(Vlastní) Frappéčkovač

Založil Shmade, 13.07.2010, 12:51:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Shmade

Teplé dny se střídají ještě s teplejšími a není nic osvěžující víc než frappé. :)

Kamarád si přivezl z řecka mixérek na jeho přípravu a mě netrvalo moc dlouho a udělal jsem si ho z Lega. Už asi měsíc si s ním frappé připravuju, ale v podstatě to bylo jen ve stádiu motor přidělaný na battery box pomocí jedné plate. Dnes jsem se pokusil tomu dát aspoň nějaký trochu lepší vzhled abych neprezentoval jen prototyp, no moc jsem tomu nepomohl. :) Ale tady nejde ani tak o vzhled, ale o funkčnost - ta je výborná. Když jsem přemýšlel co použít na konec mixérku používal jsem nejdříve Technic Wedge Belt Wheel - , ale nakonec se pro tvorbu pěkné pěny osvědčilo lépe 24z ozubené kolečko.

Kdyby si chtěl někdo frappé připravit také a nevěděl jak na to, tak já to dělém následovně:

ingredience:

káva - v podstatě stačí jakákoliv rozpustná, pro jemnější pěnu je lepší s jemnějším zrnem, aktuálně používám jacobs velvet, díky dobrému poměru cena/výkon
voda
mléko
led/ledová tříšť
cukr
brčko

postup (3 dcl nápoje)
2 lžičky kávy
2 lžičky cukru
1 dcl studené vody
směs napěnit mixérkem tak aby pěna byla +- 3 cm pod okraj sklenice
přidat led/ledovou tříšť
dolít mlékem
pít brčkem

Přeji pěkné osvěžení. :)

FilipS

Jednoduchý, ale geniální nápad!  :D Super.

Rhox

Hodně originální výtvor, to musím vyzkoušet...

Luky1987

Vidět to někde jinde, než zde, ani bych možná nepoznal, že je to z Lega, vypadá to hodně reálně.
Prostě Lego v praxi.

eNTy

Super, večer Tobimu našlehám studený mlíčko. Výhodou jednoznačně bude, že si bude moct šlehač "customizovat"  ;D

Woyta

Mylim, ze lepe by fungoval knob wheel a starej malej batery box na 9v baterii by take slouzil lepe. Tohle je moc velke.
A jestli se nepletu tak frape by se melo delat v shakeru.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Mareken

Citace od: Woyta kdy 13.07.2010, 18:28:52
Mylim, ze lepe by fungoval knob wheel

Nebo malá vrtulka ;D . Jinak pěkný. Sice úplně jednoduchý, ale v tom je ta síla. Já to radši zkoušet nebudu, když si vzpomenu, jakym bordelem jsem projížděl na TT :), 24z to odnesly asi nejhůř.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

grohl

Hezké, trochu mi to připomíná, když jsem narchlo dělal přítelkyni ponorný šlehač. Inu LEGO není jen na hraní.

Shmade

Díky za reakce, co by bylo nejvhodnější na konec mixérku je na debatu...  Vrtulka by dělala vír, stejně jako knob wheel, který by měl oproti ozubenému kolečku taky tendenci směsí točit, což neni účel.  Tady je účel vhánět vzduch, což to uzubené kolečko plní dobře, ta kladka jak jsem tam měl původně byla ideální, ale pro větší účinnost to chtělo větší otáčky a já tam nechtěl zbytečně dávat nějaké převody.
Originál frapéčkovač má na konci taky jen zohýbané kolečko...   Kdybych chtěl dělat mixér, tak by byla ideál vrtulka, což neni problém prohodit, ale zas na mixování mám doma normální tyčový mixér...


Plutoone

Jako malej jsem si takhle mýchal nesquika ;D

Věšák

Tak tohle je vážně super výtvor...určitě najde mnohé využití :)
Co si pamatuju, tak sem jako malej měl od nějakýho kakaa taky takovýhle(samozřejmě nelego) míchátko - ne na frapé ale na kakao :)

winring

Citace od: Věšák kdy 11.08.2010, 16:02:46
Co si pamatuju, tak sem jako malej měl od nějakýho kakaa taky takovýhle(samozřejmě nelego) míchátko - ne na frapé ale na kakao :)

JJ také jsem ho měl. Nejprve jsem myslel, že bylo u Nesquicka. Pak jsem si ale vzpomněl, že to bylo Colacao:

Woyta

Nesquick ho mel taky.
Nakonec to skoncilo jako pohon nejake lodi.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Kiko97

Vyskúšal som to ale nešiel mi ten starý BB, tak som použil nový. Dizajn nič moc ale zato osvieženie výborné.  ;)

Woyta

Skoda, ze nemam komplet starej 9v BB. bylo by to pekne cable free reseni.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich