(Vlastní) Royal město

Založil Marťan, 11.07.2007, 16:52:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Nejlépe ztvárněná postava z Royal města

Kovář
Podkoní
Prodavač lektvarů
Prodavač zeleniny
Prodavač v "army shopu"
Zelinář
Hrobař
Rybář
Obyčejný sluha
Pokrývač

linhi

No jsem zvědav na komplet jen bude divné že to asi bude moc takové.... no prostě by to chtělo alespoň nějakou budovu dát třeba šikmo nebo tak,aby to nebylo tak umělé.

Marťan

#61
Přidávám fotky střechy..chybí už jen kousek....musím někde dokoupit..  :'(
Nemá někdo na prodej nějaké červené??


Tadeas

Stáje se mi líbí i když zatím nemají hotovou střechu.
Jen ten výběh mi připadá docela malý >:D (ale líbí se mi , je docela dobře řešený ;) )

Marťan

Tak jsem se hecnul a začal jsem kompletovat město. Všichni kdo se těšili na kompletní město, jej můžou za chvíli shlédnout!!!   ;)

nesquick

no tak to se těšim jak to bude seřazený :)
a halvně na našeho farmáře :D

Marťan

#65
Kompletní Royal město

Marťan

#66
další fotečky....

nesquick

tak to je nádhera ;) nejlepší je to jezírko a políčko :)
fakt nemám slov  :)

Šejmus

nejlepší je kasárna...Je to fakt super, akorát se mi zdá, že jsi někde trpěl nedostatkem kostek, kdybys měl neomezený rozpočet vypadalo by to Dokonale. Takhle  místy vidím nedostatky, ale  jen mrňavé. Skvélá práce.
Fool of a Took!

Achad

Jelikož mne Martin opět požádal, abych sem přímo do diskuze vložil svoje připomínky, tož tak na jeho žádost činím... :)

Citace od: Achad Ha-Am kdy 09.09.2007, 18:58:50
...

Přesto bych měl pár poznámek:
1. co mi tam citelně chybí, tak je cesta. Nebo spíš bych osobně měl výhradu k povrchu. Ty zelené baseplates jsou strašně ošidné - osobně si myslím, že travička by tam rozhodně všude nerostla. Přinejmenším ne tam, kde je uježděná zem od kol (kočár, farmářův vozík atd.) a podupaná koňmi. Třeba taková cesta by šla dle mého soudu udělat z tan plates...
2. S tím povrchem je to ošemetné i u stájí. Vnitřek určitě zelený nebude. Přinejmenším ne travnatý. A výběh už vůbec ne, alespoň jsem v reálu travičku uvnitř ohrady ještě nikde růst neviděl... Tohle by mohla napravit hnědá barva... Například...
3. U farmy jsem si všiml jedné nelogičnosti, kterou jsi možná nepostřehl - komín nemáš nad krbem, ale posunutý doprostřed střechy... :D
4. Ještě k tomu povrchu - celé to je takové jalové. Třeba mi tu chybí nějaký ten strom. Nemyslím klasické lego stromky, ale vytvořený z hnědých kostiček a zelených listů. Na druhou stranu je to zbytečná investice navíc (věř mi, zelené listoví sháním a není to nejlevnější záležitost ;)) Ale na druhou stranu - Lego nikdy nebylo záležitostí realističnosti, takže i klasické stromky můžou postačovat...
5. To pole (předpokládám, že s obilím) je geniální! :o Fakt! Bomba! Jen by mohlo být trochu větší... Takové malé políčko by ani nemělo cenu zakládat ;)
6. Když tam jede královský kočár a v něm samotný pan král, kde má, herdek, doprovod??? Vždyť ho po cestě může někdo přepadnout! A to si jede jen tak, bez vojska, bez rytířů!
6,5. A když už mluvím o tom doprovodu krále - kde je jeho obyvatelstvo? Projíždějící král městem, to byla událost! Jen málo poddaným se naskytlo vidět svého krále jednou za život a tady si jede v kočáru a nikdo kolem nejásá, nečumí, nenadává... >:D
7. Teď, když se dívám na ta kasárna, tak jde strašně vidět jejich "malost". Nechceš si s nimi pohrát a to cvičiště roztáhnout cca o nějakých 10-16 studů víc? Pokud bys nevěděl, co uvnitř, stačí udělat vojáky bojující s figurínami, nástup jednotky atd...
8. Teď mě napadla jedna fakt šílená věc >:D - k městečku patří i popraviště! ;D ... Ale fajn, je to určitě mírumilovný národ, nikdo nekrade, neloupí, nevraždí a neznásilňuje, takže tohle radši vynecháme... Ačkoliv taková malá šibenice na kopečku za městem a z ní visící kostřička by scenérii krásně dolaďovali... 8)
9. Středověké město (či teda spíš podhradí, městečko, vesnice - alespoň podle toho, co vidím) dokreslovalo všude se pasoucí a pobíhající domácí havěť, tedy hlavně slepice, psy... Tam nemáš jediné zvířátko! :-\ A v jezírku taky mohla být nějaká rybička (co takhle rybář? lego prut už jsem viděl, mám ho doma! ;)) nebo kačenky, labutě...
9,5 Mimochodem - kdybys dělal třeba královské zahrady, vzpomněl jsem si, že jsem ještě nikdy a nikde neviděl fontánu, kašnu atd...
10. Ha, a když už jsem zmínil tu fontánu, kašnu atd. - každé město mělo radnici! Co takhle postavit další budovu? ;) A u radnice náměstíčko (můžeš dláždit z tiles)... He? :) (a na náměstí to popraviště... ne, neboj, nejsem morbidní! ;D)

