(vlastní) Lordaeron - aneb nový hrad Royal rytířů

Založil Marťan, 10.05.2007, 13:01:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Marťan

Začal jsem pracovat na novém hradě pro mé rytíře. Můj minulý Royal castle už to má chudák za sebou, protože jsem musel použít díly na stavbu nového hradu. Snažím se teď už stavět podle toho, jak by to asi mohlo vypadat ve skutečnosti. Zatím jsem postavil jednu z věží, která bude součástí hradu. Mám rozestavěnou ještě vstupní bránu, tak jak bude ready, tak to sem postnu...

linhi

Hmmm zajímavé ,ale trochu mě nesedí ty podpěry dole - jsou dost úzké a to useknutí jim moc nesluší - už bych na ně nedával tu malou slope a vsadil bych je přímo do zdi.Toť moje kritika. Jinak jen podle mého názoru je to pěkné,ale moc symetrické.Já bych udělal nějaký ,,kaz" aby to narušilo tu přílišnou symetrii stavby. Je to jen můj názor.

Marťan

JJ, ty slope tam jsou možná trošku divné, ale určitě to bude vypadat jinak, jak tam u toho budou hradby..

zatím přidávám část brány

J_BOB

vežička je pekná, som zvedaví ako bude vyzerať na hrade...len som dúfal z názvu, že to bude mať viac spoločne s Warcraftom  ;D
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Marťan

Hodil jsem bránu do barev, které používám a mám v plánu postavit po bocích této brány dvě menší věžičky, ale nevím, jestli je mám udělat vyšší než je ta brána, nebo ještě zvýšit bránu a věže udělat tak nějak do středu toho. Přidávám náčrt.

Čekám na dodávku light gray, tak zatím na bráně nemám light gray boky....

Ravenhorn

Škoda, že to zatím není aspoň častečně již postavené společně. Protože zatím není vidět jakým směrem deš a jak rozložené to bude. Ale určitě pokračuj.
Castle, Pirates a Star Wars.

Marťan

Citace od: Ravenhorn kdy 15.05.2007, 14:38:50
Škoda, že to zatím není aspoň častečně již postavené společně. Protože zatím není vidět jakým směrem deš a jak rozložené to bude. Ale určitě pokračuj.

Díky, čekám na dodávku dílků. Zatím jsem jen tak experimentoval s částmi co mám doma a zkoušel jsem na tom sladit černou s light gray. Konstrukci hradu už mám vcelku promyšlenou a hned jak mi dojdou dílky, tak se pustím do dalšího stavění.

Anakin


Marťan

Konečně přišel stavební materiál a můžu se pustit do stavění.....  :D

Tomášek

Citace od: Marťan kdy 17.05.2007, 18:55:25
Konečně přišel stavební materiál a můžu se pustit do stavění.....  :D
:o :o :o LEGO Factory ? Protože mi vrtá hlavou, kde jsi vzal nový katalogy  >:D
Procházím DARK AGE.

Marťan

Stavba o něco málo pokročila...

marian20

Citace od: Tomášek kdy 17.05.2007, 19:37:49
:o :o :o LEGO Factory ? Protože mi vrtá hlavou, kde jsi vzal nový katalogy  >:D

Áno, z Lego Factory Banská Bystrica  ;D Alebo sa mýlim?
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

Marťan

Citace od: marian20 kdy 17.05.2007, 20:05:14
Citace od: Tomášek kdy 17.05.2007, 19:37:49
:o :o :o LEGO Factory ? Protože mi vrtá hlavou, kde jsi vzal nový katalogy  >:D

Áno, z Lego Factory Banská Bystrica  ;D Alebo sa mýlim?

No tak to ti přesně asi neřeknu odkuď ten katalog je, ale dílky jsem bral z Němec...

marian20

Ach tak, som myslel podľa tej pásky na sáčkoch že to máš od matneho. Ten katalóg majú aj v Rakúsku.
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

matny

#14
No ja by som také množstvo šedej nepredal, ani keby mi ju vyvážili zlatom  :P
Sám mám žalostne málo...

Marťan

Tak jsem pro dnešek skončil se stavěním, přední část hradu je téměř hotová, musím ale dokoupit nějaké slope inverted a bude to finito. Jinak zadní část hradu - tam plánuju postavit palác a možná ještě nějakou věžičku....

linhi

Vypadá to moc zajímavě - to se ti to staví co!!! Koukej mi poslat ty mé šedé!!! >:D
Ne jen tak dál a koukám že ti to jde pěkně od ruky!  ;)

Achad

Myslím, že se Ti podařilo perfektně sladit černou a šedou barvu, zvlášť jsi to šalamounsky vyřešil s hradbami, kde by černé bricky byly hodně nevýrazné, ale ze šedé na černém podkladu vypadají fajnově! :-*
Snad jen, co mi přijde takové zvláštní, tak jsou ty čtyři slope 2x1 nad bránou. Nechceš je radši nahradit 1x1 plate po celé délce? nebo je zrušit úplně? No, ale je to Tvoje stavba, takže to ber jen jako názor někoho jiného... :)
Těším se na další pokračování! ;)

Marťan

Citace od: Achad Ha-Am kdy 18.05.2007, 07:59:53
Myslím, že se Ti podařilo perfektně sladit černou a šedou barvu, zvlášť jsi to šalamounsky vyřešil s hradbami, kde by černé bricky byly hodně nevýrazné, ale ze šedé na černém podkladu vypadají fajnově! :-*
Snad jen, co mi přijde takové zvláštní, tak jsou ty čtyři slope 2x1 nad bránou. Nechceš je radši nahradit 1x1 plate po celé délce? nebo je zrušit úplně? No, ale je to Tvoje stavba, takže to ber jen jako názor někoho jiného... :)
Těším se na další pokračování! ;)

Díky  :), dal jsem na tvoji radu a zkusil jsem to změnit, ale nemám tolik 1x1 plate, tak jsem tam hodil 1x1 brick, tak na to když tak jukni, jak se ti to zdá....

linhi

Hmmm hned je to lepší - doufám že až přijdu ráno z práce tak bude další foto!!!!

