Společný projekt: Město z MOC modulárů - Lipno

Založil Igorus, 30.10.2014, 22:01:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Sihaja

Citace od: Igorus kdy 05.05.2015, 12:31:38
Prostě myslím právě ty keře diskutované s Matkou.

Mohu jich ještě pár udělat a pak se mohou dát i na další místa, není to problém, těch hnědých plotů ještě něco mám.

Igorus

Citace od: Sihaja kdy 05.05.2015, 13:03:19

Mohu jich ještě pár udělat a pak se mohou dát i na další místa, není to problém, těch hnědých plotů ještě něco mám.


Pokud by se umístly ob jednu baseplate, tak jich bude potřeba devět. Jsi schopna udělat i toto množství?

Igorus

#272
Menší shrnutí aktuálního stavu:

1) Došlo ke zkrácení o jednu baseplate. Dopad to má na Hardegona a jeho park.

2) Nadále poptávám:

  • stavitele silnic (případně dodavatele tiles 2x2 DBG a LBG)
  • auta
  • doplňky na chodníky

3) Prosím, aby každý stavitel domu připraví minimálně 4 ks city minifigures.

4) Do konce tohoto týdne prosím o zveřejnění (zde), nebo zaslání fotky moduláru (o email si zažádejte přes SZ) kdo ještě neprezentoval. Klidně i v rozpracovaném stavu.

5) Aktuální rozložení, stav si můžete prohlédnout v přiložném obrázku.

MÍLA

#273
Vytáhnul jsem pár aut ze skříně, zatím jedna společná fotka, docházej mi baterky ve foťáku.

zleva doprava: tuning, taxík, elektrikáři, cisterna, náklaďák.



jedna starší fotka dvoucestné mobilní svařovny od firmy Skanska, aktuálně je mimo provoz protože se rozbil výložník s agregátem.

http://www.brickshelf.com/gallery/EM4CZ/Mesto/special_truck_2.jpg


Marty713

Citace od: Igorus kdy 05.05.2015, 15:56:435) Aktuální rozložení, stav si můžete prohlédnout v přiložném obrázku.

Jsme domluvení jen na jednu baseplate 32x16 :)
Bylo by to super, kdybych zastavěl označenou plochu (64x16), ale bohužel na to teď nemám materiál :P

Hardegon

Úpravy beru na vědomí. Do projektu klidně zapojím oba moduláry. Budu na nich pracovat ještě příští týden. Fotky zkusím nějaké udělat. Zkrácení parku bez problémů.

Prosím o 2 věci:
1) finální verzi vzhledu chodníků (barva, kombinace, mozaiky) a jak se bude řešit strana silnic vzdálenější od modulárů (chodníky, tráva?)

2) kolik silnic budu do projektu zapůjčovat z lipnácké zásoby

matka

Kostel je snad hotov. Byl stavěn podle předlohy a tou byl kostel Sv. Jana Křtitele v Jánských lázních. Výběr probíhal podle dvou kritérií - aby byl stavebně zajímavý a poměrně malý. Stavba se řídila ale pouze dostupnými fotografii na netu, takže jistě jsou tam od reálu nějaké odchylky. Sem tam by ještě snesl úpravu, ale víceméně je hotov.

Co se týká okolí - pravou stranu ještě předělám, aby byla dlažba plus mínus také do čtverce, ale spoléhám na to, že z téhle strany to nikdo moc zkoumat nebude.
Paní na Žlutém hradě

Bruno


Tomtombuy

Narychlo jsem teď večer spíchnul menší dioráma. Pokud je zájem rád poskytnu následující skupinu figů a MOC/MOD aut + tiles mi vychází na dvě desky. Ale stejně budu muset nějaké tiles pořídit, tak mohu určité množství zakoupit na BL a poskytnout.

Igorus

Mílo - fajn, auta jsou v pohodě.

Marty - uznávám chybu  ;D Baseplate ti beru a znovu přiřazuji Hardegonovi  ;D

Hardegone
ad 1) finální podoba mosaiky je v Ethanově příspěvku: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=46009.msg218460#msg218460. Co se týká prostoru k parkům tak stále nejsem rozhodnut. Jednak je problém s nedostatkem tiles a také si říkám, že stejně na to budou napojené ty parky atd.
ad 2) aktuálně jsou volné čtyři baseplate. Jen na ně nejsou tiles...

Matko - paráda! Přesně tak jsem si to představoval. Výrazné, ale přitom střízlivé  ;)

Tomtombuy - výborně! Jsi zapsán na schéma a dioráma můžeme u některého domu vytvořit. V tom případě prosím o info, jak to bude s dopravou (viz http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=47563.0)

Hardegon

Citace od: Igorus kdy 06.05.2015, 10:08:18
Hardegone
ad 1) finální podoba mosaiky je v Ethanově příspěvku: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=46009.msg218460#msg218460. Co se týká prostoru k parkům tak stále nejsem rozhodnut. Jednak je problém s nedostatkem tiles a také si říkám, že stejně na to budou napojené ty parky atd.
ad 2) aktuálně jsou volné čtyři baseplate. Jen na ně nejsou tiles...

