(cizí) zajímavé lokomotivy/vagony,odkazy, návody atd.

Založil Mates, 31.01.2005, 11:33:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

betakaroten

"Vetřelec" je nová tramvaj Škoda 14T s designem od Porschů. Jezdí na lince 3, každý den ji potkávám před půl desátou ráno na Karláku nebo ve Spálence. Je to vobluda, vevnitř je docela málo místa... ale z Lega doufám postavit půjde. Asi o víkendu se o ni pokusím.

Hodně obrázků je na http://www.prazsketramvaje.cz

Cavelon

#301
Žeby toto? 8)

A prečo to má práve takú prezývku?

TomG

Jo to bude ono, obcas to vidavam jak to jede ze synkace smerem na ipak. Predpokladam, ze to jede z vozovny na Pankraci.
Only the best can survive.

Cavelon

Citace od: Cavelon kdy 19.04.2006, 08:22:46
A prečo to má práve takú prezývku?

Zaujímavé informácie o spomínanej električke od KLF:

Inak k tej elektricke (T14) - jazdim na elektrickach a co to o nich aj viem, aj ked nie vsetko - je to krok vedla. Praha chcela mat "moderni tramvaj", ale to co im navrhli sa paci snad len vedeniu DP, ak vobec. Dizajn nerobil TEN Porsche, ale nejaka vedlajsia vetva, ktora automobily Porsche videla iba na cestach ako Ty. To je znamy fakt. Votrelec sa zacala prezyvat len nedavno, kvoli dizajnu ciel (niekomu sa podoba na Votrelca z rovnomenneho flmu). NAJHORSIM nedostatkom je MAXIMALNE neekonomicke a neprakticke rozmiestnenie sedadiel vo vnutri vozidla.Tiez riesenie dveri do kabiny vodica je dost zavadzajuce pre cestujucich. Bratislava v blizkej buducnosti nakupi moderne nizkopodlazne vozidla, ale toto to kvoli vyssie uvedenym nedostatkom (hlavne znizena kapacita vdaka zlemu rozmiestneniu sedadiel) zrejme nebude. Tiez dizajn nie je nic moc.


corelxt

#304
jestli je vetrelec z pankrace si jist nejsem.. kdyz sem tam naposled byl pracovne, tak se nikdo nezminoval, ze by ji tam meli.. co vim, tak na pankraci sou akorat staronovy prototipy nizkopodlaznich RT6.

edit: takze vetrelec, alias 14T s cislem 9111 je ustajen ve vozovne motol

vetrelec tomu zacali rikat primo lidi od DP.. mimo jine taky proto, ze trakcni vyzbroj pro prahu dela temer na 100% spolecnost cegelec.. (potazmo byvaly alstom, vlastni velka grupa lidi z CKD dopravnich systemu) a tenhle hnus ma vyzbroj od skodovky. samozrejme mezi temito spolecnostmi je velmi uzka vazba a vetrit se mezi ne je temer nemozny.. az na zasahy z vedeni a kamaradickovani.

jestli se nepletu tak je ten hnus pohanenej 3-fazovym asynchronakem se stridacem s vektorovou regulaci (to hnusny pisteni).
vevnitr sem nebyl a doufam ze s ni nebudu muset nikdy jet.

dalsi katastrofalni omyl je ten, ze normalni vozy (T3 - klasika stary skrine, T6 - novy hranaty, KT8 - triclankova) maj podvozky ulozeny na trnu (volne otocny vuci ramu vozu), zatimco vetrelec je 5-ti clankova tramvaj a podvozku jsou ulozeny napevno primo v ramu.. takze uz ted zacinaj lidi od DP rvat, protoze se vymylaj jak nakolky, tak koleje..

docela veselou story mi ted rikal otec.. super hyper moderni tramvaj.. a jezdej s tim jak podesrany, prave z duvodu pevnyho ulozeni podvozku..

jo takova nova KT8 s nizkopodlaznim clankem.. to je jina.. to je mnamka ;)



corelxt

#305
Citace od: betakaroten kdy 19.04.2006, 08:19:33
Hodně obrázků je na http://www.prazsketramvaje.cz

ty stranky vypadaj docela vesele.. obvzlaste kdyz autori ani neznaj zaklady fyziky a myslej si ze jenotkou elektrickeho proudu je volt ;D

du se na ne mrknout.. pak nahazim odkazy..

edit: jeste ze sou admini slepy ;D

TomG

Nemusi nutne jezdit z Pankrace, ale pochybuju ze by jela ze Sporilova, kde je jen smycka. Proste sem ji tam parkrat uz videl jet, jednou dokonce postava v ulici kolme na Otakarovu, co pak usti na Namesti bratri synku. Ale podle podle fotek je to ten typ 14T, jake mel cislo nevim. Ale vim, ze driv byl takovy sedostribrny a naposledy uz to melo ty klasicke cervene plochy jak maji tramvaje PID.
Only the best can survive.

betakaroten

Myslím, že by se zájemci mohli přesunout na tram-fórum. Tam totiž všechny důležité informace jsou (např. že Porsche design má s Porsche automobilkou společného tolik, co Škoda Plzeň se Škodou MB - tj. byly jeden čas "pod jednou střechou"; že 14T vyjíždí z vozovny Motol, a to, co je na Pankráci, je ČKD RT6 opravená firmou Cegelec...)
Jen na okraj - autor stránek je řidič tramvaje, takže to nestíhá moc často aktualizovat a jsou tam tudíž chyby.

corelxt

Citace od: betakaroten kdy 19.04.2006, 19:51:16
Myslím, že by se zájemci mohli přesunout na tram-fórum. Tam totiž všechny důležité informace jsou (např. že Porsche design má s Porsche automobilkou společného tolik, co Škoda Plzeň se Škodou MB - tj. byly jeden čas "pod jednou střechou"; že 14T vyjíždí z vozovny Motol, a to, co je na Pankráci, je ČKD RT6 opravená firmou Cegelec...)
Jen na okraj - autor stránek je řidič tramvaje, takže to nestíhá moc často aktualizovat a jsou tam tudíž chyby.

muj posledni offtopic:

co sem se doslechl o porsche design, tak pouze navrhovala design pro doplnky, standartne se snad zabiva navrhem nabytku (tak uz jen zbyva, az tu zacnou jezdit tramvaje z ikey ;D )

co sem se docetl na tech strankach, tak je 14T pridelena na motol, pod cislem 9111 (par prispevku nahore)

RT6 opravovala skutecne spolecnost cegelec, konkretne kolega o dve ulicky dal ;D
minulou stredu sme s ni jezdili v modranech a v trojsky

autor stranek ocividne cas ma.. protoze na muj mejl reagoval velice strelhbyte a chybu opravil ;)

dekuji za pozornost, timto koncim, tva mana..

Dejv

šalinka je to překrásná. Vůbec se v těch typech nevyznám, ale trochu mi to připomnělo šaliny ze San Francisca...

Tita

Citace od: corelxt kdy 19.04.2006, 13:42:03
Citace od: betakaroten kdy 19.04.2006, 08:19:33
Hodně obrázků je na http://www.prazsketramvaje.cz

ty stranky vypadaj docela vesela.. obvzlaste kdyz autori ani neznaj zaklady fyziky a myslej si ze jenotkou elektrickeho proudu je volt ;D

du se na ne mrknout.. pak nahazim odkazi..
Hele,na prazsketramvaje.cz mi nesahej ;).Jsou to jedny z nejlepších stránek o tramvajích.
Dovolte,než začnu moderovat,vyřídit si jednu zcela soukromou věc.

Tita

Citace od: Millan kdy 31.01.2006, 23:29:13
Strojvedouci by toho z kabiny pres ten cumak asi moc nevidel,hlavne ne do zatacky(v letadle by byl v daleko vetsi vysce).Nebo by to mohlo jezdit  v Australii,je tam jeden ctyristakilometrovej usek absolutni roviny ;D
Ten podvozek je opravdu moc odkrytej...Spis to vypada,
jako transport trupu letadla vlakem...
Přesně to samý mě napadlo hned,když jsem to viděl :o.Toto se mi vůbec,ale vůbec nelíbí :(
Dovolte,než začnu moderovat,vyřídit si jednu zcela soukromou věc.

Tomášek

Mi se to teda docela líbí... :-\ To jsem ale divnej, co ?  ;D
Procházím DARK AGE.

mph1

Citace od: Millan kdy 31.01.2006, 23:29:13
Strojvedouci by toho z kabiny pres ten cumak asi moc nevidel,hlavne ne do zatacky(v letadle by byl v daleko vetsi vysce).Nebo by to mohlo jezdit  v Australii,je tam jeden ctyristakilometrovej usek absolutni roviny ;D
Ten podvozek je opravdu moc odkrytej...Spis to vypada,
jako transport trupu letadla vlakem...

IMHO
a) v techhle vlacich stejne pouzivaji kamery/monitory
b) ve 400 km/h je ti jakykoliv vyhled stejne nanic :D

Ja bych upravil ten spodek a docela by se mi to libilo.

jajir

Tak tern obrazek vlaku s tema vagonkama je fakt moc peknej, sice ten podvozek truchu "trci" ven, ale vypadaj vyborne ty vagonky za tim.

corelxt

Citace od: Tita kdy 24.04.2006, 20:23:57
Hele,na prazsketramvaje.cz mi nesahej ;).Jsou to jedny z nejlepších stránek o tramvajích.

jo sou souhlas.. chyba uz je opravena, takze neni co resit ;)

Lomax

Citace od: mph1 kdy 25.04.2006, 08:20:15
Ja bych upravil ten spodek a docela by se mi to libilo.

Použít (ze setu letadla) jen ten vršek, já to říkal! ;D
Před odesláním příspěvku jej obohaťte automaticky o odkazy na Lugnet, nebo dokonce o české názvy, ceny a výpočet slevy.
Nechte svůj Firefox vyhledávat sety pravým myšítkem na serverech Lugnet, Peeron a dalších.

MwK

Tu je taky maly odkaz(skor jeden vlacik) koli ktoremu som nechcel zakladat temu:
http://www.truedimensions.com/lego/customs/5302/index.htm
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Jonas

Citace od: MwK kdy 30.05.2006, 13:12:24
Tu je taky maly odkaz(skor jeden vlacik) koli ktoremu som nechcel zakladat temu:
http://www.truedimensions.com/lego/customs/5302/index.htm

Díky za ten odkaz.
To je snad nejreálněji vyhlížející vlak, co jsem kdy viděl. Zejména oceňuji to těsné spojení vagónů. Technicky je to zajímavé řešení. Alespoň na rovných úsecích ta souprava vypadá velice realisticky.
Jonas - Můj Brickshelf

Tomášek

#319
Nádherný vagón

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=186247



Vlakům vůbec nerozumím, takže nevím jaký je to typ a jestli je název Lehátkový vůz divný, tak to prosím opravte...

BTW : Nejezdí takový vagóny u nás ?
Procházím DARK AGE.

betakaroten

Jo, je to lehátkáč = 6 míst v kupé, přes den se mohou sklopit postele ke stěně a normálně sedět (to už asi v modelu nejde)
Provedení super, akorát bych vytknul moc mohutnou střechu. O placku níž by vypadala lépe.

Osobní vozy jsou v Evropě i od různých výrobců poměrně dost jednotné; snad je na to i norma, protože se hovoří o typu X (původem německý, délka 26,4 m, o trochu nižší) a typu Y (původem francouzský, délka 24,5 m, o trochu vyšší). ČD mají oba typy, často je vidět právě ten rozdíl ve výšce (X má "placatější" střechu).

MwK

Je pekne spracovany,su tam pouzite vhodne diely a ma to dobru pociatocnu myslienku...No ajtak sa mi to zda nejak bez zivota (je to az prilis vsedne).
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Micho

Aj keď niektoré detaily by som určite inak riešil, je to veľmi dobrý tip. Veľmi slušná prácička, celkovo sa mi to pozdáva.  8)

Dansson

Ten je výborně provedený! Přesně takový styl se mi libí-velmi realistické

Vasyk

Našel jsem na netu toto: http://brickland.de/index.html
Jsou tam IMHO moc pěkné vlaky, snad to zde není, aspoň já jsem to zde nenašel, ale pokud to zde je, tak se omlouvám.  :D

Micho

Jééééj! Zaujímavá aplikácia plechoviek od piva ....  Aspoň na pozretie.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=208936

PS: Také riešenie síce nemusím, dobré chladené by som si dal ....

myth

Síce mám rád pure Lego riešenia, ale pri tomto som ochotný privrieť oči ;D.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Colonel32

pure lego reseni by bylo docela zajimave, hlavne co se obsahu tyce... ale podporilo by to moje motto, ze lego detem do ruky nepatri... ;D

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 08.10.2006, 23:42:32
pure lego reseni by bylo docela zajimave, hlavne co se obsahu tyce... ale podporilo by to moje motto, ze lego detem do ruky nepatri... ;D

Ešte môže byť nealkoholické.  ;)

Colonel32

btw, zajimavy koncept pohonu - motor dal do pivniho vozu