Novy mozny predplatny servis od Lega

Založil STARHAWK, 07.01.2022, 10:26:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

STARHAWK

Nejak som nezaznamenal diskusiu na tuto temu tuna na foru (mozete ma nasmerovat na vlakno ak som ho prehliadol)

Lego by chcelo spravit mesacne predplatne a ponuka v nom veci ako postovne zdarma, darceky k nakupu, nejake lekcie stavania, skorsi pristup k setom, pristup k nejakym starsim setom atd.

Mne ta anketa nejde otvorit, ani ked menim region a jazyk. Vcera ked tam urcite mala este byt som ju v slovenskej verzii nevidel vobec - takze klasika, nazor slovakov ich nezaujima, sme pre nich podradny narod.

https://www.youtube.com/watch?v=l59ZW6C9HHA

STARHAWK

Moj nazor.

Myslim, ze je to uplna blbost. Lego by chcelo zarabat ako netflix. Lego nie je schopne nic poriadne spravit v oblasti inych sluzieb ako vyroba kociek a aj tam uz maju nedostatky v kvalite.

Doterajsi VIP program, ktory bol zadarmo bol MEH, nic moc, eshopy vam ponukaju 15% zlavu na novinky rovno z ceny a nie ako bonus na DALSI nakup a postovne zdarma nad urcitu hranicu mali tiez - takze vyuzivanie sucasneho VIP programu nebolo nic extra.
A do tohto chcu prist s niecim, co rovnako nic zaujimave neposkytne a este mam za to aj platit ?

Lego ma uz podviedlo raz na ich specialnom programe s Black VIP kartou ktora slubovala hori doli a priniesla velky hnedy exkrement.

Rozoberem niektore akoze vyhody:

1) Workshopy / vyucbove kurzi
- Ako decko som nemal ani net a s legom som sa dokonale vyhral a teraz by chceli od deciek aby im platili za to ze ich budu ucit hrat sa s legom ?
- Ked uz tak vsetko je dostupne zadarmo na YT a v komunitach (okrem fyzickych kruzkov pre male deti co organizuju ne-Lego institucie a spolky)

2) darceky ku kazdemu nakupu
- to uz je teraz opet bez predplatneho - cize co bolo doteraz presunu len k predplatnemu ? Tak to uz clovek nebude nakupovat u lega vobec, lebo darceky bol jeden z dovodou preco tam nakupit, aby sa vykompenzovali tie minimalne zlavy oproti inym predajcom

3) postovne zdarma
- je uz teraz, ked uz objednavam, tak jedine v minimalnej hodnote na postovne zdarma inak sa tam neoplati ani nakupovat

4) vratenie pouzitych kociek pre zlavu a VIP body
- to je taka <skarede slovo>-ovina  to ktory idiot s niecim takym prisiel ? Ak mam kiloware, tak ho predam. Neexistuje nieco take ako pouzite kocky na vyhodenie. Ci to je ten ich novy material z ktoreho bude po 2-3r pouzivania odpad ?
- z tohto bodu je vidno ze vobec nerozumeju svojej komunite

5) pristup k limitovanim ediciam
- no pekne, este viac robte exclusivitu, mozu ist nabuduce s moralizovanim niekam inam
- vraj nedali do UCS gunshipu draheho minifiga lebo nie kazdy by si to mohol dovolit ale nemaju problem pytat potom od deciek mesacne z ich vreckoveho aby si mihli kupit nejaku exclusivnu figurku v polybagu, ktory by sa potom na sekundarnom trhu predaval za min 30e lebo exclusivka

6) skorsi pristup/nakup noviniek
- to je snad teraz zadarmo cez VIP clenstvo ? Ci pani z marketingu chcu spoplatnit dalsiu sluzbu zadarmo ? Pokrokove. Ci bude kasta Predplatitelov, potom VIP a potom bezny zakaznik a kazdy to bude moct kupit v inom datume ?
- inak je minimum setov kde si poviem ze to chcem mat hned uz aj co to bude niekde dostupne, takze mne to chybat nebude - oni chcu moje prachy viac ako ja ich sety

7) moznost kupy starsich setov
- toto je velka neznama, podla M&R to napr mozu byt sety co im ostali na sklade. Maju vobec taketo sklady ? Ved naco by na nieco dali retired, ked toho maju plne sklady ?
- moze to byt zaujimava moznost, ale nebudem platit 60e rocne za to aby som mozno mal teoreticku moznost si kupit nejaky starsi set, co som zmeskal ak to nebude naozaj dokonaly system moznosti reprintu cohokolvek co dosiahne nejaky level predobjednavok/doobjednavok -> toto by ale sialene zamiesalo karty pre-predajcom a sekundarnemu trhu a legu ako investicii :) ak by bola moznost kupit akykolvek stary set ak by sa naslo urcite mnozstvo ludi na jeho kupu



Celkovo ide lego pre mna dolu vodou kazdym rokom. Miesto toho aby sa sustredili na kvalitnu ponuku setov, vymyslaju taketo blbosti. Miesto skvalitnovania VIP programu ho idu spoplatnit :)

Strider

Tenhle týpek to komentuje:
https://m.youtube.com/watch?v=l59ZW6C9HHA
Shrnuje to skeptickým, že to co teď všichni dostáváme jako VIPové zdarma, budeme dostávat za 5$ měsíčně.

STARHAWK

Citace od: Strider kdy 07.01.2022, 12:04:01
Tenhle týpek to komentuje:
https://m.youtube.com/watch?v=l59ZW6C9HHA
Shrnuje to skeptickým, že to co teď všichni dostáváme jako VIPové zdarma, budeme dostávat za 5$ měsíčně.

to je to iste video co som dal v uvode od M&R :)

Strider

Opakování je matka moudrosti.  ;)

yoshimaka

Už začínám chápat lidí, co se na Lego dívají jako na hračku pro snoby.
Lust och fägring stor

Villa Legina

Citace od: yoshimaka kdy 07.01.2022, 22:38:56
Už začínám chápat lidí, co se na Lego dívají jako na hračku pro snoby.
Skor zacinam chapat ludi co lego vnimaju ako hracku pre blbcov.

mesje

Citace od: STARHAWK kdy 07.01.2022, 10:53:26
Moj nazor.

Myslim, ze je to uplna blbost. Lego by chcelo zarabat ako netflix. Lego nie je schopne nic poriadne spravit v oblasti inych sluzieb ako vyroba kociek a aj tam uz maju nedostatky v kvalite.

Doterajsi VIP program, ktory bol zadarmo bol MEH, nic moc, eshopy vam ponukaju 15% zlavu na novinky rovno z ceny a nie ako bonus na DALSI nakup a postovne zdarma nad urcitu hranicu mali tiez - takze vyuzivanie sucasneho VIP programu nebolo nic extra.
A do tohto chcu prist s niecim, co rovnako nic zaujimave neposkytne a este mam za to aj platit ?

Lego ma uz podviedlo raz na ich specialnom programe s Black VIP kartou ktora slubovala hori doli a priniesla velky hnedy exkrement.

Rozoberem niektore akoze vyhody:

1) Workshopy / vyucbove kurzi
- Ako decko som nemal ani net a s legom som sa dokonale vyhral a teraz by chceli od deciek aby im platili za to ze ich budu ucit hrat sa s legom ?
- Ked uz tak vsetko je dostupne zadarmo na YT a v komunitach (okrem fyzickych kruzkov pre male deti co organizuju ne-Lego institucie a spolky)

2) darceky ku kazdemu nakupu
- to uz je teraz opet bez predplatneho - cize co bolo doteraz presunu len k predplatnemu ? Tak to uz clovek nebude nakupovat u lega vobec, lebo darceky bol jeden z dovodou preco tam nakupit, aby sa vykompenzovali tie minimalne zlavy oproti inym predajcom

3) postovne zdarma
- je uz teraz, ked uz objednavam, tak jedine v minimalnej hodnote na postovne zdarma inak sa tam neoplati ani nakupovat

4) vratenie pouzitych kociek pre zlavu a VIP body
- to je taka <skarede slovo>-ovina  to ktory idiot s niecim takym prisiel ? Ak mam kiloware, tak ho predam. Neexistuje nieco take ako pouzite kocky na vyhodenie. Ci to je ten ich novy material z ktoreho bude po 2-3r pouzivania odpad ?
- z tohto bodu je vidno ze vobec nerozumeju svojej komunite

5) pristup k limitovanim ediciam
- no pekne, este viac robte exclusivitu, mozu ist nabuduce s moralizovanim niekam inam
- vraj nedali do UCS gunshipu draheho minifiga lebo nie kazdy by si to mohol dovolit ale nemaju problem pytat potom od deciek mesacne z ich vreckoveho aby si mihli kupit nejaku exclusivnu figurku v polybagu, ktory by sa potom na sekundarnom trhu predaval za min 30e lebo exclusivka

6) skorsi pristup/nakup noviniek
- to je snad teraz zadarmo cez VIP clenstvo ? Ci pani z marketingu chcu spoplatnit dalsiu sluzbu zadarmo ? Pokrokove. Ci bude kasta Predplatitelov, potom VIP a potom bezny zakaznik a kazdy to bude moct kupit v inom datume ?
- inak je minimum setov kde si poviem ze to chcem mat hned uz aj co to bude niekde dostupne, takze mne to chybat nebude - oni chcu moje prachy viac ako ja ich sety

7) moznost kupy starsich setov
- toto je velka neznama, podla M&R to napr mozu byt sety co im ostali na sklade. Maju vobec taketo sklady ? Ved naco by na nieco dali retired, ked toho maju plne sklady ?
- moze to byt zaujimava moznost, ale nebudem platit 60e rocne za to aby som mozno mal teoreticku moznost si kupit nejaky starsi set, co som zmeskal ak to nebude naozaj dokonaly system moznosti reprintu cohokolvek co dosiahne nejaky level predobjednavok/doobjednavok -> toto by ale sialene zamiesalo karty pre-predajcom a sekundarnemu trhu a legu ako investicii :) ak by bola moznost kupit akykolvek stary set ak by sa naslo urcite mnozstvo ludi na jeho kupu