Díky za info. Chodníky přizpůsobim. Osobně bych u trávu protáhl. Zelené plate můžu případně dodat snáz než Tiles. Pokud ti něco bude příští týden scházet, napiš mi seznam a zkusím to operativně vyřešit  ;)

Tomtombuy

Dioráma mohu dopravit osobně, z ČB na Lipno to nemám daleko.

MÍLA

Citace od: Igorus kdy 06.05.2015, 10:08:18
Mílo - fajn, auta jsou v pohodě.

Ještě sebou můžu vzít ty městské policajty, taky upravenou sanitku a s menší úpravou by se našli auta i pro poštu, jedno malé modré a žlutý náklaďák co vozí noviny.

Citace od: Tomtombuy kdy 06.05.2015, 00:47:32
Narychlo jsem teď večer spíchnul menší dioráma. Pokud je zájem rád poskytnu následující skupinu figů a MOC/MOD aut + tiles mi vychází na dvě desky. Ale stejně budu muset nějaké tiles pořídit, tak mohu určité množství zakoupit na BL a poskytnout.

Hele Tomtome co to tam máš za přepravník vozidel ?



Tomtombuy

Citace od: MÍLA kdy 06.05.2015, 12:31:19
Hele Tomtome co to tam máš za přepravník vozidel ?
MOC před dokončením. Chtěl jsem ho postavit v trochu netradičních barvách.

MÍLA

Citace od: Tomtombuy kdy 06.05.2015, 15:22:20
Citace od: MÍLA kdy 06.05.2015, 12:31:19
Hele Tomtome co to tam máš za přepravník vozidel ?
MOC před dokončením. Chtěl jsem ho postavit v trochu netradičních barvách.

udělej víc fotek, vypadá to dobře.

Atom

Konečně hotovo  :)

MÍLA

Igorusi, jak se domluvíme na instalaci vozidel ?

Bruno

Skoro budu naštvanej, že to horní patro a střecha Comics shopu vypadá líp než ten originál na který jsem si koupil plánek :-)
Fakt se Ti to povedlo, hodně se mi líbí.

šipka

Stánky, hlásím hotovo.

waf

Tak posílám rozpracovaný stav synagogy...

Petronel

Tady už se to taky pěkně vyvíjí. Stánek s hotdogama je skvělý!

Wafe jak to má s těmy sýry u synagogy? Lepené?

waf

Citace od: Petronel kdy 10.05.2015, 19:57:06
Wafe jak to má s těmy sýry u synagogy? Lepené?

z bočních stran jsou normálně na plate, jinak jsou volně vložené - ale i tak tam drží hodně pevně

Petronel

No tak to je asi hodně na fest. Dobré!  :)

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 09.05.2015, 21:05:18
Igorusi, jak se domluvíme na instalaci vozidel ?

Instalace bude probíhat v pátek 29.5.. Tedy v ten den nejpozději musí být vše na Lipnu.

Igorus

Šipko, Wafe, Atome - pánové díky za fotky. Dobrá práce  ;D

germik

Panejo, všechny domky i stánky jsou suprový :o :)
(jenom technická - svícen v synagoze by měl být 7 ramenný ale chápu že už by byl dost široký)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

matka

Wafe, moc povedené a neotřelý nápad.

Šipko, tvoje stánky jsou k sežrání, moc se mi líbí.
Paní na Žlutém hradě

Sihaja

Tak pomalu finalizuji dláždění. Jen nemám lapmy a bohužel nemám materiál na keře na ostatní části. Mohu detailně nafotit, kdyby někdo měl materiál a chtěl je spáchat.

Ethan

Citace od: Sihaja kdy 13.05.2015, 10:07:01
Tak pomalu finalizuji dláždění. Jen nemám lapmy a bohužel nemám materiál na keře na ostatní části. Mohu detailně nafotit, kdyby někdo měl materiál a chtěl je spáchat.
Mám nějaké bílé lampposty z jednoho z lugbulků. Můžu ti je na výstavu půjčit, ale nemám na ně asi průhledné hlavy ani bílé talíře 2x2. Podívám se ti i po nich, ale zaručit je nemůžu. Lampposty ovšem ano, ty se tehdy braly asi po 50 a já je bral právě proto, abych mohl dělat lampy ve svém budoucím městečku :)

Igorus

Sihajo - s těmi keřemi nevadí  ;)

Ethane - s lampami počítám, mám jednak samotné lampy, plate round 1x1 v trans clear a vrchní díly budu objednávat.