8865 - Test Car

Založil otaznik, 10.02.2007, 17:41:20

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Test Car - tak nad tímto autem jsem opravdu téměř slintal od té doby, co jsem ho uviděl v katalogu, tehdy mi bylo 12 let. V té době moji rodiče neměli prostředky na to, aby mi takové drahé LEGO koupili, navíc by ho ještě museli sehnat, což byl možná těžší úkol, než na něj vydělat.
Dokonce jsem ho viděl asi rok po jeho uvedení na vlastní oči. To jsme byli ve Vídni a já němě prostál asi hodinu v obchodním domě v sekci, kde měli LEGO. A postavený Test Car tam byl vystavený, pěkně v úrovni dětských očí.

Pak uplynul nějaký čas, já všechno LEGO prodal, zase uplynul nějaký čas a já LEGO začal opět kupovat.

Od té doby jsem si začal plnit mé dětské legové sny. A Test Car je ten poslední (ne že bych už žádné LEGO nekupoval, ale sety, které jsem chtěl mít jako dítě, už mám, teď si musím splnit všechny dospělé LEGO sny, což bude podstatně náročnější  ;D).

Trvalo mi zhruba rok, než jsem ho sehnal ve slušném stavu, za slušnou cenu. Zásilka mi dorazila někdy v listopadu 2006. Hned jsem zkontroloval kompletnost a stav dílů, všechny, které se mi jen trochu nezdály, okamžitě letěly na hromádku, kterou čas od času nosím svému kamarádovi, kterému se tyto díly ještě hodí.

Následovalo asi 14 dní shánění tří chybějících dílů. Pak dlouhá pauza, z části zapříčiněná 1.KTT, zčásti tím, že jsem se nemohl dokopat k umytí dílů, myji všechny díly ručně, takže to nějakou dobu trvá.

Konečně včera jsem všech 892 dílů asi za tři a půl hodiny umyl a nechal je sušit.

otaznik

#1
Dnes už byly díly suché, pustil jsem se tedy do stavby.

Auto rychle rostlo před očima, instrukce byly jasné a bezproblémové. Občas sice nutily stavějícího díly trochu ohnout, ale dalo se to zkousnout. Auto bylo postavené za zhruba 4 hodiny pohodového stavění.

Několik fotek, jak auto vznikalo a jak se zmenšovala hromádka dílů.  ;)

otaznik

Postavené auto vypadá stejně skvěle, jako jsem si ho pamatoval. Srdce každého "klasik Technic" maniaka musí zaplesat.

Bohužel, stejně jako další velké modely staré Technic éry, převody nejsou úplně domyšlené. Např. diferenciál přenáší svou sílu na poměrně malé ozubené kolo a je to dost znát. Převodovka trpí tím, že je vytvořena z ozubených kol, ne za pomoci dílů, kterými jsou vybaveny dnešní LEGO převodovky. To je ale spíše roztomilé, protože občas rychlost nejde zařadit jako u skutečného auta  :D. Pěkným doplňkem jsou sklápěcí světla a posunovací sedačky, oboje funguje výborně.

Jsem samozřejmě z auta nadšený, i přes těch pár chyb je to vynikající model a hlavně jeden z mých snů.  ;)

Více napoví fotky.

Shi-So

Gratuluji a tise zavidim :D
Tomu rikam prijemne stravena sobota.
Me zase ceka splneny detsky sen na zitra v podobe staveni 5580 ;)

JardaL

S tim dětským snem souhlasim a tichým dojemným stáním u vitrýny obchodu taky. U mě osobně to bylo tuším v DTM, nebo jak se to jmenovalo, kousek naproti od restaurace u Rozvařilů. Bylo to jediný místo na konci 80. let, kde jsem se naplno s legem setkal. Kromě toho tam samozřejmě měli stálý přísun mašinek TT a HO, ¨ne jako v ostatních modelářstvích jen 1x měsíčně kolem 20., kdy za dva dni už regály opět zely dojemnou prázdnotou.

Hergot, jak se to jmenovalo. DTM dům techniky mládeže nebo jinak?? Kdo si vzpomene?
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

peter

Citace od: JardaL kdy 10.02.2007, 21:09:59
S tim dětským snem souhlasim a tichým dojemným stáním u vitrýny obchodu taky. U mě osobně to bylo tuším v DTM, nebo jak se to jmenovalo, kousek naproti od restaurace u Rozvařilů. Bylo to jediný místo na konci 80. let, kde jsem se naplno s legem setkal. Kromě toho tam samozřejmě měli stálý přísun mašinek TT a HO, ¨ne jako v ostatních modelářstvích jen 1x měsíčně kolem 20., kdy za dva dni už regály opět zely dojemnou prázdnotou.

Hergot, jak se to jmenovalo. DTM dům techniky mládeže nebo jinak?? Kdo si vzpomene?