Achad


Marťan

Pokračování stavby:

Pořád nemám potřebné slope  :'( tak zatím jsou skoro všechny hradby bez ochozu. Zbývá ještě postavit palác, ale nevím, jestli ho mám postavit na skalách (jsou tam naznačené) nebo ne. Taky nevím, jestli ta studna tam není jak pěst na oko. Palác bude mít červenou střechu, myslíte že červená střecha k tomu půjde? Možná, že by pak nebylo špatné hodit nějakou červenou střechu i na ty věže co už tam mám postavené...  :-\   čekám vaše rady..díky

Marťan

Trochu jsem tam zavařil tu malou věžičku, nějak mi tam nevychází to "žebrování"  (viz. obrázek 1)   :-[

Aki

- Tak žebrování se jmenuje bosáž!
- malá věžička se mi příliš nezdá - v poměru k celkovým proporcím hradu.
- červená střecha určitě vadit nebude - i když mám k royal zafixovanou spíše modrou.
- studna mi přijde jako vcelku fajn
- palác bude asi taky dobrý a je podle mého vcelku jedno jestli ho uděláš na skalce nebo v terénu. Možná bych se spíše přimlouval za tu rovinku bez skalky.
- ale chybí mi hospodářská část hradu - stáje, kůlny, kuchyně, kovárna, atd...
- nevšiml jsem si nikde vstupu do branské věže. Taky moc nerozumím umístění té padací mříže. Nevyčuhuje náhodou dovnitř přes ty dvě okénka?

Marťan

#24
Citace od: Aki kdy 20.05.2007, 12:48:32
- malá věžička se mi příliš nezdá - v poměru k celkovým proporcím hradu.
- ale chybí mi hospodářská část hradu - stáje, kůlny, kuchyně, kovárna, atd...
- nevšiml jsem si nikde vstupu do branské věže. Taky moc nerozumím umístění té padací mříže. Nevyčuhuje náhodou dovnitř přes ty dvě okénka?

S tou věží máš pravdu. Musím ji zvětšit, asi bude stejná, jako ta první..co myslíš?

Stáje tam asi nebudou, protože by se tam nevlezly, ale plánuju udělat kovárnu, ale to budu dělat až na konec...to pak zasedím někde do zdi. Teďka musím dodělat ten palác a pak jak to bude všechno vypadat, tak budu dodělávat právě kovárnu atd...

Ten vstup tam nikde není (asi ho budu muset dodělat), nevěděl jsem kde ho mám vrazit...  ;D :-[  a ta mříž se fakt zvedá za těma oknama...Když je mříž dole a otevře se branská věž ze zadu, tak to je ok, ale když se zvedne, tak tam jde vidět ta mříž...chtěl jsem tu věž udělat otvírací, tak to musí být takto...

Marťan

Tady jsou obrázky jak se to zvedá... (zatím tam ještě nemám kolečko pro vytahování mříže)

Marťan

Citace od: Aki kdy 20.05.2007, 12:48:32
Taky moc nerozumím umístění té padací mříže. Nevyčuhuje náhodou dovnitř přes ty dvě okénka?

Aki asi myslel, že bych tu mříž mohl hodit hned za ty vstupní vrata, ale to nejde, protože ony se otvírají dovnitř a ta mříž by tam vadila, tak jsem to dal až dozadu.

Marťan

Citace od: Aki kdy 20.05.2007, 12:48:32
- ale chybí mi hospodářská část hradu - stáje, kůlny, kuchyně, kovárna, atd...

Máš je tam! Nakonec jsem je tam přece jenom narval  >:D
Kterou variantu si zvolíš?   a)   za   b)   ??

Tomášek

Citace od: Marťan kdy 20.05.2007, 19:19:39
Citace od: Aki kdy 20.05.2007, 12:48:32
- ale chybí mi hospodářská část hradu - stáje, kůlny, kuchyně, kovárna, atd...

Máš je tam! Nakonec jsem je tam přece jenom narval  >:D
Kterou variantu si zvolíš?   a)   za   b)   ??
U mne jednoznačně vede b) . Ještě bych Ti doporučil nacvaknout na ty antény u verze b) plate 1x1 s držákem, jen tak na okrasu  :).
Procházím DARK AGE.

Marťan

Další přístavba:

Co se změnilo? Předělal jsem druhou věž a udělal jsem jí stejnou jak je ta první. Teďka už je to robustnější. U první věže jsem udělal nějaký ten interiér, ale zatím to ještě není moc propracované.

Přemýšlím, jestli do té dlouhé černé zdi (obrázek 4)  jestli tam mám vrazit třeba kovárnu, nebo tak něco, ale nevím, jestli to nebude vadit, protože blízko je vstupní brána.