Nová Castle stavba - s tou bych chtěl jet do Brna......

Založil linhi, 18.06.2007, 13:19:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jak se vám líbí název hradu - Milín?

Celkem jde
Hodí se k němu
Nic moc
Fuj

Dejv

Teda koukám, že v Batelově se staví o 106  ;D Ta věž je luxusní... už se těšim na pokračování...

Btw: ty ostatní stavby ještě stojí, nebo byly nuceny odevzdat materiál ve prospěch těch nových ??

LiBorec

Citace od: sparkz kdy 02.09.2007, 00:09:53
Btw: ty ostatní stavby ještě stojí, nebo byly nuceny odevzdat materiál ve prospěch těch nových ??

Uz nestojí,nahore je jeden príspevek,nejhorsi je ze jsem se na to ptal taky  >:D

Ale k stavbe:jak tady bylo receno,tak ta vez je velmi pekná,nechtel by jsi k ní jeste zkusit nejakou bosáz?Vypadala by tam hezky...

linhi

Bosáž - fakt nevím já se teď zaměřuji na to tohle dostavět a už jen upravovat a nebourat.Jsem rád že se vám líbí.

linhi

Bohužel nee město nebude,všechny peníze které mám investuji do light gray.A že sou light gray kostky pěkně drahé každej ví.Kolega Marťan vsadil na jinou kartu a staví z black které jsou mnohokrát levnější,ale mě se hrad z black nikdy moc nelíbil - už v dětství se mi moc nelíbil 6085.A tak není čas ani místo a ani finance na vesnici.

Colonel32

ja osobne jsem zastancem cernych hradu s sedymi detaily a cervenymi nebo modrymi strechami, a 6086 povazuju za nejvetsi krasavici mezi hrady vsech dob. (ale 6085 se mi taky nikdy moc nelibil, i kdyz je to dobry zdroj dilu)

linhi

Update - připojen palác a přední věž.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

Marťan

Začíná se to rýsovat hodně pěkně! Všechno co je doteď postavené, tak je super. Líbí se mi hlavní věž, přístavba i nerovnosti. Už si dokážu představit, jak bude vypadat celý ten hrad. Pokud to takhle půjde dál, tak to bude opravdu paráda  :D Hlavně ať máš dostatek dílků a daří se ti tak, jak doteď. Hlavně tuto stavbu dokonči! Je to na velmi dobré cestě....

linhi

Ano tato stavba bude dokončena.Nechtěl jsem stavět nic megalomanského,jen menší ale mohutný hrad,nebo tvrz.Ale podle mne je takováto stavba již hradem.
Jen mě mrzí že se už do castle tolik nepíše.Když jsem před půl rokem stavěl Ostromeč psalo spousta lidí nějaké připomínky a já byl rád.Kde je třeba Aki - i když je na icq online tak když mu píšu neodpoví.

peter

No tak tedy alespoň jedna má malá připomínka k dosud prezentované části. Proč u paláce je poslední třetí okno v podpůrném trámu a ne jako předešlé dvě okna mezi dvěma trámy? Jednak to není dle mého názoru pěkné ale hlavně si myslím, že i tímto zásahem by byla znatelně narušena statika této části stavby. Navrhoval bych tedy tuto část přepracovat tak, aby všechny tři okna byla umístěna mezi dvěma trámy.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

linhi

Díky to mě nenapadlo.... Já nějak nikdy nechápal jak tento systém fungoval -díky.

Marťan

Citace od: peter kdy 06.09.2007, 14:25:33
No tak tedy alespoň jedna má malá připomínka k dosud prezentované části. Proč u paláce je poslední třetí okno v podpůrném trámu a ne jako předešlé dvě okna mezi dvěma trámy? Jednak to není dle mého názoru pěkné ale hlavně si myslím, že i tímto zásahem by byla znatelně narušena statika této části stavby. Navrhoval bych tedy tuto část přepracovat tak, aby všechny tři okna byla umístěna mezi dvěma trámy.


Heh, toho sem si na první pohled ani nevšiml, asi mi to celé nějak splynulo. Každopádně má Peter pravdu. Je to třeba předělat...

- je ta střecha do paláce oddělávací? Nebo plánuješ ji tak udělat? Já myslím, že by to tak bylo super...

linhi

Nejprve dokončím celou stavbu a poté to opravdu plánuji - i na věži.

Aki

Citace od: linhi kdy 06.09.2007, 14:09:24
Kde je třeba Aki - i když je na icq online tak když mu píšu neodpoví.
Aki čeká až na hotové dílko. 