Ano bylo to DTM (Dům techniků a mládeže), ale nestál blízko u Rozvařilů, ale blízko dnešního Tesca - dříve OD Máj na Národní třídě. Dnes je v něm prodejna spotřební a elektroniky a domácích spotřebičů.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

TomG

Ano, tenhle setik je na mem Wanted listu :)
Only the best can survive.

drSEBY

Citace od: otaznik kdy 10.02.2007, 17:45:23
Dnes už byly díly suché, pustil jsem se tedy do stavby.

Auto rychle rostlo před očima, instrukce byly jasné a bezproblémové. Občas sice nutily stavějícího díly trochu ohnout, ale dalo se to zkousnout. Auto bylo postavené za zhruba 4 hodiny pohodového stavění.

Několik fotek, jak auto vznikalo a jak se zmenšovala hromádka dílů.  ;)

Toto auticko jsem také vídával v katalogu - tuším že rok 1991 - samozřejmě se mi líbilo a líbí ale protože Technic nesbírám, tak nezávidím a naopak Ti to přeji. Jsem rád když si člověk splní nejen dětský sen. U mne se tak stalo postavením 6085  :P ;)

grohl

Jo skoro jsem ho už na Ebayi měl, ale pak někdo přihodil víc, než zdrávo. Tiše závidím a gratuluji.

Pepan

Jáj  :) To je vážně pěkné autíčko, starý dobrý studový Technic  :)

Colonel32

Citace od: grohl kdy 11.02.2007, 02:04:43
Jo skoro jsem ho už na Ebayi měl, ale pak někdo přihodil víc, než zdrávo. Tiše závidím a gratuluji.

tys nebidoval jako posledni?

MildaPajda

Citace od: grohl kdy 11.02.2007, 02:04:43
Jo skoro jsem ho už na Ebayi měl, ale pak někdo přihodil víc, než zdrávo. Tiše závidím a gratuluji.

a co zkusit BL?

New jsou tam za 280$, ale jete jsou "jen" za 88+ ... coz si myslim je velice slusna cena!  >:D
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

grohl

na ebayi šel kolem 60E....já těmhle starým věcem moc nevěřím, radši připlatím za nový, pokud to jde,ale tohle jsem zkusil vydražit z nostalgie. Stejně ať je mi jedenáct nebo 26 je pořád stejně ošklivý,ale ty funkce ::) a to byl důvod, proč jsem ho chtěl i tehdy. Kvůli vzhledu jsem zase miloval 5590 http://peeron.com/inv/sets/5590-1

Ondra

Citace od: grohl kdy 15.02.2007, 19:56:27
na ebayi šel kolem 60E....já těmhle starým věcem moc nevěřím, radši připlatím za nový, pokud to jde,ale tohle jsem zkusil vydražit z nostalgie. Stejně ať je mi jedenáct nebo 26 je pořád stejně ošklivý,ale ty funkce ::) a to byl důvod, proč jsem ho chtěl i tehdy. Kvůli vzhledu jsem zase miloval 5590 http://peeron.com/inv/sets/5590-1
Model team a technic není to samý!Někde tady padlo:Technic na funkce,model team na potěchu oka.

grohl

to já jezusmarjá nikdy netvrdil, tak tupej zas nejsem....jen jsem si povzdechl nad oblíbenci z mého mládí bez rozdílu  lego sekce....dyť je to všechno lego a rasismus neuznávam ani mezi kostičkama ;)

JardaL

Tuším, že jsem ten set viděl opět v Mělníce, kde mají momentálně do konce února jako každoročně 30% slevu. A tipuji, že ten set tam nový kompletní se lechce vyšuslou krabicí stojí do 2400?-- Nechytejte mě za slovo, prosím. Tak to je lepší než BL nebo Ebay, ne?
Teoreticky to mohu koupit a přivézt zítra do Svitav. Pokud tam přijedu. :_))))))
Pokud někdo má zájem, prostřednictvím SZ s uvedení tf. a max ceny.
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

grohl


myth

V tej galérii je aj plno iných fajnových vecí - napríklad spotrebné predmety. Chlapík sa s tým pekne vyhral.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Anatyt

Perfektne... Skoda, ze tam nema zmensene 8880. :)

betakaroten

Citace od: grohl kdy 15.03.2007, 22:34:14
viděli jste někdo tohle?
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2375433
To jsou úžasné fotky! Na první pohled jsem myslel, že to jsou rendery ;D
(detaily - stopy plnicích otvorů na studech, čísla moldů -> skutečnost, žádný render)

Ondra

#20
Našel jsem reklamu na mladšího brášku 8880 aneb nejenom kvalita lega byla kdysi lepší.http://www.youtube.com/watch?v=opayzmleFN4 no řekněte ,že se nejde o to nepodělit?

Robbed

Citace od: Anatyt kdy 16.03.2007, 01:57:07
Perfektne... Skoda, ze tam nema zmensene 8880. :)

Přibyly tam další kousky včetně 8880 ;)







http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=240144