Celkovo ide lego pre mna dolu vodou kazdym rokom. Miesto toho aby sa sustredili na kvalitnu ponuku setov, vymyslaju taketo blbosti. Miesto skvalitnovania VIP programu ho idu spoplatnit :)

uplny suhlas.
TLG je uplne neschopne rozchodit poriadne vlastny eshop, kupujem tam ovela menej veci z roka na rok, este mi aj ukradli zostavajuce body, a taketo napady nedokazu urobit tak, aby boli zaujimave a vyhodne...
dopadne to fakt jak s tou black vip kartou, to bol absolutny vysmech a hanba, absolutne nic by sa im nestalo, keby k tomu dali aspon 2 zaujimave bonus sety, ktore davaju beznym ludom pred vianocami...
tu ponuku starych setov si neviem predstavit, ako by to mohli urobit. stare sety koncia pre to, lebo maju velku produkciu a nemozu kumulovat donekonecna dalsie a dalsie sety- niektore pridu, niektore odidu. navyse tu by sa jednalo o absolutne nepredpokladatelny objem reedicie urciteho setu, kedy by nevedeli, ci ho maju dorobit 1000 alebo 100 000, takze by to bolo ovela horsie, ako predlzit zivotnost niektoreho zaujimaveho setu - po tych fiaskach s bricklink crowdfundingovymi setmi a rychlym vypredajom zaujimavych bonusov by to skoncilo skor hnevom fanusikov, kedy by nezvladli pokryt dopyt predplatitelov - a to by bola extra pruser, ak by neuspokojili vsetkych predplatitelov, ktori si platia mesacny program a nedostali by sa k zaujimavym setom... a priekupnictvo by to nevyriesilo, len by ho zmenilo - priekupnici by skupovali maximum znovu-vydanych setov a okamzite - bez skladovania - by to predavali dalej. a uplne pokryt dopyt by sa TLG nepodarilo, to by museli produkovat pocty podobne beznej produkcii, a to uz sme pri normalnych reediciach typu Saturn... a na to nemaju kapacity. viac sa im oplati zamerat sa na 1-2 superziadane sety a normalne ich vratit do obehu... takze realne ten pristup k starym setom bude vyzerat tak, ze sa im objavia nejake skladove zasoby ako pred rokom UCS snowspeeder a ponuknu ich predplatitelom - ale v praxi skor pojde o rozne polybagy, ulice, zelen, alebo zabudnute solo kusy, co im niekto vrati...

Kubos.cz

Čína vyrábí vyřazené Lego modely, možná Lego chce nějaké procento toho trhu, ale realističtěji to bude něco jako hasbro labs nebo jak se to jmenuje. Vezmou třeba 3 staré sety, udělají hlasování nebo pre-order a pak ten set bude nějakou dobu k dispozici.
Jinak dneska má člověk tolik subů, že Lego asi počítá stím, že 5 usd měsíčně jim dáš a zapomeneš nato (a za odměnu dostaneš to co bylo ve VIP zadarmo) :P ...nebo rozdělí VIP a VIP premium, možností je spousta. Pamatujete tu star wars black VIP či co?  ;D

STARHAWK

Citace od: Kubos.cz kdy 09.01.2022, 21:24:33
Čína vyrábí vyřazené Lego modely, možná Lego chce nějaké procento toho trhu, ale realističtěji to bude něco jako hasbro labs nebo jak se to jmenuje. Vezmou třeba 3 staré sety, udělají hlasování nebo pre-order a pak ten set bude nějakou dobu k dispozici.

Ak by to bolo ako HasLab, tak za rok dva ti ponuknu Sucasnu Baracudu v novom baleni mozno a budu pytat 400e rovno z fleku a ak sa jej objedna 50K tak k tomu ako stretch goal dostanes plagatik :D

Citace od: Kubos.cz kdy 09.01.2022, 21:24:33
Jinak dneska má člověk tolik subů, že Lego asi počítá stím, že 5 usd měsíčně jim dáš a zapomeneš nato (a za odměnu dostaneš to co bylo ve VIP zadarmo) :P ...nebo rozdělí VIP a VIP premium, možností je spousta.

Amici si na to uz zacinaju davat pozor a zacinaju pouzivat nejake virtualne kreditky alebo nejake 10e kreditkove kupony ci co to maju a ze si to s tym objedna a moze na to zabudnut, lebo mu viac z takej kreditky/kuponu ako tych 10 usd nevycucaju :)


Citace od: Kubos.cz kdy 09.01.2022, 21:24:33
Pamatujete tu star wars black VIP či co?  ;D

Mam ju a bol to velky podvod - chvilu som hladal slusne slovo ako to pomenovat
Ale naucil som sa ze nemam doverovat ziadnim lego slubom - stalo ma to 150 eur