Upravená 6057

Založil Marťan, 19.02.2007, 16:24:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Marťan

Nějak se mi ta lodička zalíbila, a tak jsem se jí rozhodl dát dohromady. Ale nemám ještě vyřešený stěžen, tak zatím fotečky bez stěžně....

Trup jsem nechal skoro stejný jak originál, trochu jsem upravil palubu, protože ten modrý "castle turret" se mi tam nějak nelíbil...  :-\

Marťan

#1
Tak jsem k ní vymyslel plachtu a nějak jsem to tam přišpendlil, ale nevím, jestli to z toho papíru k tomu sedí...ale z čeho pak jinýho to udělat že?  :-\
Ještě tam musím natáhnout lana a bude to....

linhi

Je to super!!!! Ta plachta vypadá moc dobře - finální verze?

Marťan

Citace od: linhi kdy 01.03.2007, 23:04:07
Je to super!!!! Ta plachta vypadá moc dobře - finální verze?

No nevím, asi ještě ne, možná že tu plachtu udělám z nějakých plate....   :-\

MwK

Na mna až trošku moc tmavé...Pridal by som kúsok hnedej (klasickej lodnej ;)) a bolo by tov pohode! :)
Ale inak je to super! A aj ja sa prihováram na plachtu z látky... >:D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Dejv

Plachta se ti povedla, ale tím, že je stěžeň posunutý dopředu mi přijde, že to má jaksi "holej zadek" . Nebo tam ještě něco bude?

Marťan

Citace od: MwK kdy 02.03.2007, 10:01:06
Na mna až trošku moc tmavé...Pridal by som kúsok hnedej (klasickej lodnej ;)) a bolo by tov pohode! :)
Ale inak je to super! A aj ja sa prihováram na plachtu z látky... >:D


No hnědou doma nemám vůbec, spíše něco modrého....
A ta plachta, nevím, jak to udělat z te látky, kreslit se mi to na to nechce, to by asi vypadalo blbě, chtělo by to udělat nějaký potisk na tkaninu, ale nevím, jak se to dělá....  :-\

Marťan

Citace od: sparkz kdy 02.03.2007, 10:40:37
Plachta se ti povedla, ale tím, že je stěžeň posunutý dopředu mi přijde, že to má jaksi "holej zadek" . Nebo tam ještě něco bude?

Taky se mi to tak zdá, přemýšlel jsem, jeslti nedat ten stěžeň doprostřed lodě, pak by to možná otázku "holého zadku"  vyřešilo  ;D

Aki

#8
Ty já ti dám taky jednu malou inspiraci.
Co se odprostit od té čvercové plachty a nevložit tam velkou trojúhelníkovou plachtu. Tak by ta loďka dostala trochu "jižnější" a taky dynamištější vzhled, ale myslím, že by jí to slušelo víc.

Jo a mimochodem proč nepoužít nějakou bíločervenou plachtu z Barakudy?

Dejv

Citace od: Marťan kdy 02.03.2007, 12:14:43
Citace od: sparkz kdy 02.03.2007, 10:40:37
Plachta se ti povedla, ale tím, že je stěžeň posunutý dopředu mi přijde, že to má jaksi "holej zadek" . Nebo tam ještě něco bude?

Taky se mi to tak zdá, přemýšlel jsem, jeslti nedat ten stěžeň doprostřed lodě, pak by to možná otázku "holého zadku"  vyřešilo  ;D

Přesně tak, lehčí lodě mívají stěžeň uprostřed. Mám takový pocit, že kdyby se do plachty pořádně opřel vítr, tak příď půjde dolů. Nebo plácám kraviny? ;D

Marťan

Citace od: Aki kdy 02.03.2007, 12:50:03

Jo a mimochodem proč nepoužít nějakou bíločervenou plachtu z Barakudy?

Klidně, ale já do pirates nejedu, takže doma žádnou plachtu nemám.

Citace od: sparkz kdy 02.03.2007, 12:51:16

Přesně tak, lehčí lodě mívají stěžeň uprostřed. Mám takový pocit, že kdyby se do plachty pořádně opřel vítr, tak příď půjde dolů. Nebo plácám kraviny? ;D

no asi máš pravdu   ;D


Marťan

Posunul jsem plachtu doprostřed, ale teďka, kdybych ji ještě postříhal podle návodu Akiho, tak by mi z ní asi nic nezbylo, ještě že mám vytisknutou ještě jednu pro případ takovýchto operací....  8)

MwK

Vyzerá to o dost lepšie...! ;)
A hlavne stabilnejšie. ::)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Dejv

Citace od: MwK kdy 02.03.2007, 13:15:16
Vyzerá to o dost lepšie...! ;)
A hlavne stabilnejšie. ::)

Souhlas, teď je to ono. Ještě pár zocelených rytířů na palubu..  ;D

Jožka7

Připojuji se ke chvále, ten stěžeň uprostřed to vyřešil. Pěkná loď! ;)
Non nobis, Domine, non nobis, sed Nomini Tuo da Gloriam.

