám tak nějak rozhodnuto, co s nimi udělám (custom bastlení, nástřik barvou). U toho, co rozhodnuto nemám, vznesu dotaz a budu rád, když poskytnete nějaké své nápady a postřehy. Takže zatím toto a brzy i něco dalšího.

Mr. Cube