11. No, to už by snad stačilo. Zase mám plnou hubu keců, ale já se k ničemu pořádně neshrabu. Za poslední tři měsíce jsem na Lego prakticky ani nesáhl.

...

Ale aspoň Ty mi děláš radost! Rád obdivuju a tohle se Ti vskutku povedlo! Věr mi, líbí se mi to! 8)

Marťan

#70
Díky Jirko za tvoji zprávu, mohu teď na ni reagovat:

1 - cestu jsem plánoval udělat, ale zatím jsem ještě nepřišel na to, jak to vyřeším. Nemám dost potřebných kostek, tak jsem to zatím nechal jen tak, ale určitě nějakou cestu udělám. Jinak tu travičku ještě rozmístím jinak.
2 - cesta ve stájích je ten samý problém, v plánu cesta byla, ale nebylo z čeho  :'(
3 - Komín jsem postřehl, ale nejde jinak vyřešit - pec je úplně v rohu a komín by musel být taky ). Musel bych ho nějak narvat mezi slope a to nevím jak by to vypadalo. Možná že se s tím něco pokusím ještě udělat.
4 - stromy...máš pravdu, je to brutálně drahé a celkově hnědá barva je drahá. A kdybych chtěl postavit jeden nějaký pořádný strom, tak mě vyjde tak na 500,- jestli ne více. Řešil jsem to teda klasickými lego stromy.
5 - ano, to pole je s obilím, sice jsem ho chtěl ještě vyřešit jinak (chtěl jsem tam dát na ty round bricky tan anteny, ale nemám je), tak jsem to vyřešil takto. Velikost se opět odvíjela od zásoby kostek.
6 - na to jsem nějak pozapoměl :-) řekl jsem si, moje město je přeci mírumilovné a nikdo krále přepadávat nebude, ale člověk nikdy neví, kde co může číhat. Tedy toto opravím. A přidám i přihlížející obyvatelstvo.
7 - zvětšovat už to asi nebudu, plánoval jsem to stavět na 32x32 baseplate a tak bych to musel zvětšit a celkově by se mi to pak posunulo z té skládačky. Tedy v tom ti asi nevyhovím.  :-\
8 - super nápad, pokusím se něco udělat. Sice když to tak vemu, všude mám kytičky, rostlinky a zeleň. Všechno je takové spíše pohádkové, než opravdové. Možná že by to popraviště trochu nezapadlo do okolí, ale kdo ví....
9 - na rybníček jsem plánoval udělat nějaké ptactvo a rybáře taky, ale ještě jsem se k tomu nějak nedostal. A taky na ty labutě, či co, nemám bílé dílky. Ale to už je drobnost - to se dá sehnat.
10 - další budovy už stavět nebudu. Rozpočet mi to nedovolí  :'(

Marťan

Potřeboval bych radu, z čeho mám udělat tu cestu. Můžu to udělat z něčeho podobného jak má třeba Chadzi (viz. obrázek), nebo pak jen z nějakých tan plates 1x4 ...?

Nede23

Na classic castle jsem v jednom článku narazil na jeden způsob a sice z kulatých 2x2 plates. zkusil jsem to a vypadá to docela dobře, ale ta křížová dírka uprostřed kazí dojem ::). Ale můžeš to zkusit. Jinak asi nejlepší způsob je ten, co jsi ukázal na té fotce, akorát já bych kolem toho dal ještě nějaký zelený plates, protože mě osobně se nelíbí, když je cesta vystouplá (což by de facto neměla že, když je uježděná). Ale zas to závisí na počtu kostek :-\.

Marťan

Tu cestu zřejmě udělám z nějakých plate..ty kulaté se mi moc nelíbí. Jinak jsem se inspiroval Achadovým návrhem a udělal jsem co mi řekl. První jsem posílil vojsko, aby krále nemohli přepadnout. Pak jsem udělal taky rybáře, který chytá ryby na jezeře. A nakonec jsem zvětšil a ještě trošku upravil políčko...

PS: travičku jsem z nevhodných míst odstranil taky...

linhi

No ten rybář je super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marťan

#75
Ještě mě teďkom napadla jedna taková věc, která by tam taky mohla být.... jelikož si myslím, že popraviště by se moc do mého města nehodilo, tak jsem tam alespoň dal hřbitov...

EDIT: Hmm, když už máme zelináře a rybáře, co takhle udělat novou postavu....třeba hrobaře? ^^ viz poslední fotka  >:D
chtělo by to 1x1 brown round plate, ale není...tak aspoň takto...

Aki

K tomu hřbitůvku by to chtělo ještě kostelík u kterého ty hřbitovy stávaly.  ;)

Marťan

Citace od: Aki kdy 10.09.2007, 23:38:38
K tomu hřbitůvku by to chtělo ještě kostelík u kterého ty hřbitovy stávaly.  ;)

Njn, bylo by milion věcí, které by to ještě chtělo... hospodu, radnici, kostel, hotel ...atd... ale to bych musel mít taky milion korun...  ;D >:D

Šejmus

a míto Téček kříže  >:D
Fool of a Took!

Marťan

Citace od: Šejmus kdy 11.09.2007, 15:04:42
a míto Téček kříže  >:D

Tak to jsem nějak nepochopil, co jsi tím chtěl říct...  ::)

Šejmus

Citace od: Marťan kdy 11.09.2007, 15:09:30
Citace od: Šejmus kdy 11.09.2007, 15:04:42
a míto Téček kříže  >:D

Tak to jsem nějak nepochopil, co jsi tím chtěl říct...  ::)
Místo 3studovýho prkna 4studový, a vodorovný prkno dát na 3. stud od spoda... pak to bude kříž, takhle mi to připadá takové divné, ale nevim jak to bylo ve středověku.
Fool of a Took!

Marťan

#81
Citace od: Šejmus kdy 11.09.2007, 15:14:14
Citace od: Marťan kdy 11.09.2007, 15:09:30
Citace od: Šejmus kdy 11.09.2007, 15:04:42
a míto Téček kříže  >:D

Tak to jsem nějak nepochopil, co jsi tím chtěl říct...  ::)
Místo 3studovýho prkna 4studový, a vodorovný prkno dát na 3. stud od spoda... pak to bude kříž, takhle mi to připadá takové divné, ale nevim jak to bylo ve středověku.

JJ, to by tak mělo být, ale mám jen 1x3 brown plate.... 1x4 by bylo lepší, ale nemám to. A jelikož nechce nikdo nabídnout žádné dílky, tak asi taky dlouho mít nebudu....!  :'(


- Chybí mí pár těchto dílků(viz obrázky) + nějaké červené bricky 3x    brick 6x6

Šejmus

#82
to jsem netušil, já každopádně ty svoje (asi 4)mám z nějakého castle setu z poslední doby (možná i vikingové),nebo bys moh zkusit jinou barvu (popř délku) nebo ještě z brick 1 x 3 + pár 1 x 1 bricks (nahoru a dolu, sice to nevypadá tak souměrně, ale lepší než nic...)
jen tak mimochodem, na bs jsem narazil na zajímavé řešení políčka s obilím, ovšem asi jen pro velice movité AFOLY
Fool of a Took!

Marťan

#83
Co říkáte na to, kdybych tu cestu (jak venku, tak ve stáji) udělal z těchto plates... - je to reddish brown plates

Šejmus

Citace od: Marťan kdy 11.09.2007, 19:10:29
Co říkáte na to, kdybych tu cestu (jak venku, tak ve stáji) udělal z těchto plates... - je to reddish brown plates

co takhle dlážděnou/kamennou? vyřešil by se problém s výškou okolí a cesty - šutry můžou být kousek nad okolím... Tvůj návrh by nebyl špatný, ale jak tady někdo (asi ned 23) napsal, musela by být pod okolní zelení, což by se vlastně dalo vyřešit jakýmsi obrubníkem
Fool of a Took!

Marťan

#85
Citace od: Šejmus kdy 11.09.2007, 19:25:12
Citace od: Marťan kdy 11.09.2007, 19:10:29
Co říkáte na to, kdybych tu cestu (jak venku, tak ve stáji) udělal z těchto plates... - je to reddish brown plates

co takhle dlážděnou/kamennou? vyřešil by se problém s výškou okolí a cesty - šutry můžou být kousek nad okolím... Tvůj návrh by nebyl špatný, ale jak tady někdo (asi ned 23) napsal, musela by být pod okolní zelení, což by se vlastně dalo vyřešit jakýmsi obrubníkem

Myslíš jako light gray?? To by se asi dost prodražilo. Ty reddish brown nejsou tak drahé, tak by to šlo z nich. A to že by to bylo trošku nad úrovní baseplate...hmm, by se už překouslo ne? Když tak bych to vyladil nějakými zelenými plates...

linhi

Souhlasím s marťanem bahnitá cesta z hnědých plate bude určitě dobrá a levnější než z light a dark gray.Ale okolí cesty bych opravdu zvednul nějakými green plate aby to opravdu vypadalo že je cesta vychozená až na hlínu v trávníku.

Šejmus

#87
Na cenu jsem teda nemyslel, moje chyba.Takže teda bahno, ještě bych měl pár nápadů (jestli jsi na ně teda už nepřišel sám) , nemusely by být všude jen cesty, někde bych udělal i bahnitý plácek (v centru vesnice - každý si chodí kudy chce) potom nemusíš všude mít jen souměrně hnědé cesty (přidal bych šutry (light gray 1stud kulatej placatej)), někde bych nechal (např. uprostřed cesty) trochu trávy (moc lidí středem nechodí),
a kdyby sis chtěl opravdu vyhrát, tak nějakou simulaci uježdění (hlubší po stranách  (vyježděná koly vozů))  , popř nějaké hrboly blízko stromů  (kořeny), rozcestníky, milníky, nějakou malou kapličku (na to by možná dílky zbyly) ,
potom co se týče stromů - brzy by se zde měla objevit moje vignetta, kde mám udělaný strom (přesněji kus stromu) z bílých a zelených bricků (ne všechny stromy jsou hnědé, navíc to nevypadá zas tak špatně, zkoušel jsem i žlutý kmen a taky v poho, kdybys chtěl něco víc exotického tak zkus červenou, i když to už možná trochu přeháním  :) - všechno jsem stavěl z nějakého crator packu (myslím že 500 dílků))

pokud bys měl přebytek zelené, pohraj si s terén (kopeček na kterém bude kaplička, nebo cokoliv) - právě jsem si všim že tam trochu už máš, takže v poho

ještě mi tam chybí studna a nějaká hrouda špíny (kam všichni vyhazujou a vylejvaj... ehm)



Fool of a Took!

Nede23

Možná by nebylo špatné udělat kapličku na té skále u hřbitova. Spíš třeba jenom takovej pomník. Nějakej oblouk, věžička, jen tak symbolicky. Anebo udělat kapli celou a místo té skály. Když by to bylo u toho hřbitova tak by to bylo i logické a nemusel bys hledat místo jinde. A když bys to zakomponoval k té skále, tak zase ušetříš kostky. Ale i bez kapličky je to super :D

linhi

Tak leda udělat sbírku peněz - Marťan je chudák už asi pěkně vyždímanej - každej chce něco dodělat,tak ať ti něco pošle ne?   ;D