(vlastné) Halíčsky zámok

Založil Michal Budinský, 11.01.2015, 13:00:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Michal Budinský

Ahojte :)

Po dlhej dobe a meškanim ,dalšie velké dielo .Teda na moje pomery ;)
Halíčsky zámok je zatiaľ moja najväčšia stavba..Celá stavba sa odpichla od možnosti ako spraviť strechu ,tak aby dokázala zakryť pôdorys.Viacerý sme sa zhodli,že postavím verziu pred poslednou rekonštukciou.Prvé velké zhromažďovanie materiálu začalo už v novembri 2013  i stavba začla rásť od strechy nadol.Celý projekt sa podaril spraviť včas a popritom som prekonal svoj osobný rekord v dĺžke stavania, 15 hodín  :)  Dielo je modulárne ,terén je rozdelený do 20 sekcií 32x32.Naňom sú postavené múry s vežami tvoriacich 5 blokov . Strechy pozostávajú z 6 hlavných blokov.Celá stavba ,mimo stromov ,sa dá zostaviť za 20 minút.

Vonkajší pôdorys : 102 cm x 128 cm
Maximálne rozmery budovy : šírka 73 cm  , dľžka 105 cm  , výška 39 cm
Hmotnosť: cca 15 kg
Počet dielov : cca 30 000

Kuba

Máš to krásne, Zámek má zajimavý půdorys, tak jsi střechu vymyslel dobře. Osobně bych to oživil minifigurkama, ale to už je detajl.

Mr. Cube

Krása, obzvlášť se mi líbí ty střechy!

davroman

Nádhera, líbí se mi zpracování střechy a bání  ... palec nahoru
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Izmael10

Fakt parádna stavba, len by som ešte doplnil fotky predlohy.  :)

milanv

Tak tohle se mi líbí - zase trochu jiný styl stavění, obzvlášť těch střech. Nedá mi to, abych nedodal "a když je to už od někoho hotové, tak to vypadá tak jednoduše, že?" :)  Fakt dobré. Na výstavu bych to ještě oživil nějakýma scénkama, jak psal Jukuruku-Kuba.
Pán na Žlutém hradě

Michal Budinský

Citace od: Izmael10 kdy 13.01.2015, 01:43:43
Fakt parádna stavba, len by som ešte doplnil fotky predlohy.  :)

Fotka predlohy z ktorej som vychádzal ,pokiaľ ide farabnú variantu .Ošarpanosť som ignoroval.
Zámok je už po debrickacii . Na minifigov už neostával čas ,pred výstavami  ;)