RIP (Vlastní) Ritterburg Skyline EVO III

Založil Colonel32, 12.07.2012, 23:36:20

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

.

Colonel32

#1
.

linhi

Já to dělám tak že občas měním směr spár,víš jak to myslím ne? Ale jde o to jak je budeš stavět,tedy jakou technikou...

Colonel32

#3
.

otaznik

Tak to občas vyztuž vzpěrou přes celou věž.

linhi

Citace od: Colonel32 kdy 13.07.2012, 21:14:29
Brick 1x2 / Log 1x2... ale přijde mi to pružné jako technic chain...

Takže tak jako já? No já dávám dovnitř věže vzpěry do kříže,jaká bude střecha?

Colonel32

#6
.

Pejnek

Nic lepšího jsem opravdu neviděl .. http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=36200.0  a věž s břitem není problém do jeho techniky zakomponovat , ale asi bys potřeboval hooodně materiálu..


Colonel32

#8
.

Filipkod

Ako vidím už teraz to začína vyzerať giganticky  :o držím palce v stavbe  ;)



EDIT: giganticky súdim oproti tomu čo by som postavil ja :D
Nech vás lego sprevádza !

Colonel32

#10
.

Filipkod

#11
Citace od: Colonel32 kdy 15.07.2012, 22:28:30
Citace od: Filipkod kdy 15.07.2012, 22:23:58
držím palce v stavbe  ;)

Držet palce bohužel příliš nepotřebuji. Spíš bych potřeboval nápady jak vyřešit aktuální "problémy" a pak je otázka, na jak dlouho vystačí díly.

A pokud by se někdo byl ochotný vzdát basic bricků nebo burpů/lurpů v Dark Gray v dobrém stavu (např. přechod na DBG), dejte vědět, odkoupím. Mám dojem, že tento typ dílů jsem během posledních let při nákupech trochu podcenil.
Rád by som pomohol ale som viacmenej zberateľ ... staviam len drobnosti.
Nech vás lego sprevádza !

Rhox

Citace od: Colonel32 kdy 15.07.2012, 22:28:30
A pokud by se někdo byl ochotný vzdát basic bricků nebo burpů/lurpů v Dark Gray v dobrém stavu (např. přechod na DBG), dejte vědět, odkoupím. Mám dojem, že tento typ dílů jsem během posledních let při nákupech trochu podcenil.
Tak to kombinuj na ty skály i se světle šedou, vypadá to pak líp. + Dark Green tam taky velice hezky zapadne...

cendix

Citace od: Colonel32 kdy 15.07.2012, 22:16:01



- Schody. Jak udělat schody vím. Ale jak udělat strukturu kulatou dovnitř? Ve které by ty schody byly vložené.



Tady mám návrh 2 technik.

FilipS

A co třeba takle:

Colonel32

#15
.

Kozell

Já mam tento díl doma v Ponorce neptun od atlantis a v průměru má 6,5cm (+ -).
ZA VŠECHNY CHYBI V TEXTU SE MOC OMLOUVÁM JAK V TOMHLE TAK I NADTÍMTO. 
Můj profil na Facebook(u)   Můj profil na YouTube

FilipS

A je opravdu důležitý, aby to bylo zevnitř hladký? Fotit se to bude blbě a na výstavách kromě tebe a pár vyvolených o schodišti nikdo nebude tušit.

Colonel32

#18
.

FilipS

A co takovýdle kompromis, jen zakončení udělat hladké.

germik

No a co tam prostě udělat další kulatou zeď? ;)
Jestli to bude v kulaté věži, můžeš se dostat (při zachování venkovní kce z log bricků a vnitřní z round bricků) na tloušťku 3 study, a myslím že je to asi nejmíň co normálně jde ;) ... A troufám si říct, že to bude vypadat docela dobře >:D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Colonel32

#21
.

Aki

Tile na výšku mi zas tak dobré nepřipadá. Nezapomeň že by stavební materiál měl být směřován horizontálně, nikoli vertikálně. Takhle by mi to připomínalo vybetonované pasy, nikoli zdivo.
Být tebou tak opravdu zvážím germínův návrh stejné techniky jak z rubu tak z lícu zdi.

Insectslayer

Tak může nahradit svislé 1x8 vodorovnými 1x2 poskládanými nad sebe. Otázka je, jestli to nebude stále vypadat příliš betonově.

FilipS

Citace od: Aki kdy 18.07.2012, 08:25:24
Tile na výšku mi zas tak dobré nepřipadá. Nezapomeň že by stavební materiál měl být směřován horizontálně, nikoli vertikálně. Takhle by mi to připomínalo vybetonované pasy, nikoli zdivo.
Být tebou tak opravdu zvážím germínův návrh stejné techniky jak z rubu tak z lícu zdi.

Asi vás historiky naštvu, ale není to fuk? Germíkův návrh je nejčistší a nejrealističtější řešení, ale je zbytečně nákladné na takle podřadnou šachtu. Asi bude úplně nejlepší podle Germika udělat jen vršek, kam ještě půjde vidět a zbytek splácat nějak ekonomicky.

A pokud jde o druhý problém se zakončením střechy, co třeba tahle technika viz. foto. Je to jen na ukázku, tvarovat se to dá různě.

germik

Citace od: FilipS kdy 18.07.2012, 18:55:08
Citace od: Aki kdy 18.07.2012, 08:25:24
Tile na výšku mi zas tak dobré nepřipadá. Nezapomeň že by stavební materiál měl být směřován horizontálně, nikoli vertikálně. Takhle by mi to připomínalo vybetonované pasy, nikoli zdivo.
Být tebou tak opravdu zvážím germínův návrh stejné techniky jak z rubu tak z lícu zdi.

Asi vás historiky naštvu, ale není to fuk? Germíkův návrh je nejčistší a nejrealističtější řešení, ale je zbytečně nákladné na takle podřadnou šachtu. Asi bude úplně nejlepší podle Germika udělat jen vršek, kam ještě půjde vidět a zbytek splácat nějak ekonomicky.

A pokud jde o druhý problém se zakončením střechy, co třeba tahle technika viz. foto. Je to jen na ukázku, tvarovat se to dá různě.

Samozřejmě jsem myslel tím upravit jen ten vršek kam bude vidět ;)

A ta technika na střeše je výborná na kopule a podobný, ale nevim jak to bude vypadat najednou na ploutvičkový střeše :-\... Ta věž bude kulatá, nebo třeba jen půlkultá? Na půlkulaté by to šlo IMHO z ploutviček až pod ten cone, na celokulaté už by to holt vypadalo blbě no ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Colonel32

#26
.

FilipS

Citace od: FilipS kdy 18.07.2012, 18:55:08
Je to jen na ukázku, tvarovat se to dá různě.
Záleží jaký tvar by sis představoval. Neuvažoval si třeba, dát tam Dish 6 x 6 Inverted a na něj Dish 4x4 až po nejmenší a tak udělat zakončení.?

Aki

To má být středověká věž, ne SW! Tudíž může mít jedině ostrou špici v minimálně stejně ostrém úhlu jako je úhel střechy.

FilipS

Citace od: Aki kdy 19.07.2012, 20:12:49
To má být středověká věž, ne SW! Tudíž může mít jedině ostrou špici v minimálně stejně ostrém úhlu jako je úhel střechy.
Colonel se přece hrdě hlásí, že staví HiFi (historic fiction). Takže to může vypadat jakkoliv ne?