Aki

Citace od: Marťan kdy 02.03.2007, 13:13:01
Posunul jsem plachtu doprostřed, ale teďka, kdybych ji ještě postříhal podle návodu Akiho, tak by mi z ní asi nic nezbylo, ještě že mám vytisknutou ještě jednu pro případ takovýchto operací....  8)
Taky se mi to nyní líbí mnohem víc.
Tu latinskou plachtu kterouj sem ale navrhoval by jsi z této vystříhnout nemohl. Ta plachta by totiž musela být větší, než ta která by z toho vystříhnout šla.  ;) 8)

PS pořád si myslím, že by byla lepší.  >:D

Dejv

Citace od: Aki kdy 02.03.2007, 14:30:44
Citace od: Marťan kdy 02.03.2007, 13:13:01
Posunul jsem plachtu doprostřed, ale teďka, kdybych ji ještě postříhal podle návodu Akiho, tak by mi z ní asi nic nezbylo, ještě že mám vytisknutou ještě jednu pro případ takovýchto operací....  8)
Taky se mi to nyní líbí mnohem víc.
Tu latinskou plachtu kterouj sem ale navrhoval by jsi z této vystříhnout nemohl. Ta plachta by totiž musela být větší, než ta která by z toho vystříhnout šla.  ;) 8)

PS pořád si myslím, že by byla lepší.  >:D

Tak ať to Marťan zkusí, za zkoušku nic nedá  ;)  Docela by mě zajímalo, jak bude vypadat s trojúhelníkovou plachtou

Marťan

Citace od: sparkz kdy 02.03.2007, 15:46:29

Tak ať to Marťan zkusí, za zkoušku nic nedá  ;)  Docela by mě zajímalo, jak bude vypadat s trojúhelníkovou plachtou

No vyzkouším to a pak sem hodím foto...

Marťan

#18
Na podnět Akiho, jsem udělal na lodi jiný typ plachty. Jelikož se mi zdálo, že jedna plachta uprostřed je málo, tak jsem přidal jedu dozadu a jednu dopředu. Pořád jsem přemýšlel nad tím, jak uchytit šikmé plachty na plate a nakonec jsem přišel na tento způsob. Myslím, že by to tak mohlo být.

Problém bude asi v tom, že i uprostřed by měla být trojúhelníková plachta, ale neměl jsem vytisknutý tak velký Royal symbol, zatím jsem to ale neměl z čeho udělat, tak jsem tam nechal tu starou čvercovou plachtu.

Poslední dvě fotky zachycují provedení plachet....

Shi-So

Prvni verze byla takova nic moc ,ale tohle uz je o rad lepsi 8)
Takhle to konecne vypada jako lod ,libi se mi to :D

Aki

Vypadá to líp to ano, ale! Bez figů. Jak je tam dáš, už to bude vypadat divně.
Pro ty bych doporučil spíše jednu jedinou plachtu (a jeden stěžen), ale podstatně větší.  >:D

Marťan

Citace od: Aki kdy 05.03.2007, 09:05:12
Vypadá to líp to ano, ale! Bez figů. Jak je tam dáš, už to bude vypadat divně.
Pro ty bych doporučil spíše jednu jedinou plachtu (a jeden stěžen), ale podstatně větší.  >:D

No, taky jsem to zjistil jak jsem se na to díval....  ;D ti rytíři tam musí stát vedle sebe a to ještě skoro beze zbraní, jinak by se tam už nevešli.... Pokud by tam měli být s plnou výbavou, tak by se tam vešli asi jenom dva...  :-[

Aki

No právě!  >:D

Pro představu o velikosti plachty:

To je model Kolumbovy Niny. Pro tvojí loďka by měla mít jednu plachtu stejně velkou jako je hlavní plachta na této lodi.
Plachtu bych ale udělal látkovou jednobarevnou (někde na fóru tu byl prima návod jak je udělat) a royal erb bych umístil podobně jako je umístěný ten kříž na Nině.
Pokud by jsi tam chtěl mít ještě jeden stěžen, tak bych zvolil až ten malý na zádi. Mimochodem všimni si, jak je tam zajímavě pověšená vlajka.  ;)

Marťan

Citace od: Aki kdy 05.03.2007, 09:21:13
No právě!  >:D

Pro představu o velikosti plachty:
To je model Kolumbovy Niny.

Uff, no včera jsem kutil jak uchytit tu plachtu na plate, ale tady s tímto už bych si asi nevěděl rady....tak dlouhá plate (asi 1x20) snad ani není (a pokud je, tak ji určitě nevlastním  :P )a spojovat dvě dohromady, to už by bylo blbé...

Aki

#24
Citace od: Marťan link=topic=10982.msg58711#msg58711a spojovat dvě dohromady, to už by bylo blbé...
proč podívej se na tu Ninu. To břevno je také dělané ze dvou menších. Udělej to klidně stejně, nebo podobně. (tím stejně myslím třeba obmotání těch dvou platte provázkem), nebo použij něco jiného. Napadá mne třeba břevno z vikingského drakaru, nebo ještě úplně něco úplně jiného.

linhi

Já bych souhlasil s Akim na velikost té lodě je jeden stěžeň akorát,jen ho zvětšit a dát mu jednu velkou trojúhelníkovou plachtu.Takhle je to sice hezké, ale ne pro měřítko minifig.Ani by se na palubě nehnuli.Ale jinak ty plachty sou moc pěkné!

petras81

Hele jestli budes delat jeste nejakou plachtu, tak ji udelej z platna a vystrihni si sablonu pres kterou na to pak muzes striknout barvou co chces... Je to sice trosku narocnejsi, ale bude to nice. Jo a jeste jedna vec... platno poradne naskrob a prezehli... jinak bude plandat... Jestli se ti do toho chce jit a sezenes nekde kus nejakyho hadru vhodneho k tomuto ucelu, tak nebudes zklaman ;)