Co se ICQ týče, tak skutečnost, že u nás doma běží počítač, ještě neznamená že u něho sedím zrovna já. Tolik na vysvětlenou, nenám ve zvyku neodpovídat. 

linhi

Tak jsem udělal zase včera večer kus práce..... Jistě již poznáte jak bude řešen vstup do hradu.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

Nede23

No, pokud se nemílím, u vstupu jses nechal inspirovat tím novým hradem 7094. Je to pěknej systém, ale z vlastní zkušenosti ti řeknu, že tak jak tam je, je docela nerealistickej. Ale ty si s tím určitě poradíš. Jinak jsem projel celé tohle téma a připojím se k ostatním s malou prosbou. Tento model bys mohl opravdu dokončit. Je pěkně propracovanej, hlavně se mi líbí to zábradlí  :D. Jinak jsem si taky všiml, že u stavění se koukáš na samý dobrý filmy  ;D. Já taky ;D ;D

Marťan

#45
Jestli by to šlo, tak bych si ještě malilinko pohrál s tím palácem. To pravé boční okno bych posunul více doprostřed, aby se tam vlezl 1x1 brick (zprava). Aby to bylo trošku symetrické a nebylo to okno natlačené přímo na zeď. Tedy pokud mě chápeš, jak to myslím.

Tedy pokud to tak půjde udělat... to se ti tam někde bude otevírat? Všiml jsem si, že to je asi tvým záměrem, aby se to otevíralo.

linhi

Stavím jak to jde......

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

linhi

Tak brána je hotová už toho do konce moc nezbývá.... někteří nevěří že dostavím že?? >:D

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

LiBorec

Je to opravdu skvely...,jen se mi zdá ze cimburí na vezich je ponekud vysoké  :-\

Marťan

#49
Citace od: LiBorec kdy 09.09.2007, 08:30:57
Je to opravdu skvely...,jen se mi zdá ze cimburí na vezich je ponekud vysoké  :-\

No mě to ani nepřipadne. Na brickshelfu se už objevilo hodně takových hradů, které měly podobné (ši stejné) cimbuří jako Linhi. Mě to připdane, že je to ok. Vojáci za ním jsou pak skvěle chráněni a lučištníci mohou pálit o závod. Jen tak dál Linhi! Už se těším na závěrečné foto.

PS: Jo, a to okno jsi opravil?  >:D
- jo a vyfoť mi pak nějakou fotku jak je ta brána zavřená  ;)
- k čemu přesně má sloužit takové to otvírací šedé okno těsně nad padacím mostem?? Tam se bue lít rozžhavený olej? Nebo je to střílna?
- každopádně máš u mě velké "+" za to, že jsi šel do systému rozevírání hradu. To u tak velkého hradu musí být maso!

linhi

#50
 Ajajaj...... na okno jsem zapomněl....nějak to nestíhám...Včera jsem stavěl do 24 00 tak to snad dnes dodělám.Jo a to okénko přímo nad branou je opravdu na lití vřelého oleje na nepřítele.

Nede23

Vypadá to nadějně, moc se mi líbí to zdobení pod cimbuřím té vstupní věže, nevím přesně jak se těm kostkám říká ::). Budeš sem dávat nějakou fotku jak vypadá otvírací mechanismus zevnitř? Nebo ho nemáš vůbec řešenej?

Aki

- schodišťová věžička je skvělá.
- čelní strana vstupní brány mi ještě přijde taková nedokončená. Minimálně bych srovnal umístění předních střílnových okének.
- koukám že bych si měl vymyslet nový způsob zdobení své věže, když už ho tam máš taky.  ;)
- Stěžejky jsou skvělé, ale asi bych se přimlouval k zastřešení celé vstupní věže. Doporučuju juknout na tu Bechyňskou bránu v Táboře, co jsem ti doporučoval. ;)

Každopádně jdeš ale hodně dobrým směrem.  :-*

linhi

Ajaj to sem si nevšiml Aki to se omlouvám - já jen že jsem tenkrát tyhle díly nakoupil levně a nevěděl co s nima.Opravdu sem tvou věž viděl mnohokrát ale tohle mi nějak uteklo - není to tedy opičárna.Se střechou nevím.to už nebudou za chvilku mít odkud hrad bránit pokud tam dám střechu.

Aki

Ale proč by jsi neměl? To se přeci nevylučuje. Však tam klidně nech to cimbuří, ale jen to zastřeš. Bylo to v našich krajích vcelku běžné a vypadá to docela zajímavě. Já to plánuju dělat u menších věžiček nového opevnění Stráže.

linhi

Postavena další věž.Teď už budeme jen dolaďovat.....

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

zakm

Tuto môžme vidieť další pekne zdokumentovaný MOC. Linhi je to fakt super  tak ako sa mi páči ta stavba ( hlavne tá drevená veža ), tak aj zdokumentovanie .
Ešte by som  na tvojom mieste  doladil trochu okolie hradu a prípadne i rozšíril.
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

LiBorec

Je to fakt nádhera...,k tomu není co dodat,snad jen dej do oken na té brane slopes...,bude to vypadat lépe  ;)

linhi

Bohužel jsem měl hrad uskladněn rozdělený na 2 díly a ta jedna byla špatně zabezpečena proti dětem :-( A tak se můj skoro dvouletý syn dostal k velké věži a skoro úplně ji rozbrickoval.... Takže znova do práce.

zakm

Škoda , no ale čo už stáva sa :P .Možno keď to budeš stavať znova tak  sa ti tam podarí aj ešte niečo pridať  ;D
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...