(vlastní - zakázka) Prašná brána

Založil matka, 30.03.2017, 11:00:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

matka

Prašná brána + část Obecního domu s můstkem

Po mohutném finiši na společných projektech a svém pohádkovém projektíku jsem konečně dotáhla i zakázku. Poslední dobou mi dělalo krapet problém se přeorientovat z micra  zase zpátky  :)
Více fotek na odkazu níže.

PS: poslední fotka je důkaz, že ač to nikdy nikdo neuvidí, neflákám se, a je vevnitř vypracovaná i křížová klenba
Paní na Žlutém hradě

šipka

Důstojné a majestátní. Jako vždy  ;) moc líbí !

Igorus

Prostě nádhera! Fakt obrovský respekt k tvojí stavitelské univerzálnosti (se stabilní kvalitou)!

Robkteryten

Tak to je paráda. Já myslím, že k té klenbě se jentak někdo nedostane. Než si lidi prohlédnou tu hromadu detailů okolo bude večer.

Jonas

Je to úžasné.
Prošel jsem teď celou tvoji galerii a je neuvěřitelné, kolik projektů, různých námětů a typů staveb jsi za krátký čas zvládla. Máš můj velký obdiv.
Jonas - Můj Brickshelf

milanv

#5
Ufff!

Tak dlouho jsi mě napínala - pořád jen pár slov tu, pár slov onde jak ti to jde, ale jinak jsem nevěděl jak to dopadne a mohl jsem jen držet palce. A teď koukám a užívám si a gratuluju k nádherně povedené stavbě!

Obecní dům se mi potvrdilo, co jsem si už léta myslel: že je jako stvořený na model z LEGO barev. I z toho maličkého kousku je to hned každému Pražákovi jasné, tak je to typické. Můstek má zvláštní střechu, v reálu ji má plochou za atikou (posílal jsem ti kdysi fotky), ale to se vsadím, že nikdo kromě fotografů Prahy neví, takže to tolik nevadí. No a potom už je na řadě konečně věž: strašně jsem se bál, jak dopadne barevná kombinace na zdi, ale ona vypadá přirozeně a přitom zároveň dává vyniknout ozdobám. Tak, že i na zmenšeném náhledu fotky je ihned poznat, co je to za věž. Všechno tak nenápadně funguje dobře k sobě, že to vypadá jako by to ani jinak postavit nešlo... :)

Výborně ses s tím popasovala. No a ta klenba je už jen třešnička na dortu. Takový malý důkaz, že pořádný stavitel neodflákne ani průjezd...

Teď už jen držím palce, ať se povede v pořádku převézt a nainstalovat - a pak už bude jen radost sledovat lidi, jak na to koukají!

P.S.: Ten spodní sokl stál za to, sedí tam naprosto přesně.
Pán na Žlutém hradě

pitris47

Tady jsou slova zbytečná. Ale jedním slovem - nádhera.

jojik

Já se neměl teď na to dívat . Vypadla mi čelist a nenaobědvám se.
   Opravdu nádherný a ty vypracovaný detaily.

matka

Pánové, moc děkuju, moc jste mě potěšili. Mám velkou radost, že se práce podařila!

Milane, máš dobrý postřeh. Stříška je modifikovaná, aby byla pevná a dala se den co den pohodlně odendat a nasadit zpět. Pod ní je schovaná powerbanka na osvětlení. Tímto ti, za tuto technickou vymoženost a skvělý nápad, ještě jednou děkuji  :D
Paní na Žlutém hradě

Klaj

Draco dormiens nunquam titiliandus

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

matka

Citace od: Klaj9 kdy 30.03.2017, 15:38:45
Uzasne. Kde to bude k videni ?

Děkuju.
Bude stát v muzeu Lemi na Národní třídě.
Paní na Žlutém hradě

Pool


Bard

Teda, Dito, dlouho jsem tě měl zařazenou jako stavitelku drobných vtipně roztomilých stavbiček, pak jsem si všiml stavby větší. Teď koukám, že se velkých staveb držíš a že je to tvoje parketa. Fakt výborný.

Kuba

Moc se ti to povedlo, všechny ty šedé detajly.... Obdivuji všehcny, kdo se pustíte do origoš staveb.  ;)


peki

Krásný kousek, už chápu tu velikost tvého MD na kolejišti  >:D

Izabella08

Dito, už vše bylo napsané...máš to čím dál více precizněji propracované.
Mám jen otázku...jaké další pamětihodnosti z Phy plánuješ?

HD

#17
Jen potichu, abych nenarušil atmosféru:

Jako živá...

PS: Osobně bych ještě zahladil silnici, třeba i 1×1 kulatými dlaždicemi, ale studovatá je bohužel hned vedle chodníku opravdu vidět.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Vasyk

Jako již poněkolikáté, BRAVO !!! Krásná stavba.

Aki

Mistrovský kousek. Zajímavá velikost, ale i tak bomba. Já už snad nechám to své lego raději ve skříni. :(

Petronel

Opravdu dokonalá precizní práce! Hlavně ty všechny možné detaily na budově jsou skvělé. Hromady technic dílů a dalších využitých originálním způsobem. Skutečně další tvé super "dílko".  ;)

mirek

Neskutečně dokonalé...stále posunuješ laťku výš!

matka

Ještě jednou velké díky! Mám radost, že se líbí.

Izabello, zatím netuším, do čeho se pustím dál, uvidíme.

Martine (HD), nasadils mi brouka do hlavy. Nelíbí se mi do puntíku "zatajlované" plochy, proto jsem chtěla silnici odlišit tím, že přiznám study. Ale kulaté tiles je zajímavé řešení, jen se bojím, jak to bude vypadat celé v LBG. Asi zkusím a uvidím, díky za tip.

Aki, na to nezkoušej ani pomyslet a pusť se do stavění  ;)
Paní na Žlutém hradě

Aki

Citace od: matka kdy 02.04.2017, 22:20:10
Martine (HD), nasadils mi brouka do hlavy. Nelíbí se mi do puntíku "zatajlované" plochy, proto jsem chtěla silnici odlišit tím, že přiznám study. Ale kulaté tiles je zajímavé řešení, jen se bojím, jak to bude vypadat celé v LBG. Asi zkusím a uvidím, díky za tip.
Dříve se průjezdy dláždily dřevěnými špalíky. Co to udělat v round tile, ale ne v LBG, ale RB, případně ještě s nějakou obdobnou (DkR, DkB atd...)? Ale to by asi neodpovídalo dnešku, že?

Igorus

Jen kulaté tiles nebudou dle mého moc pěkné. Ale dám ti tip  ;)

Co to udělat podobně jako to má Šipka v MOCu "Na grachtu" ?



931x1241

Martins

Dito, už to tady pár dní pozoruju, furt koukám na fotky a furt nevím, co mi na tom nesedí. Obávám se, že mi na tom nesedí to, že to je prostě dokonalé! Hodně lidí ti tady píše, že stále zvedáš laťku stále výš a já to musím potvrdit. Nejsem ten typ stavitele, který prohlíží každý detail a přemýšlí, jak je to postavené, ale i já jsem si všiml veliké kreativity v použítí dílků a barev a celkový dojem mě hodně zaujal. Navíc mám rád study, takže střecha i silnice jsou mi sympatické... Dojmu samozřejmě pomáhá i ta impozantnost vlastní věže... Za mě tedy jednička s hvězdičkou!

LukaMull

Pro mě jako pro nováčka jsou tyhle stvaby neuvěřitený, a tohle není vyjímka, je to fakt nádherný  :)

matka

Děkuju za vaše tipy (promyslím to) i za milé komentáře  :)
Paní na Žlutém hradě

kamil