Návrh castle projektu pro Lipno

Založil Ryxe, 16.08.2012, 21:22:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

nerow

Tak hotovo. Pár drobností budu ještě dolaďovat se sestrou zítra na místě.

gearcs

Taky zabaleno :P Doufám, že to zítra půjde rychle naložit, aby spolujezdci nečekali moc dlouho ;D

Aki

#242
Pánové, musím vám všem zúčastněným vyjádřit obdiv a poděkovat za bezvadnou spolupráci. Z mého pohledu to celé dopadlo velice dobře a s výsledkem jsem opravdu hodně spokojen.

Další mé velké poděkování patří všem, kteří mi v průběhu páteční stavby pomohli s posledním panelem a to jak pomocí se stavbou, tak všem kteří mi zapůjčili, či odprodali chybějící dílky. Kdybych je tu jmenovitě zmínil, tak by se mi určitě stalo, že na někoho zapomenu, nebo některý obličej přiřadím k jinému nicku. Tak tedy všem obětavým pomocníkům mé veliké DÍKY.
Na místě zazněly informace, že se to tam stavělo od nuly a tak na vysvětlenou dodávám, že na tomto posledním panelu jsem intenzivně pracoval již celý týden a např. budova strážnice s průjezdem do parkánu již byla zcela hotová. Vím, že o tom tu bude takový malý fotoseriál, tak už to dále rozvádět nebudu. Jen snad, že tento panel pokládám za nejslabší z té mé části a do budoucna tam určitě budu provádět ještě hodně úprav. Přeci jenom je na tom ta horká jehla dost znát.

Dovolím si ještě zmínit pár drobounkých nesrovnalostí - Germíku co tam dělá ta paní v kalhotech?  ::), Na některých popiskách se píše, že to mnohametrové město s hradem, 3 náměstími, chrámem i radhausem je jen středověká vesnička...  ::) Hardegone tvůj záměr že má část je ztvárněná jako bohatší, nějak nevyšel. Z reakcí návštěvníků vyplynulo, že ta krásná dlážděná část na pravé straně městské řeky je to bohaté město a ta druhá strana s blátivými uličkami a nahňácanými domky je to rozhodně chudší.  >:D

Togaran

Máte to parádní :)
Každá sekce Vašeho dioramatu má něco do sebe a úžasně Vám to všechno hraje spolu a zapadá. Detaily a architektura a techniky stavění jedna báseň. Přemýšlím jak stavět vesmírné základny hradařským způsobem :-D

Moje stavby: Brickshelf, Flickr

cendix

Dokonce Povodí Vltavy ví o naší výstavě. ;D ;)

germik

Citace od: Aki kdy 02.06.2013, 13:29:33
Germíku co tam dělá ta paní v kalhotech? 

Momentální zatmění smyslů spojené s myšlenkou, že to tak přece nemůže být špatně když to bylo v setu ;D :-[ :-[

Jinak i já jsem si to opravdu užil, těším se zas někdy :D :)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

nerow

#246
Tak castle diorama bylo pro mne to nejlepší z celé výstavy (pokud nebudu počítat zakázkové stavby). Opravdu úchvatné, když se to všechno dalo dohromady.  :o

Prosba: Neměl by náhodou někdo fotku mého MOCu s milíři, abych ji mohl případně umístit na Flickr? V pátek ve spěchu, aby jsme stihli večeři jsem zapomněl vyfotit. A co jsem fotil v sobotu již zakomponované v dioramatu, tak se fotky nevyvedly.

otaznik

Včera jsem strávil u Castle dioráma největší množství času -> z mého pohledu nejlepší exponát. Co jste kluci předvedli je opravdu nádhera.  :o

Hardegon

Jsem rád že se po tolika problémech při stavbě nakonec vše vydařilo. V porovnání s Roztokama neskutečnej skok vpřed. Všem účastníkům smekám. Napřesrok ale už do hradů zřemjě nepůjdu. Mám přehradováno.  ;D

A až tam budete přes prázdniny jezdit, nezapomeňte fandit vojskům v té kruté bitvě.

Hardegon

Máte někdo kvalitní fotky celého dioramatu? Zřejmě by si to i zasloužilo TOP. Souhlas?

