Bitva ( Návrh castle projektu pro Lipno)

Založil Aki, 06.11.2012, 22:21:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Aki

Citace od: peki kdy 06.11.2012, 21:37:19
Bude i nějaká bitva ? Aby se dalo porovnat o kolik povyrostla armáda/armády?
Mám takový nápad. Vypadá to, že bychom mohli mít na bitvu prostor 1x3 m.
Co tu bitvu tedy pojmout trochu středověce. Každý z nás castlařů, ale i těch ostatních, má doma nějakou družinu, nějaký oblíbený erb. Co tedy udělat bitvu dvou království. Každá z armád by se skládala z jednotlivých rytířských družin a každý z nás by do bitvy mohl zapojit jen tu svojí jednu družinu. Jak bude veliká by samozřejmě závisela jen na vašich možnostech, družiny by mohly mít různé typy zbraní, jízda i pěchota atd, ale jen jeden erb. Nikdo jiný by ten stejný erb použít nemohl. Zúčastnit by se tak mohl jak ten co má několika set hlavé armády až po někoho, kdo má jen jednoho rytíře a k němu 3 zbrojnoše. (třeba nějakého vzácnějšího erbu). Tedy: každý z nás by mohl do bitvy poslat "jen" jednu družinu.
Co vy na to?
Já bych tedy přirozeně do bitvy vyslal družinu Hynka Vlka ze Stráže, který se proslavil již obléháním hradu Brlohu.


Takže tu během chvilky máme:
Linhi , Daniel , Ryxe, Šipka, Friend , juraj909 

_________________________________verzus _________________________________



Aki , Apollo , William , Miketuk , Sanna , Thrawn , Pasin11 , Sakoras





_____________________________________________________

K jistému vítězi bitvy se ještě připojí Hardegon s

linhi

Tak to si to opet rozdaji nase armady? Proti a nebo po tvem boku
muze stat armada pana Pribika z Brlohu  >:D

Daniel

Citace od: Aki kdy 06.11.2012, 22:21:44
Originál lego erb! Nikdo jiný by ten stejný erb použít nemohl.
Tímhle jsi to značně omezil a nevím jestli ku prospěchu věci... Třeba já jsem si hned říkal, že bych udělal "vlčáky", nebo posádku Orlíku a obě varianty jsi mi tímto vyloučil.

linhi

Posadka Orliku se pripoji k memu boku! Znicime konecne tyrana
Hynka!

peki

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 06.11.2012, 22:38:29
Citace od: Aki kdy 06.11.2012, 22:21:44
Originál lego erb! Nikdo jiný by ten stejný erb použít nemohl.
Tímhle jsi to značně omezil a nevím jestli ku prospěchu věci... Třeba já jsem si hned říkal, že bych udělal "vlčáky", nebo posádku Orlíku a obě varianty jsi mi tímto vyloučil.

Také bych se přimlouval to udělat "OPEN" i pro ne origo armády  ;) Určitě to bude mít přiznivý dopad na početnost vojska tak to bude divácky atraktivní. Můžete pak udělat popisy jednotlivých armád/družin. Ukázat/popsat jak se dělají ne Lego erby/brnění atd. Zkrátka si s tím pohrát a vo tom to je  >:D

Daniel

Citace od: linhi kdy 06.11.2012, 22:41:12
Posadka Orliku se pripoji k memu boku! Znicime konecne tyrana
Hynka!
Bude mi ctí ;).

William

Jak se koukám, co se tu schází.. moje armáda není početná, ale máme draky a kouzelníky, pokud by byl zájem..

William

Bez draků a kouzelníku bych měl jen pár rytířů a panošů. To by ani nemělo smysl, leda je zapůjčit k někomu kdo bude mít dračích rytířů více.

Hardegon

Já bych se k zástupům armád přidal. Můžu nabídnout cca 50 vikingů (každý jiný, žádné klony ani seriové kusy). Jsou bez erbu a stranu si asi vyberu až na místě, kde bude potřeba podpora.

Colonel32

Citace od: Aki kdy 06.11.2012, 22:45:29
Aby nám pak ty 3 metry stačily.  >:D

No doufám že vám stačit nebudou. Já sám teď zabral 3m2 a vypotřeboval cca 20% armády, tak by bylo záhodno, abyste v 10ti lidech obsadili minimálně stejnou plochu, jinak bych začal pochybovat, zda těch figů nemám příliš.

Hardegon

Citace od: Aki kdy 06.11.2012, 23:38:26
Sem tedy doufal, že se vytasíš s Lomnickými  :'(, ale vikingové taky ujdou.

Já odjakživa jen vikingy a nikdy jinak. Proč ale zrovna ode mě lomnické?

linhi


Friend

Neviem či by to bolo zaujímavé, ale ak by bol záujem, zrejme by som vedel zapožičať 15 nových koníkov (z toho 3 čierne) vrátane nových čiernych bardingov (2490pb11) a štítov (bardingov a štítov z každého cca do 40ks).

Aspoň takto symbolicky by som sa vedel pripojiť k tomuto peknému dielu čo pripravujete.

linhi

Aki,co terén pod bitvou?? Pouze baseplate???  ???

Daniel

Citace od: Aki kdy 08.11.2012, 07:56:10
To se už nikdo do bitvy nepřidá?  :o :o
Zatím jsou jen 4 družiny....
...hlavně klid, napsal jsi tento návrh před dvěma dny, tak nečekej, že každý ti napíše hned! Mimochodem klidně dohromady dáme slušné armády i v těchto čtyřech lidech ;)

Apollo

Ad armády: Rád přispěji malou družinkou. Pokud se budou vystavovat pouze originál, tak Černé rytíře.

Ad cesty: Podobně jako Aki. Asi jo, ale doma toho moc nemám (a co mám mělo jít na střechy). Představa byla spíš hnědá.
Případně - je třeba, aby byly cesty všude stejně? Tak jako máme různé stavební styly, tak i různě používáme barvy. (Je to jen návrh - je mi jasné, že takhle bude dioráma tak trochu jako barevný cirkus.)
Peace was a lie.

http://www.hiddenmanga.com

Apollo

Citace od: Aki kdy 08.11.2012, 10:28:44
Citace od: Apollo kdy 08.11.2012, 10:23:39
Ad armády: Rád přispěji malou družinkou. Pokud se budou vystavovat pouze originál, tak Černé rytíře.
Super, ke které straně se přidáš?
Černými rytíři myslíš: nebo
Myslím erb draka na červené (případně obojí). Na stranu vlčích lidí (kterých také mohu pár přihodit).
Peace was a lie.

http://www.hiddenmanga.com

linhi

Je dobře že se k proradným vlkům přidává tolik erbů,alespoň bude co oslavovat :-D

šipka

Mohu se klidně přidat, tlupu Lvů mohu do bitvy vyslat pokud bude potřeba.
http://www.bricklink.com/browseList.asp?itemType=M&catString=9.279
popřípadě Black Falcons mohou zasáhnout.

vikingové taktéž zahálí ;)

linhi

Bude pobre napsat kolik ktera druzina ma priblizne valecniku,
to aby se udrzel nejaky balanc,pokud bude na Akiho strane
erb blackfalconu tak bude dobre kdyz se nekdo prida na
nasi stranu s erbem Lva,mam jich doma kolem 150 ale
pockam zda nekdo neudela svou druzinu..

linhi

Teda obracene,falconi jsou u nas,ja jsem nejak vedle :-D

Aki

Citace od: linhi kdy 09.11.2012, 08:58:35
Bude pobre napsat kolik ktera druzina ma priblizne valecniku, to aby se udrzel nejaky balanc,

A to já si zase nemyslím. Ty armády vůbec nemusí být stejně silné. Už nyní je jasné že to nebude 500 na 5, kdybych ti dal asi za pravdu.

Citace od: linhi kdy 09.11.2012, 08:58:35pokud bude na Akiho strane erb blackfalconu tak bude dobre kdyz se nekdo prida na nasi stranu s erbem Lva,mam jich doma kolem 150 ale pockam zda nekdo neudela svou druzinu..
Zapomeň na oficiální polarity. Je to naše bitva a když se někdo rozhodne postavit oddíl falconů po bok prvních lvů, tak fajn, ne?  Právě proto může být jen jedna družina a majitel se rozhoduje po čí bok se přidá.

linhi

Jo to mas pravdu,premejslel jsi nad tim terenem? Nejaky potok,brod,prima bylo
to polske diorama Grunwald,tak to tak asi mit nebudeme,ale
neco by to chtelo..

Aki

Už jsem na to odpovídal, ale nějak se to tu při těch přesunech, promazávkách a opravách ztratilo.  :-\

Nechal bych tam jen zelené baseplate, sem tam nějaké plate, případně keříček. Plate bych také pospojoval i ty baseplate. Jediný výraznější terén by byl při navázání na diorama za klášterem.

šipka

Falconů bude málo, cca 40 (15 jízda, zbytek pěšmo) ale zato jsou neohrožení a ostřílení, žádná ořezávatka ;D

linhi

Ma zlutozelena druzina se snad vyskrabe poctem kolem 100 hlav..

šipka

A co na podklad kromě zelených baseplate dát někam do zadu třeba 1ks : http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=6024px5   nebo http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=2552px6 

aby to nebylo tak placatý?

Hardegon

Když koukam na počty vojsk, možná po delší době zkusim svoje vikingy rozšířit. Nových figů jsem si sehnal v poslední době dost.

Terén bych klidně nějak upravil. Jen placatý baseplate v rozích spojovaný nejsou nic hezkýho.

peki

#28
Citace od: Hardegon kdy 09.11.2012, 10:25:40

Terén bych klidně nějak upravil. Jen placatý baseplate v rozích spojovaný nejsou nic hezkýho.

Přesně.  Jednak terén a jednak místo konání bitvy (nějaké stromy, řeka vit ty 3D baseplate) . Či naznačit dobývání na nějaké části i kusu hradeb nebo zde Ta hradba by tam mohla zasahovat jen v určitém místě, ale umožnila by rozehrát další scénky/situace.

germik

Mohu poskytnout (jako Miketuk) nějaké crownies - musím spočítat, je jich možná tak 20 :-[ (holt jsem se soustředil na skřety >:D)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik