Společný projekt: Fantasy bitva

Založil Hacislav, 01.11.2014, 11:38:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hacislav

Tak tady je první pracovní verze rozložení bitvy:

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Ryxe

Jeden blok terénu mohu nabídnou, dnes na něm pracuju, ale chci se zeptat, musí být čistě terén, nebo na něm smějí být i nějaké menší stavby. Zkusil jsem malý hřbitov, kde Nageasch právě oživuje mrtvolu. Dá se to použít? (Ještě to není hotové)

Hacislav

Citace od: Ryxe kdy 12.04.2015, 19:34:53
Zkusil jsem malý hřbitov, kde Nageasch právě oživuje mrtvolu. Dá se to použít? (Ještě to není hotové)

Rozhodně je to použitelné. Nageasch má právo prvního objevitele.
Takže tento hřbitov je cajk. Žádný další hřbitov do terénu už prosím, ale NE! Bitva se nebude konat na "Nekropoli".
Oživování  a vyzdvihovaní kostlivce z volného trávníku je, ale v pořádku.

Mám jen dvě výhrady. Měl by to být raději kostlivec nebo duch, či jiný nekromantský produkt oživovaný z mrtvoly pohřbené před dávnými časy. 
Branka na hřbitov by neměla být, tak vyšvihlá do výšky.  Aby to nevypadalo, že se svou výškou snaží dohnat Skřetí věž, která by měla být největší výškovou dominantou. Nicméně hřbitůvek je to pěkný.
Zvažuji porůznu ještě pár dalších menších rozvalin. Mimo jiné je v úvaze užití Větrova z Lotra. :-)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Aki

Já myslím že výška branky je v porovnání s výškou věže v pohodě. Tohle zas tak vysoko nejde.

Daniel

Citace od: Hacislav kdy 11.04.2015, 00:19:43
Díky Danieli, že jsi svou skřetí věž poskytl pro účely Fantasy bitvy.
Rádo se stalo :)

Jinak jak jsi psal o baseplate, tak určitě ty 4 (pozice B13, C13, B14, C14), na kterých bude ležet věž, přidám do krabice spolu s věží. Předpokládám, že by měly splňovat podmínky, které tu zazněly: baseplate 32x32, výška terénu po obvodu 2 bricky a 1 plate, vrchní barva převážně v klasické zelené? ;)

Hacislav

Citace od: Daniel kdy 13.04.2015, 10:09:01
Jinak jak jsi psal o baseplate, tak určitě ty 4 (pozice B13, C13, B14, C14), na kterých bude ležet věž, přidám do krabice spolu s věží. Předpokládám, že by měly splňovat podmínky, které tu zazněly: baseplate 32x32, výška terénu po obvodu 2 bricky a 1 plate, vrchní barva převážně v klasické zelené? ;)

Super, tak to je báječné. V tvém případě dokonce ani nemusí být většinově v klasické zelené. Je pravděpodobné, že okolí skřetí věže bude skalnatější. Nechám to čistě na tobě, jak to bude tobě vyhovovat. Důležité je jen, aby zelená byla na styčných plochách s ostatními terény, jak hluboko bude zasahovat do plochy terénu, už je u tebe víceméně jedno.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Citace od: Aki kdy 14.04.2015, 10:48:56
Můj elfský trojoddíl jest také finálně připraven, už jen navážu bavlnku. 

Báječné.  Prosím všechny, aby v rámci finalizace svých armád nezapomínali na výběr a instalaci bavlnky. Barvu nahlaste zde ve vlákně. (U kostlivců bych je asi navazoval za spodní žebra na torzu.)
A fotodokumentace je také velmi důležitá, jak ta prezentační (určena pro potěchu oka nás vše co sledujeme toto vlákno), tak předávací. Pro každou svou jednotku udělejte jednu nebo i více předávacích fotek na kterých bude jasně patrné kolik je na ní vojáků  a jakou mají výbavu.

Bavlnka a předávací fotka jsou velmi důležité k tomu, aby se předešlo nedorozuměním. Chcete přece, aby se všichni vaši vojáci taky v pořádku (výtězně) vrátili domů.

Další věc kterou je potřeba vyřešit je doprava armád/terénů na Lipno. Napište mi SZ jak to máte s dopravou. Jestli vaše věci budou dopraveny přímo na Lipno, nebo je můžete předat mě a já se o dopravu a instalaci na Lipně postarám.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Mr. Cube

Bavlnka: červená (pokud teda není ještě zabraná).

Hardegon

Lodě na chystané vylodění. Může být?

Hacislav

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Citace od: Mr. Cube kdy 15.04.2015, 06:55:37
Bavlnka: červená (pokud teda není ještě zabraná).

Červená je tvoje. On se zatím nikdo moc nenamáhal se o nějakou barvu bavlnky hlásit.  :(
Všechny důležité věci dávám  do druhého příspěvku
Takže tam najdete taky, kdo má jakou barvu.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hardegon

S loděma si ještě zkusim pohrát, ať jsou víc barbarský. Kdyby někomu náhodou přebývaly 2 vikingský štíty na Dish 4x4, poprosil bych o zapůjčení nebo je rovnou koupím  ;)

Aki

Citace od: Hardegon kdy 15.04.2015, 10:52:26
Kdyby někomu náhodou přebývaly 2 vikingský štíty na Dish 4x4, poprosil bych o zapůjčení.
Mohu zapůjčit asi 10 ks.

Hardegon

Citace od: Aki kdy 15.04.2015, 12:50:07
Citace od: Hardegon kdy 15.04.2015, 10:52:26
Kdyby někomu náhodou přebývaly 2 vikingský štíty na Dish 4x4, poprosil bych o zapůjčení.
Mohu zapůjčit asi 10 ks.

Děkuji, už mi psal šipka. Ale ještě jednou děkuji za nabídku  ;)

Hacislav

Tak po dokončení male bitevní inventůry.
Máme krapet v oslabení nemrtvé. (cca o 150 minifigů)
Potřebovali by jsme, aby tomu bylo spíše naopak, aby nemrtvých bylo o 150 - 200 minifigů více než spojenců.
Což není žádná velká tragedie. Ale znamená to že v současné chvíli nemůžeme přibírat žádné větší skupinky na stranu spojenců, aby se nám situace nezhoršovala.

Já chápu, že Živáci (Spojenci) mají asi malinko lepší marketing.
Ale přeci nechcete být na té straně, která prohraje?
Jak hlásá arcinekromant  Nageasch VĚK ŽIVÝCH SKONČIL!
Citace od: Ryxe kdy 24.02.2015, 18:22:43
arcinekromancerem Nageaschem  Jak hlásá "věk živých je u konce" >:D.
A když to říká arcinekromant  Nageasch, tak to přeci musí být pravda!

Navíc nekromantská Hanza vám skýtá řadu sociálních jistot:
* zajištění nesmrtelnosti
* možnost bojovat za naší věc až do rostrhání těla
* pokud jste vyhublí až na kost, je to pro nás jen výhoda

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

bubutymmy

Takže když Hanza preferuje vyhublost, asi cookies nebudou...

Já bych se taky nějak rád přidal, zatím tu teda nebudu nic moc slibovat, než to dám trochu do kupy, deadline vedu v patrnosti. Každopádně dvacet třicet obyč nemrtváků nebude problém a vyberu nějaký mágy pokud možno na stranu mrtvých, někoho snad s efekty. U hodných můžu posílit zejména seveřany/trpaslíky, korunní rytíře, lesníky a xenoidní ženský.

Jo a právě jsem prošel celé vlákno a mám v hlavě maglajz, byla řeč o případných válečných strojích, vozech atp? Přijde mi logické, že by to na kostry mohlo platit.

DarkDrago

Zatím jen nahazuji (jako vždy se zpožděním) fotky armády
Nemrtvou část budu prezentovat někdy později, tento týden budu řešit jejich nákup.
Dračí páni s mocí ohně...

Hacislav

#137
Citace od: DarkDrago kdy 17.04.2015, 23:08:06
Zatím jen nahazuji (jako vždy se zpožděním) fotky armády
Nemrtvou část budu prezentovat někdy později, tento týden budu řešit jejich nákup.

Fajn, můžeš prosím uvést počty jednotlivých jednotek.
K těm Krone rytířům, není možné, aby vlastní/šéf/hlavní boss této jednotky vjel do bitvy s korunou na hlavě.
Král v bitvě bude jen jeden a to Všebor III
Těch kteří se museli vzdát své koruny je víc, mimo jiné například Lorenc zvaný Prohrávač se taky, kdysi honosil korunou.

Nicméně v současné chvíli nejsem schopen tuto rytířskou jednotku zapojit. Máme nadstav spojenců, pro správný poměr by jsme potřebovali o cca 300 nemrtvých více.

Máš tu ještě řadu nezodpovězených otázek.
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=46014.msg216009#msg216009
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Citace od: Hacislav kdy 18.04.2015, 04:00:16
Máme nadstav spojenců, pro správný poměr by jsme potřebovali o cca 300 nemrtvých více.

Potřebovali by jsme ještě další nemrtvé. Zkuste pouvažovat jestli by jste nedali dohromady ještě nějaké.

Prosím skontrolujte si počty svých jednotek zde
Pokud se čísla u Vašich jednotek nějak výrazněji liší, dejte mi prosím vědět. Potřebují mít co nej přesnější počty.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

DarkDrago

Citace od: Hacislav kdy 18.04.2015, 04:00:16
Citace od: DarkDrago kdy 17.04.2015, 23:08:06
Zatím jen nahazuji (jako vždy se zpožděním) fotky armády
Nemrtvou část budu prezentovat někdy později, tento týden budu řešit jejich nákup.

Fajn, můžeš prosím uvést počty jednotlivých jednotek.
K těm Krone rytířům, není možné, aby vlastní/šéf/hlavní boss této jednotky vjel do bitvy s korunou na hlavě.


U Škorpionů vím, že počty k dnešnímu dni překročili stovku (což myslím jsem na začátku sliboval).
Královská má (odhaduji podle fotek) přes 60. To, že se podrobí nějakému tomu jinému vládci mi je jasné a král/ové tam jsou jen proto aby vojáci nezvlčeli >:D
Trollů je pak 70.
Dračích armáda je pak v počtu okolo 50 mužů, ale nejsem si jistý.

U žádných jednotek nevylučuju navýšení počtu, ale to asi nebude nijak dramatické.

K nemrtvým mám asi 20 koster + prcuju na 100 anubech.


Na otázky jsem ti odpověděl do zpráv...
Dračí páni s mocí ohně...

Ryxe

Družina Nageaschova je již kompletní. Počet vojáků se ustálil na počtu 25. číslo to sice není oslnivé, ale Nageasch věří, že za pomoci svých věrných mrtvých rytířů, přízraků, lichů a v neposlední řady své milé spekty na bitevním poli snadno rozšíří stádo svých nemrtvých otroků z hnijících mrtvol těch ubohých živáčků...

Hacislav

#141
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#142

foto


Lorenc zvaný Prohrávač a jeho "synovec" Florián.
Bylo mu povoleno vrátit se zpátky ke dvoru, z pohraničních oblastí.
Lorenc v pohraničí nezahálel. Mockrát dostál svému přízvisku, nicméně na bitevním poli obchodu rozhodně neprohrával.
Naplnil svou pokladnici až po okraj. Musel sice odložit korunu, kterou se honosil. Nicméně své nabyté prostředky investoval do najmutí nových vojáků a jejich výbavy. Své bohatství dává okázale najevo, nabubřelou honosností se snaží za každou cenu trumfnout svého bratrance, jeho výsost krále Všebora III.

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#143
Zdá se, že trpaslíci svému národu ostudu neudělají tím, že by se zbaběle skryly ve svých dolech před nemrtvými.
Nově trpasličí jednotka dokonce posílila řady Řádu Škorpiona.

Zde Dolnodolský předák Gromk Dlouhovous přichází podpořit svého krále Tooroga.
Do bitvy táhne dokonce i jeho manželka, která se rozhodla, že svého muže, syny a další příslušníky rodu neopustí ani na bitevním poli.



foto
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#144
Nefertkaw - Černá královna pouště


foto

Není mnoho těch, kteří dosáhli stupně arcinekromanta.
Mezi vyvolené patří Nefertkaw - Černá královna pouště, zároveň je panovnicí vlastní země v pouštích dalekého jihu.
Je jí krása je legendární, ale rozhodně nebude přirozeného původu. Nefertkaw má vizáž dvacetileté ženy, což neodpovídá jejímu věku. Kolik je jí ve skutečnosti let, se jen těžko dá určit, nicméně její hrůzovláda trvá již téměř půl století, přesto zdá se jakoby nezestárla o jediný den.
Nefertkaw na rozdíl od většiny ostatních nekromantů velmi dbá o svůj zevnějšek a na první pohled naní není vůbec poznat, že se jedná o velmi mocnou nekromantku.

Nefertkaw nijak nezasahuje do vnitřní politiky  Nekromantské Hanzy, ale její slovo má respekt u všech členů, včetně samotného Mistra Wiztrach z Vitorazi.

Pravou rukou a nejnadanější Nefertkawinou žačkou je Emone.
Emone na rozdíl od své paní, dává okázale najevo své ne-lidství. Možná, že kdysi bývala člověkem, ale nyní jím už rozhodně není.
Důkazem je nejen její vizáž, ale i její šat. Potrpí si na korzety a těžké šaty z černého sametu. Žádný normální člověk by takto oděn nepřežil v žáru pouštního slunka, ale Emone to očividně problém nečiní.



foto

Nefertkaw a Emone do bitvy doprovází jednotka vybraných mumii doplněná o okřídlené mumie. O jejich bezpečnost se postará osmice osobních strážců.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#145
V řadách Spojenců je mnoho věhlasných hrdinů.
Mezi ně patří i slavný lovec upírů a jiných stvůr, Solomon Kane.
Důvod proč se přidal k armádám krále Všebora III je nasnadě. Nekromantská Hanza má ve svých řadách několik velmi mocných upírů.



foto
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#146
Je s podivem, že přestože mezi armády pod vrchním velením krále Všebora III přibila i armáda Řádu Škorpióna, tak Církev Jediného vyslala jednoho, ze svých kvizitorů. Jak známo Církev Jediného Boha, považuje Řád Škorpióna za "jizvu na tváři země" stejně jako nemrtvé, nebo třeba démony a jiné pekelné zplozence.

Nesmírnou důležitost, této mise pro Církev Jediného zdůrazňuje již jen to, že na tuto misi byl vyslán nejschopnější z jejich kvizitorů: Ex-kvizitor Joachim Trest.
Doprovází ho čtyři příslušníci Gardy Nesmrtelných. Někomu by se mohlo zdát, že čtyři je dosti malý počet. Nicméně za normálních okolností je možné jich vidět pohromadě maximálně dva a to, když si střídají strážní službu v předpokojích čelních představitelů Církve Jediného.
Příslušníci Gardy Nesmrtelných se řadí mezi nejschopnější válečníky světa a navíc jsou fanaticky oddaní církvi. Nyní je Vám již jistě jasné, že tato pětice vida za celou armádu běžných vojáků.



foto

Ihned potom co Jochim Trest dorazil ke dvoru Všebora III, byla mu poskytnuta čistě soukromá audience, trvající téměř dvanáct hodin.
Lze se jen dohadovat čeho všeho se jednání během audience týkala. S Všeborových poddaných byl u audience přítomen pouze králův mág Zbud.
Náročnost jednání podtrhuje fakt, že po skončení audience, údajně král sotva stál na nohou, jak byl vysílen.
Je překvapivé, že za celou dobu Ex-kvizitorovy přítomnosti u královského dvora, nedošlo k žádnému konfliktu s členy  Řádu Škorpiona a dokonce i přes očividné provokace některých příslušníků Řádu.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Citace od: Ryxe kdy 19.04.2015, 21:46:36
Družina Nageaschova je již kompletní. Počet vojáků se ustálil na počtu 25. číslo to sice není oslnivé, ale Nageasch věří, že za pomoci svých věrných mrtvých rytířů, přízraků, lichů a v neposlední řady své milé spekty na bitevním poli snadno rozšíří stádo svých nemrtvých otroků z hnijících mrtvol těch ubohých živáčků...

Zlí jazykové tvrdí, že hlavní důvod proč arcinekromant Nageasch zatím do svých řad povolal jen 25služebníků, je že arcinekromant Nageasch si šetří své síly pro případný osobní konflikt s Mistrem Wiztrachem z Vitorazi.
Ostatně arcinekromant Nageaschova je vyhlášen nejen díky svým nekromantským schopnostem, ale díky svému umění v oboru konfrontační a přímé magie, což z něj činí obávaného protivníka.
Mezi silné stránky Mistra Wiztracha z Vitorazi patří velmi silný magický náboj, díky kterému je schopen ovládat velké množství služebníků a dále defenzivní magie.

Ti co očekávali okamžitý konflikt mezi těmito dvěma hlavními rivali v řadách Nekromantské Hanzy,  se nedočkali. Překvapivě, zdá se že jsou dokonce schopni i efektivní spolupráce. Což činí tažení Nekromantské Hanzy proti živým o to nebezpečnější. Nicméně, určitá bipolarita mezi příslušníky Nekromanstké Hanzy je znát. Jediný kdo stojí nestraně stranou je arcinekromantka Nefertkaw - Černá královna pouště.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Vše co jsem zatím viděl od Akiho bylo vždy promakané do deilů.
Nesklamal dokonce ani u předávací fotky.



Počítací a přebírací pořadovka Erharta z Dubče.

Velká pochvala!

----
Pro všechny.
Jako předávačka mi klidně postačí, když minifigy položíte na desku stolu a cvaknete zezhora. U této fotky je primární informační hodnota.
Nicméně pokud chcete, klidně si fotku můžete vymazlit jako to udělal Aki.  ;)

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Aki

#149
Citace od: Hacislav kdy 20.04.2015, 03:17:49
Vše co jsem zatím viděl od Akiho bylo vždy promakané do deilů.
Nesklamal dokonce ani u předávací fotky.
Jenom doplním, že oddíl i naskládání na "schody" je Sakorasovo. Já ty schody jen postavil a pak mu to vyfotil.  :-*
Ale dík za pochvalu.  :D