Aki

#250
Kvalitní fotky celého dioramatu mohou být tak jedině až po skončení výstavy. V rohu se toho moc vyfotit s plexi nedalo a některé kouty nejsou ani od diváků viditelné (viz nádvoří hradu, náměstí před hradem, Dlouhá ulice....).
Např. Tento pohled na Malé náměstí nikdo z vás asi neviděl. Jenže presentaci chybí ještě figy, které se doplňovali až těsně před zasklením...

Také jsem předpokládal, že celé toto "technické" vlákno smázneme a případně buď vytvoříme jedeno společné vlákno ve kterém bychom jednotlivé části odpresentovali, nebo si každý vytvoří své vlastní?

Daniel

Z fotek, co jsem viděl, je to velká paráda - hlavně jaký počet různých baráčků jste tam byli schopni "namačkat" - parádní městečko! Z MOCů, které nebyly na zakázku, naprosto jednoznačně nejlepší (jak již je dobrým pravidlem). Celkem věřím otazníkovi, že se tam sekl na nejdelší dobu, opravdu je tam na co se koukat :).

Jen teda škoda, již zmiňovaného, stavění až do zasklívání a tudíž absence fotek celku.
A druhá věc, co by se mohla do příště odladit: není sjednocena šířka jednotlivých částí a je to takové odskákané - teda pokud to zůstalo, tak jak to je na fotce níže.

Aki

Citace od: Daniel kdy 05.06.2013, 07:49:40
je to takové odskákané - teda pokud to zůstalo, tak jak to je na fotce níže.
Ano, to takhle bohužel zůstalo. Nebylo to ale plánované. Při složení všech dílů nám toho na bitvu moc nezbylo a tak se z toho co bylo k dispozici na místě provedlo ještě rozšíření do hloubky, více se zasunul Rumpálek. Vznikl tak skoro jednou takový prostor pro bitvu. Záporem ovšem je, ten nepěkný zub vepředu. Na jeho zakrytí už nezbyl ani čas ani díly. Ostatní 3 "zuby" jsou podle mého mínění zakryté a ničím neruší.

Ryxe

Já osobně hodnotím celý Castle projekt velmi kladně. Líbí se mi na něm právě různorodost stylů všech zúčastněných hradařů. Co mě se za sebe nejvíce líbilo byla gearcsova část, z toho mi doslova padla čelist, když to vybalil. Dále pak germikův hamr. Bylo zajímavé při spuštění sledovat, jak parádně funguje. Úroveň se určitě každou výstavou zvyšuje mílovými kroky.
Jak psal Hardegon, taky si dám od hradů asi nějaký čas klid a pokud by na příští výstavu vznikal nějaký Castle MOC, asi se podílet nebudu ;).

Kuba

Citace od: Aki kdy 04.06.2013, 22:47:06
Také jsem předpokládal, že celé toto "technické" vlákno smázneme a případně buď vytvoříme jedeno společné vlákno ve kterém bychom jednotlivé části odpresentovali, nebo si každý vytvoří své vlastní?

Není to škoda mazat? Není lepší téma přesunout do sekce Lipno 2013? Aby případní budoucí členové fóra měli představu jak takové diorama vzniká? (To samé by se mohlo udělat s bitvou). S tím, že by se odprezentovaly i jednotlivé části dioramatu zde v sekci Castle a Pirates?

nerow

Jsem názoru jako Kuba, že diskusi přesunout do sekce Lipno 2013 a jednotlivé části od prezentovat v CaP.

Petronel

Takže zde mám ještě nějaké poznatky z "natáčení":

Ráno vše začalo dobře a při příjezdu byl Aki naladěn optimisticky:  ;D



Vše šlo podle plánu a společné dioráma krásně vznikalo. Já byl jen tichý pozorovatel a kus opodál připravoval svůj MOC do vitríny. Furt jsem si ale říkal, co je to podemnou v bedně za ohyzdnou baseplate s nějakými podivnými základy. Vypadalo to jak když někdo úplně zbořil své dílo a sabotoval výstavu. Taková ruina. ;D
Po chvíli však jsem ale zjistil. že je to Akiho poslední část která bude narychlo dostavována.
Zaparkoval s tím uprostřed nejrušnější chodby, svolal pomocníky a šlo se na to. Lego tam bylo úplně všude. Po zemi po celé té chodbě.  >:D

Bohužel jsem zjistil, že nemám první fotky ze začátku této výstavby. Pvní mám až s rozjetým budováním v 12:42



Tehdy jsem začal i já (ten v černém) pomáhat a postavil jsem alespoň celou zadní střechu. Bylo to ale pěkně o nervy, Aki neměl již žádné dílky na vnitřní zpevnění a vlastně celá tato část dioráma držela všude na dobré slovo na malých sloupkách a bez zpevnění.  ;D Všude byla kolem nás hromada dílků, ale žádné volné postradatelné. Minimálné 5x se mi střecha v ruce rozpadla a když už jo byla dobrá, Aki oznámil, že ji potřebuje předělat a postavit jinak.  >:D
No po dostavění té střechy byl nejvyšší čas utéct, jít fotit a mrknout na ostatní.  >:D
Naštěstí pomocníků tam bylo dost, FilipS hodně pomohl, ale i další.

12:59
Vnitřek a Aki s malířskou paletou:






14:22
staví se terén


19:13
celkem pokrok. Stavitelé často vařili z vody, dílky už nejsou, muselo se všelijak maskovat a improvizovat


21:50
obestavování vloženého domku:


22:48
instalace do diorámatu:


22:50
stále ještě není hotovo:


23:31
ještě doladění detailů a pořád se ještě maká:


No a kdy už bylo hotovo? Nemám tušení, když před půlnocí tam Akimu něco spadlo a zařval, zanadával a pak dělal dál, tak jsem to vzdal a šel chrnět.  ;D
No ale zvládli to! Dokončili to a poslední puzzlík zapadl do skládanky.  ;)


Všem velké uznání co se na této stavební adrenalinové akci podíleli a obdivuji i Akiho, že do toho ještě šel a celý den makal jako ďas aby to tam bylo. Já byl skoro přesvědčen o tom, že se to nemůže zvládnout, jednak s dílky ale i časem a energií.
Hodně dobrá práce!  ;D

Zde jsou i ostatní fotky:
http://ppetronel.rajce.idnes.cz/Stavba_posledni_casti_Castle_dioramatu/

Daniel

Akiho by to jinak asi ani nebavilo ;D. V Roztokách jsme taky skládali obléhání až do ranních hodin ;).

danyboy

No klobouk dolů. Potlesk Akimu.

FilipS

Dobrá reportáž, super nápad.
CitaceNo a kdy už bylo hotovo? Nemám tušení
Legendy říkají, že mezi 3-4 ráno.  ;D

Nutno říct, že i tahle část stavění měla něco do sebe a i když ke konci nebyly skoro žádné dílky, moc mě to bavilo. :)

Apollo

#260
Citace od: FilipS kdy 05.06.2013, 21:01:34
Dobrá reportáž, super nápad.
CitaceNo a kdy už bylo hotovo? Nemám tušení
Legendy říkají, že mezi 3-4 ráno.  ;D

Nutno říct, že i tahle část stavění měla něco do sebe a i když ke konci nebyly skoro žádné dílky, moc mě to bavilo. :)

Žádné legendy. ^_~
Na chatce jsme byli po třetí ráno. Což nebylo až tak strašné, jako vstávat v devět...

Díky Petronelovi za skvělou reportáž.
Peace was a lie.

http://www.hiddenmanga.com

Aki

Citace od: Daniel kdy 05.06.2013, 20:41:40
Akiho by to jinak asi ani nebavilo ;D. V Roztokách jsme taky skládali obléhání až do ranních hodin ;).
No jo, v Roztokách to bylo do 4 hodin do rána, ve Svitavách dokonce skrze celou noc až do vernisáže. Teď se končilo už před třetí. Příště to bude už kolem půlnoci.  >:D

Díky za reportáž i za pomoc. Mrzí mne jen, že jsem se díky tomu horečnému dostavování nemohl věnovat i bitvě, na kterou jsem se těšil a lidem kteří tam kvůli ní přijeli.

peki

Věnujte prosím pozornost bourání na Lipně. Ujistěte se že víte kdo bourá vaše věci pokud se nemůžete zůčastnit.